PZC Steun voor extra afslag A58 ïointratuin Koekeloeren in schapenstal Binnenvaart is beschuldiging overheden beu Burgemeester Terneuzen wil compensatie voor koffieshops Oosterscheldeziekenhuis in Goes vindt volwaardige aansluiting noodzaak Maandmenu 23,50 ieDRVKKERY Het mooiste 1:j vuurwerk koop je bij Intratuin de allerlaatste Oudejaarsloten mm Jackpot 12,2 miljoe zeeuwse almanak Luis Redactie: 0113-315649 nwv-pzc.nl £-mail:redactie@pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 jonderdag 28 december 2006 joor Harmen van der Werf editie Bevelanden-Tholen GOES - De steun voor een twee- je, volwaardige aansluiting op Eijksweg A58 bij Goes groeit. Grote zorginstellingen in Goes, raaronder het Oosterscheldezie kenhuis, vinden een extra afslag essentieel voor hun verdere ont wikkeling. Een extra aansluiting op de A58 staat hoog op het verlanglijstje ran de gemeente Goes. Een twee- je afslag is volgens de gemeente iet antwoord op problemen met iroon-werkverkeer in met name Goes-Zuid. Automobilisten die op bedrijventerreinen in De Poel of bij het NS-station moe zijn, staan 's ochtends op werkdagen soms al op de A58 itil voor de afslag Goes. Dat de verkeersveiligheid niet iede. Doorstroming Of de gemeente Goes snel haar krijgt, is evenwel zeer de vraag. Rijkswaterstaat is niet op extra afslagen op Rijks wegen, omdat in- en uitvoegend verkeer slecht is voor een vlotte doorstroming. Heinkenszand is bovendien veel eerder een aan sluiting op de A58 beloofd. Die komt er naar verwachting in 1012 met de verbreding van d? Sloeweg richting Westerschelde- tunnel. strijd voor een tweede af slag kan Goes steun goed gebrui- Onlangs is die er gekomen, bij monde van O. Bouhuys, lid van de Raad van Bestuur van het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. Hij sprak in bij de gemeen teraad en hield daar een krach tig pleidooi voor een aansluiting Checkpoint ;eeft folder aan foutparkeerders TERNEUZEN - Koffieshop Checkpoint in Terneuzen zet nieuw wapen in in de strijd de parkeeroverlast van drugstoeristen te beteugelen. De koffieshop heeft een informatie folder laten drukken. .Onze insteek is om iets aan het «edrag van een deel van onze be zoekers te veranderen. Want ioutparkeren levert niet alleen overlast op voor omwonenden, ook wij hebben er geen gemak van. Wij hopen dan ook dat de folder een belangrijke bijdrage 'evert aan fatsoenlijk gedrag", verklaart woordvoerder F. Deij van Checkpoint. De oplage van de folder bedraagt vijftigdui zend exemplaren. (Advertentie) vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met couscoussalade, chili con carne of vegetarische chili en frambozenbavarois €12,50 of€io,oo (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 vanavond 19.30 uur Popmuziekquiz aa.3o-i2,14.00-16.00 uur Aaike Jordans 2006 in 52 sonnetten James Denton gitaar 2ondag3i december gesloten wij wensen u een gelukkig 2007 informatie over kinderboeken op internet: kijk op www.kjoek.nl Markt 511 Middelburg T0118 886 886 van Rijksweg A58 op de 's-Gra- venpolderseweg. Bouhuys zei mede namens het revalidatiecen trum Lindenhof en de psychia trische instelling Emergis te spreken. „Wij willen de ziekenhuiszorg in Midden-Zeeland op een ho ger plan tillen", gaf Bouhuys aan, „en de acute zorg in hoge mate in Goes concentreren. Een afslag bij de 's-Gravenpolderse- weg is daarvoor een eerste voor waarde." Voor ambulances is bij de 's- Gravenpolderseweg al een spe ciale afrit vanaf de A58. Die is er enkele jaren geleden geko men na veel vijven en zessen. De provincie heeft er nog aan mee betaald. „Een glijbaan", noem de Bouhuys de speciale 'afrit. Hij kan niet wachten tot er een volwaardige aansluiting is. „Bij de drie betrokken zorginstellin gen werken meer dan 1.500 men sen. De bereikbaarheid laat nu zo te wensen over. Een ambulan ce uit Kapelle moet vier roton des nemen om bij het ziekenhuis te komen." S. van Lieshout, chi rurg in Goes en speciaal belast met spoedeisende hulp, schetste een andere kant van de medail le. Om gespecaliseerde zorg te kunnen blijven leveren, moeten specialisten een minimum aan tal handelingen verrichten. Ver zekeraars en beroepsorganisa ties eisen dat. „Anders krijg je KWADENDAMME - Jong en oud kijken hoe een spin ster schapenwol verwerkt met een spinnewiel. Melk- schapenbedrijf De Zwaakse Weel aan de Siguitsedijk bij Kwadendamme hield gisteren een speciale kijkdag in en om de schapenstal. Vooral kinderen kwamen met opa en oma kijken naar de pasgeboren lammetjes en het door Maurits Sep NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Zeeuwse burgemeesters en de commissaris van de koningin W. van Gelder creëren ten onrechte het beeld dat binnenvaartschip pers een gevaar voor de omge ving vormen omdat zij de regels voor gevaarlijke lading niet nale ven. „In twintig jaar container vervoer is er niks noemenswaar digs gebeurd", reageert J. Voge laar van de belangenvereniging Schuttevaer. Vogelaar beklaagde zich giste ren op de jaarvergadering van de afdeling Midden-Zeeland van Schuttevaer in Nieuw- en Sint Joosland over de beschuldi ging die overheden uiten over de binnenvaartschippers. „De feiten worden niet op een goede manier geïnterpreteerd en niet genuanceerd naar buiten ge bracht in persberichten. Dat door Emile Calon TERNEUZEN - Terneuzen en andere grensgemeenten moeten volgens burgemeester J. Lonink gecompenseerd worden voor de extra kosten die ze maken in ver band met de aanwezigheid van koffieshops. Hij doelt dan onder meer op de extra parkeerwach ters, beleidsambtenaar en toe zicht door de politie. Hoewel het Rijk verdient aan koffieshops via de belasting dienst, krijgen grensgemeenten geen extra geld, aldus Lonink. Daarom vindt hij dat gedacht kan worden aan bijvoorbeeld het veilen van vergunningen voor een eventuele derde koffie shop. Hij benadrukt dat de op brengst niet gebruikt mag wor den voor allerlei andere voorzie ningen. „De inwoners van Ter neuzen moeten niet op kosten worden gejaagd, omdat het Rijk een gedoogbeleid voor koffie shops heeft." Veiling van de vergunning voor bijvoorbeeld drie jaar kan mil joenen opbrengen, verwacht Lo nink. Hij geeft wel aan dat het wel bezwaarlijk is als de over heid een belang krijgt in een sec tor waar de verkoop legaal is, maar de bevoorrading illegaal. „Je begeeft je als overheid dan op een hellend vlak. Maar je moet toch iets. Zodra burgers iets terugkrijgen in ruil voor de aanwezigheid van een koffie shop in hun buurt, tempert dat wellicht de oppositie die dik wijls gebaseerd is op een subjec tief gevoel, waar werkelijke overlast vaak best meevalt", al dus Lonink. Advertentie Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 Het idee van veilen maakt onder deel uit van een breed onder- zoek in opdracht van de gemeen te waarin nagegaan wordt hoe in de toekomst Terneuzen om moet gaan met de koffieshops. Afgewogen oordeel Kamerlid A. Koppejan (CDA) vindt het dan ook vreemd dat Lonink niet wacht tot dat on derzoek is afgerond. Pas dan kan volgens hem samen met gemeenteraad een afgewogen oordeel worden geveld. Zijn collega L. Blom (PvdA) daar entegen looft de creativiteit van Lonink. Dat idee van veilen spreekt hem zeer aan. Het zou echter nog veel beter zijn als softdrugs gelegaliseerd zouden worden, vervolgt hij. Dat is volgens de sociaal-democraat de manier om alle problemen rondom de koffieshops op te los sen. Terneuzenaar C. Ephraïm is echter mordicus tegen. Als woordvoerder van de actiegroep 'De grens is bereikt' vindt hij dat de koffieshops snel ver plaatst moeten worden om zo een einde te maken aan de over last die al die kopers veroorza ken. Hij voelt zich daarbij ge steund door 5700 plaatsgenoten die recent een oproep onderte kenden waarin om dat beleid werd gevraagd. Al die mensen ondervinden volgens hem daad werkelijk overlast. Die zijn vol gens hem beslist niet paranoïde. steekt mij. Dat verwacht ik niet van een overheid." Vogelaar, voorzitter van de afde ling Midden-Zeeland van Schut tevaer, verwees naar de contro les die op het Schelde-Rijnka- naal zijn uitgevoerd. Daarbij bleken veel ladingpapieren niet in orde te zijn of bleken gege vens over gevaarlijke stoffen te ontbreken, tot zorg van burge meester J. Huisman van Rei- merswaal, zijn collega W. Nuis van Tholen en commissaris van de koningin Van Gelder. Zij we zen erop dat bij een calamiteit niet goed ingegrepen kan wor den omdat onbekend is wat er precies aan boord van die sche pen is. De bevolking langs het kanaal loopt dan gevaar. Vogelaar vindt dat de overheids dienaren te gemakkelijk tot de ze conclusie komen. „Het is: con trole, constatering, conclusie. Dat is schadelijk voor onze sec tor. Kijk eens naar wat er écht gebeurt. Kritiek mag, maar zeg (Advertentie) %- v - vv 'V V'' Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuin-vestiging: 0900-7707700 of kijk op www.intratuin.nl Tweetal gegratineerde gamba's met bieslook en shii-take ■w UW* "V- Gegrilde meervalfilet met een saus van witte wijn en gerookte paling Creatie van rabarbermoes, yoghurt-ijs en caramelfudge Arrangementen en Kerstdiners! Spectaculaire kerstbijlage www.amadore.nl tel. (01 18) 41 8 019 www.stefanos.nl te horen", aldus Van Lieshout, ,,'u mag die en die zorg niet meer leveren'. Wat ertoe kan lei den dat mensen die zorg buiten de provincie moeten zoeken. Dat zou pas krom zijn." Een ver beterde bereikbaarheid van het Oosterscheldeziekenhuis is daar om volgens Van Lieshout dub bel belangrijk. Veerse straten zijn te donker DOMBURG - Veel straten in de gemeente Veere zijn te donker. Uit een steekproef blijkt dat de openbare verlich ting meestal niet voldoet aan de eisen van verkeersveilig heid, sociale veiligheid, sfeer en leefbaarheid. In twaalf van de dertien kernen zijn per kern drie straten onderzocht, in Gapinge één straat. Acht van de zevenen dertig straten scoren een voldoende. Het grootste probleem zijn de armaturen - de lampenkap pen. Ruim 2300 zijn nu al aan het einde van hun techni sche levensduur (twintig jaar) en binnen vijf jaar geldt dat voor nog eens meer dan vijfhonderd armaturen. Bo vendien staan in veel straten verschillende soorten straat lantaarns. De kwaliteit van de straatverlichting gaat om laag door die combinatie van afwijkende armaturen en door het gebruik van verschillende lampen. De oplossing voor de slechte straatverlichting ligt daar mee voor de hand: het vervangen van armaturen. Als dat gebeurt, is het probleem verholpen en voldoet de verlich ting wel aan de eisen. In enkele gevallen moeten ook hoge re lichtmasten komen. Nachtopvang Terneuzen in zicht TERNEUZEN - De nieuwe Terneuzense dag- en nachtop vang aan de Stationsweg opent vóór volgend jaar Kerst mis de deuren. Wethouder C. Lief ting verwacht dat alle noodzakelijke onderzoeken en procedures in de loop van 2007 zijn afgewikkeld. Het Leger des Heils, wiens welzijn- spoot de opvang wil exploiteren, heeft overeenstemming bereikt met Emergis over de psycho-sociale hulpverle ning aan klanten van de dag- en nachtopvang. Met het aanbieden van die hulp voldoet de opvang aan de zorgver- strekkingseisen voor een regionaal instituut voor be schermd wonen, stelt Liefting. Als het Zorgkantoor dat ook formeel erkent, kan de gemeente een bestemmings planwijziging voorbereiden. Nieuwbouw bij paviljoen Domburg DOMBURG - De gure westenwind heeft nu nog vrij spel in het nieuwe appartementencomplex voor het Badpavil joen, hoog op de duinen in Domburg, maar komende zo mer zullen de nieuwe huiseigenaren er warmpjes bijzit ten. Volgens Chris Dekker van projectontwikkelaar Van Garderen Dekker ligt de bouw op schema. „Het hoog ste punt is nagenoeg bereikt. Na de vakantie, in januari, vieren we het formeel. Dan drinken we een zogenaamd 'kapbiertje' met de bouwers." Het torentje van het Badpa viljoen steekt nog nét boven het dak van de nieuwbouw uit. Dat is waarschijnlijk even wennen voor de dorpsbe woners. In de voorbereiding stuitte de projectontwikke laar met zijn plannen op nogal wat weerstand, nu krijgt hij ook positieve reacties op de bouw. (Advertentie) Welk model geniet uw voorkeur? schapenscheren. Ook konden zij luisteren naar een kerstverhaal op de oude graanzolder van het melkscha- penbedrijf. foto Willem Mieras dan ook dat er al twintig jaar niks is fout gegaan." Vogelaar zegt geen moeite te hebben met de controles en vindt ook dat schippers zich aan de regels moeten houden. Maar, verklaar de hij, met die regels is ook veel mis. „Ik wil de overheid wijzen op de achterhaalde regelgeving. Er zitten veel irrelevante regels bij waar we van af moeten. Er wordt stelling genomen tegen ons, maar de vraag of de regels nog wel goed zijn, wordt niet ge steld." Hij deed een oproep aan de over heden om daar werk van te ma ken. Dat is volgens Vogelaar ook in hun eigen belang. „Want de overheden willen ook dat goe deren schoner, veiliger en mi lieuvriendelijker worden ver voerd. Daar hebben ze de bin nenvaart bij nodig." Ook wees Vogelaar erop dat de binnen vaartschippers al jaren vragen om een ander registratiesys teem." Nu 20% t/m 40% korting op alle merken! H9n de Jonge Hoek van Dijke uit modern living easy living U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (industrieterrein Noordzak) Heinkenszand, Tel. 0113 561482. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur. vrijdagavond Is onze vaste koopavond tot 20.30 uur. zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl (Advertentie) Oudejaarsloterij Zoals op zoveel plaatsen heerst op die Walcherse school een hardnekkige hoofd luizenplaag. De school kwam met de gebruikelijke advie zen: kleding in plastic zakken stoppen en dagelijks het haar van de kinderen controleren. Bij zo'n inspectie ontdekte die moeder tot haar afgrijzen een luis bij haar vijfjarig zoon tje. Het ventje zat er aanmerke lijk minder mee dan zijn moe der. „Yes", riep hij opgeto gen, „mijn eerste luis." Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31