mSÈÉSÈLlJrl^M AlV PilfllflliF 7FFIIWSF fllllllT Shops vrezen criminalisering pzc Geen hulpmiddelen meer na wisseling van zorgverzekeraar Zierikzeese tabakszaak blijkt weer geluksadres Proef met flexibele aanwijzing ligplaats binnenvaartschip mil iiiiiii i Kanpak thuiskweker leidt tot slechte wiet Corot jaagt op tweede aarde 23 kpn Bewolkt en over noorden jE^ Li^J^|J van de provincie enige regen. Meer -I I M wind en merkbaar zachter. ;:|^H| f é^Mv'c' MBBBMÉ internet: www.pzc.nl MBBBBBBHBBBBHBBBWBIWMMMBMiMBBBBMBMBMMWMMMMi los nummer €1,30 I It <J f I II4» I f4 (L im ÉL L im iê 4lJ 4. IfUUIIMIl i Zeelandhallen pakken het groot aan Oud-president Ford overleden Gerald Ford, de man die de geschiedenis inging als de enige niet-gekozen presi dent van de Verenigde Sta ten, is niet meer. Hij over leed op 93-jarige leeftijd. In zijn regeerperiode gold Ford als een klungelige lei der, later kreeg hij meer krediet, omdat hij de VS van het Viet- nam-trauma verloste. Voor iedereen een spaarlamp GroenLinks in de Staten van Zeeland wil de Zeeuwse huishoudens helpen de energiekosten te drukken. De frac tie werkt aan een voorstel om elk gezin twee spaarlampen en een waterbesparende douchekop te geven. De kosten moeten worden betaald uit de winstuitkering die de provincie van energiebedrijf Delta krijgt. GL wil de actie in februari voorstellen in de Staten. Forse nederlaag AZ AZ heeft gisteren de grootste nederlaag van het seizoen geleden. De Alkmaarse voetballers verloren kansloos met 3-0 bij FC Twente. De achterstand op koploper PSV blijft daardoor tien punten. Blaise N'Kufo, Kennedy Bakircioglü en Luke Wilkshire scoorden voor de Tukkers, die deze competitie in eigen stadion nog ongeslagen zijn. Twente sf ffc heeft twee punten minder dan AZ. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Radio Televisie: 9; Zeeland: 13, 15, 16 en 17; Sport: 19, 20 en 21; Economie: 23, 24, 25, 26 en 27 Advertentie Dit aanbod is beperkt geldig. Vraag naar de actievoorwaardenEr is al een SEAT Leon vanaf 18.995.- indusief BTW/BPM. exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Gemiddeld brandstofver bruik SEAT: 5,5 - 9,11/100 km (1:18.2 -1:11.0). CO, emissie g/km 149- 218 Genoemde prijzen zijn adviesprijzen 'af importeur1 Importeur Pon Car, Leusden Internet, www.seat.nl (Advertentie) (Advertentie) doorEmile.Calon TERNEUZEN - De Zeeuw sekoffieshops vrezen dat de ffietmarkt meer in meer in banden komt van criminele organisaties. Ook gaat vol gens hen de kwaliteit van het roesmiddel achteruit en moet er meer voor betaald srorden. Gert de Meijer (53) overleden VLISSINGEN - Gitarist Gert de Meijer is gistermiddag in zijn woonplaats Vlissingen overle den, na een kort ziekbed. Hij werd 53 jaar. De Meijer gold als een meester op zowel de zes- als de twaalf- snarige gitaar. In de jaren zeven tig trok hij internationaal de aandacht met zijn album Clear tunes. Daarna verdween hij lange tijd van het toneel. In 2000 keerde hij terug met Behind the dunes. Nadien volgden nog twee cd's. Het laatste album, Spirit of the turtle, werd begin dit jaar in Middelburg gepresenteerd, pagina 17 klanken vertellen verhaal De oude vertrouwde thuiskwe- kers worden volgens hen opge pakt door de politie of stoppen uit angst om betrapt te worden. Wie betrapt wordt, riskeert steeds hogere boetes en naheffin- gen en kan door de verhuurder ook nog eens uit de woning wor den gezet. Criminele organisaties, die vol gens de koffieshops niet op kwa liteit letten, nemen voor een deel die opengevallen plaatsen in. „Er wordt steeds meer troep aangeboden", aldus manager J. Warman van High Life in Goes. Ook is volgens hem de prijs in een half jaar tijd met 10 tot 25 procent gestegen, omdat het aan bod daalt als gevolg van de in tensievere jacht op de hennepte lers. Een half jaar geleden onderte kenden de Zeeuwse gemeenten, politie, justitie en woningbouw corporaties een convenant waar in ze beloofden de jacht op de henneptelers op te voeren en te coördineren. Het resultaat is af te lezen op de prijslijsten in de koffieshops. Voor een gram wiet moet nu, afhankelijk van de" kwaliteit, 6,50 tot 7,50 euro be taald worden tegenover 5 tot 6 euro vlak voor de zomer, weet H. van As van Miami in Terneu- zen. Warman moet als inkoper ook veel meer op zijn hoede zijn. Met een vergrootglas en gericht licht controleert hij de wiet die aan zijn achterdeur wordt aan geboden. Dat is volgens hem ab soluut nodig, omdat tal van aan bieders er niet voor terugschrik ken vervuild materiaal aan te bieden. Hij doelt dan op wiet ge mengd met allerlei andere pro- dukten, variërend van bakpoe der tot en met vermalen tuinaf val. Ook andere eigenaren van koffieshops laten weten dat ze met grote regelmaat vervuilde wiet krijgen aangeboden. „Het zijn mensen die voor het snelle geld gaan. Geen liefhebbers die voor eigen gebruik telen en de meeropbrengst verkopen", al dus Van As. Woordvoerder F. Deij van de grootste koffieshop in Zeeland. Checkpoint in Terneuzen, ziet dat het steeds moeilijker wordt het aanbod op peil te houden. Checkpoint heeft wel al een noodscenario klaarliggen voor het geval het aanbod nog verder daalt. Dan mogen klanten niet maximaal vijf, maar drie gram wiet kopen en ook nog eens twee gram hasj. G. Aarden, eigenaar van twee koffieshops in Goes en Vlissin gen, waarschuwt dat de oude scheiding tussen hard- en soft drugs in gevaar komt door de aanpak van thuiskwekers. pagina 13 burgemeester wil compensatie door Ali Pankow ZIERIKZEE - Tabaks- en tijd schriftenwinkel De Pupekop aan het Havenplein in Zierikzee heeft een Toto-deelnameformu- lier verkocht aan één van de drie mensen in Nederland die het afgelopen weekend gezamen lijk winnaar zijn geworden van ruim 430.000 euro. Het gaat om hel hoogste bedrag dat ooit in Nederland met Toto is gewon nen. Al diverse malen eerder hebben klanten van deze speciaalzaak forse geldprijzen gewonnen met hun deelname aan Staatsloterij en Toto. „We hebben twee keer een winnend lot in de Staatslote rij verkocht. Dat ging allebei de keren om een ton. Ook is al eens eerder met de Lotto een ton ge wonnen, maar toen waren dat nog wel guldens. En ook nog een keer een lot in de Staatsloterij waarop twintigduizend gulden is gevallen", memoreert dochter Amber van Pupekop-eigenaar C. Bij de Vaate. Ze laat weten dat De Lotto-organisatie er spe ciaal even voor naar Zierikzee komt om deze successen met een taart en speciale posters te on derstrepen. De drie Toto-spelers die het af gelopen weekend alle vijftien uitslagen van internationale voetbalwedstrijden uit de Mil- lionsleaque goed voorspelden, moeten het bedrag van ruim 430.000 eüro wel door drieën de len. BAJKONOEIl - De Frans-Europese satelliet Cor ot zal jacht maken op aardachtige planeten bui len ons zonnestelsel. De satelliet met ruimtetele scoop en camera's is gisteren gelanceerd vanaf de ruimtevaartbasis Bajkonoer in Kazachstan. De Corot-missie moet de komende twee jaar vooral zoeken naar rotsachtige planeten in verafgelegen sterrenstelsels. Het ultieme doel is de ontdekking van een tweede bewoonbare aarde met vloeibaar water en gematigde temperaturen. foto RTR KPN Prepaid simkaart Nu voor 10,- incl. gratis Rituals verwenpakket KPN Prepaid simkaart 3 populaire Rituals verzorgingsproducten -'Primafoon kpn.com door Frouke Tamsma DEN HAAG - Ouderen en ge handicapten moeten soms we kenlang op een aangepaste stoel of prothese wachten als ze naar een nieuwe zorgverzekeraar overstappen. Velen blijven daar om noodgedwongen bij hun hui dige verzekeraar. Dat blijkt uit een inventarisatie van klachten over het nieuwe zorgstelsel door patiëntenvereni ging NPCF en uit onderzoek van gezondheidsinstituut Nivel. Patiënten krijgen van hun zorg verzekeraar hulpmiddelen in ei gendom of in bruikleen. Wie van verzekeraar verandert, moet een geleend hulpmiddel vaak weer inleveren. Het duurt volgens de NPCF soms maanden voordat de nieuwe verzekeraar een nieuw exemplaar verstrekt. Het Nivel constateert ook dat ge bruikers van hulpmiddelen min der vaak van verzekeraar wisse len dan gemiddeld. Gehandicap ten klagen er bij de NPCF ver der over dat zij steeds pijnlijk met hun aandoening geconfron teerd worden. Een van de klachten betreft een 40-jarige man die al sinds zijn kinderjaren nagenoeg doof is. Hij moet vanwege zijn nieuwe verzekering opeens weer naar een KNO-arts om aan te tonen dat hij recht heeft op een hoor- apparaat. „Ik moet kennelijk keer op keer bewijzen dat ik doof genoeg ben." Vervolgens moet hij bij de nieuwe verzeke raar nog een aanvraag indienen, die weer beoordeeld moet wor den. „Als ik bij elke overgang naar een andere ziektekostenver zekeraar in aanraking kom met dit sooi't kostbare en tijdro vende bewijstrajecten, dan wordt zitten blijven uiteindelijk bittere noodzaak." De NPCF vindt dit onterecht. „Het doel van het nieuwe zorg stelsel was meer keuzevrijheid voor de patiënt", aldus een woordvoerster. „Maar je kunt niet kiezen voor een goedkopere verzekering als je vervolgens maandenlang niet over je hulp middelen kunt beschikken." Er bestaat ook veel onduidelijk heid over het overnemen van be staande hulpmiddelen van de vo rige verzekeraar. Dit gebeurt (Advertentie) niet altijd, blijkt uit de klachten- stroom. Volgens de grote zorgverzeke raars CZ en Zilveren Kruis/Achmea is onderling juist afgesproken dat een patiënt nooit zonder hulpmiddel mag komen te zitten. Verzekerden van Zilveren Kruis/Achmea mo gen hun hulpmiddel in bruik leen houden zolang de nieuwe verzekeraar nog geen nieuwe be schikbaar heeft, aldus een woordvoerder. GPD door Maurits Sep NIEUW- EN SINT JOOSLAND - In de Sloehaven in Vlissin- gen-Oost komen matrixborden die, afhankelijk van het aanbod, ligplaatsen toewijzen aan bin nenvaartschepen met of zonder gevaarlijke lading. Deze flexibe le toewijzing moet het gebrek aan voldoende ligplaatsen ophef fen. De proef is landelijk van be lang, omdat ligplaatsen volgens de wet voorzien moeten zijn van borden waarop staat of er een schip met gevaarlijke stoffen aan boord mag liggen, of niet. Door deze starre toewijzing van plaatsen is er soms een gebrek aan plaatsen voor schepen met gevaarlijke lading en soms voor schepen zonder zulke stoffen. Voordelen „Het systeem zal in de praktijk hoe dan ook voordelen opleve ren", voorspelt J. de Vries van de vereniging voor binnenvaart schippers Schuttevaer. „Je kunt namelijk inspelen op het aan bod bij het toewijzen van lig plaatsen. Dan kun je ze de opti maal benutten. Zijn er geen schepen met gevaarlijke lading, dan kun je de borden aanpassen zodat er voldoende ruimte is voor anderen. En omgekeerd." Het probleem is vooralsnog de wetgeving, zegt De Vries. „De wet schrijft nu exact voor welke borden ergens moeten staan en hoe die borden eruit moeten zien. Als je een matrixbord plaatst waarop je het signaal kunt veranderen, voldoe je daar niet aan." Als de proef slaagt, wil Schuttevaer afspraken met Rijkswaterstaat. De proef is een initiatief van de afdeling Midden-Zeeland van Schuttevaer en havenschap Zee land Seaports, dat de ligplaat sen beheert en toewijst. De bor den worden in de loop van vol gend jaar geplaatst, zodra de nieuwe pieren voor binnenvaart schepen bij olieraffinaderij To tal klaar zijn. Daar komen vier pieren voor in totaal acht tot tien schepen. Op die pieren ko men matrixborden. Hoe lang de proef duurt, is niet bekend. KPN Prepaid Nokia 2310 Nu voor 79.99 65.000 kleurenscherm FM Radio met headset O Noteert u mij voor een proefabonnement i van 5 weken voor 14,95 Ik geef daaibij éénmalig toeslemming voor automatische incasso van dn bedrag van mijn i rekeningnummer. Ik heb de laatste duo maanden geen proefabonnement gehad O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de i krant gratis. Daarna wil ik betalen: D per maand met automatische incasso 21.50)" CJ per kwartaal met automatische incasso 61,50)". O per jaar met automatische incasso 236.00)*. met gratis PZC-paraplu het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1