PZC Resultaat telt voor HVV'24 Terneuzen gemakkelijk verder RCS wint in finale van Oostkapelle Hulstenaren naar laatste zestien na bekerwinst op reserves Arnemuiden Paul Kouijzer weg bij Hontenisse uitslagen Dammer Johnny de Leeuw loopt uit op concurrentie agenda Sterke start voor koppel Baecke/V an Housselt woensdag 27 december 2006 30 GOES - Nadat het speelschema bekend werd, ging RCS direct aan het rekenen. De uitkomst: Goes zou in de halve finale wel eens de tegenstander kunnen zijn. Drie keer verloor RCS van die ploeg tijdens het traditione le kerstzaalvoetbaltoernooi. De goden waren de Souburgers dit jaar goed gezind. Goes werd eerder uitgeschakeld en RCS kon eindelijk het toernooi win nen. Daarmee kwam een terechte winnaar uit de bus. De zondag tweedeklasser maakte twintig goals en kreeg er maar twee te gen. Die doelpunten kreeg doel man Roy Sallet in de finale te gen Oostkapelle om zijn oren. RCS had daarvoor in de halve fi nale SSV'65 uitgeschakeld in een wedstrijd tussen de twee beste ploegen. In de finale had RCS het moeilij ker tegen Oostkapelle, maar dat kwam voornamelijk doordat de ploeg haar eigen niveau niet meer haalde en Oostkapelle er fysiek goed inkleunde. Er ont stond daardoor voetballend wel iswaar niet zo'n mooie wed strijd, door de spanning werd het bloedstollend. Verdekt schot Al na twee minuten scoorde Bou- zambou met een verdekt schot. Diezelfde speler maakte een ver dedigende fout, waardoor Ri chard Louws makkelijk de ge lijkmaker kon binnenleggen. Weer twee minuten later zette de uitstekend spelende Ray mond Wolff na een een-tweetje met Dennis de Nooijer RCS op nieuw op voorsprong. In de acht ste minuut maakte Davy van Geersdaele echter weer gelijk via een prima combinatie met Maarten van Maldegem. In de minuten daarop welen geen doelpunten meer en straf schoppen moesten de winnaar beslissen. Nadat Dennis de Nooijer en Dangelo Martien (bei den RCS) en Louws en Van Geersdaele scoorden, misten Af- kir en Serge Quinten (Oostkapel le). De Nooijer schoot ook zijn tweede binnen, waarna Louws miste. door Peter van Kouteren HULST - Het was halverwege de tweede helft, toen HW'24 in het bekerduel met de reserves van Arnemuiden de mooiste aan val produceerde en voor de eni ge keer de handen van het pu bliek op elkaar kreeg. Kana da Rosa Bernardo ontdeed zich op rechts handig van een paar te genstanders en bediende Evert van den Berg op maat. De mid denvelder schoot zwaar gehin derd uit de draai op de lat. Daardoor bleef het 2-0 voor de Zeeuws-Vlamingen, die zich met die uitslag van een plaats bij de laatste zestien verzeker den en de cupfighter uit Arne muiden een halt in het beker toernooi toeriepen. De formatie van Michel Leonhart treft in de vijfde ronde Steenbergen en re kent stiekem al op een duel teT gen Kozakken Boys of Baronie. Ook Leonhart had bij zijn ploeg een gebrek aan motivatie gecon stateerd, maar wilde dat zijn spelers niet verwijten. „Dit was voor ons een verplicht nummer, dat we alleen maar konden ver liezen. Het ging mij puur om het resultaat." De frivool ogende thuisploeg had het moeilijk met het no-non- sense voetbal van de bekerwin naar voor reserveteams, maar sloeg na vijf minuten al een bres in de Arnemuiden-verdediging. Evert van den Berg mocht aan leggen en mikte in de verre hoek raak:1-0. Kort na rust toucheerde Chris- toph Praet een voorzet van Van den Berg licht met het achter hoofd: 2-0. Veel meer kansen had de thuisploeg niet nodig. Christoph Praet was voor rust op aangeven van Jaimy de Vis ser nog dicht bij een treffer. Ver der gaf de keihard werkende op ponent nauwelijks kansen weg. De nummer tien van de hoofd klasse voor reserves schakelde eerder de standaardelftallen van Wemeldinge, Renesse, WIK, Yerseke en Aardenburg uit en was op de eerste tien minuten na de gelijke van HW'24. „Ik sta hier met een beetje twee HW'24-speler Jaimy de Visser springt als hij een tackle van Arnemuidenaar Coen Dijke probeert te ontwijken. foto Wim Kooyman slachtig gevoel", stelde trainer Adrie van Belzen met recht vast. „Ik vond ons niks minder. Tegen de bijna-koploper van de derde klasse hebben we heel goed gevoetbald. HW'24 was al leen wat effectiever." Keurkorps Met Patrick Siereveld en Mar vin Meerman had Arnemuiden twee spelers in de gelederen die een aantal wedstrijden in het keurkorps achter hun naam heb ben. De ploeg kreeg voor rust kansen via Pierre la Grand (twee keer: schot op de lat, red ding van doelman Siersema), Pa trick Siereveld (rakelings naast) en Thijs Roovers (uit een hoek schop net naast). Bovendien werd Arjen Reijnoudt na een vlagsignaal van HW'24-grens- rechter William van Nispen door de goed leidende scheids rechter Simonse uit Goes ten on rechte wegens buitenspel terug gefloten. Ook na de hervatting waren de beste mogelijkheden voor Arne muiden. Linksback Jaimy de Visser van HW'24 lag aan de ba sis van een dot van een kans voor Mario de Nooijer. De spits faalde na een terugspeelbal van de verdediger oog-in-oog met Siersema. Marvin Meerman mik te een vrije trap via de handen van de HW'24-doelman op de lat. HW'24-Arnenniiden 2 2-0 (1-0). 5. Evert van den Berg 1-0, 52. Chri stoph Praet 2-0. Scheidsrechter A.J.A. Simonse (Goes). Aantal toe schouwers: 150. HW'24: Tim Siersema; Dim de Waal (75. Davy Kerslejis), Maar ten Scheerders, Jom Knibbeler, Jaimy de Visser; Kieran O'Shea, Jeroen Claessens (46. Kana da Ro sa Bernardo), Evert van den Berg, Tim Mechelinlc (65. Ruben van der Hoeven); Jari Vyaene, Christoph Praet. Arnemuiden 2: Gert-Jan Ringel- berg; Marvin Meerman, Werner van Belzen (67. Wilbert Kusse), Ronnie Moerdijk, Thijs Roovers; Cor Schroevers (28. Mario de Nooijer), Coen Dijke, Patrick Sie reveld, Jarco Siereveld; Pierre La Grand (46. Jeannot Wolf), Arjen Reijnoudt. KLOOSTERZAJSTDE - Paul Kouijzer stopt aan het eind; van het voetbalseizoen als trainer bij vierdeklasser Honle- nisse. „Na anderhalf jaar vind ik het genoeg. De club wil. de dat ik nog aanbleef en vroeg enkele malen om mijn be. slissing uit te stellen. Ik ben er niet op terug gekomen.! blijf overigens wel actief, waarschijnlijk bij de jeugd".a]. dus de in Hulst woonachtige Kouijzer Jos van Belzen is ook volgend voetbalseizoen trainer va; sv Nieuwdorp. De oefenmeester uit Goes heeft zijn con tract met een jaar verlengd. Van Belzen is aan zijn eerste seizoen bezig bij zaterdag-derdeklasser Nieuwdorp. D; ploeg is momenteel koploper. Leen Koster uit Zierikzee blijft bij SV Duiveland. Het be stuur en de trainer zijn tot de conclusie gekomen dat 4 samenwerking naar tevredenheid verloopt. Koster is be- zig aan zijn eerste seizoen bij Duiveland, dat op de derd; plaats staat in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal Simone de Klerk mist finale GOES - Simone de Klerk is er net niet in geslaagd de fina- ledag van de Masters te halen. De tafeltennisster uit Kloosterzande eindigde in dè zeskamp van de voorronden op de derde plaats. De eerste twee gingen verder naar de finaledag. De Klerk bleef Heieen Mulderij (GTTC/Assen), Sandra Meeuwsen (Brandersstad, Schiedam) en Marcis Kok (Red Stars, Venray) voor. De Chinese Li Nan Sunea Linda Creemers, beiden van Westa uit Wessem, wara echter te sterk. Topdag voor Kimberley 't Hooft GOES - Tafeltennisster Kimberley 't Hooft mag zié sinds zaterdag tot het selecte gezelschap rekenen dat ia Nederland in het bezit is van een A-selectie. De speelste' van ttc Middelburg en het Rotterdamse FvT kreeg de li j centie door in Soest overtuigend de B-meerkampen is! winnen, 't Hooft (22) had in Soest een topdag. Ze won it de eerste ronde na een 2-0-achterstand van haar teamge noot Charell Schoonbi'ood (3-2), klopte vervolgens has angstgegner Mariëtte Holterman (Swift Deventer) en va- sloeg daarna met speels gemak haar overige vijf tegen-I standsters. Na zes van de zeven ronden kon 't Hooft, ge coacht door Middelburger Joost Corbijn, zich al eindwin naar noemen omdat de overige deelnemers elkaar af slachtten. Dankzij het behalen van de A-licentie is Kim Hooft automatisch geplaatst voor het NK, begin maar.) „Dit is een heel fijne afsluiting van het jaar", aldus Hooft. „Het spoelt het nare gevoel van de degradatie me; FvT uit de eredivisie een beetje weg." Patrick Goverse tweede in Breda GOES - Patrick Goverse uit Kapelle is als tweede gee- nigd tijdens een schaatsmarathon in Breda. Goverse wo: in de Cl-categorie de spurt van het peloton achter de een zame vluchter Jurgen van der Velden uit Waspik. Maar ten Janse jr. (Wolphaartsdijk) werd derde, Anclries Min- derhoud (Waarde) eindigde als vierde, terwijl Erwin Me- su (Middelburg) en Jacco Ringelberg (Goes) respectieve lijk vijfde en achtste werden. In de C2-categorie eindigde Niels Mesu uit Middelburg als tweede. Bij de C-junioren pakte Annemarie Pasveer uit Arnemuiden de winst. Niels Mesu (Middelburg) behaalde een tweede plaats bij de jon gens C-junioren. Luctor wint dik in Schiedam TERNEUZEN - Na een paar mindere beurten heb ben de korfballers van Luc tor uit Terneuzen de weg omhoog weer gevonden. Za terdag won de ploeg in Schiedam met 11-4 van ODI. Bekend met het feit dat de Schiedamse ploeg het moet hebben van twee makke lijk scorende mannen, stuurde coach Peter Du- rink zijn achttal de zaal in met de opdracht dat twee tal uit de wedstrijd te hou den. Eric-Jan Dellebeke en Paul Tholens voerden die perfect uit. Bij rust had de ploeg slechts drie punten te gen, maar ook nog maar vier voor. „Aanvallend lie ten we veel liggen", vond Durink. In het tweede deel liep dat stukken beter. Vooral de vrouwen kwamen toen in beeld. Met acht doelpunten maakten die het verschil. Scores Luctor: Sylvia Trouw borst 4, Evelien van den Dool 3,Ferry de Waele 2, Marjolein Durink en Wilco Durink 1. De Bruijn in toernooi Zundert ZUNDERT - In biljartcentrum Den Hoek in Zundert vindt tus sen Kerst en Nieuwjaar voor de dertigste keer het BHV/Van Beers Driebandenkersttoernooi plaat. Het toernooi staat in het teken van de confrontatie tussen Ne derlandse en Belgische biljar ters. Jean-Paul de Bruijn uit Hulst is één van de deelnemers. De zestien spelers (acht van ie der land) zijn onderverdeeld in vier poules van vier. Vandaag beginnen om 12.00 uur de eerste wedstrijden. Er wordt gespeeld naar 50 caramboles met een tijd klok van 40 seconden. Verder wordt er donderdag, vrijdag en zaterdag gespeeld. De samenstelling van de poules is: Poule A: 1. Eddy Merckx, 2. John Tijssens, 3. Peter Ceulemans 4 Jean van Erp. Poule B: 1. Peter de Backer, 2. Barry van Beers, 3Ed dy Leppens, 4. Harrie van de Ven. Poule C: I. Frédéric Caudron, 2. Jean-Paul de Bruijn, 3. Raymond Ceulemans, 4. Gerwin Valentijn. Poule D: 1. Roland Forthomme 2. Frans van Kuyk, 3. Francis For- a Jon JrnAKlt Aardenburg verrassend uitgeschakeld in voorronde soccertoernooi door Peter Snelders TERNEUZEN - Terneuzen maakte indruk in poule twee van de voorronden van het 21e soccertoernooi in Zeeuws-Vlaan deren. Het team won alle wed strijden en liet een doelsaldo no teren van negentien voor en drie tegen. Tegenvallend in die poule, waar voor Oostkapelle zich had afge meld, waren de prestaties van Aardenburg, dat zich als enige niet plaatste voor de finaledag op 6 januari. Het team kwam niet op volle oorlogssterkste in actie in sport hal Vliegende Vaart in Terneu zen, maar leek op papier toch zo veel kwaliteit te herbergen dat kwalificatie geen probleem mocht zijn. Mentale dreun Aardenburg had wel de pech dat het in de eerste poulewed strijd tegen Terneuzen moest. Dat leverde een fikse 5-1-neder- laag op. Die mentale dreun kwam het niet meer te boven. Vervolgens verloor het de drie resterende poulewedstrijden van achtereenvolgens Walche ren (0-3), Oostburg (2-4) en IJ- zendijke (1-2). Die ploegen gaan samen met Terneuzen naar de fi naledag. In poule 1 was Hontenisse de re velatie. Het eindigde als eerste met twaalf punten uit vijf wed strijden. Voor aanvang had ie dereen het volste vertrouwen in Clinge, de trotse aanvoerder in de vierde klasse A van het veld- voetbal. Die ploeg stelde enigs zins teleur en moest diep gaan om kwalificatie af te dwingen. In de beslissende wedstrijd won het met 3-1 van Hontenisse, dat tot dan toe alles gewonnen had. Hontenisse was bij aanvang het duel met Clinge al zeker van kwalificatie en leek daardoor niet tot het uiterste te gaan. Doelpunten van Thomas Leeg water, Bert Buijs en Peter Dru- mont brachten Clinge ruim aan de positieve kant van de score. Sam de Theye scoorde tegen. Afgetekend In de laatste wedstrijd van de dag moest Sluiskil zich zien te plaatsen ten koste van Corn Boys, dat ook nog aanspraak maakte op een finaleplaats. Sluiskil won afgetekend (4-0) Jarno Waebeke van Terneuzen in duel met Michel van Dalen (rechts) van Walcheren. Terneuzenaar Tim Faassen (uiterst links) en tegen stander Arie Dekker kijken toe. foto Wim Kooyman Pluijm, Hensley Victorina (2x) en Kevin Sermijn. „Ik gaf ons wel een goede kans tegen Corn Boys, maar je moet het altijd nog even doen", aldus trainer Pascal Wedage na afloop. „Het is een duel waarin het erop aankomt en dat is meestal moeilijk. We hadden ons al eer- dei' kunnen kwalificeren, maar in het duel met Hontenisse had den we de scheidsrechter niet mee. Het was mede daardoor dat we met 1-2 verloren. Maar ik ben blij dat het alsnog gelukt is. Op zo'n finaledag van de par tij zijn, is toch altijd iets bijzon ders." Spui miste de boot net. Het speelde, met als uitblinker Jo- han Meulbroek, heel aardig, opvallend knap voor de dag ko mend Philippine was Spui niet de mindere, maar verloor het wel met 2-1. Slotdag Trainer Eric van Britsom: „Qua voetbal hoefden we voor geen enkele ploeg in deze poule on der te doen. Bij onze nederlagen verloren we steeds met mini maal verschil. Achteraf blijkt dat de gelijkmaker van Clinge, die we tien seconden voor tijd moesten incasseren, de dood steek was. Als we dat duel met 2-1 gewonnen hadden, waren we ook tot de slotdag doorge drongen." In poule 1 plaatsten Hontenisse, Philippine. Clinge en Sluiskil waarin er ook voor de omsinge- laar kansen lagen. Kees Rijk zat veel ruimer in zijn tijd, maar ging in de beslissende fase in de fout. Martijn Rentmeester kon Aart Walraven geen moment in de problemen brengen. Ook Jaap de Jonge kon geen kansen creë ren tegen Piet Allaart. Jan van de Weteringh sloot aan bij de achtervolgers. De man uit Stavenisse speelde een sterke partij tegen hekkensluiter Ludwig Wilson en won. Ook door Daaf Kasse 's-GRAVENPOLDER - Johnny de Leeuw heeft de voorsprong op zijn concurrenten in het Zeeuws damkampioenschap ver groot tot twee punten. De Goese- naar won in de achtste ronde van Kees Rijk, terwijl zijn twee achtervolgers, Martijn Rent meester en Jaap de Jonge, op een gelijkspel bleven steken. De koploper koos tegen zijn voormalige trainer voor een Terneuzen. Poolbiljarten, district Kanaalzone. Milord-Beterdak 13-23, D-Generation X-Dream Team 26-4, The Danger Zone-Milord 2 26-2. Stand: The Danger Zone 9-219, D-Generation X 9-214, Beterdak 11-208, Milord 10-185, Dream Team 10-158, Milord 2 11-157, The Riff 10-145. Orevo Oostburg. Poule A: Oranje Dui- vels-Telepost 1-7, la Porte d'Or-Polder- man 5-3, Meeuwsen-de Eenhoorn 3-2. Stand: 1.GAOS 10-17,2-Signtex/de Sut ter 10-16, 3.la Porte d'Or 10-13, 4.Tele- post 9-12, 5.Polderman 10-12, 6.Blauwe Tulp 10-8, 7.Meeuwsen 10-8, 8.Security Nederland 9-6, 9.Sportcafé de Een hoorn 10-6, 10.Oranje Duivels 10-5, 11.Oud Sluis 10-5. Poule B: l'Equipe- Trendy Telecom 8-5, Drie Koningen-Pot- terie Sluis 11-3, Expert Bakker/Dian- cy-Spitsbroek 1-7. Stand: I.Drie Konin- Atletiek gen 10-15, 2.Trendy Telecom 8-14, 3.RVS Engelaar 9-14, 4.1'Equipe 10-14, 5.Spitsbroek 10-12, 6.Avance 10-8,7.Ex- pert Bakker/Diancy 10-8, 8.0lympiakos 10-8, 9.Riemens 9-6,10.Café Jopie Sluis 10-4, n.Potterie Sluis 10-3. 0-4. Eindstand: 1. Hontenisse 5-12,1 Philippine 5-9, 3. Clinge 5-7, 4. f' 5-7, 5. Spui 5-5, 6. Corn Boys 5-3. Poult 2: Terneuzen-Aardenburg 5-1, IJzendij- ke-Walcheren 0-5, Oostburg-Terneuz-i' 1-5, Aardenburg-Walcheren 0-3, Tem?.1 zen-IJzendijke 4-1, Oostburg-Aarder, burg 4-2, Walcheren-Terneuzen 0-5, Aai- denburg-IJzendijke 1-2, Walch? ren-Oostburg 3-1, IJzendijke-Oostbuij 3-2. Eindstand: 1. Terneuzen 4-12,2 Walcheren 4-9, 3. IJzendijke 4-6,4. Oo* burg 4-3,5. Aardenburg 4-0. woensdag Kerstloop. Locatie: camping Napoleov hoeve, Breskens. 13.45 uur: jeugd I75C en 1500 meter). 14.10 uur: 4.300, 8.5ï en 12.900 meter. Biljarten Vierde klasse K. ODI-Luctor 4-11, Stand: KVK 6-10, Luctor 6-8, Blauw Wit 6-8, Atlas 6-8, Zaamslag 6-6, Zevenber gen 6-6, BKC 6-2, ODI 6-0. 21e Soccertoernooi in Terneuzen. Poule 1: Clinge-Philippine 0-3, Sluis kil-Spui 1-1, Hontenisse-Corn Boys 2-1, Corn Boys-Clinge 2-1, Philippïne-Sluis- kil 1-2, Spui-Hontenisse 0-1, Clin- ge-Sluiskil 2-0, Spui-Corn Boys 1-0, Phi- lippine-Hontenisse 0-4, Clinge-Spui 2-2, Philippine-Corn Boys 3-1, Sluiskil-Honte- nisse 1-2, Philippine-Spui 2-1, Clin- ge-Hontenisse 3-1, Corn Boys-Sluiskil Schelde Top toernooi. Locatie: 'tM?.- lengat. Sluiskil. Aanvang: 12.00 uur. Tennis Nationaal ranglijsttoernooi Hoofdtoernooi. Locatie: TSI-hal r Goes. Aanvang: 8.15 uur. Open Zuid-West Lease Kersttoer nooi. Locatie: TSI-hal te Goes. A;.'- vang: 16.30 uur. Aannemingsbedrijf Van Sabbei Kerstjeugdtoernooi. Locatie: TSI-té te Goes. Aanvang: 8.15 uur. Steenenbeertoernooi. Local? Racketcentrum Terneuzen. Cees Kole Sjoemel Toernooi. Lok tie: Racketcentrum Kapelle. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - Nancy Baecke en Rogier van Housselt zijn voortvarend van start gegaan in de mixed-3/4 van het Steenen- beer tennistoernooi in het Ter- neuzense Racketcentrum. Dat resulteerde in een 12-5-overwin- ning op de plaatselijke favorie ten Ingrid Visser en Maarten de Heus. Het TC Souburg-koppel nam meteen een 6-1-voorsprong. De ze marge was te groot om in een uur nog goed te maken. Wel ging het treffen vanaf toen meer gelijk op. Nancy Baecke, afkomstig uit Ka- pellebrug en inmiddels geruime tijd woonachtig aan 'de over kant', beschikt over een sterke topspinforehand, Rogier van Housselt is redelijk allround. Af gelopen zomer werden ze met TC Souburg kampioen van Zee land in de districtsmixedcompe- titie. Baecke en Van Housselt schre ven een paar maanden later ook mixed 3 bij 't Plalve Maantje id Goes op hun naam. In poule A van de mixed 6 wa ren Nicole Burggrave en Jos Sa- man, met plaatsingsnummer oppermachtig tegen Corrie en Ralf Gommers: 15-3. Burggrave was sterk in de rally's, terwijl Saman aan het net een voortdu rende plaag was voor zijn ti standers. Netspel In het mannendubbel 6 lijken Martin Jongsma en Eric Neve rechtstreeks af te stevenen op de eindzege. Het betere netspel van Jongsma/Neve was zowel doorslaggevend tegen Everi Piessens/Michel Pateer (11-') als tegen Mare Maenhout/Bert van Broekhoven (9-8). In het vrouwendubbel 7 Kooyman/Dekker fors van Lambert/De Pooter (13-5). F" de mannen van gelijke spe sterkte gold hetzelfde voor Van Broekhoven/Oostvogels ten kos te van De Seijn/Dobbelaar (13-4). In de mixed 7 won het koppel Oostvogels/Oostvogek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 58