Schippers wijzen naar zeevaart OM wil misdadigers meer dan voorheen financieel treffen Dieren in kerststal komen niks tekort Schuttevaer voelt niets voor extra maatregelen op Westerschelde woensdag 27 december 2006 16 door Emile Calon MIDDELBURG - Het Openbaar Ministerie probeert meer dan voorheen misdadigers financieel te treffen. Onder het motto, mis daad mag niet lonen, gaat het Openbaar Ministerie in Middel burg nadrukkelijk proberen geld dat met criminele activitei ten is verdiend, terug te vorde ren. Daarnaast moedigt het OM slachtoffers ook aan claims in te dienen om op die manier gele den schade financieel te verha len op daders. Dit jaar heeft het OM via de poli tierechter ruim 200.000 euro ver haald op mensen die veroor deeld zijn. Vergeleken met een jaar eerder is dat een verdubbe ling. Hennepteelt Hoofdofficier D. Greive is van mening dat er nog veel meer valt te halen. Bijvoorbeeld bij mensen die veroordeeld worden voor hennepteelt. Het probleem is echter dat het vaak moeilijk vast te stellen is hoeveel hennep oogsten er al zijn binnen ge haald bij zulke kwekers. Via goed recherchewerk moet dat be paald kunnen worden, zo meent de hoofdofficier. „Zodat we een veroordeelde vervolgens aan kunnen slaan voor meerdere oog sten als hij al langer bezig is met die kweek. Als we dat doen, wordt deze vorm van criminali teit weer minder aantrekke lijk." Om beter na te kunnen gaan wat er verdiend is met cri mineel gedrag gaat het OM ook meer samenwerken met gespe cialiseerde accountants en zoge noemde vermogenstraceerders. Greive ziet ook dat het OM er steeds beter in slaagt vorderin gen geaccepteerd te krijgen door de rechter. Dit jaar 39 pro cent van de vorderingen die zijn voorgelegd aan de politierech ter. Voor de meervoudige kamer komt hij uit op 17 procent. In vergelijking tot vorig jaar is dat een zeer forse toename. Toen ging het om minder dan vijf pro cent die werden bekrachtigd door de rechtbank. Greive vindt dat slachtoffers zo-; veel als mogelijk hun schade moeten kunnen verhalen on op de daders. Het OM nodigt ze zelfs actief uit om zich, wanneer er schade is, als benadeelde te voegen in het strafproces. Bij dé beslissing van het OM of de rech ter kan dan rekening worden ge houden met de schade. Desondanks lukt het lang niet altijd die geleden schade daad werkelijk te verhalen. De hoofd officier hoopt dan ook dat de po litiek nog eens besluit tot het in stellen van een algemeen schade* fonds waarop slachtoffers een beroep kunnen doen als het niet lukt om van de daders geld te krijgen. Het OM nodigt volgens de hoofd officier ook steeds meer mensen uit om te praten over wat hen is overkomen. Vorig jaar ging het om twee procent van de slachtof fers van een misdrijf. Dit jaar komt het parket uit of zeven pro cent waarmee zo'n gesprek is ge; voerd. Greive: „Wij vinden het belangrijk dat we tijdens rechts zaak ook het verhaal van het slachtoffer kunnen laten ho ren." Verbranden kerstbomen ZIERIKZEE - De kerstboomver branding in Zierikzee is dit jaar op 3 januari. Iedereen kan die middag bomen inleveren. De inzameling van kerstbomen kan kinderen nog een zakcentje opleveren. Voor elke ingelever de boom ontvangen ze twintig cent. Bomen zijn tussen 14.00 en 16.00 uur welkom bij het MFC; aan de Vondelingplaat, vooraan in de Oosterscheldestraat, ach ter de brandweerkazerne en op het stookterrein aan het einde van de Grevelingenstraat. Om 19.00 uur vertrekt vanaf het parkeerterrein bij de Lidl een la waai- en lampionnenoptocht naar de stookplaats. door Wout Bareman TERNEUZEN - Zeeuwse schip pers voelen absoluut niets voor alle mogelijke extra maatrege len, die het vaargedrag op de Westerschelde kunnen verbete ren. Als er ingegrepen moet wor den, dan moet in de eerste plaats de zeevaart worden aan gepakt, niet de binnenvaart, vin den zij. Loodsen, die zich niets aantrekken van de onderlinge af spraken, dienen op een zwarte lijst te worden geplaatst. De ruim vijftig schippers op de jaarvergadering van de afdeling Temeuzen van schippersvereni ging Schuttevaer lieten er geen twijfel over bestaan: de bijzon dere stuurgroep van vaarwegge bruikers (een Nederlands- Vlaams platform, ingesteld door de Gemeenschappelijke Nau tische Autoriteit voor het Wes- terscheldegebied) hoeft niet te rekenen op medewerking van de schippers aan aanvullende regel geving. Vrijboord Regiocoördinator J. de Vries maakte de schippers duidelijk dat hun eis om op bepaalde plaatsen op de Westerschelde bijvoorbeeld een maximum-snel heid voor de zeevaart in te stel len, alleen kans maakt als de VVV Hulst op zondag dicht HULST - Het kantoor van de VW Zeeuws-Vlaanderen in het 's Landshuis in Hulst is met in gang van zondag 7 januari voor taan op zondag gesloten. De maatregel geldt voor het win terseizoen tot Pasen. Daarna zal het kantoor weer alle dagen ge opend zijn. Met deze zondags sluiting zal ook de expositie ruimte en de maquette niet te be zoeken zijn. De Wereldwinkel zal wel ge opend blijven op de zondagen en wel van 13.30 uur tot 17.00 uur. binnenvaart zelf ook z'n goeie wil toont. Maar suggesties om bijvoorbeeld een minimum 'vrij boord' (om te diep geladen sche pen aan te pakken) in te stellen en om speciale apparatuur ver plicht te stellen, die het de schip per mogelijk maakt snel een zee schip te 'spotten' waren niet aan de schippers besteed. Evenals de invoering van voorschriften voor een minimum-motorvermo gen en andere voorstellen, „Wij moeten ons niet aanpas sen, de zeevaart moet zich beter gedragen. Wat hebben te hoge vaarsnelheden te maken met het motorvermogen van de schip pers?! Wij veroorzaken die hoge golfslag niet. Nee, die hardleer se loodsen moeten worden aan gepakt. Zet ze desnoods op een zwarte lijst", benadrukten de schippers. Ze bestempelden de voorstellen van de stuurgroep als 'pogingen om de zeevaart voortaan lekker vrij baan te ge ven'. Het voorstel om alle bin nenschepen 's nachts te voor zien van een speciaal rood sein, dat de zeevaart moet waarschu wen voor de aanwezigheid van 'golfslag-gevoelige binnenvaart' op de vaarweg, vond wel bijval. De schippers spottend: „Ja, la ten we straks allemaal een rood licht gaan voeren. Dan haal je in één klap alle vaart uit die zee schepen." En ook over de be perkte invoering van konvooi vaart viel best met de schippers te praten. „Maar dan voor de zeevaart!" Voorzitter J. van IJk had in zijn jaarrede, aan het begin van de vergadering, al vastgesteld dat ondanks goede afspraken tussen de zee- en binnenvaart (loodsen en schippers) over het vaarge drag, de klaagzang over te hoge vaarsnelheden en daarmee ge paard gaande hoge golfslag nog steeds niet is verstomd. Van IJk wees op verschillende incidenten, het afgelopen jaar en beloofde dat Schuttevaer druk blijft uitoefenen om een einde te maken aan die overlast. „De communicatie tussen zee- en binnenvaart en de verkeers posten kan nog veel beter." door René van Stee VERREBROEK - De Dierenbe scherming heeft gemeentebestu ren opgeroepen om vergunnin gen voor kerststallen met leven de dieren te weigeren, omdat het dierenwelzijn daarmee na drukkelijk niet gediend zou zijn. Of die actie effect sorteer de, is niet geheel duidelijk. Feit is wél dat levende kerststallen in Zeeuws-Vlaanderen met een vergrootglas gezocht moeten worden. Voor zover bekend zijn er vol gens voorzitter Anneke Eefting van de Zeeuws-Vlaamse Dieren bescherming in de streek geen wantoestanden vastgesteld. Zij neemt regelmatig een kijkje in de kiosk op de Markt in Aarden burg waar enkele schapen onder deel vormen van een kerststal. Net over de grens is de levende kerststal in Verrebroek, zo'n der tien kilometer van Hulst, een traditie. De stal op het plein voor de katholieke kerk werd in 1992 voor het eerst gebouwd en is een ontwerp van de plaatselij ke amateurkunstenaar Maurits Panis. De kerstgroep bestaat uit levens grote etalagepoppen. Twee scha pen, een ezel, acht duiven en acht kippen maken het tafereel compleet. En ook die zijn eigendom van Maurits Panis (foto). Hij kan zich weinig voorstellen bij de ac tie van de dierenbescherming in Nederland. Volgens hem wordt er juist extra goed gezorgd voor dieren in de kerststallen. „Tenminste, dat geldt toch voor mijzelf. In de stal op ons dorp gaat het om m'n eigen beestjes. Het zijn in feite ook een beetje mijn kinderen. Dan is het niet meer dan normaal dat ze vol doende eten en drinken hebben en ze ook goed beschut staan", legt hij uit. Hij voegt eraantoe dat de ezel iedere avond met hem terug naar huis gaat. Tegelijkertijd erkent Maurits Pa nis dat kwaadwillende lieden een risicofactor voor dieren in de kerststal opleveren. Ander zijds zijn volgens hem de geva ren net zo groot als de dieren ge woon in de wei lopen. „Want wie echt kwaad wil, laat zich door niets of niemand tegenhou den." De levende kerststal op het Ver- heyenplein in Verrebroek is nog tot en met 6 januari te zien. foto Wim Kooyman Het vervolg van de familie berichten van pagina 14 'We'11meet again gewoon een Pee(bijzondere vrouw. Onverwachts is overleden mijn Geve vrouw, onze geweldige moeder en superoma Leuntje de Smit-Donze Lena 'Vlissirgen 24 april 1923 t Roudekerke 24 december2006 'Bram de Smit Anüje en Wim Bos t Monique en Ton Shanice Maxime Marcel Joke. Siwabessy t Stefan Martin en Rachel Leng en Jaap Qelof Ruben enjo Joline Sjoerden Sabine Cobg en %laas van den Buuse Erwin en dfannah Marsha t Wendy Rrista Correspondentieadres: L.J. Qelok, Quldenroedestraat 1, 4451 LR Rfeinkenszand Qelegenheid tot afscheid nemen donderdag 28 december van 19.45 tot 20.15 uur in het rouwcentrum aan de Van Disfweckstraat 620 te Vlissirgen. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden vrijdag 29 decem ber om 14.00 uur in de aula van het crematorium aan de Westelijke Oude 5lavendijk3 te Middelburg. 9fa afloop is er gelegenheid de familie te condoleren in de koffiekamer. Lena hield van bloemen. Wij willen het personeel van appartement 10 van verpleeghuis Vliedberg heel erg bedanken voor hun liefdevolle verzorging. Z>ij die geen rouwbrief hebben ontvangen, Rieden overleed toch nog onverwacht onze zus, schoonzus en tante Lena de Smit-Donze J. de Bruijne V. Donze-Los C.M. Laport-Donze J.Laport 5J4. Sanderse-deSmit neven en nichten Vlissirgen, 24 december2006 Zijn huis in de Regentenstraat dat was zijn paradijs. Daar wilde hij nog jaren wonen met buren en familie saam. Maar helaas hij werd ziek... en is nu op zijn laatste reis. Bedroefd om het gemis, maar dankbaar dat een ver der lijden hem bespaard is gebleven, geven wij u ken nis dat van ons is heengegaan onze broer, schoon broer en oom Petrus Franciscus Destombes Boschkapelle 1 april 1922 t Oostburg 23 december 2006 Sluiskil: Rosa de Smit-Destombes Sluiskil: Sulma David-Destombes Dolf David Sluiskil: Hilda Schieman-Destombes Piet Schieman Sluiskil: Gonda Bogaert-Destombes Mon Bogaert Neven en nichten Correspondentieadres: St. Elisabethlaan 35 4541 GS Sluiskil De uitvaartdienst, waarvoor wij u uitnodigen, wordt gehouden donderdag 28 december om 14.00 uur in de parochiekerk van de H. Antonius van Padua te Sluiskil. Aansluitend zal de crematieplechtigheid plaatsvin den in crematorium "Temeuzen". Bellamystraat 28c teTerneuzen. Gelegenheid tot condoleren na de dienst in de kerk. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Mensen hun dagen zijn als gras. Zij bloeien als de bloemen in het open veld Dan waait de wind en ze zijn verdwenen. Verdrietig, maar met grote dankbaarheid voor wat hij voor ons heeft betekend en dankbaar dat een ver der lijden hem bespaard is gebleven, delen wij u mede dat toch nog onverwacht van ons is heenge gaan mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoon vader, groot- en overgrootvader Gerard Joseph Roegiers echtgenoot van Paula Maria Lohman in de leeftijd van 84 jaar. Philippine: P.M. Roegiers-Lohman Wachtebeke (B): Ingrid Verhamme-Roegiers Walter Verhamme Tamara Vanessa en Mohamed Rajèn Philippine: (ohan Roegiers Terneuzen: Aschwin Roegiers Linda Strijdonck 23 december 2006 Poststraat 2 4553 AE Philippine De uitvaartdienst, waarvoor wij u uitnodigen, wordt gehouden vrijdag 29 december om 10.00 uur in de kerk H. Maria Hemelvaart te Philippine. Samenkomst aan de kerk. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de R.K. begraafplaats te Philippine. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in Restaurant "De Fijnproever". Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Bedroefd namen wij kennis van het overlijden van de vader van onze vriend Aschwin. G. Roegiers Wij wensen Mevr. Roegiers, Aschwin, Linda en de verdere familie heel veel sterkte toe met dit verlies. Harold en Jeannet Gerry Erwin en Heidi Erwin en Masja Udo en Kim Richard en Cynthia Erwin en Astrid en kinderen Bedroefd namen wij kennis van het overlijden van de vader van onze collega Johan G. Roegiers Wij wensen Johan, Mevr. Roegiers en de verdere familie heel veel sterkte toe met dit verlies. Aannemersbedrijf van Steenberge VOF. Herman en Yvonne Ferry en Brenda Erwin en Astrid Ik had noggraageen beetje willen blijven, want er is nog zoveel wat mij hier houdt, maar ik vind het goed dat het zo gaat, want ik heb een prachtig leven gehad. Job Verdrietig, maar vol bewondering hoe hij met zijn ziek-zijn is omgegaan, hebben wij afscheid moeten nemen van mijn lieve man. onze vader en opa Job Koens echtgenoot van Cornelia Jannetje Beulens in de leeftijd van 84 jaar. Heinkenszand: C.J. Koens-Beulens Ekeren België):Tann\ Koens Harry Kloosterboer Daniëlla en Rob, Fabiënne Rotterdam: Sanny Koens Wim Hak Maria Veldhoven: Maria Koens Willem Dierkse Femke Joost en Sabrina Nisse: Jopie Koens Ton Altena Djoeke Tjitse Doerak 23 december 2006 Oudekamerseweg 22 4451 NC Heinkenszand De uitvaartdienst zal worden gehouden vrijdag 29 december om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Blasius te Heinkenszand. waarna de begrafenis zal plaatsvinden op het R.K. Kerkhof aldaar. Voor aanvang van de uitvaartdienst is er van 9.30- 10.15 uur gelegenheid tot afscheid nemen in het mortuarium naast de kerk. Na de begrafenis is er in Ontmoetingscentrum 'De Stenge' gelegenheid tot condoleren. Onze dank gaat uit naar de medewerkers van "Alléi'ovoor de goede en liefdevolle verzorging. Bedroefd geven wij u kennis dat na een kortstondig ziekbed is overleden onze zwager en oom Job Koens echtgenoot van Corrie Beulens Heinkenszand, 7 januari 1922 f Heinkenszand, 23 december2006 Jannie van Paasschen-Beulens t Kees van Paasschen Greet Jurriëns-Beulens Albert Jurriëns Sophie Jurriëns-Beulens Robert Jurriëns Ko Beulens Lenie Beulens-Buise Louis Beulens Annie Beulens-Polmans Bertus Beulens Trees Beulens-Jurriëns Marie Aarts-Beulens Willy Aarts Piet Beulens Ro Beulens-Ivens Jo Vemooy-Beulens Henk Vemooy Catrien Beulens Lies Geldof-Beulens Lou Geldof f Neven en nichten De stilte van de natuur is vol geluiden Rust zacht, Job Sjef en Adrie de Waal Jan de Jonge Jan en Karin Joosse Heinkenszand, 23 december 2006 De HEERE is genadig en rechtvaardig; en onze God is ontfermende. De HEERE bewaart de eenvoudigen. Psalm 116:5 en 6a Na een geduldig gedragen ziekbed heeft de HEERE uit het leven weggenomen onze lieve zuster, schoon zuster en tante Elizabeth Maria van Klinken *15 juni 1921 t 22 december 2006 Nijkerk: Sam van Klinken Corrie van Klinken-Bakker Nieuwerkerk (Zld.): D. van Klinken-Kik C. van Klinken-Flikweert 's-Gravenpolder: P. van Klinken Ph. van Klinken-Mol Nieuwerkerk (Zld.): Neeltje Dorst-van Klinken Maris Dorst Bameveld: Ton Janse Diny Janse-Keurhorst Bruinisse, zorgcentrum "In 't Opper" Correspondentieadres: Sam van Klinken Bentinckstraat 16,3861 KW Nijkerk De begrafenis zal plaatshebben D.V. donderdag 28 december om 14.30 uur te Nieuwerkerk, op de begraafplaats aan de Burg. Van Veenstraat, voor afgegaan door een rouwdienst in de Geref. Gem. in Ned. aan de Stationsstraat 9. Aanvang van deze dienst is om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren is er na de begrafenis in gebouw "Salem", Molenstraat 16 te Nieuwerkerk. "Jezus Christus is gisteren en heden dezelfde en in der eeuwigheid" Hebr. 13:8 Verdrietig, maar met dankbare herinnering aan het geen hij voor ons heeft betekend, hebben wij afscheid moeten nemen van mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader en opa Albert Adrianus Bakker Zevenhuizen, t Benthuizen, 26 juli 1921 24 december 2006 Benthuizen: C. Bakker-den Boer Goes: Mijnie Rap-Bakker Roel Rap Marieke Robert Martijn Willemien Bleiswijk: Leen Bakker Anneke Bakker-Droogh Léon Pascal Benthuizen: Albert Bakker Carolien Bakker-Mets Miranda en Joery Christian Benthuizen: Martien Bakker in herinnering De Barm 1 2731 AX Benthuizen Er is gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen op donderdag 28 december van 19.00 tot 20.00 uur in kerkelijk centrum "De Bron", Dorpsstraat 42 te Benthuizen. Vrijdag 29 december is er van 12.30 tot 12.45 uur eveneens gelegenheid tot afscheid nemen, waarna de dienst van Woord en Gebed om 13.00 uur wordt gehouden in de Ned. Herv. Kerk, Dorpsstraat 48 te Benthuizen. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op begraafplaats "Vrederust" te Benthuizen. Na de begrafenis is in de aula van de begraafplaats gelegenheid tot condoleren. Bedroefd, maar vol fijne herinneringen en dankbaar dat zij zo lang bij ons was, geven wij u kennis dat na een kortstondige ziekte, zacht en kalm is overleden onze lieve, zorgzame moeder en oma Jobina van de Panne-Kenters weduwe van Willem van de Panne in de leeftijd van 85 jaar. Vinkeveen: Sjaak en Annie Burgh-Haamstede: Willy en Iman en kleinkinderen Burgh-Haamstede, 24 december 2006 Weeldeweg 61 Correspondentieadres: W.J. den Boer-van de Panne Beatrixstraat 15 4328 BN Burgh-Haamstede Vrijdag 29 december zal om 13.00 uur de crematie plechtigheid plaatshebben in het crematorium te Middelburg, Westelijke Oude Havendijk 3. Na de plechtigheid is er gelegenheid de familie te condoleren in de koffiekamer van het crematorium. Voor het vervolg van de familie berichten zie ook pagina 18

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 52