PZC ptimisme over windmolens Êi Intrati uin Doven vragen om ondertitels .'.PHOTO Trommeljongen vertelt kerstverhaal m uitverkoop! KAARTEN v a Winwind verwacht dat turbines in herfst 2007 draaien in Koegorspolder Compleet slapen in Zeeland tfmorgana goes Mist /ZEEMAN i de allerlaatste Oudejaarsloten f Jackpot 12,2 miljoe Sfiedactie: 0113-315649 lnww.pzc.nl f-mail:redactie@ pzc.nl postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; ?eeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 woensdag 27 december 2006 Inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs). üoorRené van Stee {NEUZEN - Het windmolen in de Koegorspolder bij ïeraeuzen draait volgend jaar herfst. Dat zegt directeur H. (Hutting van initiatiefnemer en .projectontwikkelaar in winde Winwind. De turbines slaan er dan een kleine vier jaar later dan de bedoeling was. Op 4 januari dient bij de Raad tan State een beroep van de Stichting Houdt Woonomgeving Koegorspolder Leefbaar (SHW- KL) tegen de bouwvergunning raor de windmolens. Het gaat om 22 turbines met een totaal vermogen van 44 megawatt, goed voor de stroomvoorziening van minstens dertigduizend ge zinnen. Lawaai De stichting vindt dat de turbi nes te veel lawaai maken, de ho rizon vervuilen en ook te dicht op de bebouwing staan geprojec teerd. Hutting weet bijna zeker dat het hoger beroep van de SHWKL geen schijn van kans maakt en de eerste spade daar na spoedig de grond in kan. Want eerder ingediende bezwa ren zijn tot dusver allemaal van de bouw- en aanlegvergunning. „En het ziet ernaar uit dat de stichting ook op 4 januari geen gelijk krijgt. Dit baseer ik niet alleen op de uitspraken die de rechter tot nu toe heeft gedaan, maar ook op onafhankelijk on derzoek, dat uitwijst dat een project dat dermate vergevor derd is, een slagingskans heeft van nagenoeg honderd procent bij eventuele rechtszaken", al dus Hutting. Hij voegt eraan toe dat na het beroep van de SHWKL nog één procedure enige vertraging kan opleveren. Want er is nog een in woner van Terneuzen-Zuid die beroep heeft aangetekend, Hoe wel dit in tweede instantie door de gemeentelijke bezwaarschrif tencommissie is afgewezen, maakt die persoon wellicht toch nog de gang naar de rechter of de Raad van State. Hutting begrijpt niet wat de SHWKL bezielt, omdat zij vol gens hem nooit haar zin zal krij gen en in feite alleen de voort gang van het project heeft ver traagd. „Dit gedoe kost ons on dertussen vijf miljoen euro, om dat een investering van zeventig miljoen euro al die tijd niet heeft kunnen renderen", aldus Hutting. Goede kansen Woordvoerder H. Jongepier van de SHWKL erkent dat het hoger beroep op 4 januari de laatste mogelijkheid is om alsnog haar gelijk te halen. Niettemin ziet de stichting goede kansen, om dat de gemeente volgens haar onterecht een versnelde procedu re is begonnen om de komst van de turbines mogelijk te maken. „Want dit gebeurde op basis van een ontwerpbestemmings- plan dat nu volledig is achter haald. Daarbij valt te denken aan een slibdepot en een mestfa- briek die er helemaal niet meer komen. Die totaal veranderde si tuatie geeft ons hoop, omdat de komst van de turbines daardoor ook in een heel ander daglicht komt te staan", aldus Jongepier. Hij wordt in zijn overtuiging ge sterkt doordat Winwind tot op de dag van vandaag nog geen kuub grond in de Koegorspolder heeft verplaatst. „Ook bij Winwind is de twijfel blijkbaar toegeslagen. Want als ze er zo nadrukkelijk van over tuigd zijn dat ze het bij het rech te eind hebben, waren ze allang met de bouw begonnen." Het gaat dan om het verzoek tot schorsing van de milieuvergun ning, bezwaren tegen de kapver- funning voor bomen op de plek waar de windmolens zijn ingete kend, een verzoek tot schorsing van de aanlegvergunning (onder meer nodig voor nutsvoorzienin- bezwaren tegen de milieu vergunning, bezwaren tegen de bouwvergunning, hoger beroep tegen de milieuvergunning en een verzoek om vernietiging van Sluisenaar rijdt auto in de sloot BIERVLIET - Een 25-jarige man uit de gemeente Sluis be landde maandagnacht met zijn auto ter hoogte van Biervliet in een sloot. De man reed op Rijks weg 61 toen hij de reehterberm raakte. Na een vergeefse stuur- correctie kwam de auto onder steboven in de sloot aan de ande re kant van de weg terecht. De bestuurder klaagde over pijn in zijn borst en werd naar het zie kenhuis vervoerd. Na onderzoek kon hij naar huis. Grootste containerschip Zeebrugge ZEEBRUGGE - Bij de AMP Terminal in Zeebrugge is maandagmorgen het Deense containerschip Gudrun Maersk afgemeerd. Het is het grootste containerschip dat ooit de haven aandeed. Het schip meet 367 bij 43 meter en heeft een diepgang van vijftien meter. Plet heeft een capa citeit van 11.000 TEU (twintigvoetscontainers). Het vori ge record in Zeebrugge stond op naam van de Xin Los An geles, met een capaciteit van 9600 containers. Momenteel worden laboratoriumtesten uitgevoerd om vast te stellen of in de loop van volgend jaar het enorme containerschip Emma Maersk Zeebrugge kan aanlopen. Het is met een lengte van bijna 400 meter het grootste con tainerschip ter wereld. In opdracht van het havenbestuur wordt volgend jaar de vaargeul Pas van 't Zand naar de haven verbreed en een meter uitgediept. Die verbreding en verdieping moeten de veiligheid van in- en uitvarende schepen bevorderen. Met het karwei is een kleine twintig miljoen euro ge moeid. Poging tot doodslag na vechtpartij IJZENDIJKE - De politie is op zoek naar een man die in de nacht van zaterdag op zondag in IJzendijke met zijn auto bewust is ingereden op een 20-jarige man uit de ge meente Sluis. De man kwam tot zijn daad na een vecht partij. Dat gebeurde op straat voor een café in IJzendijke. Het slachtoffer belandde via de motorkap van de auto op straat. Hij raakte lichtgewond. De bestuurder reed door. De politie onderzoekt deze poging tot doodslag. Een aan tal getuigen is inmiddels gehoord. PvdA: Othene heeft weinig aan bus TERNEUZEN - Met de nieuwe dienstregeling komt in de Terneuzense wijk Othene weliswaar om het uur een bus, maar daar hebben de wijkbewoners weinig aan. Tot die conclusie komt raadslid J. Jonkman van de Terneuzense PvdA-fractie. Hij vraagt wethouder J. van Schaik dit mee te nemen in zijn gesprek met vervoerder Veoalia over knelpunten in de dienstregeling. De bus die Othene aandoet, is die van en naar Ossenisse. De bus, lijn 16, vertrekt vanaf het busstation de Sluizen en doet er een kwartier over om in Othene te geraken. „In dien je vanuit Zeldenrust naar Othene wil, moet je eerst met lijn 1 naar busstation de Sluizen en daar overstappen op lijn 16 naar Othene. Dan ben je veertig minuten onder weg", schetst Jonkman de reis. „Voor schoolkinderen die een keer met de bus moeten, vanwege gezondheid en slecht weer is dit dus geen optie. Het raadslid stelt ook vast dat de bushalte (Dijkzicht) in Othene van noord tot zuid in de wijk meer dan een kilome ter lopen is. Othene heeft volgens Jonkman dus heel wei nig aan de nieuwe busverbinding. (Advertentie) Femke Wegman is Maria, Daan Witte is Jozef en Stefan Wegman is kindje Jezus in de kerk in Koewacht. foto Wim Kooyman door Gino van den Broecke KOEWACHT - Terwijl kinder koor De Vlasvlegeltjes het wel komstlied inzette, zaten Jozef en Maria met kindje Jezus in hun in elkaar geknutselde stalle tje in de Koewachtse kerk. De kerststal was zondagmiddag het centrale tafereel van het jaarlijk se 'kindje wiegen'. De zesde viering lokte zo'n hon derdvijftig volwassenen en kin deren naar de Philippus en Jaco- buskerk in Koewacht. Met een themaverhaal over de Trommel jongen, vertolkt door de 15 jari ge Niels Matthijs, werd door de werkgroep Kinderkerk speels in gegaan op het vertrouwde kerst verhaal. Schijnbaar onbewogen zaten de vijfjarigen Daan Witte (als Jozef) en Femke Wegman (als Maria) met in hun midden de twee maanden oude Stefan Wegman als kindje Jezus naast het altaar. Het Koewachtse kinderkoor, on der leiding van Marlies Meul- dijk, zong de bekende kerstliede ren. Aarzelend kreeg het koor bijval van het publiek. Nadat de laatste woorden wa ren gesproken, hing de Trommel jongen zijn trommel om de schouders en wandelde als een soort Rattenvanger van Hame ien door de gangen van de kerk, met bijna alle kinderen in zijn kielzog. Die maakten met een schudkokertje ook allemaal het nodige lawaai en gingen op zoek naar de stal en kindje Jezus om daar uiteindelijk allemaal hun kleurplaten en kerstwensen te overhandigen. Een enkeling las hem hardop voor of zong een liedje. Met een ferm applaus werden de hoofdrolspelers en het kinderkoor bedankt voor hun presentatie. Gedurende de kerstdagen ge noot ook in de parochies van on der andere Biervliet, Hulst en Stoppeldijk het kindje wiegen veel belangstelling, evenals de kerstviering van en voor verstan delijk gehandicapten in de Trini- teitkerk in Terneuzen. door Rob Paardekam GOES - Doven en slechthoren den in Zeeland willen dat Om roep Zeeland en Maximaal TV hun televisieprogramma's via te letekst gaan ondertitelen. De zenders staan daar niet onwel willende tegenover, maar stui ten op hoge kosten. De Zeeuwse Stichting Welzijn Doven (ZSWD) heeft de twee omroepen onlangs een brief ge stuurd waarin het verzoek om ondertiteling werd gedaan. „Er wordt weieens gedacht dat slechts een handjevol doven op ondertiteling zit te wachten, maar niets is minder waar", zegt; secretaris S. van den Boom gaard. „Er zijn in Zeeland dui zenden slechthorenden die de programma's niet of nauwelijks kunnen volgen." Directeur R. de Kerf van Maxi maal TV - de kabelkrant, die sinds ruim een jaar ook de nodi ge 'echte' programma's uitzendt - is een groot voorstander van het ondertitelen van program ma's, maar wijst erop dat hij een commerciële zender drijft en de kosten op één of andere manier wel moeten worden te rugverdiend. Maximaal heeft momenteel offertes uitstaan voor de benodigde apparatuur en wil ook inzichtelijk krijgen wat de structurele kosten van ondertitelen zijn. Als dat duide lijk is, wordt pas een definitief besluit genomen. „Ik wil dat zo'n besluit echt goed wordt ge wogen", aldus De Kerf. „Want als je eenmaal met ondertitelen bent begonnen, kan je het eigen lijk niet meer maken om het te rug te draaien." Ook directeur en hoofdredac teur F. Feij van Omroep Zee land zegt open te staan voor het ondertitelen van programma's. „Maar we hebben er geen midde len voor." In het verleden heeft de omroep het weekoverzicht op zaterdag korte tijd van ondertitels voor zien, maar dat stopte toen het Rijk de subsidiekraan dicht- (Advertentie) MEER DAN SLAPEN WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 DE SCHIPPER I 0113 - 230181 Advertentie draaide. „Het was destijds een proef en op zich was die erg ge slaagd", aldus Feij. „Maar zon der financiële tegemoetkoming kunnen we het niet." Het ondertitelen van program ma's is ook landelijk een item. De overheid voerde onlangs een wet in die bepaalt dat alle zen ders - dus ook de commerciële - op termijn een groot deel van hun programma's van onderti tels moeten voorzien, De nieuwe wet geldt niet voor re gionale omroepen als Maximaal en Omroep Zeeland. Wij geven u de helft cadeau! #- #1~7 Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 zeeuwse almanak De zeventigers uit Terneuzen hadden het de avond tevoren al afgesproken; ze zouden gaan vissen op de Westerschel- de. Een mooi maaltje bovenha len voor de feestdagen. De weerman kondigde weliswaar opkomende mist aan, maar dat deerde hen niet. Ze waren imm,ers door alle wateren ge wassen, waren opgegroeid aan de waterkant, dus wie hield hen tegen?! Voor ze de deur achter zich dichttrokken, riepen, ze hun vrouw toe dat ze voor het avondeten zeker thuis zouden zijn. Niet dus. Het werd vijf uur, het werd zes uur... taal noch teken van de twee. Omstreeks zeven uur werden de twee in de voormalige Veerhaven in Terneuzen gesig naleerd, binnengeloodst door een sleepboot die hen toeval- Sinds gisteren staat de boot te koop. Er zit namelijk nau welijks nog vis in de Wester- schelde, luidt de twijfel achtige verklaring van de twee. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes Diverse TV-Games van o.a. Disney, SpongeBob, j Star Wars J en Spiderman J rtextiel Supers Advertentie Oudejaarsloterij DELSCHER Grote Markt 11-13 Goes Tel.: 01 13 227607

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 49