Eerste stap op weg naar meer Duiveland troeft Zierikzee af Vrouwenselectie capituleert pas laat Arnemuiden 2 uit de beker gestoten Koster langer bij Duiveland ËTÉAi Vrouwenselectie Schouw en-Duiv eland geeft stof tot nadenken agenda uitslagen woensdag 27 december 2006 s3l Van Belzen tekent bij NIEUWDORP - Jos van Belzen is ook volgend voetbals zoen trainer van sv Nieuwdorp. De oefenmeester uit Gt heeft zijn contract met een jaar verlengd. De oud-traii van Zierikzee is aan zijn eerste seizoen bezig bij zal dag-derdeklasser en koploper Nieuwdorp. De Klerk mist finale GOES - Simone de Klerk is er net niet in geslaagd de fir ledag van de Masters te halen. De tafeltennisster i Kloosterzande eindigde in de zeskamp van de voorrond op de derde plaats. De eerste twee gingen verder naar finaledag. De Klerk bleef Heieen Muldeiij (GTTC/Asse Sandra Meeuwsen (Brandersstad, Schiedam) en Man Kok (Red Stars, Venray) voor. De Chinese Li Nan Sun Linda Creemers, beiden van Westa uit Wessem, war echter te sterk. 't Hooft beleeft een topdag GOES - Tafeltennisster Kimberley 't Hooft mag zi sinds zaterdag tot het selecte gezelschap rekenen dat Nederland in het bezit is van een A-selectie. De speelsi van ttc Middelburg en het Rotterdamse FvT kreeg de centie door in Soest overtuigend de B-meerkampen winnen, 't Hooft (22) had in Soest een topdag. Ze won de eerste ronde na een 2-0-achterstand van haar team; noot Charell Schoonbrood (3-2), klopte vervolgens h; angstgegner Mariëtte Holterman (Swift Deventer) en vi sloeg daarna met speels gemak haar overige vijf tegt standsters. Na zes van de zeven ronden kon 't Hooft, coacht door Middelburger Joost Corbijn, zich al eindvvi naar noemen omdat de overige deelnemers elkaar slachtten. Dankzij het behalen van de A-licentie is Kin Hooft automatisch geplaatst voor het NK, begin maart. Patrick Goverse tweede in Breda BREDA - Patrick Goverse uit Kapelle is als tweede geëi digd tijdens een schaatsmarathon in Breda. Goverse w in de Cl-categorie de spurt van het peloton achter e eenzame vluchter. De Zeeuwen deden het in deze m strijd die over 60 ronden ging voortreffelijk. Maarten Jj se jr (Wolphaarstdijk) werd derde, Andries Minderho (Waarde) eindigde als vierde, terwijl Erwin Mesu (Middi burg) en Jacco Ringelberg (Goes) respectievelijk vijfde achtste werden. In de C2-categorie, waarbij de deeli mers 40 ronden moesten afleggen, eindigde Niels Me uit Middelburg als tweede. Bij de C-junioren pakte Am marie Pasveer uit Arnemuiden de winst. Niels Koole wint Kerstloop VLISSINGEN - De Kerstloop van Dynamica was in ti bij de deelnemers. Er kwamen gisteren maar liefst 4501 leten op het evenement af. Bij de wedstrijd over 8 kilon ter was Niels Koole uit Zoutelande de sterkste. Hij rea seerde een tijd van 29 minuten en 20 seconden. De pe ningmeester van Dynamica, Robin Hofland, was nieti leen blij met de grote opkomst, hij kon Koole lang volg en moest pas in de laatste kilometers een achterstand v slechts negen seconden toestaan. Michel Schrier (Vlissi gen) maakte het erepodium vol door Wim van Sparrent (Middelburg) net achter zich te houden. doorEugènede Kok DREISCHOR - Het experiment leek zaterdag in de rust al ge slaagd te noemen. Misschien kwam het doordat ze tegenstan der Smerdiek tot de rust op 0-0 hadden gehouden, maar de voet balsters van de Schouwse selec tie drukten zich tijdens hun gang naar de kleedkamer louter positief uit over hun eerste geza menlijke optreden. De uiteinde lijke 3-0-nederlaag deed daar aan niets af. De tientallen toeschouwers op het koude sportpark in Dreischor hadden grotendeels dezelfde mening. Tijdens de saaie eerste helft van het oefen duel hadden ze ruim de tijd om over het initiatief en de toe komst te filosoferen. „Dit is heel positief", glunderde de trainer van de vrouwen van WIK'57 Denny de Vos, terwijl naast hem Peter Goedegebuure - voorzit ter van de regiocommissie - en nog wat mensen instemmend knikten. „Dit is een eerste stap op weg naar iets dat ik vijftien jaar geleden al voorstelde", zei De Vos over het eerste optreden van het vertegenwoordigende vrouwenteam van Schou- wen-Duiveland. „Net als nu was ik toen trainer van WIK. Destijds zag je al dat Mariko Rouw terug naar DFS BURGH-HAAMSTEDE - Mari ko Rouw keert volgend seizoen terug bij DFS. De 27-jarige ver dediger is momenteel aan zijn derde seizoen bij zondag-twee deklasser Zierikzee bezig. In mei 2004 besloot Rouw de stap te maken naar een hoger ni veau door overschrijving aan te vragen van DFS naar Zierikzee. De drukte op zijn werk en moge lijk aanvullende studieactivitei ten zijn voor de oud-aanvoerder van DFS de aanleiding geweest om de stap nu in omgekeerde richting te maken. de verenigingen, maar nu rea geerden de trainers gelijk posi tief en stonden zonder proble men him vier beste speelsters af." Om de huidige problemen van de clubs te illustreren, haalde De Vos zijn eigen vereniging als voorbeeld aan. Elke week moet WIK - dat net als Zierikzee in de derde klasse speelt - alles in het werk stellen om elf speel sters op het veld te krijgen. „Daar daalt de motivatie van", zei Ellen Scheurs, speelster van WIK en zaterdag verdienstelijk acterend in de aanval. „We ne men in de winterstop de beslis sing of we doorgaan", aldus De Vos. „Somber ben ik niet. want er komen waarschijnlijk drie speelsters bij. Dat zou mooi zijn, want iets dat verdwijnt, komt nooit meer terug." Niettemin hoopte De Vos - daar in gesterkt door het spel van de speelsters van Zierikzee, WIK'57, ZSC'62 en Brouwersha ven in de eerste helft - in de toe komst op een verdergaande sa menwerking. Net als Scheurs. „Binnen de spelersgroep is ieder een enthousiast over zo'n soort samenwerking. Iedereen wil het, maar op bestuurlijk niveau ligt het moeilijker. Dat is het probleem." De tegenstander van zaterdag was een goed voor beeld, vond De Vos. „Zij zijn heel klein begonnen, maar nu is dat eigenlijk de enige club op dat eiland." Wim Scherpenisse, trainer van Smerdiek en de man achter het idee voor de wedstrijd, dacht dat het 't beste zou zijn als de clubs op Schouwen-Duiveland gingen samenwerken. „Je zou een erg goede ploeg kunnen ma ken van die clubs die er nu zijn en op hoger niveau kunnen spe len. Nu zie je nog te vaak dat de goede speelsters naar Oostkapel- le of Smerdiek gaan." Kommer richt zich voorlopig op periodieke samenkomsten van de speelsters. „Ik hoop dat dit een vervolg krijgt", zei hij. „Dan kunnen we misschien ook echt gaan selecteren en bijvoor beeld één keer per maand een centrale training organiseren." het op lange termijn moeilijk zou worden voor clubs om alle maal een eigen vrouwenteam te behouden. Ik heb toen een vorm van samenwerking tussen de ver enigingen voorgesteld, maar werd met de nek aangekeken. Sindsdien heeft Zierikzee nog een vrouwenelftal gekregen, maar zijn de teams van DFS en Zonnemaire verdwenen. Mis schien zijn de clubs nu wel be reid om in ieder geval na te den ken over samenwerking. Ze heb ben stuk voor stuk veel te veel moeite om het hoofd boven wa ter te houden." Wim Kommer, Zierikzee-trainer en zaterdag coach van de Schouwse selectie, viel hem bij. „Een fusie zou mooi zijn. Daar is dit duel niet voor bedoeld, maar als de verenigingen slim zijn, zouden ze daar op termijn naar gaan kijken." Problemen om de selectie bij elkaar te krij gen had Kommer niet gehad. „Toen Wim Scherpenisse me vo rige week belde met het idee, vroeg ik me af of iedereen wel wilde meewerken. Er is altijd wat haat en nijd geweest tussen Een speelster van het Schouwen-Duivelandse vrouwenteam (rechts) strekt om de bal te bemachtigen. foto Marijke Folkertsma door Eugène de Kok DREISCHOR - De eerste vertegenwoordi gende vrouwenselectie van Schouwen-Dui veland hield zaterdag lang stand tegen eer steklasser Smerdiek. De drie goals van Smerdiek vielen allemaal pas in de laatste tien minuten. Voor rust zag niemand dat Smerdiek op veel hoger niveau speelt dan vrijwel alle voetbalsters van de Schouwse selectie. De gasten kregen wel wat kansjes, maar de Schouwse vrouwen waren minstens net zo vaak gevaarlijk. Maar doelvrouw Petra Du- gardeijn - die voor hoofdklasser 't Zand en het militair elftal speelt - hield net als haar Smerdiek-collega Conny Gulden haar doel schoon. Brouwershaven-speelster Marjon Koster, de jonge vervangster na rust van Du- gardeijn, hield ook lang stand. Pas in de 80e minuut werd ze voor het eerst gepasseerd. Susanne Hopstaken rondde een aanval via Mandy Roels en Anne Hage goed af. Hopsta ken speelt nu nog voor- Gastel, maar maakt in de winterstop net als twee speelsters van Buitenveldert en één van het Belgische Len tezon Beerse de overstap naar Smerdiek. Dat Hopstaken een aanwinst is, bewees ze vijf minuten na haar eerste treffer toen ze een strafschop benutte. Sherifa Dorder maakte een paar minuten voor tijd het laat ste doelpunt. Tommy Staal: Vijfde tijd ooit gelopen ZIERIKZEE - Tijdens een in- doorwedstrijd in het Belgische Gent heeft AV Delta Sporter Tommy Staal afgelopen zater dag opnieuw zijn eigen Zeeuws record op de 1000 meter verbe terd. Vanaf het begin hield een kop- groepje het tempo moordend hoog. Staal liep na drie rondes ook bij zijn laatste concurrent weg en hij hield het tempo vol tot aan de finish. Hij scherpte zijn tijd aan tot 2.53.30 en komt daarmee op de vijfde plaats in de Nederlandse ranglijst aller tijden. Milan Roe- lofs liep mee in dezelfde race. Hij werd vierde in een tijd van 3.10.40. D-junioren Bij het verspringen van de jon gens D-junioren ging de winst naar Tom van de Berg uit Mid delburg. Van de Berg, die al sinds twee jaar voor AV Delta Sport uitkomt, werd bij het hoogspringen vierde met een hoogte van 1,35 meter. Meike van Gastel werd met dezelfde prestatie zevende bij de meisjes D-junioren. Op het onderdeel 60 meter hor den werden twee clubrecords verbeterd. Bij de jongens D was het Tom my Staal die de klok stopte op 11.03 seconden. Wendel van Moort deed dat bij de meisjes pu pillen A met een tijd van 12.69 seconden. woensdag Atletiek Kerstloop. Locatie: camping Napoleon hoeve, Breskens. 13.45 uur: jeugd (750 en 1500 meter). 14.10 uur: 4.300, 8.600 en 12.900 meter. Biljarten Schelde Top toernooi. Locatie: 't Meu- lengat. Sluiskil. Aanvang: 12.00 uur. Tennis Nationaal ranglijsttoernooi Hoofdtoernooi. Locatie: TSI-hal te Goes. Aanvang: 8.15 uur. Open Zuid-West Lease Kersttoer nooi. Locatie: TSI-hal te Goes. Aan vang: 16.30 uur. Aannemingsbedrijf Van Sabben Kerstjeugdtoernooi. Locatie: TSI-hal te Goes. Aanvang: 8.15 uur. Steenenbeertoernooi. Locatie: Racketcentrum Terneuzen. Cees Kole Sjoemel Toernooi. Loca tie: Racketcentrum Kapelle. door Peter van Kouteren HULST - Het was halverwege de tweede helft, toen HVV'24 in het bekerduel met de reserves van Arnemuiden de mooiste aan val produceerde en voor de eni ge keer de handen van het pu bliek op elkaar kreeg. Kana da Rosa Bernardo ontdeed zich op rechts handig van een paar te- RCS winnaar Kersttoernooi GOES - RCS heeft gisteren het Kerstzaalvoetbaltoernooi in Goes gewonnen. De Souburgse ploeg won de fina le van Oostkapelle na straf schoppen. Na de reguliere speel tijd was het 2-2. SSV'65 werd derde na een 8-0-zege op Arendskerke. Goes en Dauwen- daele werden vijfde en zesde. Dammers GZC gaan moeizaam langs PWG 3 's-GRAVENPOLDER - In de eer ste ronde van de Zeeuwse dam- beker zorgde Aagtekerke 2 bijna voor een stunt tegen Mid delburg. Arie den Hollander ver sloeg Daaf Kasse, maar dankzij een zege van Jaap de Jonge op Jo Houmes werd het toch nog 4-4. In de barrage won Middel burg met 7-1. De overige favorieten maakten geen fouten. Bekerhouder PWG 's-Gravenpolder won met ruime cijfers van Gapinge: 7-1. Met de zelfde cijfers versloeg Aagteker ke Lammerenburg, dat met slechts twee spelers naar 's-Gra- venpolder was afgei'eisd. Tholen/DSVF liet Souburg met 6-2 kansloos. GZC had opval lend veel moeite met PWG 's-Gravenpolder 3, maar won dankzij zeges van Aart Walra ven en Jos de Wild met 5-3. Oost kapelle speelde met 4-4 gelijk te gen PWG 's-Gravenpolder 4, maar won de barrage afgete kend met 8-0. De zes winnaars plaatsten zich samen met de vrijgelote teams GZC 2 en PWG 's-Gravenpolder 2 voor de kwartfinale, die op 30 januari in Vlissingen wordt ge speeld. genstanders en bediende Evi van den Berg op maat. De mi denvelder schoot zwaar gehi derd uit de draai op de lat. Daardoor bleef het 2-0 voor Zeeuws-Vlamingen, die zi met die uitslag van een pla: bij de laatste zestien in het di trict Zuid 1 verzekerden em cupfighter uit Arnemuiden e halt in het bekertoernooi toeri pen. De formatie van Micl Leonhart treft in de vijfde ro de Steenbergen en rekent sti kern al op een duel tegen Koza ken Boys of Baronie. „Dat zi een mooie affiche zijn", zei i trainer na afloop. Ook Leonhart had bij zijn plo een gebrek aan motivatie gecoi stateerd, maar wilde dat zi spelers niet verwijten. „Dit w voor ons een verplicht numme dat we alleen maar konden ve liezen. Het ging mij puur omb residtaat. Wij zijn één van twee Zeeuwse ploegen bij i laatste zestien." De frivool oge de thuisploeg had het moeili; met het no-nonsense voetb van de bekerwinnaar voor rese veteams, maar sloeg na vijf m nuten al een bres in de Arnemu den-verdediging. Evert van de Berg mocht aanleggen en mik in de verre hoek raak: 1-0. Kort na rust toucheerde Chiii toph Praet een voorzet van Va den Berg licht met het achte: hoofd: 2-0. Veel meer kanse had de thuisploeg niet nodig Burgh-Haamstede. Pepsi Indoor Si ccerevent. Poule A: SKNWK - Duvi land 2-2, Zierikzee - WIK'57 4-1, Mevo DFS 3-3, Duiveland - WIK'57 5- SKNWK - Mevo 2-0, Zierikzee - Df 2-1, SKNWK-WIK'57 1-1, Duiveland DFS 4-3, Zierikzee - Mevo 1-0, SKNW - DFS 3-3, Duiveland - Mevo V WIK'57 - Mevo 0-3, SKNWK - Zieritó 1-3, WIK'57 - DFS 5-3, Duiveland-5 rikzee 8-3. Eindstand: 1. Duiveland! punten (22-9), 2. Zierikzee 12 punts (13-11), 3. SKNWK 6 punten (9-9), 4. M vo 4 punten (6-9), 5. WIK'57 4 punte (8-16), 6. DFS 2 punten (13-17). Poule B: Renesse - Bruse Boys 1J ZSC'62 - Dreischor 0-2, Renesse Brot wershaven 4-3, Bruse Boys - Dreischt 1-1, ZSC'62 - Brouwershaven 4-1, R-' nesse - Dreischor 3-6, Bruse Boys ZSC'62 4-2, Dreischor - Brouwershavs 3-1, Renesse - ZSC'62 3-4, Bruse Boys Brouwershaven 11-0. Eindstand: Bruse Boys 10 punten (20-3), Dreischor 10 punten (12-5), 3. ZSC'62 punten (10-10), 4. Renesse 3 punts (11-17), 5. Brouwershaven 0 punts (5-22). Nieuwe formule van Indoor Soccerevent slaat aan van onze sportredactie BURGH-HAAMSTEDE - Leen Koster is ook volgend seizoen hoofdtrainer bij voetbalclub Duiveland. De oefenmeester is momenteel aan zijn eerste seizoen be zig bij de zaterdag-derdeklasser uit Oos- terland. Ook Renesse heeft het contract met zijn trainer met een jaar verlengd. Leon Bak ker is eveneens aan het eerste seizoen bij zijn club bezig. Voorheen speelde hij ja ren in het eerste elftal van de zondag-vijf- deklasser. Gaby Niemantsverdriet is volgend sei zoen trainer van Krabbendijke. Nieman tsverdriet werd eerder dit seizoen bij Zie rikzee ontslagen, omdat de spelersgroep geen vertrouwen meer had in een verdere samenwerking. Niemantsverdriet was in het seizoen 1998/1999 ook al trainer van Krabbendijke. In de tussentijd trainde de Brabander ook Steennbergen. Grens wachters en Tholense Boys. Bij het Nieu- werkerkse SKNWK verlaat tweede trai ner Kees Verwest de club. Verwest, eer der trainer van Dreischor, heeft nog geen andere club en overweegt zelf zijn voet balschoenen weer aan te trekken. door Ko de Ridder BURGH-HAAMSTEDE - Za terdag-derdeklasser Duiveland mag zich een jaar lang Indoor Soccerkampioen van Schou wen-Duiveland noemen. Die ti tel sleepten de Oosterlanders binnen door een afgetekende 8-3-zege op Zierikzee. Deze alweer 11e uitgave van dit Pepsi Indoor Soccerevent was in een nieuw jasje gesto ken. Na drie plaatsingsavon den gingen de nummers één en twee over in de A-poule en wer den de afvallers ingedeeld in poule B. Beide poules speelden op de finaledag een halve com petitie, met ieder een eigen klassement. Helaas werd de or ganisatie opgescheept met het afmelden op vrijdagavond van het team van Ouwerkerk, zo dat het speelschema alsnog moest worden bijgestuurd. Terugkijkend op het voetbalfes tijn 'nieuwe stijl' was toernooi- leider Lesley Wolters tevreden. „Het raamwerk, het aanhalen van de onderlinge banden, blijft overeind. Je ziet zelfs nu gedurende de hele middag weer een volle tribune van deel nemers met aanhang. Door een hernieuwde samenwerking met de regiocommissie is de lijn naar de clubs ook korter en hebben de clubs ook meer in spraak." Regio-bestuurder Rinus Koom- an: „De nieuwe formule slaat aan. Het enig nadelig puntje voor de kinderen is het een pas send dagje uit." Wijnands: „Soms was het spel een beetje aan de ruwe kant. Vooral de boarding roept dit soort spel op. Voor trainers ligt hier een taak om te waken over hoe je je ploeg samenstelt. Niet iedereen is geschikt voor dit spel en bles- suregevoelige spelers moet je beschermen." De spelers hadden alleen moei te met de lange wachttijden. Toemooileider Wolters: „Mis schien dat we in de toekomst gebruik kunnen maken van de tweede zaal." Niemand had het scenario van de finaledag kunnen bedenken. Er stonden 425 wedstrijdminu ten op het programma, maar pas in de laatste 15 minuten zou uiteindelijk de beslissing vallen. Zierikzee waande zich met twaalf punten uit vier duels al winnaar, maar vergiste zich daar geweldig in. Duiveland (tien punten) was de tegenstan der. Met een uiteindelijke 8-3-score voor de Oosterlan ders kreeg de zondag-tweede klasser een flinke oorwassing. In de B-poule ging de zege naar Bruse Boys met tien pun ten, vóór Dreischor dat ook tien punten had, maar het doel saldo was in het voordeel van de Bruse ploeg. Een groep des kundigen (van ieder team één speler en één lid van de regio commissie) kozen Barry Steen- poorte van Duiveland tot de speler van het toernooi. Gaby Niemantsverdriet zijn de soms wat lange wachttij den tussen de wedstrijden door. Maar deze tijd kon ge vuld worden door bijvoorbeeld een potje te gaan tenissen." De scheidsrechters Piet Ga briels (St. Willebrord) en C. Ce- li (Oosterhout) die alle wedstrij den over de spelregels waakten waren ook positief. Voor twee trainers was het soccertoernooi iets totaal nieuws: Gerjo Prins van Bruse Boys en Wil Wijn ands van DFS. Prins: „Het is goed voor het onderlinge con tact. Mede door de mogelijkhe den voor andere activiteit zoals het tennissen, muziek en film Het winnende team van Duiveland, met staand tweede van rechts de speler van het toernooi: Barry Steenpoorte. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 46