PZC Meer aandacht mobiliteit nodig 40% korting Gillend en puffend op weg SPMNTPHOTO Doven vragen om ondertitels op regionale televisie -ApsOE ^rPïmiljoen uitverkoop Wethouder op pad gestuurd om met rijksoverheid te praten op alle kerstartikelen de allerlaatste 4 Oudejaarsloten f Jackpot 12,2 miljoerL,^^ Compleet slapen in Zeeland S morgana Mist Redactie: 0113-315649 ivww.pzc.nl Ê-mail:redactie pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 woensdag 27 december 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 FOTOWEN BKibljim,.©?® Inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negatief of digitaal. Kies uit 4^^ verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs). SP stelt kieslijst vast door Melita Lantinq ZIERIKZEE - Schouwen-Duive- land moet nü inzetten op verbe tering van de mobiliteit. Alleen dan kan het eiland de toenemen de verkeersdruk het hoofd bie den. Daarbij is het essentieel dat zowel het poldertracé als al oud plan voor de route tussen Serooskerke en Nieuwer- kerk weer op de rijksagenda ko- testaan. M. de Pagter van de Chris tenunie windt er geen doekjes „Het verbeteren van de Kraaijensteinweg is een leuk ge baar, maar het lost geen pro bleem op." Samen met de frac ties van de SGP en WD heeft ze de kwestie onder de aandacht de andere partijen ge bracht. De meeste fracties steu nen het initiatief om de wethou der op pad te sturen. Alleen Leefbaar Schouwen-Duiveland Alert! wilden zo ver niet n. Volgens De Pagter is het echter de hoogste tijd. „Het is me alle maal te lauw, ze nemen hier al les maar aan. Maar denk er om: de Tweede Maasvlakte komt er en de WCT en de verbeterin gen van de N57 bij Middelburg. Dat maakt de route alleen maar aantrekkelijker voor vrachtwa gens. Het is zoals collega Van den Berge (SGP, red.) zegt: chauffeurs letten alleen op tijd diesel, de rest interesseert ze Lapmiddel De Pagter stelt dat er twee grote knelpunten zijn. Ten eerste de Kraaijensteinweg, de huidige langs Burgh-Haamstede richting Oosterscheldekering. Bussen brengen feestgangers naar Renesse RENESSE - Tijdens oudejaars nacht rijden er speciale disco bussen van en naar Renesse. De bussen rijden de standaardroute die de zaterdagse discobus al- lijd rijdt. Deze speciale bussen zijn een initiatief van de Renes- horeca. Traditioneel vieren veel jonge ren oud en nieuw in Renesse. Sinds jaren rijdt er in die nacht een speciale bus van de verschil lende dorpen naar de badplaats en weer terug. De heenreis van de bus is dit jaar gratis, vertelt K, Jachmann namens de Renes- horeca. „Plet was te ingewik keld om kaartverkooppunten te regelen. Maar voor de terugreis moeten ze een nachtbuskaartje kopen bij de bekende verkoo- punten in de verschillende hore cabedrijven." De bussen vertrek ken na middernacht vanuit de verschillende kernen. Vanuit Burgh-Haamstede vertrekt om 0.20 uur een bus. De vertrektijd uitBruinisse is om 0.30 uur. De ze bus gaat onder meer via Oos- ierland, Zierikzee en Noord- welle. Vanuit Schuddebeurs ver trekt om 0.50 én om 1.35 een bus via Zonnemaire en Scharen- dijke. Vanuit Zierikzee gaat nog een bus om 1.41 uur. De bussen terug naar de dorpen vertrek ken om 4.00 uur. Om 5.00 uur is nog een extra bus voor de route naarBruinisse. Een uitgebreide dienstregeling staat op ioww.renesseaanzee.nl. Een weg met veel lokaal en agra risch verkeer en met name in het hoogseizoen is het daar zeer druk. Deze weg wordt binnen twee jaar aangepakt. Er komen rotondes en er komt een parallel weg voor agrarisch en bestem mingsverkeer. Maar volgens de Pagter is dit een lapmiddel. Zij pleit er voor om alles in het werk te stellen om het poldertra cé weer op de plankaart te krij gen. Dit tracé gaat vanaf de Oos terscheldekering in een rechte lijn haar Serooskerke en komt ver van de kernen Burgh en Haamstede te liggen. Dit tracé is eerder serieus besproken, maar destijds was daar geen draagvlak voor. De Pagter wil ook het oude plan voor een nieuwe verbinding tus sen Serooskerke en Nieuwler- kerk nieuw leven inblazen. Deze weg zou van Serooskerke, via de Delingsdijk, langs Zierikzee richting Nieuwerkerk gaan en daar aansluiten op de N59. Volgens De Pagter een verbete ring op vele fronten. „De huidi ge weg door Tureluur wordt dan bestemd voor lokaal verkeer en als het doorgaande verkeer weg is uit Zierikzee, wordt het ook voor eilandbewoners weer mak kelijker om in de zomer naar de stad te gaan. Want ook daar wordt het steeds drukker met de nieuwe wijken Poortambacht 11 en Noorderpolder in aantocht." Eigenlijk had dit probleem eer der aangepakt moeten worden, denkt De Pagter. „Het vorige college heeft hier gewoon niet hard genoeg aan getrokken. Ik vergelijk de situatie hier met België. In Nederland is alles prachtig en zodra je België in komt, zijn de wegen een rommel tje. Met Schouwen-Duiveland is het net zo. Van welke kant je het eiland op komt, overal lig gen mooie wegen. Straks vanuit Middelburg, vanuit Noord-Beve land en de route op Goeree- Overflakkee wordt nu ook opge knapt. Maar op Schouwen-Dui veland mpet alles over de lokale wegen. Dan denk ik bij mezelf: waarom kan dat hier ook niet?" OUDDORP - Puffend en witte stoom uitbrakend rijdt de groene locomotief van Port Zélande naar Ouddorp. Achter de loc hangen ouderwetse houten wagons. Op het perron van de remise van de RTM op de Punt bij Ouddorp staat voor ver trek het echtpaar Smiet uit Oostvoorne te genieten. „Dit is jeugdsentiment. Dit heb ben we nog in het echt zien rijden. We zijn zo dikwijls mee geweest, tussen Rotter dam en Oostvoorne. Ja, dit is echt heel leuk." Ze zijn bij toeval bij de remise beland na een wandeling op het strand. „We zagen grote stoomwolken en die zijn we ge volgd." De familie Rog uit Rotterdam is wel bewust naar Ouddorp gereden. Ze hadden het uitje gevonden op internet en zijn met de drie kinderen in de auto gestapt. „Ze vin den treinen helemaal geweldig. Ze zijn in de leeftijd dat ze kijken naar Thomas de Stoomlocomotief. Maar nu ze er zijn en dit in het echt zien, is het toch wel een beet je eng." De jongens stappen in en de stoomfluit gilt: het is tijd om te gaan. Gehuld in witte stoomwolken gaat de tram weer op weg naar Port Zélande. De stoomtrein rijdt ook vandaag. Meer informatie op www.rtm-ouddorp.nl. foto Mechteld Jansen door Rob Paardekam GOES - Doven en slechthoren den in Zeeland willen dat Om roep Zeeland en Maximaal hun televisieprogramma's via tele tekst gaan ondertitelen. De zen ders staan daar niet onwelwil lende tegenover, maar noemen de hoge kosten een probleem. De Zeeuwse Stichting Welzijn Doven (ZSWD) heeft de twee omroepen onlangs een brief (Advertentie) (Geldig vanaf woensdag 27 december 2006) gestuurd waarin het verzoek om ondertiteling werd gedaan. „Er wordt weieens gedacht dat al leen een handjevol doven op ondertiteling zit te wachten, maar niets is minder waar", zegt secretaris S. van den Boom gaard. „Er zijn in Zeeland dui zenden slechthorenden die de programma's niet of nauwelijks kunnen volgen. Ook voor hen zouden ondertitels een uitkomst zijn." Directeur R. de Kerf van Maxi maal TV - de kabelkrant, die sinds ruim een jaar ook de nodi ge 'echte' programma's uitzendt - is een groot voorstander van het ondertitelen van program ma's, maar wijst erop dat hij een commerciële zender drijft en de kosten op één of andere manier wel moeten worden te rugverdiend. Maximaal heeft momenteel of fertes uitstaan voor de benodig de apparatuur en wil ook inzich telijk krijgen wat de structurele kosten van ondertitelen zijn. Als dat duidelijk is, wordt pas een definitief besluit genomen. „Ik wil dat zo'n besluit echt goed wordt gewogen", aldus De Kerf. „Want als je eenmaal met onder titelen bent begonnen, kan je het eigenlijk niet meer maken om het terug te draaien." Ook directeur en hoofdredac teur F. Feij van Omroep Zee land zegt open te staan voor het ondertitelen van programma's. „Maar we hebben er geen midde len voor." In het verleden heeft de omroep het weekoverzicht op zaterdag korte tijd van onderti tels voorzien, maar dat stopte toen het Rijk de subsidiekraan dichtdraaide. „Het was destijds een proef en op zich was die erg geslaagd", aldus Feij. „Maar zonder financiële tegemoetko ming kunnen we het niet." Het ondertitelen van programma's is ook landelijk een item. De overheid voerde onlangs een wet in die bepaalt dat alle zen ders - dus ook de commerciële - op termijn een groot deel van hun programma's van onderti tels moeten voorzien. Overigens kan RTL daar vooralsnog aan Advertentie ;l voor de dichtstbijzijnde Intratuin-vestiging: 0900-7707700 of kijk op www.intratuin.nl Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. het alfabet van Zeeland MIDDELBURG - L. Lievaart-Kist uit Axel is de lijsttrek ker van de SP voor de Statenverkiezingen op 7 maart. De partij heeft afgelopen week de kandidatenlijst vastge steld. Achter Lievaart-Kist staan: 2. G. Bouterse uit Kou- dekerke (hij zit nu al in de Staten), 3. H. Segers uit Hulst, 4. T. Thepass uit Lamswaarde, 5. L. Passieux uit Krabben- dijke, 6. K. de Roos uit Vlissingen, 7. E. Rooijakkers uit El- lewoutsdijk, 8. M. Aarts uit Goes, 9. W. van Antwerpen uit Vlissingen en 10. J. Dees uit Westdorpe. De huidige fractievoorzitter van de SP in de Staten, het pas gekozen Kamerlid F. Luijben, staat op de 25e plaats. De dertigste en laatste kandidaat is journalist, schrijver en oud-pro- grammamaker K. Slager uit Poortvliet. Recron content met kampeernota ZIERIKZEE - Brancheorganisatie Recron is content met de concept-nota Kamperen van de gemeente Schou wen-Duiveland. Volgens de i-ecreatieondernemers zijn er een paar punten waar nog aandacht vóór nodig is. Een van de aandachtspunten is de kleur en maat van het pri- vésanitair bij kampeerplaatsen. In de nota is vastgelegd dat dit donker moet zijn. De Recron pleit er voor dit niet in de nota vast te leggen, maar de kleur aan te passen aan de omgeving. Ook de maximale maat van het privésani- tair is wat krap (vijf vierkante meter). De ondernemers pleiten voor een meter meer. Helikopter zoekt naar indringer GOES - De politie heeft zaterdag met een helikopter en speurhonden gezocht naar een man die in cle vroege och tend een woning aan de Blokjesplaat in de wijk Goese Meer was binnengedrongen. De dader viel in het huis de veertigjarige bewoonster lastig. Ze raakte daarbij lichtge wond. De man ging er vandoor toen de dochter van de vrouw zich vertoonde. De politie kon gistex-en niet zeggen of de dader het spe ciaal op het de betreffende woning had gemunt. Naar ver- luidt is er ook bij andere huizen aan deuren gerommeld. De dader is een man van rond de twintig met een smal postuur en een lengte van ongeveer 1,75 meter. Hij heeft kort donkei-blond haar en di'oeg legerachtige kleding. Mensen die iets weten, kunnen bellen met de politie op nummer 0900-8844. Inbraak in Bruinisse BRUINISSE - In een woning aan de Dorpsstraat in Bi-ui- nisse is ingebroken. De hele woning is doorzocht. De buit bestaat uit sieraden, een digitale camera en buitenlands geld. De inbraak heeft ergens tussen zondagmiddag 12.00 uur en eerste kerstdag plaatsgevonden. (Advertentie) Oudejaarsloterij ontsnappen, omdat ze officieel in Luxemburg gevestigd is. De nieuwe wet geldt niet voor regio nale omroepen als Maximaal en Omroep Zeeland. Doven en slechthorende televisiekijkers blijven bij wat dat betreft dus af hankelijk van de bereidwillig heid van de zenders. MEER DAN SLAPEN I GOES DE SCHIPPER I WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 0113 - 230181 (Advertentie) zeeuwse almanak De zeventigers uit Temeuzen hadden het de avond tevoren al afgesproken; ze zouden gaan vissen op de Westerschel- de. Een mooi maaltje bovenha len voor de feestdagen. De weerman kondigde weliswaar opkomende mist aan, maar dat deerde hen niet. Ze waren immers door alle wateren ge wassen, waren opgegroeid aan de waterkant, dus wie hield hen tegen Voor ze de deur achter zich dichttrokken, riepen ze hun vrouw toe dat ze voor het avondeten zeker thuis zouden zijn. Niet dus. Het werd vijf uur, het werd zes uur... taal noch teken van de twee. Omstreeks zeven uur werden de twee in de voormalige Veerhaven in Temeuzen gesig naleerd, binnengeloodst door een sleepboot die hen toeval lig passeerde. Sinds gisteren staat de boot te koop. Er zit namelijk nau welijks nog vis in de Wes- terschelde, luidt de twijfel achtige verklaring van de twee. WIE SLIM WINKELT, KOOPT BIJ ZEEMAN Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41