Doven willen ondertiteling op tv 50% PZC PZC Gezellig naar de meubelboulevard ,15 Omroep Zeeland en Maximaal stuiten op hoge kosten Gimörère VANAF VANDAAG KORTING Korfbal krijgt twee velden met kunstgras rlga Morr 't woensdag 27 december 2006 foor Rob Paardekam GOES - Doven en slechthoren- Jen in Zeeland willen dat Om roep Zeeland en Maximaal hun lèlevisieprogramma's via tele- lekst gaan ondertitelen. De zen ders staan daar niet onwelwil lend tegenover, maar stuiten op hoge kosten. jje Zeeuwse Stichting Welzijn Doven (ZSWD) heeft de twee Inroepen onlangs een brief ge stuurd waarin het verzoek om ondertiteling werd gedaan. „Er vyordt weieens gedacht dat al leen een handjevol doven op on dertiteling zit te wachten, maar niets is minder waar", zegt se cretaris S. van den Boomgaard. Jr zijn in Zeeland duizenden Computercursus voor senioren KRONINGEN - De Stichting Seniorweb Zuid-Beveland be gint in januari weer met ver schillende computercursussen voor senioren. Kruiningen worden onder meer basiscursussen en internet- jjursussen gegeven. cursus bestaat uit zeven les sen en vindt plaats in 'Ons Dors- huis Kruiningen' aan de Ber- mekstraat 3. Opgeven kan tot 8 januari via te lefoonnummer 0113 - 381437. agenda WINTERCOLLECTIE Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Hel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Flarmen van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 F Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 'Fax: (0113)315669 J E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl ?E-mail: web@pzc.nl slechthorenden die de program ma's niet of nauwelijks kunnen volgen. Ook voor hen zouden on dertitels een uitkomst zijn." Directeur R. de Kerf van Maxi maal TV - de kabelkrant, die sinds ruim een jaar ook de nodi ge 'echte' programma's uitzendt - is een groot voorstander van het ondertitelen van program ma's, maar wijst erop dat hij een commerciële zender drijft en de kosten op één of andere manier wel moeten worden te rugverdiend. Maximaal heeft momenteel offertes uitstaan voor de benodigde apparatuur en wil ook inzichtelijk krijgen wat de structurele kosten van ondertitelen zijn. Als dat duide lijk is, wordt pas een definitief besluit genomen. „Ik wil dat zo'n besluit echt goed wordt ge wogen", aldus De Kerf. „Want als je eenmaal met ondertitelen bent begonnen, kan je het eigen lijk niet meer maken om het te rug te draaien." Ook directeur en hoofdredac teur F. Feij van Omroep Zee land zegt open te staan voor het ondertitelen van programma's. „Maar we hebben er geen midde len voor." In het verleden heeft de omroep het weekoverzicht op zaterdag korte tijd van onderti tels voorzien, maar dat stopte toen het Rijk de subsidiekraan dichtdraaide. „Het was destijds een proef en op zich was die erg geslaagd", aldus Feij. „Maar zonder financiële tegemoetko ming kunnen we het niet." Het ondertitelen van program ma's is ook landelijk een item. De overheid voerde onlangs een wet in die bepaalt dat alle zen ders - dus ook de commerciële - STREEKACTIVITEITEN m- GOES - Ambachtscentrum van de Hol- (andsche Hoeve, 13.00-16.30 uur: De monstratie diverse ambachten. KWADENDAMME - Vlindertuin Ber inhof, 10.00-17.00 uur: Prikkebeen on jur, informatieve expositie over insec- Melkschapenbedrijf De Zwaakse Weel, ,13.00-17.00 uur: Open dag met diverse Activiteiten. Advertentie Den Dekker Muziek 0113-330330 www.dendekkermuziek.com (Advertentie) LANGE DELFT 16 MIDDELBURG Groot deel Vrijwilligers van de voedselbank in Goes vulden zaterdagochtend zestig kistjes met allerlei producten. door Rob Paardekam GOES - Elke zaterdagmorgen om acht uur gaan de deuren van de voormalige pizzeria aan de Abel Tasmanstraat in Goes weer open. Pizza's worden daar al lang niet meer gebakken; nu worden er voedselpakketten gevuld. Zo ook afgelo pen zaterdag, maar deze keer stond de mensen een verrassing te wachten. Agnes Rieswijk van de nieuwe Goese voedselbank kan het maar niet bevat ten. Met open mond staart ze naar de enorme berg speelgoed die ligt te wach ten om uitgedeeld te worden. „We kregen telefoon van een mevrouw uit Wemeldinge", vertelt ze. „Ze wilde graag een lijst met daarop alle kinderen uit de gezinnen die wij helpen, plus hun leeftijden. Nou, dachten wij, ze zal voor elk kind wel een kleinigheidje kopen. Maar nee, hoor. Moet je kijken wat voor grote cadeaus hier liggen." Ook vrijwilliger Angelique van der Graaf kan het nauwelijks geloven. „Heerlijk dat zulke mensen nog be staan. Nu kunnen de ouders toch nog pakjes onder de kerstboom leggen." De voedselbank Goes is sinds enkele maanden actief en helpt inmiddels zes tig gezinnen. Vrijwel alle vrijwilligers zijn afkomstig van de voedselhulpstichting van Mari- nus Weulink, die al veel langer bestaat. Ze hadden het daar niet meer naar hun zin. „Hier is het veel leuker", vertelt Van der Graaf, die zelf ook van een klein inkomen moet leven. „Zowel orga nisatorisch als qua sfeer. Ik heb van daag eigenlijk helemaal geen dienst, maar je ziet het: ik ben er. Het is ge woon erg gezellig." Als de voedselbank om tien uur open gaat, stromen de 'klanten' meteen bin nen. De meeste met een paar flinke tas sen, zodat de boodschappen - deze keer onder meer prei, kool, soep, peren en si naasappelen - meteen ingeladen kun nen worden. De cadeaus voor de kinde ren zijn voor de meeste mensen een vol slagen verrassing. „Hartverwarmend", vindt Linda van Breemen. Zij komt sinds enkele weken weer naar de voed selbank, nadat ze eerder was gestopt bij Weulink. „De producten die we van zijn stichting kregen, waren vaak over de da tum. Het was containervulling. Hier is alles dik in orde." Volgens Agnes Rieswijk is de nieuwe voedselbank nog steeds groeiende en daar is ze eigenlijk helemaal niet blij mee. „Maar ja, er zijn deze week weer vier aanvragen binnengekomen." Deze mensen worden uitgebreid gescreend. foto Willem Mieras In het verleden zijn wel eens mensen ge weigerd. „Dan heb je hun uitgavenpa troon onderzocht en blijkt dat ze vier honderd euro in de ma*md overhou den", aldus Van der Graaf. „Die men sen hebben het niet nodig, hoor. Een al leenstaande mag bij ons honderdvijftig euro overhouden en een gezin met kin deren tweehonderdvijftig." Hoewel de mensen over het algemeen goed gevulde pakketten krijgen, zitten ze bij de voedselbank - die in grote ma te wordt gesteund door woningcorpora tie RWS - nog verlegen om bakkers die af en toe eens een lading vei's bi-ood do neren. „De bakkers in Goes geven bijna allemaal nog aan de stichting van Weu link", zegt Rieswijk, terwijl ze wijst naar een pamflet op de muur. Wie extra brood wil, zal naar de familie Weulink moeten staat erop. Dat iemand dat zal doen, is onwaai-schijnlijk, want alle ge zichten straalden zaterdag tevreden heid uit bij het zien van de goed gevul de kistjes. door Rob Paardekam POORTVLIET - Eerste kerstdag betekent meestal verplicht op draven bij de familie. Dan wil je op tweede kerstdag iets leuks (Advertentie) Van den Dongen Geluidsisolerend in appartementen Amundsenweg 15, GOES Tel. 0113 233365 www.vandendongenparket.nl doen. En wat is dat dan? Inder daad: de meubelboulevard. Amper een uur na openingstijd staat de toch niet al te kleine parkeerplaats bij de meubelbou levard in Poortvliet al groten deels vol. Jan van Paassen uit Dinteloord stapt in zijn eentje over de kinderafdeling. „Ik ben mijn vrouw kwijt", zegt hij la chend. „Die is niet te houden in zo'n meubelzaak. Ik zei nog: zul len we eens iets anders gaan doen. Maar nee, hoor. Het werd weer een dagje Poortvliet." Brian en Monique van der Velde uit Roosendaal stiefelen gemoe delijk over de beddenafdeling. „Eigenlijk doen we dit altijd op tweede kerstdag", vertelt zij. „Vooral, omdat meneer daar het vertikt om twee dagen op fami liebezoek te gaan." Bifan knikt. „Ik ben daar principieel in. Eer ste kerstdag is voor de familie. De tweede is voor ons zelf." Het gezin Matthijsen uit Goes - pa, ma en twee koters - heeft heel de kerst voor zichzelf ge houden. „Niet moeilijk", zegt moeder Patricia. „De ouders van mijn man zijn er helaas niet meer en die van mij zitten in Spanje." Op eerste kerstdag ging het gezin naar de Efteling. „Dat doen we dus ook niet meer", zegt vader Wim. „Wat een drukte. Hier zijn ook wel veel mensen, maar je loopt er niet over de koppen. Het is zo verschrikkelijk groot." Ron en Anita Braspenning uit het Brabantse Hoeven zijn met hun drie kinderen naar Poort vliet gekomen. Een dagje winke len-is niet hoe zij standaard hun tweede kerstdag doorbrengen. „Integendeel", zegt Ron. „Zeker SP stelt kieslijst vast op termijn een groot deel van hun programma's van onderti tels moeten voorzien. Overigens kan RTL daar vooralsnog aan ontsnappen, omdat ze officieel in Luxemburg gevestigd is. De nieuwe wet geldt niet voor re gionale omroepen als Maximaal en Omroep Zeeland. Doven en slechthorenden blijven daarbij dus afhankelijk van de bereid willigheid van de zenders. (Advertentie) Middelburg op de gehele wintercollectie z o u t e i a n d e dames-, heren- kinderkleding MIDDELBURG - L. Lievaart-Kist uit Axel is de lijsttrek ker van de SP voor de Statenverkiezingen op 7 maart. De partij heeft afgelopen week de kandidatenlijst vastge steld. Achter Lievaart-Kist staan: 2 G. Bouterse uit Koudeker- ke (hij zit nu al in de Staten), 3 H. Segers uit Hulst, 4 T. Thepass uit Lamswaarde, 5 L. Passieux uit Krabbendij- ke, 6 K. de Roos uit Vlissingen, 7 E. Rooijakkers uit Elle- woutsdijk, 8 M. Aarts uit Goes, 9 W. van Antwerpen uit Vlissingen en 10 J. Dees uit Westdoipe. De huidige fractie voorzitter van de SP in de Staten, het pas gekozen Kamer lid F. Luijben, staat op de 25ste plaats. De dertigste en laatste kandidaat is journalist, schrijver en oud-program mamaker K. Slager uit Poortvliet. Rijbewijs kwijt na duikeling ARNEMUIDEN - De politie heeft het rijbewijs van een 42-jarige man uit Goes in beslag genomen. De man be landde in de nacht van zaterdag op zondag met zijn auto op zijn kop op de vangrail langs de A58 bij Arnemuiden. De man verklaarde tegenover de politie clat het ongeluk gebeurde omdat hij moest uitwijken voor een vrachtwa- gen. De man is naar het ziekenhuis gebracht. Daar bleek hij niet gewond, maar wel dronken. Omdat hij volgens de po litie de afgelopen jaren vaker is betrapt op dronken rij den, is zijn rijbewijs ingenomen. Grootste containerschip Zeebrugge ZEEBRUGGE - Bij de AMP Terminal in Zeebrugge is maandagmorgen het Deense containerschip Gudrun Mae- rsk afgemeerd. Het is het grootste containerschip dat ooit de haven aandeed. Het schip meet 367 bij 43 meter en heeft een diepgang van vijftien meter. Het heeft een capaciteit van 11.000 TEU (twintigvoetscontainers). Het vorige record in Zee- brugge stond op naam van de Xin Los Angeles, met een capaciteit van 9.600 containers. Momenteel worden laboratoriumtesten uitgevoerd om vast te stellen of in de loop van volgend jaar het enorme containerschip Emma Maersk Zeebrugge kan aanlopen. Het is met een lengte van bijna 400 meter het grootste con tainerschip ter wereld. In opdracht van het havenbestuur woi'dt volgend jaar de vaargeul Pas van 't Zand naar de haven verbreed en een meter uitgediept. Die vei'breding en verdieping moet de veiligheid van in- en uitvarende schepen bevorderen. Met het karwei is een kleine twintig miljoen euro gemoeid. Vechtpartij bij buurtfeest GRAAUW - Een buurtfeest in Graauw is zondagochtend vroeg uitgelopen op een vechtpartij. Daarbij raakten een twee mannen van 29 en 37 jaar gewond. De 37-jarige moest zich laten behandelen in de huisai-tsenpost. Net als de andere vechtersbaas werd hij aangehouden. Buurtbewoners waren bij elkaar op bezoek om kerst avond te vieren. Naarmate de avond voi'derde, werd de sfeer grimmiger. De vlam sloeg omstreeks vijf uur in de pan. Dat leidde tot een vechtpartij. De echtgenotes van de twee mannen probeerden nog te vergeefs de boel te sussen. door Rob Paardekam KAPELLE - Korfbalvereniging Kapelle krijgt twee kunstgras- velden op haar nieuwe complex bij sportpark Groene Woud. Zul ke velden zijn duurder, maar bieden volgens het college ook de nodige voordelen. De kolfbalvereniging is nu nog gevestigd aan de Bonzijweg in Wemeldinge. Gelijktijdig met de komst van de korfbalvereni ging krijgt ook de Kapelse voet balclub een nieuwe accommoda tie. De gemeentei-aad trok eer der dit jaar bijna een miljoen eu ro uit voor het plan. Om dat te realiseren moet de gemeente een stuk boomgaard aankopen. De korfbalvereniging heeft al va ker gepleit voor de aanleg van kunstgrasvelden. Dat kost 150.000 euro meer ten opzichte van gewone velden, maar de on derhoudskosten dalen met zes duizend euro per jaar. Verder kan de gemeente de velden ge bruiken voor activiteiten in het kader van de breedtesport. Ook de voetbalclub kan in de winter op het kunstgras spelen. De bouw van het onderkomen voor de korfbal begint waar schijnlijk in februari. De voet bal begint pas tegen de zomer met het opzetten van haar nieu we accommodatie. De gemeenteraad van Kapelle spreekt op op 23 januari over de plannen. (Advertentie) toen ik die volle parkeerplaats zag, had ik zoiets van: kunnen we niet terugdraaien." Anita schept heldei'heid: „We zijn een ixieuw huis aan het bouwen en komen wat ideetjes opdoen." Jan van Paassen heeft vrouwlief weer gevonden. „We gaan koffie drinken", zegt ze. „Dat hoort er ook bij, hè." Een cynische lach verschijnt op het gezicht van Jan. „Joepi, gezellig." (Advertentie) or rk <v V 1 w •Vs- Het gezin Braspenning, met de kinderen Mike, Sabine en Rick, kwam ideetjes opdoen voor het nieuwe huis. foto Willem Mieras Noordweg 125, Serooskerke Walcheren, 0118-593030, www.keesdenherder.nl Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 9.00 - 17.30 uur, zaterdag 9.00 - 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39