PZC Hansweert laat themapark los kiïntratuin Toekomst vissers Voordelta onzeker SPRINTPHOTO Paardenspektakel in Kamperland Busbedrijf baalt van drempels Hansweert Stoomtrein loopt één miljoen euro mis uitverkoop! dorpsraad neemt afscheid van ambitieus project in oud sluizencomplex de allerlaatste Oudejaarsloten 4 Jackpot 12,2 miljoe Compleet slapen in Zeeland ft- Mist Redactie: 0113-315649 0W.pzc.nl f.inail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; 2eeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. lezersservice: 0800-0231231 uoensdag 27 december 2006 door Rob Paardekam HANSWEERT - Het themapark het oude sluizencomplex van Hansweert komt er niet. Na ja renlang hoop te hebben gekoes- terd. is de dorpsraad tot de con- dusie gekomen dat de benodig de financiën nooit bij elkaar te krijgen zijn. Het ambitieuze plan staat in het bekend als Plan Verbeem, naar de bedenker ervan. De dorpsraad, waar Verbeem in het verleden deel van uitmaakte, is :aren op zoek geweest naar mo gelijkheden om het plan verwe zenlijkt te krijgen. In het voor malige sluizencomplex zouden onder meer een miniatuursluis met water aan beide kanten, een muziektent, een museum over de geschiedenis van het dorp, ten beeldentuin, trekkershutten ai een standplaats voor cam pers moeten komen. Dat alles met als doel Hansweert weer wat levendiger te maken en meer toeristen naar het dorp te iokken, Voorzitter A. Kortlever van de dorpsraad beaamt dat zijn club net plan min of meer heeft losge laten. Dat is tijdens een overleg met de gemeente ook aangege- ,Het is heel erg jammer", zegt hij. „Maar je moet niet blij ven vasthouden aan iets wat niet realiseerbaar is. Dan geef je mensen valse hoop." Volgens Kortlever lopen de kos ten voor het project al gauw in de miljoenen en dat is niet bij el kaar te schrapen door hier en daar een kleine subsidie aan te vragen. Ook de gemeente, die positief is over het plan, trekt- er geen centen voor uit. Kortlever heeft daar begrip Inbraak in Vlissingen VLISSINGEN - In een horeca- pand aan het Beursplein in Vlis- «ingen is in de nacht van maan dag op dinsdag ingebroken. werden volgens de politie een paar honderd euro, een beeldscherm en flessen drank ge- Men. voor. „We kennen de financiële situatie van de gemeente. Die is niet in de positie om voor dit plan even een miljoen euro uit te trekken." De dorpsraad richt zich de ko mende tijd op andere zaken. Zo heeft ze voorgesteld het dorps budget van bijna 40.000 euro te gebruiken voor de aanleg van een skatebaan bij de kleine sluis. Eigenlijk was het bedrag bestemd voor de aanleg van een strandje, maar dat bleek ook al niet haalbaar. Ook wil de dorpsraad het voor malige slibdepot en de omge ving van het nabij gelegen beeld Amos een wat beter aanzien ge ven. Er is al een aantal vlaggen masten met vlag geplaatst, maar daar moeten een aantal oude scheepsmaterialen als ankers en bootjes bijkomen. „Dat moet toch echt kunnen lukken", al dus Kortlever. „We hebben die spullen. Ze moeten alleen wor den neergelegd." Overigens is Amos zelf na zo'n driekwart jaar nog steeds niet terug. Het bij veel bewoners geliefde hou ten beeld was helemaal aan het rotten en wordt om die reden in brons gegoten. Volgens Kortle ver zijn daarbij wat tegenslagen opgetreden, maar ziet het er naar uit dat de nieuwe Amos eind januari kan worden ge plaatst. De dorpsraad wil daar een feestelijk tintje aan geven. KAMPERLAND - Het was zondag dringen om een plaatsje in manege De Strandhoeve in Kamperland. Een paar honderd mensen kwamen daar kijken naar een werve lende circusshow. Feestelijk aangekleed vertoonden zowel jonge als oude ruiters hun kunsten op de edele dieren. Vooral de kinderen genoten - veelal zittend op de schou ders van pa of ma - zichtbaar van het paardenspektakel. foto Willem Mieras door Rob Paardekam HANSWEERT - De gemeente Beimerswaal en Connexxion voeren binnenkort overleg, om- lat het vervoersbedrijf dreigt de bm van Hansweert te mijden. De gemeente heeft de Boomdijk Li Hansweert onlangs grondig aangepakt, waarbij de door de wvolking verfoeide molenwie ken (een soort chicanes) zijn ver vangen door een aantal drem pels. Connexxion is daar hele maal niet blij mee. Ze heeft de gemeente laten weten dat ze het desnoods niet meer inrijdt en alleen nog mensen oppikt bui lende bebouwde kom. Bij de ro tonde met het vuurtorentje wordt dan gekeerd, h 2003 is dat al eens korte tijd gebeurd toen Connexxion in Hansweert tijd wilde besparen, omdat de betreffende lijn ook het dorp Kruiningen aan ging doen. Na luid protest werd de maatregel ongeveer een half jaar later teruggedraaid. Wethouder C. Knuit is voorals nog niet onder de indruk van het dreigement van het vervoers bedrijf. „Het zijn stevige drem pels, maar ze zijn prima te ne men, ook voor bussen", meent hij. „Maar ja, ze willen er nog steeds met zestig kilometer per uur overheen rijden en dat gaat niet." De wethouder hoopt de gemoe- deren te bedaren tijdens een ge sprek. Overigens komen ook van omwonenden klachten binnen over de nieuwe verkeersrem mers. Die gaan vooral over het geluid dat ze zouden veroorza ken. Volgens Knuit wordt de nieuwe inrichting van de Boom- dijk op korte termijn geëvalu eerd, waarna wordt bekeken of er iets moet veranderen. door Melita Lantinq BRUINISSE - Het zeereservaat en de beheersmaatregelen voor de Voordelta kunnen wel eens veel slechter uitpakken voor de vissers dan nu wordt veronder steld. Die waarschuwing komt van mosselvisser W. van den Berg uit Bruinisse. „De hele filo sofie is gebaseerd op drijfzand." Voor de kust van de Zuid-Hol landse eilanden en Schouwen- Duiveland is een zeereservaat gepland ter compensatie van de Tweede Maasvlakte bij Rotter dam. Daarnaast is de hele Voor delta (inclusief zeereservaat) aangewezen als natuurgebied. Binnen het zeereservaat is geen ruimte meer voor de boomkor- visserij en in de Voordelta is de ze vorm van visserij alleen moge lijk onder beperkende voorwaar den. Ook de garnalen- en schelp diervisserij kijgt met beperkin gen te maken. Hiermee wordt bereikt dat de zeebodem binnen het zeereser vaat zich kan herstellen en dat er voldoende voedsel is voor de vogels. Van den Berg is bang dat na zes jaar - als het zeereservaat geëvalueerd gaat worden - zal blijken dat de natuurcompensa tie onvoldoende is geweest. Hij baseert zich daarbij op ervarin gen die zijn opgedaan na stop zetting van de mechanische kok kelvisserij in de Waddenzee. „De ervaring op de Waddenzee leert dat de kokkel (die als voed sel dient voor de eidereend en scholekster) nu de kans krijgen te groot te groeien. Het gevolg is (Advertentie) DELSCHER Grote Markt 11-13 Goes Tel.: 01 13 227607 Advertentie door Rob Paardekam GOES - De Stoomtrein Goes Borsele (SGB) moet op zoek naar andere geldschieters, nu ze in de finale van het programma Bankgiroloterij Restauratie het bedrag van één miljoen euro aan haar neus voorbij zag gaan. Het was toch al een klein won der dat de SGB in de finale van het Avro-programma zat. In de vierde voorronde moest ze het afleggen tegen het Mariapark in Sittard, maar het Rijk stelde plots geld beschikbaar voor de renovatie daarvan, zodat het geld van de Bankgiroloterij niet meer nodig was. Zodoende reisde een gezelschap van ruim zeventig man uit Goes zaterdag naar Hilversum om de finale bij te wonen. Ze hoopten één miljoen euro te winnen, zo dat het in verval geraakte trac- tiegebouw gerenoveerd kon wor den. Met vijftien procent van de (Geldig vanaf woensdag 27 december 2006) Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuin-vestiging: 0900-7707700 of kijk op www.intratuin.nl v morgana j goes WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 MEER DAN SLAPEN I DE SCHIPPER I 0113 - 230181 Politie zoekt dader met helikopter GOES - De politie heeft zaterdag met een helikopter en speurhonden gezocht naar een man die in de vroege och tend een woning aan de Blokjesplaat in de wijk Goese Meer was binnengedrongen. ITet ging om het huis van een grote horeca-ondernemer. De dader viel in het huis de veertigjarige bewoonster lastig. Ze raakte daarbij lichtge wond. De man ging er vandoor toen de dochter van de vrouw zich vertoonde. Hij is volgens de politie weggelo pen richting het doodlopende deel van de straat, maar is niet in cle kraag gevat. De politie kon gisteren niet zeggen of de dader het speciaal op het cle betreffende woning had gemunt. Naar verluidt is er ook bij andere huizen aan deu ren gerommeld. De dader is een man van rond de twintig met een smal postuur en een lengte van ongeveer 1,75 me ter. Hij heeft kort donkerblond haar en droeg legerach- tige kleding. Mensen die iets weten, kunnen bellen met de politie op nummer 0900-8844. Honden ontzetten agenten GOES - De Goese politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag honden moeten inzetten toen agenten in het centrum werden belaagd door een groep van ongeveer vijf tien personen. Een zestienjarige man uit Kapelle wilde zijn naam niet geven, nadat hij rond twee uur was betrapt op wildplassen. Toen de politie hem daarop wilde aanhou den, gingen de anderen zich ermee bemoeien. Pas nadat de hond enkele mensen had vastgepakt, ging de groep uit een. Een twintigjarige man uit de gemeente Reimerswaal werd aangehouden vanwege uitdagend gedrag. Later in de nacht vond op de Grote Markt nog een vechtpartij plaats. Daarvoor werden drie mannen uit Bergen op Zoom aangehouden. Vernielingen aangericht in Goes GOES - Afgelopen weekend zijn bij een auto die gepar keerd stond aan het Stationspark in Goes alle ruiten inge gooid. Ook de ramen van een nabij gelegen bouwkeet gin gen aan diggelen. Verder is er gelopen over het dak van een fietsenstalling, dat daardoor verzakte. Er werden ook enkele fietsen op het dak gelegd. Poging tot doodslag na vechtpartij IJZENDIJKE - De politie is op zoek naar een man die in de nacht van zaterdag op zondag in IJzendijke met zijn auto bewust is ingereden op een 20-jarige man uit de ge meente Sluis. De man kwam tot zijn daad na een vecht partij. Dat gebeurde op straat voor een café in IJzendijke. Het slachtoffer belandde via de motorkap van de auto op straat. Hij raakte lichtgewond, De bestuurder reed door. De politie onderzoekt deze poging tot doodslag. (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 het alfabet van Zeeland dat die beesten zo veel energie moeten stoppen in het kraken van de schelpen dat ze uiteinde lijk nog te weinig voedsel bin nen krijgen." Het gevolg laat zich volgens Van den Berg ra den: de maatregelen zullen ver der aangescherpt worden. stemmen behaalde de SGB uit eindelijk een keurige derde plaats. Het grote geld ging naar het kerkje van Vierhuizen, in de provincie Groningen. „Niks van allebei", reageert R. Zondervan van de SGB op de vraag of hij nu blij of teleurge steld is. „Natuurlijk is een der de plaats mooi als je eerst niet eens in de finale zou staan, maar we hadden het geld heel graag willen hebben." Toch heeft deelname aan het program ma volgens Zondervan ook wat opgeleverd. „Ons probleem is nu bij iedereen bekend en boven dien heeft het voor een enorme binding onder de vrijwilligers gezorgd", zegt hij. „We hebben verder aardig wat contacten ge legd met mogelijke geldschie ters, al hebben we nog geen con crete toezeggingen." De SGB heeft bij het Rijk een subsidieaanvraag lopen. Daar komt volgende maand mogelijk duidelijkheid over. zeeuwse almanak De zeventigers uit Terneuzen hadden het de avond tevoren al afgesproken; ze zouden gaan vissen op de Westerschel- de. Een mooi maaltje bovenha len voor de feestdagen. De weerman kondigde weliswaar opkomende mist aan, maar dat deerde hen niet. Ze waren immers door alle wateren ge wassen, waren opgegroeid aan de waterkant, dus wie hield hen tegen?! Voor ze de deur achter zich dichttrokken, riepen ze hun vrouw toe dat ze voor het avondeten zeker thuis zouden zijn. Niet dus. Het werd vijf uur, het werd zes uur.taal noch teken van de twee. Omstreeks zeven uur werden de twee in de voormalige Veerhaven in Terneuzen gesig naleerd, binnengeloodst door een sleepboot die hen toeval lig passeerde. Sinds gisteren staat de boot te koop. Er zit namelijk nau welijks nog vis in de Wester- schelde, luidt de twijfelachti ge verklaring van de twee. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes Inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs). (Advertentie) Diverse TV-Games van o.a. Disney, I SpongeBob, J Star Wars en Spiderman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37