Morres maakt progressie KRAS.NL Kampioenen sluiten in stijl af Hoofdprijs voor Van de Plasse Gerritsen leidt Veere langs Krabbendijke kras www.kras.nl Mannenploeg wint laatste duel voor de winterstop: 3-1 Skiën in de SIERRA NEVADA IJSBREKERSCRUISE Langlauf- en wandelsafari TIROL Wintersport VORARLBERG Langlaufsafari TIROL Langlaufsafari SALZBURGERLAND Vertrek vrijwel iedere dinsdag van 30 januari t/m 6 maart cruise over de bevroren Oostzee naar het Finse Turku door de bos- en waterrijke binnenlanden van Zweden Finland, ook wel het'land van 1000 meren'genoemd het Russische St. Petersburg met zijn vele schitterende monu menten zoals het Winterpaleis, de Isaakkathedraal en de wereldberoemde Hermitage, één van de grootste en meest veelzijdige musea ter wereld. via de Zweedse westkust en Kapellskar naar Göteburg Reisnummer EW 74.639, zie www.kras.nl/74639 Informatie, voorwaarden en boekingen: zou je verder zoeken ik 07J - 5 999 999 ""'""iKSSiï www.kras.nl www.kras.nl www.kras.nl Blessureleed vrouwenteam Morres/Hulst KLOOSTERZANDE - Ker mend van de pijn greep Lin da Blommaert in de vierde set tegen Spirit plotseling naar haar enkel. De buiten- aanvalster wilde opspringen en leek te kun nen scoren, maar ging bij de sprongafzet door haar enkel. „Ik hoorde het kraken," jammerde de onfortuinlijke aanvalster, terwijl ze op de grond lag. De winterstop komt Morres/Hulst dan ook heel erg gelegen. Judith van der Hoeven ondervindt al we ken veel last van een oude j en weer opspelende bles- i sure en analyseerde op verzoek van de trainer de eigen ploeg. Klim Aarssen, Leonie Munter (beiden knie) en Suzanne de Gucht (schouder) zijn evenmin honderd procent fit. Morres/Hulst telt drie pun- I ten minder dan koploper Sliedrecht Sport 2, maar speelde een wedstrijd meer. De voorsprong op het op de derde plaats ge- j klasseerde Benevia be draagt dertien punten. Achterdeurtje „Ze krijgen veertien dagen rust, om blessures te laten herstellen", vertelde Guido de Beule. „Op het moment dat iedereen fit is, kunnen we Sliedrecht Sport het vuur aan de schenen leg gen. Lukt dat niet, dan moeten we de tweede plaats vasthouden en via J een achterdeurtje proberen te promoveren." De trainer zei de komende weken te willen benutten I om met zijn speelsters indi viduele gesprekken te voe- ren. De oefenmeester wil onder meer weten over wie hij volgend seizoen kan be schikken. „Ik had vandaag twaalf meiden en ben iets aan het opbouwen. Als ik dit een I beetje bij elkaar kan hou- J den, dan wil ik er wel mee j doorgaan." woensdag 27 december 2006 Arben Schakel van Morres scoort op aangeven van Marc van Egmond. door Peter van Kouteren KLOOSTERZANDE - Waar la chende gezichten op hun plaats waren geweest, zochten zowel de mannen als vrouwen van Morres/Hulst met gemengde ge voelens de kleedkamer op. Bei de standaardteams wonnen met 3-1 hun laatste duel voor de win terstop. Teleurstelling over punt verlies won het echter heel even van vreugde over een nieuwe overwinning. De volleyballers van Morres ver speelden in de laatste set een voorsprong en daarmee uitzicht op een riante zege. De vrouwen incasseerden niet alleen een ne derlaag in de vierde set, maar za gen bovendien de blessurelijst groeien. De Hulst-mannen gaven met drie setzeges op zak in de vierde set tegen het eveneens in de on derste regionen vertoevende Spi- vo 2 een 21-16-voorsprong uit handen gaven. Morres/Hulst werkte zich daardoor op naar de negende plaats in de promo tieklasse. De Zeeuws-Vlamin gen vergaarden in de eerste elf wedstrijden 21 punten. Eén punt minder dan het op de acht ste plaats gerangschikte Spivo 2. Eén punt meer dan Phoenix, dat echter twee wedstrijden min der speelde en de tiende plaats inneemt. „We zullen er in de tweede competitiehelft volle bak tegenaan moeten", besefte Marc van Egmond direct na de overwinning. „We hebben wel gewonnen. Dat is goed voor de moraal. Voor een team in op bouw mogen we niet klagen. We maken echt progressie en de saamhorigheid is prima." De Zeeuws-Vlamingen speelden tegen Spivo 2 bij vlagen goed. Dat was vooral te danken aan een goede pass. „Dit was vol gens mij onze beste wedstrijd van het seizoen", dacht Mare van Egmond. De spelverdeler maakte veel goede keuzes en had in de trefzekere Arben Scha kel een dankbaar aanspeelpunt. Na setzeges met 25-22, 26-24 en 25-21 slaagde de ploeg er niet in zich van vijf punten te verzeke ren. Bij 21-16 stokte het ritme aan Hulst-kant. De bezoekers zetten de achterstand in één keer om in een voorsprong (21-22) en gaven die niet meer weg: 25-27. Trainer Guido de Beule van de vrouwen van Morres/Hulst re kende zich het puntverlies dat zijn ploeg in de laatste set tegen Spirit moest incasseren persoon lijk aan. Met drie setzeges (25-21, 25-19, 25-11) op zak wer den de Zeeuws-Vlamingen bij een stand van 5-6 gestraft we gens een verkeerd doorgegeven opstelling. „Dat heb- ik nog nooit gehad", verzekerde De foto Camile Schelstraete Beule. „Op de één of andere ma nier heb ik het formulier ver keerd ingevuld." Aan Hulst-zijde gingen de bord jes terug op nul. Dat werkte aan vankelijk inspirerend op de thuisploeg. Terwijl de tegenstan der zich verbaal uitte en voort durend de yel 'puntenverspe- ling' door de zaal schalde, trok Morres/Hulst alle registers open. Van 0-6 werd het in een sterke fase 11-11. Daarna na men de bezoekers weer het ini tiatief. Toen Linda Blommaert op 12-16 ook nog eens met een enkelblessure het veld moest ver laten, was Morres/Hulst hele maal van de kaart. Spirit profi teerde optimaal. door Lucien Roelandt HEIKANT - De deelnemers in de klasse ZZ zorgden zaterdaga vond voor een fraai sluitstuk van de Kerst Jumping Heikant. De hoofdrol was voor Carolein van de Plasse. De amazone uit Yerseke won met Delta Mossel So Lovely de hoofdprijs. Voor de barrage van de klasse ZZ hadden vier combinaties zich geplaatst. Cindy Perdaen had met Mubo en Madermie Iwee ijzers in het vuur. Als eer ste starter stuurde Perdaen de menie Mumbo in dec snelle tijd van 32.41 foutloos rond. Caro lein van de Plasse bleek er niet van onder de indruk. In een al- les-of-niets rit stuurde het twin- Hans Groffen wint toernooi in Kruiningen KRUININGEN - Hans Groffen heeft het kersttoernooi op zijn naam geschreven. De topscha- ker van Het Witte Paard liet in Kruiningen met acht punten de concurrentie achter zich. Souburg-speler Koos Zomer was de smaakmaker voor de pauze. Hij versloeg Hans Grof fen en liet zien dat hij een ge vaarlijke outsider is. De voor Souburg spelende Roeland Al ders en de onbekende Sander van Dijk deden het in de begin fase ook erg goed. Alders begon zelfs met een 5 uit 5 score. Van Dijk had Robin Bosters en Gert ran Rij al verslagen. Hans Groffen stelde in de zeven de ronde orde op zaken door Al ders te verslaan. Henrik Wester- weele kon met enig kunst en vliegwerk nog aanklampen, naar moest daarna ook een ne derlaag toestaan tegen dezelfde Groffen. De laatste ronde was behoorlijk spannend. Groffen had aan Jeroen Hekhuis een zware dobber. Groffen stond niet best en bij verlies zouden Hekhuis, Van Dijk en Alders op gelijke hoogte komen. Hekhuis blunderde in het eindspel en Groffen kwam met de schrik wij. Alders moest zodoende ge noegen nemen met een tweede plaats. Sander van Dijk werd derde. tigjarige talent de Heart- breaker-dochter So Lovely over de obstakels en toonde zich ruim een tel sneller dan Per daen. Een tijd waar Bart Antho- nissen met Quinten zich op stuk beet. Bovendien haalde de Belg een paal naar de bodem. Het laatste woord was aan Perdaen met Madermie, de twaalfjarige Grannus-dochter waarmee de amazone uit Sas van Gent zich in het basisparcours de snelste had getoond. En ook nu vloog de bruine merrie over het par cours. Maar door de snelheid miste de jeugdinternational de bocht binnendoor en de overwin ning. Vechten Carolein van de Plasse: „Toen ik Cindy had zien rijden wist ik dat de winst in de wending naar de voorlaatste hindernis lag. Maar daarvoor moest ik mijn paard goed in de hand hebben. En So Lovely was nogal fris en wilde te graag naar de hindemis sen toe. Eerlijk gezegd dacht ik dat het daardoor in die wending mis zou gaan. Ik heb dan ook moeten vechten om haar onder controle te krijgen." In de klasse L, die door de enor me deelname was opgesplitst, eisten de Zeeuwen een dominan te rol op. In groep A ging de overwinning naar Margreet Wal raven met U2, met in haar kiel zog Luc Cornelissens uit Nieuw-Namen met Panter en de Vlissingse Deborah Benschop met Up and Coming. In groep B toonde Sophie van Steenbergen zich met Noordeglas Noble Girl de beste. Met deze overwinning kon de amazone 's-Heer Arends- kerke op een uitstekend debuut in deze klasse terugkijken. Kim Huige uit Nisse eindigde met Ukelele als tweede. Annemijn Harten sprong met Sukabumi naar de derde plaats. Margreet Walraven eiste met de Heart- breaker-zoon de winst in het overallklassement op. In een spectaculaire barragex-it barra ge toonde de combinatie uit Veere zich een fractie sneller dan Sophie van Steenbergen met Noordeglas Noble Girl. „Ik ben blij met deze overwinning", stelde Walraven. „U2 is een paard met enorm veel vermo gen. Maar hij liep op een gege ven moment wat minder. Daar om heeft hij rust gehad en dat heeft hem goed gedaan." 8-daagse vlieg-/wintersportreis Spanje Christel Janssen was oppermachtig tijdens het ATB-circuit. door Wim de Vos WESTDORPE - De strijd om de Zeeuwse ATB-titels werd zater dag op het Finlandcircuit van Westdorpe in stijl afgesloten. Aantrekkelijke wedstrijden, fraai parkoers, goede organisa tie en renners die deden wat van hen verwacht mocht worden. De klassementswinnaars schre ven met overtuiging de slotwed strijd op hun naam. Daardoor konden Edzard van Ewijk (se nioren), Christel Janssen (vrou wen) en Franky Taelman (vetera nen) na afloop gehuldigd wor den. Het zal altijd de vraag blij ven of met name bij de senioren de eindstand van hfet klasse ment ook de juiste verhoudin gen binnen het Zeeuwse moun- tainbiken weergeeft. De jongere coureurs kwamen immers slechts enkele malen aan het ver trek. In de wedstrijden dat ze wel van de partij waren trok Ed zard van Ewijk tweemaal aan het kortste eind (Jaco Wagenaar won in 's-Heer Arendskerke en Bart Maas in Vlissingen), terwijl hij éénmaal als winnaar uit zo'n gevecht tevoorschijnkwam. In Kruiningen klopte Van Ewijk Wagenaar in een spurt. Voor het overige was hij heer en meester, al sputterde met name Jarno Veerhoek soms behoorlijk tegen, hetgeen hem de overwin- KRABBENDIJKE - Veere hield drie punten over aan de inhaal wedstrijd in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. Tegen stander Krabbendijke werd op eigen veld met een 9-0-neder- laag vernederd door de Walcher- se formatie. Krabbendijke-Veere 0-9: René-Michel Gerritsen was met zes treffers de grote man bij de bezoekers. Krabbendijke speel- ning in Kortgene opleverde. „Vooral in de eerste wedstrijden moest ik nog in mijn ritme ko men. Daarna voelde ik me steeds sterker worden en reed ik ook veel constanter. Alleen in Vlissingen voelde ik me lichame lijk niet zo goed waardoor ik de strijd met hen niet echt aan kon de zwak en legde te weinig strijdlust op de mat. Gerritsen scoorde voor rust 0-1 en 0-2 en Giacomo Wattel bepaalde de ruststand op 0-3. In de tweede helft was het Tom Nieuwelink die 0-5 scoorde en tekende Wattel met zijn tweede treffer voor de 0-8. Uitblinker René-Michel Gerrit sen scoorde de vierde, zesde, ze vende en laatste goal voor de be zoekers. foto Wim Kooyman gaan", zei Edzard van Ewijk. De overmacht van Franky Tael man en Christel Janssen was bij de respectievelijk de masters en vrouwen nog groter. Taelman wist zich slechts éénmaal geklopt maar dat was dan ook bepaald niet tegen de minste. In de boswachterij van Wester- schouwen kreeg de Belg klop van Patrick Tol hoek. Voor het overige stond hij op de hoogste trede van het ereschavot. Chris tel Janssen was helemaal te sterk voor het vrouwenpeloton. De renster uit Aagtekerke schreef alle wedstrijden op haar naam. In Westdorpe duurde het bijna een kwartier voordat Ed zard van Ewijk de beslissende slag kon slaan. Hij moest tot dat moment Jarno Veerhoek, Den nis Raadtgever en Dick van den Berg in zijn kielzog dulden. Van den Berg kreeg echter te veel last van zijn rug en kon niet meer volgen. Van Ewijk reed daarna steeds verder weg om uit eindelijk met ruime voorsprong op Veerhoek de wedstrijd te win nen. Vertrek vrijwel iedere zaterdag van 13/1 t/m 24/3 verblijf in Hotel Don Juan in het centrum van Granada inclu sief ontbijt. Diner tegen toeslag inclusief 7 x 24 uur huurauto Categorie A de prachtige middeleeuwse paleisstad Alhambra perfecte ski- en snowboardmogelijkheden de oude koningsstad Granada, een heerlijke mengelmoes van Moorse en Spaanse invloeden de sprookjesachtige Moorse wijk Albaicin Reisnummer EW 74.636, zie www.kras.nl/74636 8-daagse cruise/busreis Rusland, Zweden en Finland Vertrek op zaterdag 27 januari, 24 februari en 17 maart verblijf in het gezellige 3-sterren Hotel Schwarzer Adler in het kleine Tiroler dorpje Pfaffenhofen inclusief ontbijt en diner via de bekende Fernpass naar Lermoos en Ehrwald,een waar paradijs voor langlaufliefhebbers de zacht glooiende hellingen van het lieflijke Mieminger- plateau, vanwaar u prachtige vergezichten heeft Leutasch met fraaie loipes en veel wintersportplezier Seefeld,een gebied met ongekende mogelijkheden Reisnummer EW 74.623, zie www.kras.nl/74623 8-daagse busreis Oostenrijk Vertrek op zaterdag 6 januari en 10 maart verblijf in het 3-sterren Hotel Kaiserblick rustig gelegen in één van de wijken van Breitenbach inclusief ontbijt en diner mooie wandel- of langlauftocht door het bos van Westendorf met een drankje op een zonnig terras als beloning het absoluut sneeuwzekere Hochfilzen Kössen, dat zelfs de meest verwende langlaufer zal verrassen met 53 km loipes door een prachtige omgeving het gezellig Pertisau, waar de mogelijkheden oneindig zijn Reisnummer EW 74.620, zie www.kras.nl/74620 Ideale combinatiereis 8-daagse busreis Oostenrijk Vertrek op zaterdag 10-24 februari en 10 maart verblijf in Hotel Weisses Kreuz op ca. 2,5 km van Feldkirch inclusief ontbijt, diner en enkele leuke extra's skiën, langlaufen of wandelen door het mooie landschap van Duitsland, Zwitserland, Liechtenstein en Oostenrijk prachtige treinrit per Rhatischer Bahn naar Arosa met onder weg indrukwekkende vergezichten naar het mooie Lech en Zurs, geliefd bij de koninklijke familie vanwege het adembenemende panorama Reisnummer EW 74.619, zie www.kras.nl/74619 Vertrek op zaterdag 17 februari verblijf in het 3-sterren Hotel Goldener Stern in het dorpje St. Koloman inclusief ontbijt, diners en enkele leuke extra's verken het gebied van de Salzburger Sportwelt Lungötz en St. Martin met een loipenet van ruim 45 km van start in St. Koloman voor de 6 km lange Panorama-loipe die u adembenemende vergezichten biedt facultatief naar de Mozartstad Salzburg met sfeervolle smalle straatjes en mooie pleinen met kerken en paleizen Reisnummer EW 74.625, zie www.kras.nl/74625 Advertentie 8-daagse busreis Oostenrijk 8-daagse busreis Oostenrijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31