ooghartigheid PSV afgestraft Straftraining Ajax op eerste kerstdag NIEUWS GETIPT VOOR U Drenthe zwaait nog even vanaf de brancard PUZZELPAUZE feyenoord verdient meer dan 1-1-gelijkspel tegen Eindhovenaren Vlaniche raakt rijbewijs kwijt Kies gezond voor kat hond jdactie: 0113-315640 nvw.pzc.nl >hail:redactie@ pzc.nl osibus 31,4460 AA Goes jvertentie-exploitatie: jjord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; »uws-Vlaanderen: 0113-315570; tonaal: 020-4562500. loensdag 27 december 2006 tor Frans van den Nieuwenhof ERDAM - Het gemak nee PSV door de competi- wandelt, kan gemakkelijk nslaan in hooghartigheid. Trai- Ronald Koeman waar- Lhuvvt er al een paar maanden oor. Zijn woorden vonden giste- ■;Ti vooral gehoor bij broer Er na, die vooral na rust een ener- ük Feyenoord zag en met zijn misschien wel meer had frdiend dan het 1-1 gelijkspel. iyenoord leverde simpelweg ger arbeid dan PSV en dwong ardoor meer kans op succes win Koeman zei: „We hebben ndaag laten zien dat we meer huis hebben dan we zelf soms nken." it enige doelpunt van de Rot- jjanxmers was symbolisch örde wedstrijd. De zwak spe- mde Reiziger verzuimde zijn te- nstander Kolkka naar buiten dwingen en had een overtre- ikje nodig om hem van de bal zetten. De wat bang uitgeval- scheidsrechter Bossen floot etig als steeds, waarna uitblin- r Drenthe de vrije trap op het ofd van Charisteas legde. Verdediging van PSV stond en keer ernaar. Salcido st niet wie te dekken, Alex ong niet eens mee - kennelijk jkend dat de ploeg geen te- lag kan overkomen. Doel- Gomes was echter volko- kansloos op de kopbal van Griek. oor die gelijkmaker hervond yenoord op gemakkelijke wij- zijn zelfvertrouwen. PSV had verzuimd daarin een nieuwe uk te schoppen. De landskam- ioen kreeg de wedstrijd met jed positiespel snel onder con- ole en werd gesteund door èyenoord-doelman Henk Tim- r -er, die een zwiepend schot van jjculiet lopen: 0-1. lort daarop had Koné de wed- lijd kunnen beëindigen. Vrij wr Timmer knalde hij de bal rild naast. De opleving van Feyenoord duurde bijna een half uur. Be slissend daarbij waren de duels tussen rechtermiddenvelder Af- ellay en linksback Drenthe. Voor de rust speelde Afellay dwingend en was Drenthe vol ger. Later dwong de jonge Feye- noorder zijn opponent naar ach teren. Zo drukte de thuisploeg PSV tegen de touwen, hetgeen nog maar weinig teams dit sei zoen lukte. In de afwerking was Feyenoord te druistig. Doelpogingen van De Guzman, Charisteas en Dren the bleven zonder gevolgen. Sal cido moest nog een bal van de lijn halen, na een afgeweken voorzet van Huysegems. „Op ba sis van de tweede helft had Feye noord een tweede doelpunt ver diend", zei Ronald Koeman la ter. Wintervakantie PSV nam zelden de gelegenheid om goede tegenaanvallen te ont wikkelen. Het was vaak slordig en/of gehaast in de passing. Bo vendien ontbrak voorin de scherpte bij Koné en Farfan, die. veel balverlies leden en nauwe lijks duels wonnen. Beiden zijn niet vrij van blessures en verlan gen duidelijk naar een winterva kantie. Hetzelfde geldt voor Méndez, die gisteren ontbrak met liesklachten. Als PSV al bedreigend leek, viel Feyenoord terug op zijn geweldige arbeidsmoraal, steeds weer legden vijf, zes man een cordon van verdedigers aan. Tevens vond de ploeg de moed en de la-acht om de aanval te zoeken, waardoor PSV wankelde. Erwin Koeman: „In de eerste helft liepen we te veel achteruit en gaven we PSV de kans zijn positiespel te ontwikkelen. Ik ben erg tevre den over wat Feyenoord daarna liet zien." Ronald beaamde slechts: „Feyenoord heeft veel karakter getoond, er zit een enorme drive in het team. Uit- - eindelijk is een gelijkspel te recht." GPD Alex (links) kwam soms handen en voeten tekort om Angelos Charisteas af te stoppen. foto Willem Vernes/GPD door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Het wisselvalli ge spel van Feyenoord werd gis teren in het duel met PSV (1-1) prima weergegeven door Royston Drenthe. De jonge linksback had voor rust zijn handen vol aan Ibra him Afellay, maar was in de tweede helft één van de aanja gers binnen de Rotterdamse for matie. Drenthe bleek wel te veel energie te hebben verspild, want in blessuretijd verliet hij op een brancard het veld. - „Ik had kramp in beide be nen", vertelde Drenthe ver na afloop. „Dan kun je wel zeggen dat ik aardig gesloopt was." Het publiek genoot van zijn gel dingsdrang en werd in de slotfa se op de wenken bediend. Ter wijl Drenthe door vier man van het veld werd gedragen, be dankte hij toch nog even zijn fans. Het was een hilarisch ge zicht: twee klappende handen die boven de brancard uitsta ken. „Die mensen hebben'een hele middag achter ons ge staan", zei Drenthe. „Ze ver dienden applaus, want voor de supporters moet je respect blij ven houden." De jeugdintemational valt in de smaak bij het Legioen, om dat hij over het hele veld te vin den is. Af en toe wil de bedrijvi ge Drenthe zich tijdens een ac tie nog wel eens vergalopperen. Het hoort volgens hemzelf bij de ontwikkeling van een jonge voetballer. „Ik zit nu een jaar bij de selectie en maak dingen mee die ik nog nooit had meege maakt. Ik weet dat ik nog veel moet leren, want een voetballer is nooit compleet. En dat ik twee gezichten in één wedstrijd kan laten zien, klopt ook wel. Ook daar werk ik aan." Zijn beste actie van de eerste 45 minuten leverde Feyenoord de gelijkmaker op. Drenthe de poneerde een vrije trap op het hoofd van Angelos Charisteas, die prima binnenkopte. Voor de Griek was het zijn vier de doelpunt op rij in de Kuip en opnieuw een belangrijke. „Met een beetje geluk hadden we zelfs nog kunnen winnen", merkte Charisteas terecht op. „Toch is iedereen blij met dit re sultaat, want we kunnen het jaar nu met een goede reeks af sluiten. Al zal het vrijdag tegen Excelsior niet makkelijk wor den." Charisteas liet zich gistermid dag geregeld terugzakken op het middenveld en speelde een sterke wedstrijd. De spits be taalde Erwin Koeman daarmee terug, want de trainer sprak keer op keer het vertrouwen in hem uit. „Dat is belangrijk voor mij ge weest, maar de trainer geeft ie dereen vertrouwen. Toen ik niet scoorde was er veel kritiek van buitenaf, toch ben ik altijd rustig en positief gebleven. Ik heb na mijn komst twee keer een blessure gehad. Daarna heb je vier, vijf wedstrijden no dig voor je weer helemaal terug bent. Nu speel ik steeds negen tig minuten en gaat het betel en beter. Van Lieren tweede in Mechelen MECHELEN - Laurens van Lieren is gisteren in de Grand Prix van Jumping Mechelen op de tweede plaats geëindigd. De donderdag 25 jaar geworden dressuurrui ter scoorde met zijn paard Plexagons Ollright 69.041%, vier procent minder dan winnares Imke Schellkens-Bar- tels met Sunrise. Van Lieren kon terugzien op een mooie px-oef. Vooral de piaffe - de draf op de plaats - kwam goed uit de vex-f. „Het wax-en vijftien energieke passen, goed op de plaats", vond Leunüs van Liex-en, vader en trainer van Laurens van Liex-en. „Ik ben er blij mee. Juist aan dit on derdeel hebben we de laatste tijd hard gewerkt." Ook de stap, de ontspannen wandeling door de ring, ging dit keer goed. Plet onderdeel wérd desondanks laag gewaax-deex-d. Leunus van Liex-en: „We kregen vieren en vijven, terwijl het volgens kenners minstens zessen waren. De jury weet dat dit het zwakste onderdeel van Ollright is en handelt daax-naar. Daar heb ik moeite mee." Spelers gewond bij mortieraanval BAGDAD - Vier spelex-s van de Irakese voetbalclub Al-Zawra zijn tijdens de tx-aining in Bagdad gewondge- x-aakt door een mox-tiex-aanval. Drie van hen zijn er ernstig aan toe. De selectie werkte een oefensessie af in het Al-Shashiga-stadion, in het soennitische stadsdeel Haifa, toen daar een granaat neei'kwam. De nationale competi tie is uit veiligheidsovex-wegingen stilgelegd. Azerbeidzjan wil Spelen DEN HAAG - President Ilham Alijev van Azex-beidzjan wil de olympische spelen in 2016 naar zijn land halen. „Ie dereen in de wereld weet dat we een land zijn met een gro te sportieve tx-aditie", aldus de president. Het IOC beslist in 2009 waar de Spelen van 2016 worden gehouden. Scheidsrechter raakt tel kwijt AMSTERDAM - Scheidsrechter Mart Bras speelde zater dag een hilax-ische rol in de watex-polobekerfinale. De arbi ter vex-zuimde tijdens de strafwox-pensex-ie tussen Polar Be- ax-s en Het Ravijn goed te tellen. Hij meende zodoende dat de Nijverdalse equipe na vier strafballen al zeker was van de bekertitel. Na reclamex-en van de zijde van Polar Bears herstelde de arbiter zijn fout. Het Ravijn bleef overeind. Advertentie 'onk scheurt ichillespees KONINGEN - René Ponk, belman van Sparta Rotterdam, eeft een achillespees ge scheurd. De 35-jarige goalie Kakte in de wedstrijd tegen FC Storingen (0-1) vlak voor de ®tgeblesseerd. 1 Hij wordt vandaag geopereerd. Het is nog niet te zeggen hoe- 1 hng Ponk uit de roulatie zal I ?jn. Ponk had net weer het ver- bouwen gekregen van trainer Wiljan Vloet. In de uitwedstrijd j tegen Feyenoox-d (3-2) keepte hij i por het eerst sinds weken weer. lok in de Euroborg kreeg hij de toorkeur boven Joost Terol. LXP ÜSSABON - Maniche is zijn rij bewijs voorlopig kwijt. De poli- Se vorderde dat in tijdens de «rtstnacht omdat de Portugese international van Atletico Ma drid dronken achter het stuur mn zijn auto werd aangetrof- ten. Volgens Portugese en Spaanse media reed de 29-jarige midden- 1 'elder bovendien 130 km/uur J «aar maximaal 70 was toege- ttaan. De rechter zal bepalen ?elke straf hij krijgt. Maniche I naakte tijdens het WK in Duits and de treffer die de uitschake- dng van Oranje betekende in de fchtste finale. ANP/SID door Dick Sintenie ARNHEM - De spelers van Ajax konden fluiten naar hun vrije eerste kerstdag. De selectie dien de op te draven voor een straf training in de Arena, daags na de wanvertoning tegen Vitesse (4-2-nederlaag, na een 2-0 voor sprong). De strafexercitie vond plaats achter gesloten deuren, maar het was zonneklaar dat er maan dagochtend geen bal aan te pas kwam. De selectie werd boven dien bestraft met een geldboete, een bedrag dat door de club aan een goed doel wordt geschon ken. Het zijn passende maatregelen voor een spelersgroep die tegen het einde van het jaar twee pun ten had kunnen (en moeten) inlo pen op PSV - de koploper speel de gisteren gelijk tegen Feye noord - maar nu moet constate ren dat de strijd om het lands kampioenschap feitelijk gestre den is. Aan de andere kant is het maar de vraag of dergelijke straffen de spelers verder hel pen. „Ajax heeft een mentaliteitspro bleem", constateerde trainer Henk ten Cate direct na de pijn lijke nedei'laag tegen Vitesse. „We hebben deze wedstrijd niet verloren omdat we niet goed ge noeg zijn, maar omdat de tegen stander er meer voor over had om te winnen dan wij." Voetbalwedstiïjden worden niet Ajax-trainer Henk ten Cate verbijt de pijn na de 4-2-nederlaag bij Vitesse. gewonnen met hakballetjes of andei'e frivoliteiten. Ten Cate vindt het prima als zijn spelers zich uitleven met de bal, maar dan wél als toegift en niet op een moment dat de wedstrijd nog niet is gespeeld. „Onver klaarbaar", noemde de trainer de terugval van Ux-by Ema- nuelson, wiens optreden in Arn hem voor rust uitstekend was en na rust onbegrijpelijk slecht. Onverteerbaar was ook het op tilden van Hedwiges Maduro, die voor Roger inviel als centra le verdediger. Ten Cate: „Dan begrijp je dus ook waarom hij al een tijdje niet speelt." Voorgangers Ajax verloor uiteindelijk niet door twee spelers, benadmkte Ten Cate, maar vanwege een col lectieve wanprestatie. Dat pro foto Stanley Gontha/GPD bleem - het niet bij de les zijn - openbaart zich soms bij momen ten, soms in hele fasen van wed strijden en soms negentig minu ten lang. En het probleem is niet nieuw. Ten Cate: „Ook een aan tal van mijn vooi'gangers heeft hiermee te kampen gehad en zij konden het niet oplossen. Het is de vraag of het op te lossen is, of dat sommige spelers'tekortschie ten voor de top." Ten Cate vond het niet de tijd en de plaats het probleem in een breder verband te trekken. Op de vraag of het 'mentaliteitspro bleem' is ontstaan door een hiaat in de eigen opleiding, zei hij: „Juist jongens die bij Ajax zijn opgegroeid zouden moeten weten dat élke tegenstander van ze wil winnen." Wat niet wegneemt dat Ajax achter de schei-men al bezig is de 'weerbaarheid' in de oplei ding hoger op de agenda te zet ten. Toch onderstreepte de trai ner dat Ajax bij de scouting van potentiële aankopen nadrukke lijk zal moeten letten op de men tale kwaliteiten die het voetbal meebi-engt. Wat dat betreft komt het aantrekken van de Bra ziliaan Leonardo in een vreemd daglicht te staan: een rasvoetbal ler over wie juist op het mentale vlak grote twijfels bestaan. De problemen van Ajax zijn niet zomaar opgelost, ook niet door middel van straftrainingen en geldboetes. Ten Cate is even wel niet van plan de komende transferpeiiode (januari) te ge bruiken om zijn spelersgroep te vervei-sen. „We doen het met de ze groep. We gaan niet halverwe ge het seizoen rigoureus snij den." De trainer zal wel hard oorde len over spelers die op de bank zitten en laten doorschemeren dat ze naar een andere club wil len. „Wie niet voor Ajax wil voetballen, gaat maar met het tweede meetrainen." GPD •3U? ROY4L CKNIN Vul het diagram zo in dat in elke rij. elke kotom en elk vierkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27