Growshop mogelijk weer open PZC ope mr70%^°rt,n9 Veiligheid dijken nationaal belang Lik-op-stuk voor hardrijders 2e kerstdag burgemeester Mulder belooft op te treden bij overlast in en om Nieuw-Namen I Flink aanpoten voor archeologen in Hulst Scholieren veilig naar de overkant PZC Gratis waterpark en kinderclub www.gobest.nl MORRES RUIM" Kerstvertelling vinr Sheila van Doorsselaer gULST - Het is flink aanpoten archeologe Silvia Depuydt a haar collega van ArcheoMe- Joewel ze hulp krijgen van een aar amateur-archeologen, heb- ioor Jean-Lou de Gucht 1 aterdag 23 december 2006 De Pagter Antiek Interieur Wenst u gezellige kerstdagen en een fantastisch nieuwjaar I Herenstraat 9 Kaai 53 Segeersstraat 8 Veere Middelburg www.depagterantiekeninterieur.nl ben ze nog maar een dag om de bodem van een terrein aan de Zoutestraat in Hulst te onder zoeken op waardevolle resten. Dinsdag zijn ze begonnen en vandaag, aan het eind van de dag, moeten ze alweer inpak ken. Archeologisch onderzoek is in de nabijheid van de vestings- werken verplichte kost. Een pro- jecton wikkelaar wil op de plaats van het voormalige drugs café Centraal Station, apparte menten gaan bouwen. Gegraven wordt in twee proefsleuven van ongeveer twee meter diep. Vol gens Depuydt valt het allemaal wel mee met de vondsten. „We hebben resten van een in 1850 gedempte gracht gevonden en ook wat scherfjes van middel eeuws aardewerk, maar dat is niet zo heel bijzonder. Op oude kaarten is te zien dat hier huis jes gestaan hebben, dat was on geveer in de vijftiende eeuw. Dat zou het begijnenhof ge weest kunnen zijn."Hier is ver moedelijk ook de andere (in on bruik geraakte) naam van de Graauwse Poort van afgeleid. Deze poort uit 1704 werd ook Bagijnepoort genoemd. Ü1EUW-NAMEN - Als grows- ïop De Grow Flow aan de Ka- ;rg in Nieuw-Namen bin- snkort de deuren weer opent, riat de gemeente L uist de zaak amvlettend in het tog houden, ïanneer de zaak ope ïgaat weet jurgemeester Jan-Frt os Mulder ran Hulst niet. De eij enaar van ie Grow Flow was gi teren niet ioor commentaar bert ikbaar. ïulder reageert op de onrust ie in België is ontstaan over de Crow Flow, op een steenworp af- itand van de grens met België. Burgemeester Marc van de Vij- rer van Beveren heeft contact gezocht met Mulder om z'n zor gen te uiten over mogelijke over- kst. Een growshop verkoopt spullen .oor de hennepteelt, van pot grond tot lampen en ventilatie systemen. De politie pakte in fe- Iniari de eigenaar, een mede- sterker en een handlanger op na terdenking van overtreding van ie Opiumwet. De politie kwam in actie omdat iet ruime bezoekersaantal van ie growshop de aandacht trok. De klanten, vaak Belgen, veroor- raakten veel overlast in de omge- ting. Onderzoek wees uit dat De Grow Flow niet alleen artikelen ÏERNEUZEN - De leerlingen ran de Terneuzense Prins Wil- hi van Oranjeschool weten hoe rede drukke straat moeten over- voor de hennepkweek verkocht, maar dat ook in softdrugs werd gehandeld. Volgens Mulder heeft de gemeente Hulst de zaak echter nooit gesloten. Er zijn twee growshops in de ge meente Hulst actief, in de bin nenstad van Hulst en in Hei kant. Mulder geeft toe dat dit op gespannen voet staat met de strijd tegen hennepkwekerijen. Hij heeft eerder al te kennen ge geven dat hij op wil treden te gen growshops, maar daar niet de middelen voor heeft. Offici eel gaat het om een winkel in landbouwproducten. „Zolang ie mand geen drugs verkoopt kan ik niets doen. Ook niet in Nieuw-Namen. Ik ga ervan uit dat de eigenaar geleerd heeft van z'n vorige ervaringen. Als hij geen drugs verkoopt doet hij niets strafbaar. Natuurlijk vind ik het raar dat het mogelijk is een growshop te hebben. Ik zie dat met lede ogen aan." Het wachten is volgens Mulder op de Tweede Kamer. Voor een aantal partijen is het onverteer baar dat alle benodigdheden voor de thuisteelt overal vrij te koop zijn. Er zou sprake zijn van een maas in de wet. Er wordt een wets voorstel voorbereid om een ver gunningenstelsel in te voeren voor growshops. Op die manier kan een gemeente de vestiging van een growshop tegengaan. De eigenaar moet voor hij een vergunning krijgt, eerst aanto nen dat hij niets van doen heeft met hennepteelt. Nu kan er pas worden opgetre den wanneer er overlast wordt gemeld, of wanneer er sprake is van activiteiten die in strijd zijn met de wet. Mulder zegt daarbij kort op de bal te spelen. lan, dan mag je naar de over- lant gaan." Ondanks die goede raad én de aanwezigheid van klaarovers, was het tot voor tort moeilijk om veilig bij de ïhool over te steken. De inrich- iing van de weg was voor een ammige automobilisten aanlei- üng om te hard te rijden, ter- ïijl de zebrapaden naar de pa- ■allelwegen niet mooi op elkaar lansloten. Door de weg te ver mallen tot één rijbaan en felge le ijzeren afscheidingshekken het trottoir en de vluchtheu- iel te plaatsen is de vaart er gro- 'ffldeels uit. „De situatie is veel iverzichtel ijker en veiliger", anstateerde een klaarover de af- ielopen dagen al. De ideale inrichting van de Wil- an de Zwijgerlaan kostte schoolleiding en gemeentebe- üuurders de afgelopen jaren *el hoofdbrekens. Een mooie aanleiding om de aangepaste, iversteekplaats gisteren offici al en feestelijk te openen. Met fe leerlingen die dagelijks ge- sraik maken van de zebrapa- •?n. En met wethouder Co van Schaik en Marijke Hemelsoet. door René van Stee TERNEUZEN - Het openbaar ministerie en de verkeerspolitie hopen met een lik-op-stukbeleid vooral Franse en Belgische bestuurders op de wegen van en naar Terneuzen verantwoord rijgedrag bij te brengen. Daarom was er gisteren een grote ver keerscontrole waarbij gelet werd op de snelheid van die groep bestuurders. De laatste tijd kreeg de politie klachten over buitenlandse bezoekers van koffie shop die met hoge snelheid door Terneu zen reden, „Daarom houden wij sinds au gustus doelgerichte acties die ook in na bije toekomst regelmatig op de rol zullen staan", vertelt B. Marcusse, teamchef van de verkeerspolitie in Zeeland. Vooral Fransen ontspringen na betrapt te zijn op een verkeersovertreding bijna altijd de dans, omdat de Franse justitie geen gegevens uitwisselt met haar colle ga's in Nederland. Daarom moesten boe tes gisteren direct betaald worden. Als dit niet lukte kregen de hardrijders een dagvaarding van officier van justitie E. Bethlehem mee naar huis. „Als zij zich dan binnen drie maanden niet verantwoorden bij de kantonrech ter, dan worden zij bij verstek veroor deeld. Het gevolg hiervan is dat de over treders worden opgenomen in het opspo ringsregister. Als ze daarna weer in Ne derland komen, riskeren ze dat ze met een door de politie worden aangehouden. Daardoor zullen ze hun straf niet ontlo pen", legt Bethlehem die eveneens ter plaatse was, uit. Rijbewijs Op de Guido Gezellestraat was het 's mid dags binnen twintig minuten twee keer raak. Een Belg in een sportbolide raakte zijn rijbewijs kwijt, omdat hij meer dan vijftig kilometer te hard reed. Een paar minuten later overschreed een Fransman de snelheidslimiet met veertig kilometer per uur. Hij kon zijn weg vervolgen na be taling van driehonderd euro. Ook op de Koegorsstraat was er 's avonds een controle met de lasergun en de videowagen. Vanwege het feit dat er door Maurits Sep DOMBURG - Bescherming te- Advertentie) kerk www.woonboulevardbreda.nl van 11.00 gen overstromingen is geen uit sluitend Zeeuws maar een natio naal belang. Daarom moeten al le Nederlanders meebetalen aan de dijkverhoging, vinden de bur gemeester van Veere, de gedepu teerde van Zeeland én de dijk graaf van het waterschap. Burgemeester R. van der Zwaag en gedeputeerde W. van Zand- brink zijn eensgezind in hun af wijzing van het advies van de commissie Vellinga. Die vindt dat de waterschappen verant woordelijk moeten worden voor de dijkverhoging en dat de men sen in risicogebieden meer moe ten gaan betalen voor de be scherming tegen overstromin gen. „Een onzalig idee", reage ren zij. De gedeputeerde om schrijft de veiligheid van de dij ken als een nationaal belang. De burgemeester van Veere wijst op de solidariteit die Nederlan ders met elkaar moeten hebben. „Je kunt dit niet afwentelen op een deel van de bevolking." Als de dijken hier breken, heeft een groter gebied dan Zeeland een probleem. Bovendien merken beiden op dat de Zeeuwen onevenredig zwaar getroffen zouden worden. Van Zandbrink: „Wij zijn met weinig mensen maar hebben veel en lange dijken. Wij Zeeuw en zijn dus twee keer de dupe." Net als Van Zandbrink trekt hij de parallel met de landelijke eco nomie. Die heeft te lijden onder files in de Randstad. Aan de op lossing daarvan betalen ook alle Nederlanders mee, via de wegen belasting, omdat de landelijke (Advertentie) De grootste openlucht-boulevard voor een gezellig dagje uit. Ruim 40 winkels voor wonen, zitten, slapen, opbergen, verlichten, eten, koken, kijken en luisteren, inrichten, kinderen, stoffering en nog veel meer. Afslag Breda West (naast IKEA) Alles voor in en om het huis Gratis parkeren! (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 Elke week in de zaterdagkrant I Reizen Daar moetje naar toe. Extra koopzondag in Terneuzen TERNEUZEN - De winkels in de Terneuzense binnen stad zijn deze maand op zondag toch drie keer open. Het bestuur van winkeliersvereniging City Terneuzen had be sloten om alleen op 17 en 31 december open te gaan. Maar later bleek dat een groot aantal winkeliers toch behoefte had aan een extra koopzondag. „De zondagopenstelling in Terneuzen is een succes. Van daar dat door diverse winkeliers het initiatief is genomen om in deze feestmaand vaker open te gaan. En dat kun nen wij als ondernemersvereniging alleen maar steunen", verklaart voorzitter B. Legrand van City Terneuzen. Vori ge week was het in Terneuzen al koopzondag. Naai- die da tum was uitgeweken omdat de reguliere laatste koopzon dag van de maand zeer ongelukkig viel op oudjaar. Het be stuur van City Terneuzen hield echter ook aan die dag vast. Daar komt morgen nu bovenop, de dag van kersta vond. Oversteekplaatsen onder de loep SLUIS - Wethouder L. Wille van de gemeente Sluis is be reid in overleg met dagcentrum De Schelp te bekijken of het nodig is een aantal oversteekplaatsen in Oostburg aan te passen. Het raadslid C. van de Vijver (WD) had het verzoek hier toe ingediend. Met de aanpassingen zou het voor de cliën ten van het dagcentrum die aangewezen zijn op rolstoelen eenvoudiger zijn zich te verplaatsen. Pleidooi proefgebied drugscontrole TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaanderen moet worden aange meld als proefgebied voor het controleren van automobi listen op drugsgebruik. Daarvoor pleit het Terneuzense raadslid Jan Jonkman (PvdA) in schriftelijke raadsvragen. Jonkman wijst er op dat in twaalf Europese landen on langs proeven zijn gehouden, waarbij wordt onderzocht waaraan drugstesten moeten voldoen. Ook in Nederland werden bij controles bestuurders gevraagd vrijwillig mee te doen. Met een speciaal sponsje wordt speeksel van een automobilist afgenomen. Binnen tien minuten kan een agent dan zien of er drugs zijn gebruikt en welke. Jonkman wijst er op dat Zeeuws-Vlaanderen wordt gecon fronteerd met ongewenst drugstoerisme uit België en Frankrijk. „Gezien de huidige wetgeving mogen de drugs niet vervoerd worden. Daarom gebruikt men drugs in on ze koffieshops." Dat levert volgens Jonkman zeer gevaar lijke situaties op op de wegen. „Het zou een goed signaal zijn naar onze burgers om in een zo vroeg mogelijk sta dium bij deze proef betrokken te worden." ;Kijk naar links, kijk naar Snelheidscontrole aan de Willem de Zwijgerlaan. De bestuurder van de Belgische auto (rechts) reed 106 km per uur en moest zijn rijbewijs inleveren, foto Camile Schelstraete rachts. Komt er dan geen auto elders in Terneuzen regelmatig snelheids controles worden gehouden, is de Koe gorsstraat een veelgebruikte sluiproute voor Franse en Belgische drugstoeristen. In totaal werden de rijbewijzen van drie Belgische bestuurders ingenomen. Ze re den op de Guido Gezellestraat meer dan vijftig kilometer te hard. Zeven snelheidsovertreders kregen een dagvaarding, terwijl zeven andere buiten landers him boete meteen betaalden. Ook werden een Belg en een Nederlander die te hard reden betrapt op rijden onder invloed. Ook elf Nederlanders kregen een bekeuring wegens overdreven snel heid. Eén Belg bleek nog openstaande boetes van in totaal vijfhonderd euro te hebben. (Advertentie) OP de 2006 COUeCtie- 2' KERSTDAG GEOPEND! 10.00-18.00 uur morres W O N Industrieterrein "Tol" Maandag t/m donderdag 10 00-18.00 uur Industrieweg 2 Vrijdag 10 00-21.00 uur 4561 GH Hulst Zaterdag 10.00-17 30 uur rsjJ Tel.0114 - 388 388 Zondag 10.00-18.00 uur www.morres.com economie iedereen raakt. Gede puteerde Van Zandbrink heeft naar aanleiding van het advies van de commissie Velinga al al contacten gelegd in Den Haag. Van Zandbrink. „Zowel met de Tweede Kamer als met het mi nisterie van Verkeer en Water staat." Overigens is dit advies één van vele ideeën over de kust verdediging, merkt de gedepu teerde op. Laten we afwach ten wat het nieuwe kabinet straks van dit advies vindt." zeeuwse almanak Die Goesenaar dacht gisteren twee nuttige taken te combi neren. Om de grote kerstdruk te in de supermarkt voor te zijn, besloot hij 's morgens vroeg bij het uitlaten van de hond meteen boodschappen te doen. Hij bond het beest, zo als hond en baas gewend zijn, aan een fietsenstandaard. De man deed zijn inkopen en duwde - eveneens zoals hij ge wend is - het volgeladen bood- schappenwagentje naar zijn nabijgelegen woning. Door al le drukte vergat hij de hond. De afwezigheid van het beest werd pas rond het middaguur opgemerkt. Geschokt en onge rust belde de man het asiel. De medewerkster vertelde hem dat zij zijn hond zojuist had opgehaald bij de super markt. Om de jankende en piepende verschoppeling had zich een kring van veront waardigde dierenliefhebbers verzameld met verre van mil de kerstgedachten jegens de onverlaat die de zielepiet in de steek had gelaten. Beschaamd haalde de Goese naar zijn hond in het asiel op. Het beest blafte blij en verge vingsgezind. De hond weet zich nu verze kerd van de mooiste kerst van zijn leven. Want zijn baas heeft wel iets goed te maken. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes Schouwersweg 7 Heinkenszand Tel.: 0113 561482 www.binnenull.nl Wij zijn 2e kerstdag geopend van 13:00 - 17:00 uur en natuurlijk bent u van harte welkom tijdens onze kerstweek met o.a. een kunstexpositie. Makata pressure stoelmassage, diverse Interessante aanbiedingen bij De Jonge Hoek van Dljke en natuurlijk zullen ook oesters en glUhweln niet ontbreken. (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 77