Skiën in czonzeker? Trentino Ontdek Wenen Thüringen en Saksen Noord-Italiaanse meren Nu vanaf 495 p.p.* Nu vanaf 440 p.p. Nu vanaf 335 p.p. Tijdens deze 'Ontdek' stedenreis maakt u op een unieke manier kennis met Wenen. U reist met het openbaar vervoer door de stad en met onze deskundig Nederlandssprekende gids maakt u prachtige wandelingen. Zo krijgt u»alle onontdekte plaatsjes te zien. maar ook de beroemde Donauturm, de keizerlijke Hofburg, de Stephansdom en Schloss Schönbrunn. Diverse vertrekdata op donderdag van febr. t/m okt. 2007 Inclusief luchthavenbelasting en brandstoftoeslag t.w.v. 92 Mooie, volledig verzorgde excursiereis met verblijf in Altenburg o.b.v. halfpension.Tijdens diverse uitstapjes maakt u kennis met de geschiedenis, cultuur, natuur en traditie van het Duitse Thüringen en Saksen. U bezoekt o.a. onder begeleiding van een gids de fraaie barokstad Dresden. Diverse vertrekdata op zaterdag van april t/m sept. 2007 Geen I-persoonskamertoeslag! Prachtige autorondreis waarbij de vele meren, bergen en bijzondere kunststeden aan bod komen. De route begint aan het Lago d'Orta en via Lago Maggiore, Milaan, Parma,Verona, Lago di Gardo,Venetië en Lago di Levico rijdt u naar de eindbestemming van de reis, Bressanone. Inclusief uitgebreide routebeschrijving en landkaart. Vertrek op dinsdag en zaterdag van 6 april t/m 21 okt. 2007 Voor meer informatie, het complete dagprogramma en reserveren ga naar www.boeksnel.nl. bel 0180-457803 of ga naar uw ANVR Reisbureau. De Jmuj Intrn: Haud ■mJér uitje vak/mtie zaterdag 23 december 2006 Golfliefhebbers moeten soms fors extra betalen voor vervoer van hun golftas in het vliegtuig. New York populair Barcelona is met kerst de meest favoriete be stemming van Nederlanders die er even tussen uit willen. Buiten Europa scoort New York in deze periode het best. Dat meldt Cheap- Tickets.nl op basis van het aantal binnengeko men boekingen. CheapTickets.nl is naar eigen zeggen één van Nederlands grootste online boekingsbureaus. Op de derde plaats staat Lis sabon, vierde Bangkok en vijfde Madrid. Het Italiaanse Dolomiti Superski is het grootste ilagebied ter wereld, maar Nederlandse gasten tomen er nauwelijks. Dat is kennelijk te wijten jan de afstand -1100 kilometer van Utrecht - naar het is toch echt de moeite waard. Eén igarschuwing: wie houdt van polonaises en Jansen op de bar, moet in Oostenrijk blijven. Classic Car Rally AmbianceTravel, specialist in bijzondere en ka rakteristieke hotels, start volgend jaar met Classic Car Rally-reizen in Toscane en op Mal- lorca. Het bijzondere van deze nieuwe reizen is dat de deelnemers niet in het bezit hoeven te zijn van een eigen Classic Car. AmbianceTra vel zorgt dat in Toscane en op Mallorca de Clas sic Car klaar staat. Hierdoor kunnen ook niet-classic car bezitters kennismaken met de sensatie van het toeren in een klassieke auto. Het Toscaanse landschap en het 'andere' Mal lorca zijn hiervoor de gekozen bestemmingen. De prijs van de rally inclusief het gebruik van de klassiekers, is vanaf €1520,-. 070-3223066. 5-daagse vliegreis mét gids! 8-daagse excursiereis 12-daagse autorondreis HWie geen zin heeft om te rijden naar Italië, kan ook vliegen. Transavia vliegt deze winter vijf keer per week naar Verona en terug. Afhankelijk van de dag van vertrek, kost een retourticket vanaf Schiphol naar de stad van Ro meo en Julia tussen de 80 en 135 euro per persoon. Vanaf Verona is het met de bus nog circa anderhalf uur in noordelijke richting naar ons eerste reisdoel, Val di Fassa in de Dolomieten. Nadeel is wel, dat Transavia niet op zaterdag - 'wissel dag' in hotelsnaar Verona vliegt. Jammer, omdat er juist ook op zaterdag een shut tlebus van het vliegveld naar Val di Fassa rijdt. Meer informatie over de Sellaronda skimarathon op: www.sellaronda.it Val di Sole houdt van 24 maart tot 1 april 2007 gratis skipasweken. Wie een zeven daags verblijf in een hotel of appartement in Val di Sole boekt, krijgt een gratis Su- perskiramapas. Het skigebied Folgarida-Marilleva, Peio houdt in de periode 31 maart-10 april een soortgelijke actie, waarbij verblijf van 5-7 dagen in een hotel of appartement is gekop peld aan een gratis skipas. www.ski.it en www.valdisole.net leen is weliswaar het goedkoopst (een zesdaagse pas voor volwassenen kost 142 euro), maar deze pas geeft toegang tot 'slechts' 50 kilometer skipiste, ver deeld over dertig afdalingen. Wie twin tig euro meer wil betalen, krijgt een pas die ook recht geeft om ook een dag in het gebied van het aanpalende mon daine Madonna di Campiglio naar bene den te zoeven (120 km. piste) en te ski ën in Val di Sole, waar onder Passo To nale en Peio liggen. Peio is een verhaal apart. Het dorpje is gelegen in het Stelvio Nationaal Park en daarom alleen al de moeite waard. Peio is bij uitstek geschikt voor rustzoe- kers - het is bekend vanwege zijn ther men - en als vakantieplaats voor gezin nen met kinderen. Het sldgebied was tot vorige winter klein - vijftien kilome ter piste - maar binnenkort wordt in het dorpje een cabinelift in gebruik ge nomen, die wintersporters naar een hoogte van 3000 meter brengt. Geen feestneuzen Tot slot: In vrijwel alle reisdocumenta- tie wordt hoog opgegeven over de après-ski in de Dolomieten. Het is maar net wat je ervaun verwacht. Bij ons be zoek aan zowel Val di Fassa als Val di Sole was van après-ski, zoals men die bijvoorbeeld in Oostenrijk kent, geen sprake. Of we moeten net in de verkeer de etablissementen zijn geweest. Ze ker, Italianen drinken na het skiën graag een goed glas wijn. Maar bij voor keur in de bar van het hotel of een keu rig restaurant, waar geen plaats is voor polonaises. De Italiaanse après-ski is in getogen en stijlvol. En wie erbij roken wil moet buiten gaan staan, want ro ken is sinds vorig jaar verboden in de Italiaanse horeca. Val di Sole: de vallei van de zon. Fun Stations in caravans Omdat jonge ouders vaak op zien tegen een va kantie met het kleine kroost, heeft Keycamp, die luxe campingreizen organiseert, de Fun Sta tions geïntroduceerd: kamperen in een luxe stacaravan, chalet of bungalowtent terwijl de kinderen zich vermaken onder deskundige be geleiding. Keycamp heeft ook een aantal peu- tervriendelijke campings geselecteerd (voor kinderen tot 4 jaar) met veilige accommoda ties, babysitservice, een gratis kinderpakket (kinderbed, babybadje en hoge kinderstoel) en 'clubs' voor ondernemende peuters. Voor oude re kinderen zijn er in andere Fun Stations acti viteiten als talentenjachten, sporttoernooien en T-shirt beschilderen. Er zijn ook 7+ Fun Sta tions, 10+ Fun Stations en Fun Stations For All, waar de drieverschillende leeftijdsgroepen ge combineerd worden. www.kevcamp.nl. Wintersportreizen van Jiba Internet reisorganisatie Jiba biedt dit winter sportseizoen naast grote accommodaties ook kleinschalige authentieke accommodaties, kindvriendelijke bestemmingen en catered chalets aan. 'Wij hebben bijzondere adressen in ons assortiment opgenomen', zegt marke- ting manager Harrold de Boer. 'Wij willen voorzien in de wens van ldanten voor meer I kleinschalige accommodaties. Ze zijn boven- i dien geschikt voor kinderen en je kunt je laten verwennen door eigen chaletboy of -girl die het eten verzorgt.' www.Jiba.nl Golfreiswijzer.nl Voor golfliefhebbers die een vliegvakantie wil len boeken, is het zinvol na te gaan wat het kost om de golftas mee te nemen. Een goed koop ticket is zo geboekt, maar wat als het ver voer van de golftas bijna net zo duur is? Uit on derzoek van Golfreiswijzer.nl onder 64 lucht vaartmaatschappijen blijkt dat er grote ver schillen zijn. Bij veel maatschappijen hoeft geen extra bijdrage betaald te worden mits al le bagage, dus inclusief golftas! - niet boven het maximale gewicht van (meestal) 20 kilo uit komt. Aangezien de gemiddelde golftas al gauw 12 kilo weegt, betekent dat in de prak tijk dat er dus bijna altijd overgewicht betaald moet worden. Van de Nederlandse maatschap pijen komen Arlcefly en Martinair het beste uit het onderzoek naar voren. Deze luchtvaart maatschappijen vervoeren golftassen die niet zwaarder zijn dan 15 kilo gratis. Rijden met een klassieker door Toscane of op Mal lorca kan via AmbianceTravel. Foto's GPD priemen als scherpe tanden in de azuur blauwe lucht. De pistes van de Sella Ronda zijn niet bijzonder, moei lijk en dat maakt dat het, vooral op mooie dagen, druk is onderweg. Vroeg van huis is hier het parool, want ook de parkeerplaatsen bij de liften die naar de pistes van de Sella Ronda leiden zijn doorgaans tjokvol. Wie te laat begint, moet in de namiddag bovendien stres sen om op tijd de lift te halen. De toer leidt langs vier dorpen: Cana- zei, Selva/Wolkstein, Corvara en Arra- ba. Je kunt de route linksom en rechts om skiën, de moeilijkheidsgraad is het zelfde. Voor de liefhebbers: voor 23 februari 2007 staat de jaarlijkse Sellaronda ski marathon op het programma over 42 kilometer. Start en finish in Selva, de deelnemers vertrekken in het donker - zes uur 's avonds - met lamp op hun helm. Het maximale aantal deelne mers is 300. Val di Sole Ook in een ander skigebied in Trentino - Val di Sole - stonden we op de lange lat ten. Het was op een van de weinige da gen dat het licht sneeuwde in 'de vallei van de zon', want de zonzekerheid in dit deel van de Dolomieten is tachtig procent! Val dl Sole ligt op anderhalf uur rijden van de Brennerpas. Ondanks het goede weer, is de sneeuwzekerheid hier honderd procent. Als de zon echt te hard schijnt en de sneeuw in de mid dag papperig wordt, bieden de pistes op de gletsjer bij het skistation Passo Tonale uitkomst. Het nabij Passo Tonale gelegen gebied Folgardia-Marilleva (1200-3016 meter) is klein, maar fijn. De lagere pistes zijn omzoomd door bomen en dat geeft een bepaalde sfeer. In Marilleva zelf hoef je voor de gezelligheid niet te komen. De twee dorpjes - het ene ligt op 900 meter en het andere op 1400 meter - hebben niets authentieks. Het zijn typisch producten uit de jaren zeventig van de vorige eeuw, toen pro jectontwikkelaars nog ongestoord hun gang konden gaan. Het resultaat daar van zijn tegen de bergwanden gekwak te grijze betonkolossen, waarin honder den appartementen zijn onderge bracht; een zelfde soort revolutiebouw die ook menig Frans skioord ontsiert. Vanaf Marilleva 1400 heb je direct aan sluiting op de - en dat moet ook gezegd - schitterende pistes. Wie op 900 meter gaat logeren, moet met gondeltjes om hoog en naar beneden. Aan horeca in beide dorpjes overigens geen gebrek, er zijn gezellige barretjes, discotheken en restaurants te vinden. Wie voor een verblijf in het gebied Fol garida-Marilleva kiest, moet even goed nadenken bij de aanschaf van de ski pas. Een pas voor Folgardia-Marilleva al GERBEN KUITERT I Skiën in Italië is voor veel Neder landers synoniem aan oorden als Cortina d'Ampezzo en Ma donna di Campiglio, door- het toneel van parades van bont- ^sen, Dior-zonnebrillen en gebotox- dames. Dit alles is ver weg in Val di een verzameling dorpjes in het van Trentino. De dorpen het Fassadal hebben nog een groot kei van hun oorspronkelijke charme ehouden, de commercie heeft er niet olledig grip op gekregen. De prijzen ggen er gemiddeld ook lager dan in cdrukkere delen van de Dolomieten, 'oor skiliefhebbers is aantrekkelijk, 90 van de 146 kilometer in het Fas- aanwezige pistes zo nodig wor- besneeuwd met kunstsneeuw, anazei en Moena zijn de bekendste lintersportplaatsen in het Fassadal en u deze dorpen kun je na aanpalende Val di Fiemme en Val Gar- dena skiën. De pas vernieuwde gondels van Canazei en de liften Moena sluiten ook aan op de pistes van de Sella Ron da, een sldtoer die iedereen die in het Fassadal is verbleven moet hebben ge daan. Om de Sella Ronda te kunnen doen, is overigens wel een Dolomiti Su- perskipas (6-dagenpas 202 euro voor volwassenen) nodig. Die pas kan ook voor één dag worden gekocht, als men de rest van de week een goedkopere, lo kale skipas gebruikt. De Sella Ronda is 26 kilometer lang en je bent er als gevorderde skiër een uur of vijf druk mee. Een paar keer moet er onderweg tegen de berg op worden 'ge kluund'. Dat is voor luxeskiërs en win tersporters met de conditie van een wijkagent een reden om af te haken, maar even doorzetten loont zich hier. De tour is namelijk beroemd om z'n adembenemende panorama's af en toe waan je je op het dak van de wereld - de Mount Everest. De toppen van de Grup- po di Sella, een gigantisch rotsmassief, Luxe Keykamp-tent, gerieflijk voor kinderen én hun ouders. sn uitrusten met een fenomenaal uitzicht op het enorme skigebied. Verona ITALIË Bologna 'Arabba Moena Trento Milaan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 51