EEÜWSE COURAN Zeeuw betaalt extra voor dijken Eén rit Zeeland uit en je zit aan 500 km Fietsers balen van punaisezaaiers Auto Belastingdienst dwingt werknemer uit raad te stappen iiiii iimil White Christmas met Hi iPrimafoori e-r J0 Commissie adviseert hoger tarief voor inwoners bedreigde gebieden r\fwr% Kunst op Antarctica Uw Lidl zondag >24 december geopend!? LG KG800 White ochtend Bewolkt en nevelig, vooral vanochtend Bieren daar mist.Weinig wind. Maxima ja 8 graden. 248e jaargang no. 302 vrijdag 22 december 2006 los nummer 1,30 MAANDMENU 23,50 DECEMBER www.raymondo.nl VOORGERECHT HOOFDGERECHT NAGERECHT Trio van wildbouillon, Hertenbiefstuk met Kastanje-ijs met r-Sl Arrangementen en Kerstdiners! Spectaculaire kerstbijlage www.amadore.nl •nnrSheila van Doorsselaer HULST - Fietsenmakers in Hulst beleven gouden tijden en thuis klunzen gedupeerden met \m Simson-bandenplaksetje. Sinds een week zijn er punaise- randalen actief in de omgeving ijn Hulst en Clinge. Certjan Serpenti van Serpenti Cycling in Hulst heeft vorige week vier banden geplakt en meer binnenbanden verkocht. Rijwielhandel Bogaert in Hulst had een handvol banden extra te plakken. Zo ook fietsenmaker Buysrogge: „Ik heb drie mensen in de zaak gehad die in een pu naise waren gereden. Ze liggen niet alleen bij Clinge, want ik had een meisje uit Hulst in de werkplaats met een punaise in haar band en zij fietst niet in de buurt van Clinge." De zoon van Marleen Roels uit Hulst werd ook 'slachtoffer' van de punaisevandalen toen hij 's avonds na zijn werk op het fietspad aan de Clingeweg tus sen Hulst en Clinge lek reed. Hij wilde aangifte doen, maar dat had weinig nut. De politie zei er weinig aan te kunnen doen. Hij kreeg het advies de beheerder van de weg te bellen zodat die een extra veegbeurt kon hou den. Maar wegbeheerder Water schap Zeeuws-Vlaanderen heeft niet één melding ontvangen en heeft ook niet extra geveegd. Roels heeft nog een andere op lossing voor het probleem be dacht: een nieuw verkeersbord: Pas op voor punaises. Morgen in de PZC een speciale bijlage over mensen die opnieuw beginnen Pajero beult en sjouwt als vanouds Schip in recordtijd gelicht Multraship in Terneuzen heeft het woensdag in de Wester schei de gezonken beunschip Jolanda gisternacht in re cordtijd gelicht. Nadat dat karwei ruim een uur na mid dernacht was afgerond, begeleidden de slepers de Jolan da naar Terneuzen en vervolgens naar een werf in Sluis kil. De Jolanda, met Oud-Beijerland als thuisha ven, zonk ter hoogte van Hoofdplaat nadat het schip was aangevaren door een zandzuiger. Bos en Wüst sporters van het jaar Wielrenner Theo Bos en schaatster Irene Wüst zijn giste ren op het sportgala van NOCNSF uitgeroepen tot sport man en -vrouw van het jaar. Schaatstrainer Gerard Kern- kers werd beste coach en atleet Pieter Gruijters winnaar bij de gehandicapte sporters. Het Nederlands hockeyteam bij de dames werd gekozen tot sportploeg van 2006. Op het gala kiezen topsporters elk jaar zelf 4 de winnaars uit hun midden. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5 en 7; Economie: 8; Radio Televisie: 9; Zeeland: 13, 15, 17 en 19; Sport: 20, 21 en 23; Redactie Reac tie: 24; Auto: 25 en 27. door Frank Balkenende GOES - De Goese D66-fractie- voorzitter R. de Koster is door zijn werkgever gedwongen zijn raadswerk met ingang van 2007 te beëindigen. De 47-jarige Koster werkt bij de Belastingdienst. Juist mensen die in dienst van overheden zijn, beschikken veelal over royale re gelingen om zich politiek te kun nen manifesteren. De Goese D66'er vindt het dan ook wrang dat de Belasting dienst hem 'zonder vooraan kondiging' heeft gesommeerd zijn politieke functie neer te leg gen. Omdat zijn werkgever hem geen keuze liet, moet hij wel zijn ontslag als raadslid aanbie den. Dat bleek uit een verklaring die burgemeester D. van der Zaag gisteren voorlas in de gemeente raad. De aangeslagen De Koster zelf was aanwezig. De verklaring spreekt boekdelen: „Erg jam mer is het dat ik juist door de overheid, voor wie ik me aan twee kanten inzet, en die de ver antwoordelijkheid voor elkaar en de gemeenschap hoog in het vaandel heeft staan, op deze ma nier wordt afgerekend." Met een sneer naar de slogan van de fiscus: „Helaas, leuker kunnen we het niet maken." Eenmansfractie De Koster is vijf jaar raadslid, waai-van de laatste vier jaar fractievoorzitter. Na de verkie zingen afgelopen maart vormde hij een eenmansfractie in de Goese gemeenteraad. S. Huis- soon uit Wolphaartsdijk neemt zijn plaats in. (Advertentie) O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij eenmalig roestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mi|n rekeningnummer. Ik heb de laatste drie maanden geen proefabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand mei auiomalische incasso IC 21.50)*. per kwartaal mei automatische incasso 61.50)". O per jaar met automatische incasso (C 236.00)*. met gratis PZC-paraplu SH/HÓSSHSSSSSO11 het alfabet van Zeeland (post)bankrekeningnummet: Ktfi op wwwpxn^abonneren, bel gratis 0800 0231231 of stuur dere bon naar PZC. atdeling l&ersseivice Antmordnummer 713. MBO WB Goes tan onze redactie binnenland DEN HAAG - Zeeuwen en inwoners van andere kust en rivierregio's moeten via je waterschappen meer be- lalen voor de bescherming legen overstromingen dan andere Nederlanders. Dat adviseert een commissie on der leiding van professor Vellinga. Vellinga beveelt aan besluitvor ming en uitvoering van dijkver hoging geheel in handen te ge ren van de waterschappen. Het rijk legt dan alleen nog de veilig heidsnorm vast. Om de dijken ij hoogte te krijgen is vanaf 11)1)8 jaarlijks ruim 300 miljoen aan extra nodig en vanaf 2012 jaarlijks 500 miljoen, bovenop jet project Ruimte voor de Ri- cier. Dat zou betekenen dat de waterschapsheffingen afhanke lijk van de regio met vijftien tot 15 procent moeten stijgen. Fonds De omslag naar risico houdt in dat bewoners van riviergebie- denen kustregio's meer betalen Zeeland ziet rol marine op Westerschelde Kom naar Primafoon, ga naar Hi.nl of bel gratis 0800-0346 dan bijvoorbeeld inwoners van Twente. Om dat effect te ver kleinen, storten alle waterschap pen en daarmee alle inwoners geld in een vereveningsfonds, aldus Vellinga. Hieruit kan 30 procent van de kosten van ver sterking van waterkeringen wor den betaald. „Iedereen profi teert immers als Schiphol, wegen en spoorlijnen niet over stromen", zegt Vellinga. De res terende 70 procent brengen bur gers en bedrijven uit de regio op. In een kustgebied met veel beschermingsmaatregelen bete kent dit een hogere heffing dan elders. Het advies is door demissionair staatssecretaris Schultz positief ontvangen. Ook voorzitter Schaap van de Unie van Water schappen steunt de aanbeve ling. De PvdA is tegen het ad vies om de waterschappen het geld te laten innen en uitgeven en zo het parlement grotendeels buitenspel te zetten. „Veiligheid is landsbelang. De veiligheid verschilt per waterschap. Wij zijn er geen voorstander van om de burger pal achter de dijk meer te laten betalen dan een an der", aldus Kamerlid Vermeij (PvdA). GPD door Emile Calon (Advertentie) door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - Niet alleen de gedeputeerden hebben geza menlijk een naheffing van de Belastingdienst ontvangen van 50.000 euro voor het gebruik van de dienstauto, commissaris van de koningin W. van Gelder is in zijn eentje voor hetzelfde bedrag aangeslagen. Het minis terie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK) be taalt dat voor hem. Gisteren meldde de PZC dat de provincie een naheffing is opge legd van 50.000 euro voor ver meend privé-gebruik van de dienstauto in de periode 2001- 2005. Het ging om kilometers die gemaakt waren door de gede puteerden. Later op de dag maakte het ministerie van BZK bekend dat het per provincie 50.000 euro compensatie betaalt voor een naheffing op het ge bruik van de dienstauto door commissarissen van de konin- Einde jaars actie! r'r MIDDELBURG - De marine moet met enkele schepen terug ieren naar Zeeland om zo een bijdrage te leveren aan vooral de veiligheid op de Westerschel de. Dat zei commissaris van de ko ningin W. van Gelder gisteren tijdens een bijeenkomst in Mid delburg waar gesproken werd over civiel-militaire samenwer king. De Zeeuwse overheden en de ministeries van Binnenland se Zaken en Verkeer en Water- slaat vinden dat er twee com- mandovaartuigen moeten ko- m die optreden als zich een ca lamiteit voordoet. Het kan ech ter nog jaren duren voordat ze m de Westerschelde varen om dat eerst onderzocht moet wor den wat voor schepen nodig zijn en wat het mag kosten. Waarom zo lang wachten als er een overheidsdienst is met sche pen die perfect dienst kunnen doen als commandovaartuig, al dus Van Gelder. In Zeeland zijn alle voorzieningen voor marine schepen en hun bemanning aan wezig. De marinekazerne in Vlis- singen is nog in gebruik. De marine prijst zich aan als een organisatie die bij rampen in actie kan komen. Wat Van Gelder betreft geldt dat ook bin ten de eigen landsgrens. Er is in geval van een calamiteit tok behoefte aan vliegtuigen en helikopters. Tijdens de intocht van Sinterklaas in Middelburg zag Van Gelder dat de marine zelfs in actie komt als het Grote Boek van de Sint zoek is. Dan zaoet het geen probleem zijn om helikopters in te zetten als er ids anders mis gaat. (Advertentie) Nu met 175 belminuten/ 350 SMS'jes /350 MMS'jes Van 40,- voor 25,- per maand bij een l-jarig abonnement Geen aansluitkosten McMURDO STATION - Beeldhouwster Lita Albuquerque legt ballen van fiberglas in de sneeuw bij McMurdo Station op Antarctica. Het gaat om het kunstproject Stellar Artis. In een vierkant van 200 bij 200 meter worden 99 ballen geplaatst die de baan van de sterren boven dit vierkant weergeven. foto Jean de Pomereu/RTR gin. De Belastingdienst be- ambt' worden vervuld als pri- de dienstauto voor al mijn func- schouwt ritten voor nevenfunc- vé-gebruik. „Maar in mijn ar- ties mag gebruiken", verklaart ties die 'niet uit hoofde van het beidsvoorwaarden staat dat ik Van Gelder. „Aangezien BZK mijn arbeidsvoorwaarden vast stelt, neemt het ministerie deze claim voor zijn rekening." Net als de provincie verschilt het Rijk met de Belastingdienst van mening over de interpretatie van privé-gebruik. Noch de ge deputeerden noch hij hebben dan ook een regel overtreden, be nadrukt Van Gelder. Hij heeft ook niet in zijn eentje net zoveel discutabele kilome ters gereden als zes gedeputeer den samen. Als in een jaar meer dan 500 kilometer wordt gere den voor een nevenfunctie waar bij de Belastingdienst wél maar BZK géén vraagtekens zet, wordt meteen minimaal 22 pro cent van de cataloguswaarde van de auto in rekening ge bracht. Van Gelder: „Eén behoorlijk rit je Zeeland uit en je zit al aan die 500 kilometer." Overdreven Het is ondenkbaar dat hij in de toekomst wel onder die 500 kilo meter blijft, stelt Van Gelder. Dat kan een probleem geven, want de compensatieregeling geldt alleen voor de periode 2001-2005. „Ik ben op 1 maart weg, dus mij maakt het niet uit, maar van collega's hoor ik al dat ze sommige ritten dan maar met hun eigen auto gaan maken. Ik vind het allemaal wat over dreven in een tijdperk waarin we de administratieve lasten wil len terugdringen. Maar ja, met de Belastingdienst is het lastig discussiëren, zelfs voor een com missaris van de koningin." pagina 17 gebruik dienstauto blijft gelijk Kijk op www.lidl.nl voor een geopend filiaal bij u in de buurt! Of bel 0800-UDLINFO(0800-53353Ó3I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1