Koewacht ontevreden met weg UITVERKOOP De Zonnebloem kleurt je wereld! Spelling wedstrijd lijkt wel topsport r~\ €69, Sterrefeest kan herleven als buurtfeest Clingi MAASON LEGRAND Reuma begint eerder dan kaalheid. V 30% KORTING PvdA stelt vragen over aankoop van Indaver Dorpsraad uit kritiek op werkzaamheden in Eikenlaan Steun reuma- research,in je eigen belang. Giro 324. 25% KORTING de Zonnebloem donderdag 21 december 2006 door Harold de Puysseleijr CLINGE - De stichting voor ver standelijk gehandicapten Tragel hoopt dat mensen uit de woon wijk op het Sterreterrein in Clin- ge mee willen helpen bij de orga nisatie van een jaarlijks buurt feest voor de cliënten van Tra- gel. Dat zegt secretaris J. van Hooij- donk van het bestuur van de stichting Samenwerking Clin- ge-De Sterre, die de afgelopen ruim dertig jaar het Sterrefeest op het terrein aan de Sterre- dreef in Clinge organiseerde. De 32e editie van het Sterre feest dit jaar was tevens de laat ste. Niet alleen werd het steeds moeilijker om voldoende vrijwil ligers te vinden, ook de prijzen van gerenommeerde artiesten zijn dermate hoog, dat ze voor de stichting onbetaalbaar zijn geworden. De stichting heeft daarom deze week definitief besloten zichzelf te ontbinden. „Na 32 jaar is het mooi geweest. De oorspronkelij ke doelstelling; de inteps van onze cliënten in het dj Clinge, is inmiddels ge©; seerd", aldus Van Hooijdoit De stichting Tragel wil proberen één keer per feestdag of feestmiddag tej ven voor de cliënten van hel; stituut. Ook de bewoners van woonwijk die inmiddels op li Sterreterrein is ontstaan, jj daarbij welkom. Van Hui donk. „We moeten nog onder® ken of daar genoeg vrijwilligs voor te vinden zijn." IJzeren formule Het programma van het Step feest kende een ijzeren form:; optredens van (aankomende)lt kende artiesten, randactivife ten zoals een Vlaamse kermisj vertier voor kinderen, maarej een eucharistieviering. Het Sterrefeest groeide va 1974 al snel uit tot een gro volksfeest waar niet alleen cliënten van De Sterre maaroj duizenden mensen uit de iviji omgeving van Clinge een g© lig weekeinde beleefden. door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - De PvdA wil van minister Wijn (CDA, Economi sche Zaken) weten of de inwo ners van Zeeland mogelijk moe ten opdraaien voor de financiële risico's die Delta neemt met de overname van het Belgische af valverwerkingsbedrijf Indaver. Kamerlid Crone heeft daarover schriftelijke vragen gesteld. De grote investering van Delta baart Crone zorgen. Hij vraagt, zich ook af of de overname niet in strijd is met de Splitsingswet die onlangs door de Eerste Ka mer is aangenomen. Delta is bereid ruim 495 miljoen euro te betalen voor Indaver. Ge zien het balanstotaal van 1,48 miljard euro van Delta vis; Crone dat een overname vangt, te omvang. „Klopt het dat de; nanciële risico's die neemt, kunnen terugslaan i het net of op de publieke e deelhouders en dus op de b: gers van Zeeland?" Hij wil van Wijn weten of zij mening over of instemming e de overname is gevraagd. „Kb u de garantie geven dat da overname op geen enkele e nier is gefinancierd op basis n het netwerk?", vraagt Crone a Wijn. En: „Kan de overname vanM ver leiden tot de splitsing va Delta, zodat de netwerken nii belast worden met de financi risico's van de voorgenomen bi tenlandse activiteiten?" door Gino van den Broecke KOEWACHT - De dorpsraad van Koewacht is op zijn zachtst gezegd niet gelukkig met de uit gevoerde herstructurering van de Eikenlaan. Het wegdek is op nieuw geasfalteerd, maar aan de zijkanten zorgt dit nu voor een fiks hoogteverschil. „We hebben in de beginfase al aangegeven, dat frezen wellicht een goede optie zou zijn. De ge meente wilde hier niet aan en nu zitten we met een flinke hel ling aan de noordkant van de weg. Het is gewoon ongelofe lijk", aldus voorzitter G. Baert. Toen de werkzaamheden in het kader van het Wegenbeheerplan 2006 in volle gang waren, bleek de gemeente niets met de aange dragen oplossingen door inwo ners en dorpsraad te hebben ge daan. Baert: „Ik was gelukkig nog net op tijd om te voorkomen, dat men een rode fietssuggestie- strook zou gaan aanleggen. De gemeente heeft daar plannen voor een vrijliggend fietspad. Het zou een beetje geldverspil ling zijn, wanneer ze dan nu die suggestiestrook zouden aanleg gen." Naast de nieuwe asfaltlaag, zijn ook molgoten vervangen door klinkers, alleen volgens de dorpsraad niet op de plekken waar de inwoners het hadden ge wenst. „Ik moet inderdaad toegeven, dat het geheel niet echt de schoonheidsprijs verdiend. Daar waar mensen klachten heb ben over de uitgevoerde werk zaamheden gaan we direct kij ken en zoeken naar oplossingen. Maar dat het beter had gekund, daar ben ik het volmondig mee eens in dit geval", reageerde wethouder Jaap Bos op de kri tiek. De zuidzijde van het traject en het wegdek zijn volgens de dorpsraad prima in orde, alleen vinden ze het jammer dat er niets met goedbedoelde en bruik bare adviezen is gedaan. En dat is niet de eerste keer dat dit gebeurd is. Nu zitten we wel door Harold de Puysseleiir HULST - Als een knock-out geslagen bokser. Zo zagen heel wat Hulstenaren er uit toen columnist Martin Bril het door hem opgestelde zeventiende Groot Dictee der Nederlandse Taal voordroeg. Vijfentwintig mensen, onder wie 'be roeps' als twee schrijvers, docenten Ne derlands aan het Reynaertcollege en een eindredacteur van de krant, volgden de televisieuitzending en schreven mee in de foyer van Den Dullaert. Die spellingwedstrijd lijkt wel topsport; compleet met trainingsschema's en con centratieoefeningen hadden sommigen zich op hun deelname voorbereid. Een en kele Hulster deelnemer had zelfs een po ging ondernomen zich in luttele dagen tijd de dikke drieduizend dicteewoorden op de website van het Genootschap Onze Taal eigen te maken. Die lijst bevat ruim drieduizend beruchte dicteewoorden en gemene of verrassende instinkers. Gruwe lijk obscure woorden komen daar op voor. Directeur Peter Smulders van Onze Taal sprak daar trouwens verstandige taal over. 'Moeilijke woorden zoek je op in een woordenboek'. Net als op televisie peilden we vooraf de gemoedstoestand van de deelnemers in Hulst. Gemeenteraadslid Ron de Kort, één van de prominente deelnemers aldaar, sluit zich volmondig aan bij de mening van Smulders. „Ik heb ter voorbereiding de dictee's uit 2004 en 2005 eens bekeken", vertelt hij voor aanvang van de wed strijd. „Daar kwamen woorden in voor waarvan ik niet eens wist wat ze beteken den." Lea de Witte uit Clinge is met haar 75 jaar een van de oudste deelnemers, in de ze plaatselijke competitie in ieder geval. Ontspannen zit ze voor aanvang van het dictee nog wat te puzzelen, haar grote hobby. „Ik ga ervan uit dat jullie allemaal onder de twintig fouten blijven. Dat is de uitda ging", zegt kinderboekenschrijfster An- neriek van Heugten, die het evenement je in Den Dullaert organiseerde. Haar uit spraak leidt tot hilariteit onder de deelne mers. Niet onterecht ook, zo blijkt achteraf. Eli- se Wauters, docente Nederlands aan het Reynaertcollege, gaat met 24 fouten met de eerste prijs aan de haal. „Toch wel moeilijk", reageert ze meteen na afloop. „Vooral de streepjes en de moeilijke woorden. Veel van die woorden gebruik je zelf niet zo snel." Ook het brons is voor een lerares Nederlands van die school; Els Paping maakte 27 fouten. VW-informatrice Nadine van Geesber- gen mengt zich daar als 'outsider' keurig tussen. Zij eindigde op de tweede plaats met 25 fouten. Heel wat meer dan de vijf fouten van de winnaar in de vergaderzaal van de Eer ste Kamer in Den Haag. Maar dat is dan ook een échte beroepsspeller, die elke week wel ergens in Nederland of België meedoet aan een dicteewedstrijd. Dat drie vrouwen in Hulst bij de eerste drie eindigen, is statistisch gezien overigens niet zo verwonderlijk. Slechts negen van de vijfentwintig deelnemers zijn van het mannelijk geslacht. met het probleem, dat er geen middelen zijn bij de gemeente om alle fouten nog terug te draaien. Daar heb ik dan toch moeite mee", zei Baert. Hij vond het ook geen stijl dat door de uitvoerder de kapotte te gels gewoon weer zijn terugge legd, iets wat volgens Baert toch 'niet moet kunnen' bij een her structurering. Bos zei daarop, dat die tegels zullen worden ver vangen wanneer de eindopleve- ring aan de orde komt. Voor 2007 staan voor Koewacht met de Schuttershofweg, Woute- rij en de Molenweg weer drie nieuwe wegen op de nominatie voor herstructurering.Daarbij moeten we toch kijken of de uit voering en communicatie beter kunnen verlopen dan dit jaar", besloot Baert. Tovenaar in Sas SAS VAN GENT - De zwevende tovenaar Wouter Bijdendijk ver zorgt tijdens de komende para normaal beurs op 21 januari in Sas van Gent een aantal op tredens. Hij doet onder meer een zweef- en een mindrea- ding-act. Lea de Witte (75) zwoegt op het groot dictee in de Dullaert. foto Camile Schelstraete NOORDSTRAAT 65 - TERNEUZEN TEL. 0115 - 62 10 17 [Reumafonds 0 www.reumafonds.nl LAMSWOLLEN TRUIEN McGregor KATOENEN-RIB WOL-WASBARE BROEKEN CASUAL SHIRTS McGregor Casa Moda MARZ WYBER PULLOVERS Boven de 35 begint reuma vaak al. Boven de 60 heeft bijna iedereen er mee te maken, Bijna 40.000 Zonnebloem vrijwilligers brengen per jaar één miljoen bezoekjes aan mensen die ziek of gehandicapt zijn. Word lid. Bel 0900-5000 4000 of kijk op www.zonnebloem.nl NATIONALE VERENIGING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 48