Park slaat nieuwe weg in ^óu! i Beleid voorkomt tweede Nobelgate rmn gemeente gaat noordwestelijke deel zelf ontwikkelen Fabulous Fashion Show van creatieve Wereldvrouwen Compleet slapen in Zeeland morgana ■d, die: 0113-315649 ivw>pzc.nl mail:redactie@pzc.nl )Stbus 314460 AA Goes en Midden-Zeeland: 0113-315520; «uws-Vlaanderen: 0113-315570; tonaal: 020-4562500. 0800-0231231 ionderdag 21 december 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 .randcaféMaandmenu 23,50 tefano s December Tweetal gegratineerde gamba's met bieslook en shii-take •WBpHPR «I s - Gegrilde meervalfilet met een saus van witte wijn en gerookte paling Creatie van rabarbermoes, yoghurt-ijs en caramelfudge Arrangementen en Kerstdiners! Spectaculaire kerstbijlage wwwjmadore.nl tel. (01 18) 41 8 OI9www.stefanos.nl editie Schouwen-Duiveland tonrlnqe Heuff ZIERIKZEE - Het college van burgemeester en wethouders ran Schouwen-Duiveland heeft bloten het Business Park in Zierikzee niet te gunnen in de Europese aanbesteding. De gemeente gaat het noord- jestelijke deel van het Business Park en de infrastructuur zelf «Wikkelen. Voor het bedrijven- gdeelte wordt verder gepraat set Heijnians Infra uit Rosma ls. door Ali Pankow Voor het Business Park was een Europese aanbesteding in gang gezet. Deze betrof de ontwik keling en realisatie, dus ook de verdere stedenbouwkundige in vulling en de infrastructuur van het bedrijvenpark. Ballast Ne- dam en Heijmans Infra Advies en Ontwikkeling hebben een opgave ingediend waarna de gemeente met Heijmans verder is gaan praten. Uiteindelijk bleek de aanbestedingsopgave van Heijmans de gemeente financieel onvoldoende op te leveren. Volgens gemeentelijke projectleider P. van Tuil zouden er in de opgave te weinig vierkante meters bedrijfs- oppervlakte zitten wat het finan ciële resultaat negatief beïn vloedt. Besloten is om het Business Park in twee fasen te ontwikke len. De gemeente neemt de infra structuur en het deel met de woon-werkkavels en kantoren voor haar rekening. Met Heij mans zal in januari een intentie overeenkomst gesloten worden over de nadere invulling en ont wikkeling van het bedrijvenge- deelte. De opdracht verandert zo wezen lijk dat er geen sprake meer is van een Europese aanbesteding. Volgens Van Tuil is het aanbe stedingsproces geen verloren tijd geweest. „We hebben een toetsing van de markt gekregen en we zijn er in bevestigd dat we op de juiste weg zitten. Ze ker voor het noordwestelijke deel zal de ontwikkeling voor spoedig verlopen. We hopen be gin 2008 met de bouw te begin nen." Van Tuil meent dat de vertra ging van bijna een jaar aan be langstellende ondernemers goed uit te leggen is. „De procedures zullen zo vlot mogelijk doorlo pen worden, daarover zijn we met de provincie in overleg. We houden de ondernemers op de Ook de integrale ontwikkeling komt volgens Van Tuil niet in ge vaar. De kwaliteitseisen die zijn geformuleerd blijven van kracht. Heijmans heeft een mar ketingconcept - Made in Zee land - geformuleerd dat aan sluit op de kwaliteitseisen. „Het Business Park moet zich onder scheiden door de Zeeuwse kwali teiten te benutten", legt J. van Keulen, bedrijfsleider bij Heij mans, uit. „Ondernemers die iets met Zeeland hebben, moe ten zich hier graag willen vesti gen. Samen zullen zij zich onder scheiden, hun krachten bunde len en elkaar en het Business Park versterken." ZIERIKZEE - Ze telde één euro ser voor een tweedehands mantel, goed van stof maar wel fen beetje een hobbezak. Sen- gul, deelneemster aan het project Wereldvrouwen in Zie- (Advertentie) Orvkkery vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met paddestoelen- of cunysoep, kabeljauw of bas-broccoliburger en Australian ice €12,50 of€10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 vanavond 19.00-20.30 uur Madrigaalkoor Zeeuwse Muziekschool vrijdag 22 december geopend tot 21.00 uur 22.23-12,15.00-16.30 uur Mattieu Meijs,piano zondag 24 december gesloten prettige kerstdagen informatie over kinderboeken °P internet: een nieuwe activiteit van De Drvkkery kijk op www.kjoek.nl rikzee, heeft de jas vermaakt en het resultaat daarvan leverde haar gisteren de eerste prijs op in de zogeheten Fabulous Fashi on Show in het MFC in Zierik- Sengul maakte van het petrol- kleurige kledingstuk een ele gant mantelpakje met gebreide strookversiering en bijpassend hoedje. De jury was unaniem: De eerste prijswinnares leverde hier een creatief voorbeeld mee van wat exact de bedoeling was van deze wedstrijd. Iets nieuws maken van iets puds. Plet idee daarvoor werd enkele weken geleden geboren toen So ciaal Cultureel Werk (SCW) De Lichtboei voor het project We reldvrouwen een paar zakken tweedehands kledingstukken kreeg aangeboden. Het bleken grote maten, afdankertjes van ie mand die inmiddels flink was af geslankt. Bijenkorf Projectleidster J. Stein van We reldvrouwen creëerde een va riant op het landelijk initiatief 50/50 fashion van het Leger des Heils, onder welke koepel het SCW opereert. Dat betreft een kledinglijn die vorig jaar werd geïntroduceerd bij de Bijenkorf. Normaliter stelt het Leger des Heils gebruikte kleding on veranderd beschikbaar voor niéuwe gebruikers. Nu werd een kledingontwerper ingeschakeld om de tweedehands kleding stukken gedeeltelijk te de monteren en met de hand te be werken tot nieuwe kledingstuk ken. Zo ontstonden nieuwe, on verwachte en vooral unieke crea ties. Dat bleek ook gistermiddag het geval bij de presentatie van Wereldvrouwen. Als getrainde mannequins paradeerden som mige modellen over de met licht snoeren geïmproviseerde cat walk. Een simpel spijkerrokje was verfraaid met kleurrijk bor duursel. Een eenvoudig zwart ja ponnetje kreeg met een ferme sleep vanuit de rug en met kantversiering van een badmuts een bijzonder aanzien. Rode laarzen, een roze/wit gestreep kort broekje en bijpassende shirt leverden voor Boudien de gewenste combinatie op. Een saaie groene tuniek bleek ge transformeerd tot een zwierige door Marcel Modde ZIERIKZEE - Perikelen zoals rond de opgravingen in de Zie- rikzeese Korte Nobelstraat drie jaar geleden, zullen definitief tot het verleden horen, meent ambtenaar M. Verduin stellig. Het nieuwe archeologiebeleid dat wordt opgesteld, laat niets meer aan het toeval over. Een klankbordgroep van plaatselij ke amateurdeskundigen helpt bovendien mee waken over de meer en minder bekende bodem schatten van het eiland. Het gemeentelijk archeologiébe- leid moet volgend jaar het licht zien. De inzet komt voort uit het in 1992 gesloten Verdrag van Malta, waaronder ook Neder land zijn handtekening heeft ge zet. Een nieuwe Monumenten wet, die volgend jaar van kracht wordt, moet archeolgische res ten beter beschermen tegen al te bruusk uitgevoerde nieuwbouw danwel natuurontwikkeling. In het lokale archeologiebeleid wordt nauwkeurig omschreven wat op welke plaats in de bo dem kan worden verwacht. Op basis van die verzamelde kennis kan echter worden ingeschat of het zin heeft een onderzoek in te stellen en hoe ver dat dan moet gaan. De gemeente heeft plaatselijke amateurarcheologen en cultuur historici uitgenodigd zitting te nemen in een klankbordgroep. In samenspraak met die kenners wordt een lokale onderzoeks- Op 5 december 2003 werd bij opgravingen in de Korte Nobelstraat in Zierikzee een drie centimeter groot tinnen bisschopje gevonden, vermoedelijk onderdeel van een pelgrimsinsigne uit de 13e of 14e eeuw. foto Dirk-Jan Gjeltema agenda samengesteld. Volgens Verduin kijkt de gemeente 'met een iets ander oog' naar poten tiële onderzoeklocaties dan de provincie. „Wij denken beter te weten of iets ook daadwerkelijk zin heeft om nader te bekijken. Heel veel is al bekend, zouden we daar dan nog meer van moe ten weten? Dat is nu typisch zo'n afweging die je met een dui delijk omschreven archeologie beleid goed zou kunnen maken. Gaan we elke zandkorrel om draaien, met alle kosten van dien, of pakken we het vooral praktisch aan?" Verduin is ervan overuigd dat met een serieus beleid een affai re als de Korte Nobelstraat drie jaar geleden niet was ontstaan. „Dan was van tevoren getoetst hoe de vlag er bij hing en had de gemeente dit zo ver absoluut niet laten komen." Voor de op gravingen in de Korte Nobelst raat was aanvankelijk een be- Vragen over alcoholexcessen ZIERIKZEE - De fractie van Leefbaar Schouwen-Duive land plaatst vraagtekens bij de relatie tussen sluitingstij den en alcoholexcessen. De fractie wil van het college weten of een vroeger slui tingsuur een positieve invloed heeft op vermindering van alcoholgebruik. De fractie wil ook van het college weten of het huidige handhavingsbeleid tegen geluidsoverlast af doende werkt en of ieder horecabedrijf inmiddels be schikt over een exploitatievergunning. De partij stelt de vragen naar aanleiding van de inspraak rondes over de nota sluitingstijden horeca. Illegale dvd's in beslag genomen ZIERIKZEE - De Economische Controledienst (ECD) van de Fiod heeft maandag in een woning in Zierikzee zo'n twaalfhonderd illegaal gekopieerde dvd's in beslag geno men. Tevens werden de administratie en een computer, met in- foimatie over bestellingen en betalingen, meegenomen. De inval werd gisteren bekendgemaakt. Tegen de bewo ner wordt proces-verbaal opgemaakt. Hij wordt verdacht van handel in illegale dvd's. Volgens een woordvoerster van de opsporingsdienst bedreef de verdachte zijn verbo den zaak via diverse internetsites en door middel van mond-tot-mondreclame. De Fiod-ECD is de man op het spoor gekomen door speur werk en aangifte van Stichting Brein. Deze organisatie be waakt voor merkhouders de naleving van auteursrechten. De Zierikzeeënaar was onder meer in bezit van films die nog maar net uit zijn in de bioscoop. De dvd's worden ver nietigd. Geen bezwaar zendmast Bruinisse BRUINTSSE - KPN mag een nieuwe zendmast bouwen op een terrein aan de Industrieweg in Bruinisse. De provin cie heeft een verklaring van geep bezwaar afgegeven. KPN wil aan de Industrieweg een hogere mast bouwen omdat er ook antennes van andere providers in komen te hangen. De nieuwe mast vervangt een bestaande mast die daar in middels twaalf jaar staat. Een omwonende had bezwaar gemaakt tegen de plannen, omdat in een eerdere fase spra ke zou zij ix van het verplaatsen van de mast in de richting van zijn tuin. De mast zou daardoor dicht bij het huis ko men en dat zou gevaarlijk kunnen zijn als er ijspegels val len of bouten en moeren losraken. Dat bezwaar is inmid dels weggenomen omdat de mast op dezelfde locatie komt. (Advertentie) foto Dirk-Jan Gjeltema japon a la ontwerpster Cora Kempennan. Zo waren er veel meer verrassen- de creaties te zien. Dat was re den voor de jury zich intensief te beraden. „Het is bxjna niet te doen hier een keus uit te ma ken", vond projectmanager van De Lichtboei A. Klein-Zoutend- ijk. Toch maakte zij uiteindelijk als juryvoorzitter de topdrie be kend. De eerste prijs was voor Sengul, de tweede prijs voor Tamara met haar zwarte japon met sleep en Rietje werd derde met haar 'Kemperman'-jurk. MEER DAN SLAPEN GOES DE SCHIPPER 1 WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 0113-230181 (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 het alfebct ran Zeeland (Advertentie) scheiden budget beschikbaar. Omdat de gemeente de archeolo gen liet begaan, liepen die kos ten op tot zo'n zes ton. Dat bete kende uiteindelijk het vertrek van de verantwoordelijke wet houders en vervolgens het op stappen van ook de twee andere gekozen collegeleden. De beleidsambtenaar betwijfelt zelfs of de Korte Nobelstraat (waar een voormalige gemeente werkplaats was gesloopt) sowie so wel op de onderzoeksagenda zou zijn beland, moet hij eerlijk toegeven. Hoe groot de beteke nis is van de blootgelegde funda menten en gevonden voorwer pen voor de geschiedschrijving van Zierikzee, is nog steeds niet bekend. Het bedrijf wat dat uit zoekt, Archomedia, moet het eindrapport nog opmaken. De voorwerpen, waaronder een mi nuscuul bisschopsbeeldje, wor den opgeslagen in het provin ciaal depot. Sommige stukken le nen zich volgens Verduin goed om later tentoon te stellen in het Stadhuismuseum. „Wat de op gravingen ons in ieder geval heb ben laten zien, is dat er op die lo catie een levendige bedrijvig heid is geweest in de vorm van een leerlooierij. Dat was onbe kend en heeft dus iets toege voegd aan de geschiedschrijving van Zierikzee." De klankbordgroep komt 23 ja nuari voor het eerst bijeen om de piketpaaltjes te slaan. De be doeling is dat het archeologiebe leid voor de zomervakantie z'n intrede doet. it's SEATifryLs Oil aanbod is beperkt geldig. Vraag naar de actievooiwaarden. Er is al een SEAT Leon vanaf 18.995,- Inclusief BTW/BPM. exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Gemiddeld brandstofver bruik SEAT: 5.5 - 9.1L/100 km (1:18.2-1:11,0), CO, emissie g/km 149- 218. Genoemde prijzen zijn adviesprijzen "af Importeur"- Importeur Pon Car. Leusden. Internet: www.seat.nl zeeuwse almanak Drie wijzen Het ondernemerspaar uit Noordgouwe had het leuk be dacht. De zaterdag voor kerst een kerstmarkt organiseren met een levende kerststal. De markt gaat wel lukken, maar de kerststal is een ander ver haal. „We komen nog wat per sonages tekort", schrijven de organisatoren in een nieuws brief. „We hebben geen baby, geen os en probeer in deze tijd nog maar eens aan drie wijzen te komen. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes Enkele deelneemsters toonden zich vaardige mannequins op de geïmproviseerde catwalk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37