pzc SBC'ers favoriet in Schelde Top Laatste wedstrijd om ATB Cup Wielercomité maakt zich niet druk over conflict Eneco Tour 21 Biljarters bestrijden elkaar op drie onderdelen EIFEL MOEZEL TEUTOBURGERWALD Ontdek THURINGEN TOPvoordeel BERLIJN Bruisend BERLIJN Stedenspedal BERLIJN donderdag 21 december 2006 swb .■wirJoop van den Oudenhoven >LUISKIL - De biljartluwte tus- Kerst en Nieuwjaar wordt district Delta Zuid-West be nul voor het houden van het prestigieuze Schelde Toptoer nooi. Het wordt dit jaar ge speeld in Het Meulengat in Sluiskil. Louis Dallinga is titel verdediger maar schat zijn kan- sa niet al te hoog in. allinga is volop in training jor het toernooi waarin wordt rgireden op de onderdelen drie- raden, kader en bandstoten, iüj loopt nog niet over van ver- Houwen. jkdenk niet dat ik mijn presta- :ie van vorig jaar ga evenaren", Lijn eerste reactie. „Vorig jaar speelde ik in het kader 37.00 ge middeld nu haal ik de 10.00 niet Dat is geen goed teken. Ik ben met Frits Bakker in trai ling en maak geen schijn van lans tegen hem. Hij is voor mij ceaedoodverfde favoriet." Sakker houdt op zijn beurt de toot ook af, al erkent hij dat hij rooit lang nodig heeft om in vorm te komen. „Ik ben door li chamelijke klachten en door Vjkte met de voorbereidingen voor de World Cup in Sluiskil een aantal weken niet aan spe- toegekomen. Maar nu heb ik de training weer opgepakt. Het gevoel is er. Dus de vorm zal wel snel volgen", aldus de Ter- Kuzenaar. Hofleverancier üei vier deelnemers in de eind strijd is SBC uit Sluiskil niet al leen hofleverancier, maar levert jaar alle waarschijnlijkheid tok de winnaar. Naast titelver dediger Dallinga en verliezend finalist Bakker is ook nummer drie van vorig jaar Piet de Koever van de partij. Daarbij plaatste zich ook nog Jean Paul de Kraker van de zelfde vereniging en hij is zeker niet een van. de minsten. Niemand zal beweren dat van lie tegenstanders Jo Alleijn, Sjaak Walhout en Danny Wal- Lout van de andere hofleveran cier VEGABV en Henk Wiel- uitslagen agenda •donderdag j'ljarten .Voetbal aard van Windenburg voor spek en bonen deelnemen. Maar ze zullen hemelse krachten moeten aanspreken om voor een podium plaats in aanmerking te kunnen komen. Desondanks zal er voor de lief hebber volop te genieten zijn, daarvoor staat de aanwezige kwaliteit garant. Een sterk ont wikkeld eergevoel bij de finalis ten en de kleine krachtverschil- len tussen de vier hoogst ge plaatsten zorgt zeker voor span ning. De verschillen zitten vooral in de onderscheidene spelsoorten. De titelverdediger lijkt het meest allround, maar ook Bak ker en De Kraker zijn in de breedte sterk. Gevaar Bij Piet de Koeyer en Sjaak Wal hout is het de vraag of het onder deel driebanden goed genoeg is om titelkansen te hebben. Zoon Danny Walhout zal het vooral van het kaderspel moeten heb ben, waarin hij een gevaar vormt voor degenen die zichzelf kansen toedicht. Zijn kracht ligt niet in het bandstoten en drie banden. Podiumkansen worden hem dan ook niet toegedicht. Dat geldt ook voor Henk Wielaard, vooral het driebanden is niet zijn ding. Het maakt hem een outsider, net als Jo Alleijn. De Vlissinger kan wel voor een incidentele verrassing zorgen maar meer dan de rol van strui kelblok voor sommige van de fa vorieten lijkt voor hem niet weg- Poolcompetitie. Eerste klasse regio- Cue Action - Beat Dis 9-0: Dis charge - Cue Action 1 4-4: Straight, Ronald Jaspers - Johan van Oorschot 50-38, Mike van de Stap - Johan van Oorschot 50-10; 9-ball. Roland Jaspers -Jeroen Koopman 5-6, Johan Kas - Jeroen Koopman 3-6; 8-ball. Johan Kas Abel van de Sande 2-5, Darcos Patti- serany- Abel van de Sande 4-5. Standen landelijke competitie drie- isnden groot: Eerste divisie poule LI Delta/Ockenburgh 11-19; 2. Snel- '3i Recycling 11-18; 3. Sportwear BV SIS; 4. Tabula 11-15; 5. BC Jorissen 3XV1 11-13 6. Jumbo Warmond fl-10,7. La Plaza Hoensbroek 10-8; 8. Velody Amber 10-7; 9. Snip/Eureka Bil- erd 11-7; 10. Zw'82-1/Tonny Freriks II-7; 11. Victoria 1 10-4; 12. Van Seers-Son Weka 10-2. Derde divisie poule4.1Bilj. Centrum Goirle 1 10-17; i. De Beer Beveiliging 10-16; 3. Eoyal/De Parel 11-14 4. Doggen Tim- iwbedrijf 11-14; 5. De Stene Brug Til; 6. J&W Electrogroep 10-10; 7. Gokschandaal voetbal Israël IERUSALEM - De Israëlische jolitie verhoort 23 verdachten ia een grootscheeps gokschan- iaalin het nationale voetbal. aèalve enkele gokbazen moe ien ook voetballers zich verant woorden. De doelman van Ha- poel Kfar Saba zou tijdens een wedstrijd tegen kampioen Mac- Haifa bewust een bal heb- doorgelaten. Zes spelers tan Hapoel Beersheba zouden 'jeld hebben aangenomen! ANP Bart Dierkx en Martin de Nooijer Mijven aan GOES - Voetbaltrainers Bart Dierkx van Apollo en Martin de Nooijer van MZVC blijven op hun post. Beide trainers verleng den hun contract met een jaar. Apollo'69 en MZVC komen bei den uit in de vierde klasse van set zaterdagvoetbal. Dierkx en De Nooijer zijn beiden bezig eanhun eerste seizoen. Edzard van Ewijk kan zich zaterdag laten kronen als winnaar van de ATB Cup. foto Peter Nicolai In het Schelde Toptoernooi wordt in twee poules van vier spelers gespeeld en men treft el kaar in het kader (naar 100 pun ten), bandstoten (50) en drieban den (15). De poulewinnaars spe len om de eerste en tweede plaats en de nummers twee om de derde en vierde plaats.. De nummers vijf tot en met acht worden op basis van de voorron de geklasseerd. De wedstrijden beginnen woens dag 27 en donderdag 28 decem ber om 12.00 uur. Donderdag is de finale omstreeks 20.00 uur. ADC Repro 10-10; 8. Veilingzicht 2 10-9; 9. JMK Geluidsverhuur 9-8; 10. Aarts- bouw 3 11-7; 11. DGV 10- 4; 12. Hoon- dert De Waard 11-4. Vierde divisie poule 5. 1. Ortgiess Detachering 11-18; 2. D.S.M.K. 2 11-17; 3. DC Michielsen 1 11-15; 4. The Friends - BSM 11-12; 5. 't Pleintje 11-12; 6. Van Halteren/Blom 11 -116. Café Biljart Reseda 11 -118. De Geslootene Boom 11-10; 9. Eekhoorn 3 11-9; 10. Steketee Schilders 11-8; 11. Aartsbouw 4 11- 6; 12. Veilingzicht 4 11-3. Vierde divisie poule 6. 1. De Heerenstraat 10-15; 2. Welkom Sijmens 9-14; 3. De Reddende Engeltjes 10-12; 4. Maxxbouw/Sijmens 10-11; 5. 3B-SD Dui- velands Meubelhuis 9-10; 6. Hoog/Laag Keukens 10-10; 7. BH Keukens 2 9-8; 8. DC Michielsen 2 10-8; 9. Veilingzicht 3 9-7; 10. Cat.v.Peer 't Pleintje 10-7 11. 't Bierwinkeltje 10- 4. Eerste divisie:RBC Roosendaal - FC Den Bosch 2-0 (O-O). 63. Fleur 1-0, 75. Martha 2-0. Scheidsrechter: Blom. Toe schouwers: 4000. Gele kaart: Martha (RBC Roosendaal), Maguire, Beekmans (FC Den Bosch). Spanje, competitie: Getafe-Espanyol 0-1, Gimnastic-Betis 0-1, Celta-Socie- dad 0-0, Osasuna-levante 2-1, Santan- der-Villarreal 2-1, Real Madrid-Huelva 0-3, Sevilla-La Coruna 3-0.. Italië, competitie: Atalanta-Udinese 1-2, Cagliari-Fiorentina 0-2, Chievo-Reg- gina 3-2, Empoli-Siena 1-0, Lazio-lnter 0-2, Messina-Parma 1-1, AC Milan-Cata- nia 3-0, Palermo-Ascoli 4-0, Sampdo- ria-Livorno 4-1, Torino-Roma 1-2. Stand: Inter 17-45 Roma 17-38 Palermo 17-34 Catania 16-23 Sampdoria 17-23 Udinese 17-23 Empoli 16-22 Lazio 17-22 Atalanta 17-21 Livorno 17-21 Torino 17-21 Siena 17-19 AC Milan 17-17 Cag- liari 17-16 Fiorentina 17-15 Messina 17-15 Chievo 17-14 Parma 17-12 Reggi- na 17-9 Ascoli 17-6. Middelburgse Bedrijfsvolleybal Ver eniging. Eerste klasse: Kuijper beton- boringen - Rijschool Scaldis 0-8, East man - Van Erp recycling 5-3, HZ sport - Nijsse assurantie 4-4, Begijn makelaar- Geldof assurantie 0-8. Tweede klasse: WEA/Dauwendaele - WEA/ Dauwendae- le 2 7-1, Beko - Bosma elektro 6-2, AKZ verzekeringen - Piet Voskamp/'t Zand 0-8. Derde klasse: ROC Zeeland - Schoonen elektro/Flipse/MZ 4-4, Bow ling de Kruitmolen - Delta cars 0-8, Pro vincie Zeeland - Ziekenhuis Walcheren 8-0, AKZ verzekeringen 2 - Kodde 4-4. Vrouwen. Eerste klasse: The tube - Tence/Dauwendaele 4-4, LVV - Piet Voskamp/Dauwendaele 6-2, Smith kaas - Vlijtig Liesje 6-2, Begijn makelaar - Sinke schoenmode/SVS 7-1. Tweede klasse: Simons/'t Zand Wagenvoorde/MZ 6-2, CZ actief in gez.h. - DVC Plus 3-5, Ardita - Justitie Middelburg 3-5. Derde klasse: Wijk Klarenbeek - Ziekenhuis Walcheren 2-6, Finall/SVS - Jong Ambon 3-5, Bakker Schrieks/MZ- 't Ken net 0-8. door Wim de Vos WESTDORPE - Nog één wed strijd en de strijd om de Zeeuw se ATB Cup zit er op. Zaterdag komt alles nog één maal bijeen op het Finlandcircuit van West- dorpe en kunnen de voorberei dingen op het nieuwe wegsei- zoen beginnen. Echte spanning in de verschil lende klassementen is er niet meer of het zou moeten zijn dat de klassementsleiders zaterdag verstek laten gaan, waardoor er anderen met de buit vandoor kunnen gaan. Anders is het zo goed als zeker dat Edzard van Ewijk (bij de senioren), Christel Janssen (vrouwen) en de Belg Franky Taelman (veteranen) in de bloemetjes worden gezet. Het seizoen werd vooral gekenmerkt door de toename van het aantal deelnemers bij de senioren. In voorgaande jaren lag de deelna me rond de vijfentwintig ren ners maar dit jaar gingen er meest ruim dertig van start. Ook bij de vrouwen was er een behoorlijke toename. Daardoor konden in deze categorie vooral de jongeren met elkaar in ge vecht om de erfenis van Baukje Doedee, die jaren achtereen de sterkste was maar vorig jaar een punt achter haar loopbaan als wielrenster zette. Christel Janssen is haar opge volgd. De inwoonster van Aagte- kerke won alle wedstrijden waaraan deelnam. Echte spanning is er dus niet meer. Alleen bij de jeugd zijn er nog categorieën waar van stui vertje gewisseld kan worden. Desondanks kunnen er aardige slotwedstrijden geleverd wor den op het Finlandcircuit van Westdorpe, waar de organisatie een aantrekkelijk parkoers heeft uitgezet. „Bovendien zijn de weersvooruitzichten goed waardoor het een berijdbare om loop zal zijn. Geen blubber of zo", zei organisator Danny Soet- haert eerder deze week. Na af loop van de wedstrijden zal in de kantine op het circuit de prij suitreiking van de ATB-competi- tie plaats vinden. De eerste wedstrijden gaan za terdag om 12.30 uur van start. van onze sportredactie GOES - Het comité dat de Ene co Tour in augustus naar Ter- neuzen haalt, maakt zich niet ongerust over een conflict in de top van de organisatie. De voorbereiding van de ritten koers die meetelt voor het Pro Tourklassement, wordt ver stoord door een ruzie tussen de Nederlandse organisator Henk van Mulukom enerzijds en de Belgische organisator Rob Dis card en hoofdsponsor Eneco an derzijds. Gisteren verzandde het conflict voor de rechtbank van Arnhem in een welles-nietesdiscussie. Een verzoeningspoging tussen Van Mulukom en Discart met Eneco bleek kansloos. Van Mulukom, die samen met Discart de rechten heeft voor de rittenkoers die in augustus door Nederland en België trekt, is op een zijspoor gezet en pikt dat niet. De Belgen willen na tal van conflicten niet meer met Van Mulukom samenwerken, terwijl Eneco dreigt haar spon soring stop te zetten als de Ne derlandse bestuurder niet ver dwijnt. Finish Adhemar van Waes, wethouder van sport van de gemeente Ter- neuzen en voorzitter van het co mité dat de finish van de etappe Knokke-Terneuzen (25 augus tus) en de daaropvolgende start (26 augustus) in goede banen moet leiden, spreekt van een zor gelijke situatie maar blijft opti mistisch. „We hebben niet veel invloed om tot een oplosing te komen. Maar de kans dat de En- Henk van Mulukom (links) en wethouder Adhemar van Waes ondertekenden in september een contract waarin Terneuzen als finish- en startplaats wordt aangewezen van de Eneco Tour. foto Wim Kooyman eco Tour niet doorgaat, is heel klein. We gaan gewoon door met de voorbereiding van het evenement." Zo denkt Ap den Doelder uit Axel, degene die het initiatief nam om de Tour naar Zeeuws-Vlaanderen te halen, er ook over. „Ik denk dat Discart de organisatie zal krijgen. Ik zie het als een directiewissel." Van Mulukom stapte naar de rechter om in kort geding te ei sen dat er zonder hem geen spra ke kan zijn van een rittenkoers door Nederland en België. Hij dreigt met een eigen koers te ko men, de Ronde van Nederland, die desnoods op de Europese continentale kalender komt. De Eneco Tour maakt deel uit van de ProTour, een wedstrijdency clus uit de hoogste categorie. Voor Discart en Eneco is een te rugkeer van Van Mulukom in het bestuur van de Eneco Tour geen optie meer. Volgens Ene- co-woordvoerder Cor de Ruyter claimt Van Mulukom ten onrech te een datum op de wielerkalen- der. „De internationale wielren- unie UCI bepaalt de kalender", aldus De Ruyter. De rechter doet op 3 januari uit spraak. Daarna is het woord wellicht aan de UCI. p00'- Eerste klasse regionaal. The «house Blues-Provoosthuis. Loca- s: 'hè Roadhouse, Middelburg. Aan lag: 20.00 uur. JePsi Indoor Soccerevent. Poule- "ue's: ZSC'62-Ouwerkerk, DFS-Zierik- Ouwerkerk-DFS, Zierikzee-ZSC'62, -^kzee-Ouwerkerk en ZSC'62-DFS. ^ïie: Sport- en Recreatiecentrum '.'Afschouwen, Burgh-Haamstede. 19.30 uur. van onze sportredactie AKEN - Bayern München kan de titel in het nationale be kertoernooi na de winterstop niet meer verdedigen. De rege rend kampioen verloor gister avond de wedstrijd in de achtste finale bij Alemannia Aachen met 4-2. Bayern München speelde een be droevend slechte eerste helft. Alemannia Aachen kwam nog voor rust op een voorsprong van 3-0. Reghecampf maakte twee treffers. Ebbers had eenmaal Bayern München uit de beker succes. Bayern knokte zich ver volgens terug in de wedstrijd. In valler Podolski zorgde voor de 3-1. Mark van Bommel maakte in de 68e minuut 3-2. Bayern München maakte ver volgens jacht op de gelijkmaker maar kon niet voorkomen dat Alemannia Aachen de wedstrijd vlak voor tijd dankzij een doelpunt van Schlaudraff beslis te. Bij Bayern München speelden Van Bommel en Roy Makaay de hele wedstrijd. Jeffrey Leiwaka- bessy maakte de wedstrijd voor de winnende ploeg vol. In de Italiaanse competitie be sloot koploper Internazionale In- ternazionale met een overwin ning bij Lazio Roma (0-2) de eer ste helft van de Italiaanse com petitie. Ibrahimovic kreeg twee keer geel. De koploper heeft na zeventien duels zeven punten meer dan AS Roma, dat Torino de baas bleef: 2-1. AC Milan won ook. Het bezoek ende Catania werd in San Siro verslagen: 3-0. ANP Tegenvaller Cue Action van onze sportredactie VLISSINGEN-Het eerste team van Cue Action verspeelde door het gelijkspel in de inhaalwed strijd tegen Discharge een plaats bij de top drie van de re gionale eerste klasse van de poolcompetitie. Eerder werd wel gewonnen van Beat Dis. Het tweede team won in de tweede klasse met 7-2 van Dis is it uit Roosendaal. Tegen het laaggeplaatste Dis 4-/5-daagsé autoreis Duitsland Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 1/1 t/m 30/3 zeer gezellig familiehotel direct aan de oever van de Moezel o.a. restaurant, bar, binnenzwembad, sauna en beautysalon Koblenz met de'Deutsche Eek'en rotsvesting Ehrenbreitstein de bekende wijnplaatsen Cochem.Traben-Trarbach en Wittlich vele wijnkelders, wijnlokalen en middeleeuwse kastelen de Eifel,een mooi gebied met schitterende glooiende heuvels Natuurpark Saar-Hunsrück met ook een zeer fraai landschap Trier, een zeer bezienswaardige eeuwenoude stad Reisnummer AUTO 17.518, zie www.kras.nl/17518 4-/5-daagse autoreis Duitsland Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 5/1 t/m 30/3 verblijf in Hotel Mercure Schwaghof**** in Bad Salzuflen in mooie bosrijke omgeving, net over de grens in Duitsland gratis parkeergelegenheid, gebruik zwembad, fitness en sauna prachtige wandel- en fietsmogelijkheden in de fraaie natuur de stad Lemgo met het prachtige Rathaus en vakwerkhuizen de gezellige stad Osnabrück waar u heerlijk kunt winkelen Hameien, bekend van het sprookje de Rattenvanger van Hameien de gezellige Altstad van Bielefeld met vele interessante musea Reisnummer AUTO 73.632, zie www.kras.nl/73632 5-/6-/7~/8-daagse autoreis Duitsland 4-/5-/8-daagse autoreis Duitsland 4-/5-/8-daagse autoreis Duitsland charge dachten de Vlissngers het varkentje ook zonder Atong Wu wel even te wassen. Er werd echter moeizaam gelijkgespeeld en dat had een kleine terugval op de ranglijst tot gevolg. Met nog een paar topontmoetin gen voor de boeg wordt plaat sing voor de playoffs er niet ge makkelijker op. Het tweede team had niet al te veel moeite met Dis is it. Tim de Ruijter boekte zijn eerste en tweede winstpartij van de com petitie. Vrijwel iedere za., zo., ma. en di. van 6/1 t/m 30/3 verblijf in hotel Steigenberger Maxx****, aan de rand van Jena o.a. lift, restaurant, fitness, sauna en tegen betaling solarium vele wandel- en fietsmogelijkheden in de prachtige omgeving Weimar, bakermat van de Duitse, klassieke literatuur, Erfurt; met schitterende middeleeuwse gebouwen en Naumburg; met het mooie marktplein en de mooie Saalfelder Feeëngrotten kunst-en cultuurstad Leipzig, met o.a.de Madlerpassage Rudolstadt, met het Schloss Heidecksburg; een sierlijk barokpaleis Reisnummer AUTO 17.677, zie www.kras.nl/17677 Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 1/1 t/m 30/3 schitterend 4-sterren hotel met o.a. overdekt zwembad o.a. bar, uitstekend restaurant en een gezellige lounge ligt nabij het centrum van Berlijn, bushalte op loopafstand van het hotel, met de bus bent u in ca. 20 min in hartje stad Kurfürstendamm, met vele winkels en uitstekende restaurants de Gedachtniskirche, Alexanderplatz en de Berliner Dom het schitterende warenhuis KaDeWe en Unter den Linden de bekende Rijksdag en het schitterende Victoriapark Reisnummer AUTO 17.584, zie www.kras.nl/17584 Vrijwel iedere ma., do. en vr. van 28/12 t/m 30/3 Hotel Tryp Michendorf, rustig gelegen vlakbij het metrostation in slechts een half uurtje middenin hartje Berlijn o.a. restaurant, bar, terras, fitness met sauna en solarium de 18-eeuwse neoklassieke poort de Brandenburger Tor de bekende winkelstraat Unter den Linden, het hart van de stad monumentale gebouwen als het Zeughaus en de Staatsbibliotheek Alexanderplatz met de televisietoren van wel 365 m hoog interessante musea op het Muséuminsel, het museumeiland Reisnummer AUTO 17.723, zie www.kras.nl/17723 Informatie, voorwaarden en boekingen: KRAS www.kras.nl TfJr 073-5 999 999 Of boek bij één v e KRAS reisbureaus: Alkmaar - Ammerzoden Rotterdam www.kras.nl www.kras.nl www.kras.nl Vrijwel iedere dinsdag en vrijdag van 25/12 t/m 30/3 ligt in hartje stad, op loopafstand van Checkpoint Charlie o.a. liften, bar, restaurant, lounge, gratis gebruik sauna en fitness de voormalige muur en de Tiergarten; met de Triomfzuil Rathaus Schöneberg en het schitterende Victoriapark winkelen op de bekende Kurfürstendamm en de Friedrich- strasse waar vele exclusieve winkels gevestigd zijn vele restaurants in o.a. de wijken Mitte Kreuzberg prachtige musea, zoals o.a. het bekende Pergamonmuseum Reisnummer AUTO 17.659, zie www.kras.nl/17659 3-/4-/5-daagse autoreis Duitsland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21