Bouw van supermarkt uitgesteld PZC Zorgsteunpunt maakt indruk IJsdans op de Markt Middelburg, tel uw zegeningen c^1 hjrandcaféMaandmenu 23,50 itefano s December lechtbank vindt verkeersonderzoek onder de maat Compleet slapen in Zeeland morgana Drie wijzen factie: 0113-315649 ,.M/ pzc.nl m3il:redactie®pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: voord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Luws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. lezersservice: 0800-0231231 junderdag 21 december 2006 Tweetal gegratineerde gamba's met bieslook en shii-take - 1 Gegrilde meervalfilet met een saus van witte wijn en gerookte paling Creatie van rabarbermoes, yoghurt-ijs en caramelfudge Arrangementen en Kerstdiners! Spectaculaire kerstbijlage www.amadore.nl tel. (01 18) 41 8 OI9www.stefanos.nl frnrNadia Berkelder 1 IQDDELBURG - Voorlopig ja® niet worden begonnen met ie bouw van de nieuwe super markt in Arnemuiden. De recht- heeft de bouwvergunning ietigd. Omwonenden waren naar de be- Suursrechter gestapt omdat ze niet eens waren met de jouw van de supermarkt aan de lasinastraat. Tijdens de zitting ten ze duidelijk vooral be- aarte hebben tegen de toena- ie van het verkeer. Ze vinden J de gemeente zorgvuldiger liad moeten onderzoeken wat de Advertentie gevolgen waren van de bouw van de supermarkt voor de ver keersveiligheid. Dat vindt de rechtbank ook. Vol gens één van de advocaten, J. Dijk, is de rechtbank van oor deel dat de gemeente niet goed heeft uitgezocht hoeveel auto's er nu over de doorgaande weg door Arnemuiden rijden. Ook de effecten van de. supermarkt op het verkeer zijn niet goed onder zocht. De rechtbank zelf brengt het vonnis nog niet naar buiten. Daarmee wordt gewacht tot alle betrokken partijen het in huis hebben. Huiswerk „Er is nu geen bouwvergun ning", legt Van Dijk uit. „Die is vernietigd. De gemeente moet het huiswerk over doen." Wet houder A. de Vries (PvdA) denkt dat hij dat huiswerk snel af heeft. „We zijn op alle punten in het gelijk gesteld, met uitzonde ring van het verkeer. De recht bank vindt dat het onderzoek onvoldoende was. Dat onder zoek is ook al jaren geleden ge daan. Later zijn er opnieuw tel lingen gedaan en die geven het zelfde beeld. Dus die cijfers heb ben we al." „Deze uitspraak is dus geen pro bleem", zegt De Vries. „Behalve dat er vertraging optreedt. We moeten op basis van die nieuwe gegevens een nieuw besluit ne men binnen zes weken. Het goe de nieuws komt, maar met enige vertraging." Projectontwikke laar Novaform wil niet reageren op de uitspraak. Ook daar was de motivering van de rechtbank nog niet bekend. „Het zou heel dom zijn als de ge meente doorging met de bouw", zegt P. van Belzen, één van die omwonenden. „De rapporten die wij hebben laten maken over de verkeersveiligheid lie gen er niet om. Een supermarkt bouwen naast een school is vra gen om problemen. Ik hoop dat de gemeente daar nu over gaat nadenken." De omwonenden hebben zelf on derzoek laten doen naar de ver keersveiligheid rond de Clasi- nastraat. Veilig Verkeer Neder land en een verkeersadviesbu- reau concludeerden dat de situa tie onveilig zal worden. Op de zitting van de rechtbank bleek dat de gemeente twee jaar gele den slechts een middag auto's had geteld. De rest van de metin gen stamt uit 1999. d©RVKKERY jnavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met paddestoelen- of airrysoep, kabeljauw of Lias-broccoliburger en Australian ice d €12.50 of €10,00 (vegetarisch) .serveren: 0118 - 886 866 Jhnavond 19.00-20.30 uur Madrigaalkoor lieeuwse Muziekschool II ll.njdag 22 december geopend lot 21.00 uur za 23-12,15.00-16.30 uur Mattieu Meijs piano 1 zondag 24 december gesloten kerstdagen I informatie over kinderboeken I llop internet: een nieuwe jl rtiviteit van De Drvkkery li jk op www.kjoek.nl door Elian van 't Westeinde MIDDELBURG - Twee kleine schaatsers moesten gisteren avond geduldig wachten tot ze het ijs op mochten. Eerst gaf Maud, bekend van Idols en Ster ren dansen op het IJs, een de monstratie ijsdansen. De jon gens konden makkelijk een plek je vinden langs de ijsvloer om de kunst af te kijken. Ze zagen hoe Nederlands kampioen Ruben Reus Maud moeiteloos op zijn schouders liftte. Na een korte kür op muziek uit de film Dirty Dancing en een dans op een kerstlied was het alweer tijd om handtekeningen uit te delen. De wachtende schaatsertjes konden 1TJSSINGEN - De zorgapparte- senlen zijn heel mooi gewor- len, maar geen 'gezonde' bewo- Krvan de flat hoopt er ooit te beven wonen. Vandaag wordt w nieuwe zorgsteunpunt aan Troelstra weg in Vlissingen of ficieel geopend. liassaal namen de buren van kt nieuwe zorgsteunpunt van Zorgstroom gisteravond al een hjkje in de vier appartementen. is het eerste zorgsteunpunt •an Zorgslroom in Vlissingen. lavende woorden vielen cle ver- .en ten deel die de bezoe- rondleidden door de wonin- 8®. „Mensen zijn verrast over -oe mooi het is geworden en hoe ïoot de badkamers zijn. En ze proberen zich voor te stellen boe het eruit zag voor de verbou wing", vertelde een nachtdienst- Bedewerkster van Zorgstroom. zorgsteunpunt bevat een -nJimte (de zorgpost) waar 24 per dag, zeven dagen per teek een verzorgende aanwezig om de bewoners van de vier ^appartementen te helpen. woningen zijn allemaal ge schikt gemaakt voor mensen in rolstoel. De badkamers zijn ruim, zódat ook daar veel bewegingsruimte is. ^appartementen zijn bedoeld hor mensen die tijdelijk ergens Boeten wonen waar hulp in de ouurt is, verduidelijkte project- prdinator Mieke van de Wae- w van Zorestronm. ..Iemand "Buren van het nieuwe zorgsteunpunt van Zorgstroom namen gisteren een kijkje, foto Lex de Meester die een heupoperatie heeft ge had bijvoorbeeld, en thuis geen mantelzorg heeft, of van wie het huis nog niet is aangepast. Of ie mand die plotseling zonder hulp zit. Of iemand die een aantal da gen per maand geen mantelzorg heeft en dus voor die terugkeren de periodes hier wil wonen." De bewoners kunnen maximaal zes weken in het zorgsteunpunt wonen. Die periode kan eenma lig met zes weken worden ver lengd. „Het doel blijft om men sen terug te laten keren naar hun eigen huis", benadrukte Van de Waeter. De woningen worden door Zorgtroom toege wezen op basis van incliciaties door het Centrum Indicatiestel ling Zorg (CIZ). De kosten wor den deels vergoed door de ziekte kostenverzekering, zodat de ap partementen voor iedereen be schikbaar zijn. De woningen worden vandaag verder ingericht en aangekleed. De officiële opening vindt van middag plaats. Tegelijkertijd wordt de dagverzorging aan de Van Hogendorpweg, tegenover het zorgsteunpunt, geopend. Daar kunnen mensen tussen tien en vier uur terecht voor dag besteding en een lunch. De eer ste bewoners van de apparte menten worden op 2 januari ver wacht Het zorgsteunpunt aan de Troel- straweg 269 is morgen voor ieder een te bezichtigen tijdens de open dag, die duurt van 11 tot 16 uur. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Wie van de gemeenteraadsleden van Mid delburg heeft de sleutel van de buren? Bijna alle handen gaan omhoog. „In veel grote steden gebeurt dat niet meer", zegt Paul Schnabel. „Dat durven mensen daar niet." Schnabel - directeur van het Sociaal Cultureel Planbureau - was gisteravond te gast bij de gemeenteraad om de dis cussie over de toekomst van Middelburg aan te zwenge len. Want Middelburg heeft dan wel een kwaliteitsatlas, een visie voor 2030, maar die is aan vervanging toe. Een groot aantal projecten is in middels gerealiseerd. Boven dien wordt in die atlas nauwe lijks gesproken over de socia le kanten van de stad. Kleine steden als Middelburg hebben nauwelijks te maken met de problemen die in de grote steden spelen, zei Schna bel. „Soms is het zelfs zoeken naar die problemen. Het sleutel-van-de-buren-ex- periment was bedoeld om aan te tonen dat de sociale cohe sie in Middelburg nog groot is. Hier wonen nog gezinnen, mensen uit de middenklasse. Wijken met negentig procent allochtonen kent Middelburg niet. „Count your blessings", hield Schnabel de raadsleden voor. „Ik vraag me af of u uw zegeningen wel telt. In alle ge meentelijke stukken ben ik nergens een verwijzing naar de rol van de kerken tegenge komen. Vanuit gemeentelijk perspectief is veel te weinig aandacht voor instanties, zo als verenigingen, die niet door de gemeente worden ge subsidieerd." „U staat er hier heel goed voor eigenlijk", zei Schnabel „Er zijn klassieke zwakke punten en klassieke sterke punten. Een sterk punt is dat u kunt bogen op een in tacte samenleving die sterk op elkaar georiënteerd is." Dat jongeren wegtrekken, daar hoeft men zich geen zor gen over te maken, vond hij. „Werk is er niet en het hoort ook een beetje bij de jeugd om weg te trekken." In de kwaliteitsatlas werd gespro ken over groei van de bevol king tot 56.000 inwoners, een ambitie die nog steeds staat. Schnabel zette er vraagte kens bij. „Hebt u zo veel be volkingsgroei nodig? En bent u daar niet te optimistisch in? Ik vraag me af of dat nou zo belangrijk zou moeten zijn." Begin volgend jaar discussi eert de gemeenteraad over de toekomstvisie. Weer onderzoek naar nieuwe brug MIDDELBURG - De gemeente Middelburg onderzoekt of het mogelijk is om de langzaamverkeersbrug tussen Rams- burg en Arnestein sneller aan te leggen. „We gaan dat se rieus onderzoeken", zegt wethouder F. Streng (verkeer). „Maar dat is precies wat het is: een onderzoek. Het is nog een glazen bol." Over de aanleg van de brug wordt al lan ger gesproken. Het was de bedoeling om een brug te ma ken tussen het stadskantoor en de Maisbaai. De provincie vond dat niet goed: die brug zou het scheepvaartverkeer hinderen. De gemeente besloot daarom de brug op te schuiven naar het noorden. Er is echter nog geen geld voor. Na het ongeval op de Stationsbrug in september kondigde Streng een onderzoek aan naar een extra brug voor fietsers naast de Stationsbrug. Dat idee is nu van de baan, zegt Streng. Onderzocht wordt of de brug tussen Ramsburg en Arnestein tijdelijk ook gebruikt kan wor den voor het werkverkeer dat naar de bouwplaats van de N57. Dan zou de route door de stad worden ontlast. In ja nuari rapporteert Streng zijn bevindingen aan de gemeen teraad. Dan wordt ook bekend wat de aanpassingen aan de Stationsbrug en omgeving hebben gekost. Daar zijn extra fietspaden aangelegd en er is een verkeerslicht ge plaatst. De brug is sinds het begin van deze week gesloten voor vrachtwagens en trekkers. Rondje op het ijs voor Kika MIDDELBURG - Leerlingen van de Stedelijke Scholenge meenschap Nehalennia in Middelburg hebben rondjes ge schaatst voor een goed doel. Gisteravond is op de ijsbaan in Middelburg een cheque van 1400 euro overhandigd aan Kinderen Kankervrij (KiKa). De schaatsers hebben zich door familie en vrienden laten sponsoren. Voor elk rondje op de ijsbaan kregen ze een vooraf afgesproken bedrag. KiKa werft fondsen die ten goede komen aan de zeven kinderkankercentra in Nederland. Werkstraf voor pedofiel gedrag MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 34-jarige Vlissinger voor pedofiel gedrag ver oordeeld tot tweehonderd uur werkstraf en drie maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met reclasseringstoe- zicht. Aan een slachtoffer moet hij vijfhonderd euro smar tengeld betalen. De Vlissinger toonde op 10 mei in zijn wo ning zijn geslachtsdeel aan een tienjarige jongen. Een week daarvoor had hij aan dezelfde jongen en een leef tijdsgenootje seksboekjes en een vibrator gegeven. In zijn woning werden ook videobanden met seks en vrijpartijen tussen jongens van vijftien en zestien jaar gevonden. (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 (Advertentie) het ijs op. Wie zich ook 'ster op het ijs' wil voelen, kan nog tot 7 januari oefenen op de kunstijs baan op de Middelburgse Markt. foto Ruben Oreel MEER DAN SLAPEN GOES DE SCHIPPER WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 0113 - 230181 (Advertentie) Dll aanbod is beperkt geldig. Vraag naar de actievoorwaarden. Er is al een SEAT Leon vanaf 18.995.- inclusief BTW/BPM, exclusief kosten rijklaar maken en verwl|deringsbl|drage. Gemiddeld brandstofver bruik SEAT: 5,5- 9.1L/100 km (1:18,2 - 1:11.0). CO, emissie g/km 149- 218 Genoemde prijzen zijn adviesprijzen "af importeur'. Importeur Pon Car, Leusden. Internet: www.seat.nl zeeuwse almanak Het ondernemerspaar uit Noordgouwe had het leuk be dacht. De zaterdag voor kerst een kerstmarkt organiseren met een levende kerststal. De markt gaat wel lukken, maar de kerststal is een ander ver haal. We komen nog wat per sonages tekort", schrijven de organisatoren in een nieuws brief. „We hebben geen baby, geen os en probeer in deze tijd nog maar eens aan drie wijzen te komen. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc. Redactie Almanak, Postbus 314460 AA nl of Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13