PZC Hiensch blijft Kloetinge trouw Bart Corstanje keert SSV'65 de rug toe Breda vindt u vanaf morgen de allernieuwste Hastens Mega Store, Karters kampioen Hastens Jagt is beledigingen amateurvoetbal beu Duiveland haalt uit tijdens Soccerevent n Oefenmeester verlengt contract met twee seizoenen WKÊÊÊBB& WÊk m woensdag 20 december 2006 swblij 1 door Jan Dagevos KLOETINGE - Diederik Hiensch is ook de komende twee voetbalseizoenen trainer van Kloetinge. De oefenmeester uit Hoedekenskerke verlengde giste ren zijn contract bij de Beve- Iandse zaterdag-hoofdklasser. „Ik zie genoeg perspectief bij de club, dus waarom zou ik weg gaan", zei Hiensch gistermid- dag. Diederik Hiensch, die morgen zijn 46e verjaardag viert, groeit bij Kloetinge zo langzamerhand uit tot een clubicoon. Hij werd op zijn achtste lid van de Beve- landse club, doorliep alle jeugd- elftallen en haalde als voetbal ler ook het eerste elftal. Daarna werd hij trainer. November 1996 werd hij hoofdcoach. In 2003 maakte hij even een uit stapje naar Sunderland, waarna hij vorig seizoen terugkeerde als hoofdtrainer van de hoofdklas ser. Hiensch begint volgend jaar dus aan zijn tiende seizoen bij Kloetinge. „Ik ben vergroeid met de club", geeft Hiensch toe, „al is dat geen reden bij te tekenen. Ik zie gewoon mogelijkheden bij Kloe tinge. De spelersgroep is jong en volop in ontwikkeling. Daar naast heb ik vertrouwen in het bestuur, waar wat nieuwe men sen in zijn gekomen. Ik zit er goed, maar dat wil niet zeggen dat ik nooit naar een andere club zou kunnen of zou willen." Belangstelling Het had dit seizoen al gekund. Er was interesse van andere hoofdklassers, maar Hiensch wimpelde in een vroegtijdig sta dium de belangstelling af. Ook, omdat het bestuur van de Beve- landse club pretenties heeft en van Kloetinge een stabiele hoofdklasser wil maken. „Alle middelen worden aange grepen om meer mogelijkheden te creëren", zegt Hiensch. „Wij kunnen natuurlijk niet op tegen IJsselmeervogels. Dan praat je snel over een budget van 500.000 euro, maar er wordt bij Kloetinge nu wel gepoogd elk jaar het budget te verhogen. Het bestuur probeert er uitbreiding aan te geven en dat stelt me ge rust." Niettemin zal het ook naar vol gend seizoen toe weer een hels karwei worden om alle spelers te behouden. Inmiddels wordt er al getrokken aan Corné Schil- peroort (Capelle en Doto) en voor John Schot is er belangstel ling vanuit de Belgische tweede klasse. Hiensch: „Het is nu een maal de situatie waarin Kloetin ge zit. Soms is het frustrerend dat er spelers worden wegge haald, aan de andere kant is voor een trainer ook een uitda ging om in zo'n geval toch weer een sterk team te ontwikkelen. Ik hoop echt dat deze groep in tact blijft, want er zit potentie in. We gaan tijdens ons trai ningskamp in de winter met de jongens rond de tafel zitten en gaan er alles aan doen om ze voor Kloetinge te behouden." Lijfsbehoud Kloetinge moet na de winter stop lijfsbehoud in de hoofdklas se B af zien te dwingen. Dat wordt nog een zware opgave, want de Bevelandse formatie haalde in veertien wedstrijden tot nu toe slechts twaalf punten. „Dat betekent dat van de reste rende twaalf wedstrijden er ze ker nog vijf moeten winnen", meent Hiensch. „Van die druk is iedereen zich bewust." Mocht Kloetinge het uiteinde lijk niet redden, dan blijft Hiensch de club trouw en gaat hij met de selectie aan de slag in de eerste klasse. „Maar ik ga er niet vanuit dat we degraderen", stelt Hiensch. door Ad Pertijs BREDA - Wim Jagt, districtsma nager van de KNVB, is de kwet sende opmerkingen en beledigin gen in de richting van allochto ne voetballers in hel amateur voetbal beu. „Het zijn geen inci denten meer", zegt de hij. De Middelburger zegt dat de KNVB het probleem nu echt actief wil aanpakken. „Bij iedere klacht geven we de betreffende vereniging de kans om te reageren. Levert dat niet de gewenste reactie op, dan brengen we de zaak voor de tuchtcommissie. Het moet duide lijk zijn, dat we hier werk van maken", zegt Jagt. Volgens hem is het de aanzet tot een amateurvariant van de 'spreekkoren-aanpak' in het be taalde voetbal. De directeur van het district Zuid 1 krijgt de laatste weken steeds meer gevallen op zijn bu reau van wedstrijden die uit de hand zijn gelopen naar aanlei ding van racistisch getinte op merkingen en beledigingen van uit het publiek. „Misplaatste humor vaak", zegt hij. Jagt. durft te spreken van een probleem van de witte clubs. Hij vindt het stuitend wat met name donkergetinte spelers naar hun hoofd geslingerd krij gen. „Kennelijk moeten we voortdurend coaches en publiek aanspreken op hun gedrag." De KNVB heeft al een actie lo pen onder de titel 'Wat doe jij om het voetbal leuk te houden?' De aanpak van het probleem sluit daar volgens Jagt bij aan. Buiten het vaker inschakelen van de tuchtcommissie moet be keken worden of ook scheids rechters in de toekomst kunnen ingrijpen. GOES - Het team van Indoor Karting Middelburg is in Eindho ven indoorkampioen van Nederland geworden in de Masters Kartserie. In de elf races die door het hele land werden verreden, eindigde het team steevast in de hoogste regionen. De ploeg won vijf keer en eindigde met uitzondering van race vijf, waarin Middelburg vierde werd, steeds in de top drie. De laatste race in Eindhoven werd glansrijk gewonnen. Het zesmansteam bestaat uit Mike Frij- ters, Daan Pas, Ivo van Egmond, Stefan Bosters, Alex Bartels en Willy Krijnen. foto PZC door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Bart Corstanje is met onmiddellijke ingang ver trokken bij voetbalclub SSV'65. De doelman heeft overschrij ving aangevraagd naar het Bel gische Kemzeke, dat uitkomt in de eerste klasse provinciaal. Cor stanje lichtte gisteravond zijn ploeggenoten in en sprak daar na met het bestuur van de Goese hoofdklasser, om alles netjes af te handelen. Corstanje was pas een half jaar bij de club, nadat hij afgelopen zomer overkwam van Zaamslag, Bij SSV'65 moest hij in eerste in- Shorttrack HOOGLAND - Shorttracker Niels Kerstholt heeft gisteren al zekerheid gekregen over afvaar diging naar het EK, dat in janua ri in Sheffield wordt afgewerkt. De schaatsbond wees Kerstholt al aan op basis van zijn resulta ten in de laatste vier wereldbe kerwedstrijden. Voor de andere rijders volgen nog kwalificatie wedstrijden. ANP stantie de concurrentie aan met Illary van der Lee, die nog voor de competitiestart naar Grieken land verkaste. Christol van Cam- penhout werd vervolgens terug gehaald als diens vervanger en kreeg meteen de voorkeur van trainer Marco Groeneveld. „Toen Van Campenhout op het laatste moment terug naar SSV kwam, had ik het idee dat ik de competitie zou beginnen", legt Corstanje uit. „Dat was niet zo en in het begin kon ik daar wel mee leven. Voor de wedstrijd te gen IJsselmeervogels had ik het gevoel dat ik eindelijk zou spe len, maar dat gebeurde opnieuw niet. Dat heeft voor mij wel een beetje de doorslag gegeven. Ik dacht: als ik nu niet keep, dan kom ik er nooit meer in. Ik was de hoop en motivatie een beetje verloren." Marco Groeneveld betreurt het vertrek van zijn tweede doel man. „Omdat Bart zich bij ons voorbeeldig heeft gedragen", zegt de trainer. „Hij trainde hard, was leergierig en kwam steeds dichter bij Christol. Voor de wedstrijd tegen IJsselmeervo gels twijfelde ik, omdat ik het gevoel had dat Van Campen hout niet bracht wat hij moest brengen. Ik heb hem deson danks toch laten staan en daar heb ik met Bart een aantal dis cussies over gehad. Hij klopte de afgelopen tijd absoluut op de deur, maar ik ben degene die die deur open moet doen." Nieuwe kans Dat Kemzeke zich twee weken geleden bij hem meldde, be schouwde Corstanje als een nieu we kans. „Ik ben met die men sen gaan praten en heb ook twee wedstrijden bekeken. De eerste keeper is geloof ik gestopt en de tweede doelman voldoet in hun ogen niet. Ik weet dus dat ik ga spelen en dat is op dit moment het belangrijkst. Kemzeke staat veertiende, maar speelt best goed voetbal. Ze mikten voor het seizoen op een plaats in de topvijf, maar hebben veel blessu res gehad. Toch is het een ploeg die snel een paar plaatsen moet kunnen stijgen." Corstanje hoopt op zondag 7 ja nuari in het duel met Lovende- gem al zijn debuut te maken. „Dat is ook afhankelijk van SSV. Het ligt eraan hoe snel de club de papieren terugstuurt. Maar als ze gewoon meewerken kan ik begin januari al speelge- Bart Corstanje: „Ik had de hoop en motivatie een beetje verloren." foto Wim Kooyman rechtigd zijn." De doelman keepers nu erg dun geworden, traint morgenavond al voor de Achter de 42-jarige Van Cam- eerste keer mee bij zijn nieuwe penhout is Tim Joosse, doelman club. van het tweede elftal, nu tweede Voor SSV'65 is de spoeÜng qua keus. Daarnaast kan SSV'65 ook nog een beroep doen op Ru dy Boogert. „Op korte termijn kunnen we het nog wel opvangen", vindt Groeneveld. „Maar als er nu iets met één van de keepers gebeurt, hebben we een probleem. We willen de selectie natuurlijk graag op peil houden, maar moeten ook kijken wat de mogelijkheden zijn en of het haalbaar is." Een terugkeer van Illary van der Lee lijkt voor de hand te lig gen. De Brabander zag zijn avontuur bij de Griekse derdedi visionist Polykastro uitlopen uit op een sof, omdat de club de ge maakte afspraken niet na kon komen. Van der Lee keerde en kele maanden geleden daarom weer terug naar Nederland en nam vervolgens contact op met Marco Groeneveld. „Maar we hadden toen geen plek voor hem en daarna heb ik hem niet meer gesproken. We gaan nu alles eens rustig be kijken, dus veel kan ik er nog niet over zeggen. Maar als Illary nog steeds geen club heeft, zou hij een optie voor ons kunnen zijn." Van der Lee was gisteren niet voor commentaar bereik baar. Kloetinge krijgt tweede elftal KLOETINGE - Kloetinge brengt volgend voetbalseizoa weer een tweede elftal op de been. Trainer van datteaj wordt Willy Lund, die nu nog actief is bij de A-junion, van RCS. Kloetinge kon dit seizoen geen representatief tweedeel! tal op de been brengen en moest de ploeg daarom term. trekken uit de competitie. De clubleiding gaat er nu alia aan doen om weer een zo sterk mogelijk tweede tearat formeren. Keeperstrainer Anton Swennen verlaat Kloetinge aanb n eind van dit seizoen. Hij doet een stapje terug. Swea» wordt wellicht opgevolgd door Jaap Pijnenburg, j oud-keeper van Kloetinge. „Er moet nog wel met'hg worden gepraat", zegt Kloetinge-voorzitter Jan van4 d Weele. Met de assistenten van Diederik Hiensch, Jo« t Folmer en Marcel Lourens, wordt nog onderhandel! Hiensch heeft er bij het bestuur op aangedrongen dat be. den aanblijven. Oostkapelle niet op soccertoernooi OOSTKAPELLE - Voetbalclub Oostkapelle neemt deel aan het soccertoernooi in Terneuzen, dat zaterdag!* gint met de voorrondes. De club heeft volgens voorzitta l Hans Barth nooit een schriftelijke uitnodiging ontvang® h „Bovendien hebben wij op de finaledag (6 januari) ona ti nieuwjaarsreceptie en een sponsorloop, waarbij deeeisjn selectie aanwezig zal zijn." De voorzitter van het organisatiecomité van het socce ii toernooi, Hans Lauret, werd gisteravond verrast doorb I bericht en gaat vandaag onderzoeken hoe de vork in steel zit. Frans Diepstraten maakt indruk DEN BOSCH - Frans Diepstraten uit Middelburg t studerend in Nijmegen zorgde voor de grootste verrassi c tijdens het Inter Connect Durtch Open snookertoena f dat in SC De Dieze in Den Bosch werd gehouden. Era i men maar liefst 149 spelers deel onder wie 27 pro; Diepstraten overleefde de kwalificaties ongeslagen drong door tot het hoofdtoernooi met 64 spelers, (32 g plaatste spelers en 32 kwalificanten). Hierin zorgde de Middelburger voor een sensatie door Brit Michael Holt, de nummer 21 van de wereld envoiil jaar nog finalist, uit te schakelen met 3-2. In de volgent i ronde zat het er voor Diepstraten echter ook op toen t met 3-0 werd verslagen door een andere Engelsmi Adam Davies. De overwinning ging naar Michael Wild eveneens uit Ei c geland. Zitskiër Van der Klooster op dreef GOES - Zitskiër Kees-Jan van der Klooster is in Pitzi (Oostenrijk) in de openingswedstrijd van het skiseizos i voor lichamelijk gehandicapten drie keer net buiten i toptien geëindigd. De Vlissinger, die een dwarslaa i heeft, werd in de reuzenslalom twaalfde en vijftiende1 werd in de slalom zestiende. Van der Klooster was zeer tevreden met de resultate Het waren de beste uit zijn carrière. Hij hoopt zich n iets te kunnen verbeteren, zodat hij later in het seizos aan de twee wereldbekerwedstrijden op Europese bode 'f kan deelnemen. door Klaas Verspoor BURGH-HAAMSTEDE - Duive land stak op de tweede dag van het Pepsi Indoor Soccerevent, dat deze week gehouden wordt in het sportcentrum Wester- schouwen, met kop en schou ders boven de concurrentie uit. De Oosterlanders wonnen met ruime cijfers van Brouwersha ven (11-0), Mevo (11-1) en Bruse Boys (7-2). Topscorer bij Duive land werd Barry Steenpoorte. Hij scoorde in drie duels negen keer. Naast Duiveland plaatste ook Mevo zich voor de finalepoule. Nadat de Zierikzeese ploeg in de openingswedstrijd van de avond met 3-1 van Bruse Boys won, leek het in het laatste duel tegen Brouwershaven alsnog bijna mis te gaan. Brouwersha ven voetbalde sterk en kwam op een 3-0-voorsprong. In de laat ste tien minuten van het duel kantelde de wedstrijd, mede door conditiegebrek bij Brou wershaven. Door vijf keer te sco ren verwees Mevo Bruse Boys, dat eerder ook al van Brouwers haven had gewonnen, alsa naar de B-poule. Maandag plaatsten SKNWKf WIK'57 zich al voor de A-pot- Morgen strijden Zierikzee, DR ZSC'62 en Ouwerkerk om laatste twee finaleplaatsen. 0 finaledag in zowel de A- als! B-poule is zaterdag. uitslagen Goes. Tweede klasse: FM Srar>i| 2-Amigo's/De Post 1 7-3, I 1-SSV'65 2 9-2, SSV'65 4-Matisse 21SF Biezentrappers 2-SSV65 3 1-5, Maöfl 1-Biezentrappers 1 4-4, ZVV/TMF1ft| zentrappers 3 6-9. Val d'lsere. VUB afdaling, vrouwen 1. Mancuso (VSt) 1.38,93, 2. GóKÏ (Oos) 1.39,36, 3. Kildow (VSt) 1.39,47. Burgh-Haamstede. Pepsi Indooifc ccerevent. Poule B: Bruse Boys-" vo 1-3, Duiveland-Brouwershavenil Mevo-Duiveland 1-11, BrouweS ven-Bruse Boys 1-5, Bruse Boys-W land 2-7, Brouwershaven-Mevo3-5. Eindstand: 1. Duiveland 3-9 (29-3: Mevo 3-6 (9-15), 3. Bruse Boys; (8-114. Brouwershaven 3-0 (4-21L (Advertentie) 26 Kerstdac is Hastens e9a Store Brc 9eoPenc/ van 0017.00 u 100% natuurlijke materialen! Terwijl je er ontspannen in ligt te slapen ademt je Hastens-bed met je mee. Een kijkje in het hart van je Hastens vertelt je waarom, een royaal gebruik van 100% natuurlijke materialen zoals katoen, paardenhaar, linnen en wol. Stoffen die de sterke stalen veren als een warme deken omgeven, vocht afvoeren en statische elektriciteit geen kans geven. Kortom, de ideale omgeving om eindeloos van je slaapcomfort te genieten. Hastens Mega Store Breda, Ettensebaan 17 (naast Kids Factory) U vindt ook een Hastens Mega Store in Tilburg, aan de Bosscheweg 253 since 1852

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 18