PZC Winst door werklust en ervaring Voorwaarts wint zak vol medailles Clinge geflatteerd langs Hontenisse Den Ossaert zegeviert in derby Scheldesport imponeert Vogelwaarde in twee keer langs Groede Romy Boeye veruit de beste Aardenburg bedwingt Steen in oefenwedstrijd maandag 18 december 2006 z21 rfnnrAector Dooms lERNEUZEN - De basketbal ls van Scheldesport sloten de (Ste competitiehelft in de over gangsklasse af met zwaarbe vochten 80-77-winst tegen OBC oil Oss. De ploeg kwam in de laatste periode terug van een achterstand en speelde in de slotfase door de foutenlast met een man minder. De reserves van Scheldesport verloren in de eerste klasse met 83-72 van BV Souburg. Scheldesport-OBC 80-77: Schel desport revancheerde zich zater dag voor de slechte resultaten van de laatste weken. De ploeg van coach Peter Vaal knokte nch met veel inzet naar de winst. De arbitrage floot streng, waardoor de smalle selectie van Scheldesport (slechts zeven spe lers) door de foutenlast in de problemen kwam. Dat beteken de dat er in de slotfase nog slechts vier spelers binnen de lij nen stonden. Die overtalsituatie kon OBC niet uitbuiten. De Ter- neuzenaren bleven knap op de been en speelden volwassen de wedstrijd uit. De start van Scheldesport was goed. Bij de rust was de marge opgelopen tot een verschil van negen punten: 43-34. Omdat een aantal spelers bij de thuisclub met vier fouten 'op scherp' stond, kon OBC daarna het ini tiatief overnemen. Dat leidde zelfs tot een 59-58 voorsprong ivoor de Brabanders. „Door die foutenlast moesten we voorzich tiger gaan spelen", zei coach Vaal na afloop. „Ik vind het knap hoe het team zich hieruit De coach roemde de inzet van zijn spelers en zag tot zijn genoe gen dat er met name voor rust veel werd gescoord uit snelle breaks. „Junior da Conceicao is zo'n speler die met zijn snelheid en een goede pass snel kan uit breken. Daarmee heeft Schelde sport, in tegenstelling tot het verleden, nu een extra wapen." Toen Scheldesport in de reste rende vier minuten met vier spe lers het duel moest uitspelen, zag het er bedenkelijk uit. Bo vendien speelde Da Conceicao door een enkelblessure, opgelo pen tijdens de wedstrijd, nog op halve kracht. De Terneuzense ploeg probeerde zo veel moge lijk op balbezit te spelen en slaagde in haar opzet. In de slot seconden brachten twee benutte vrije worpen de overwinning. Bij Scheldesport werd de score verdeeld onder Maurits van Aalst (17). Junior da Conceicao (15), Joeri van Aalst (12) en Mirsad Eminovic (11). Scheldesport 2-BV Souburg 72- 83: De eerste helft speelde Schel desport zwak. Na rust herstelde de thuisclub zich, maar slaagde er niet in om de achterstand weg te werken. Marco Oppen- wal was bij Scheldesport topsco rer met 30 punten, gevolgd door Nino Wullems met 19. Scheldesport 3-Volharding 2 78- 53: Na een moeizaam begin liep Scheldesport uit naar een kloof van tien punten. In de tweede helft werd de score nog meer op gevoerd. Alexander van Glans beek (27 punten) en Dennis Bak ker (22) waren aanvallend goed op dreef bij Scheldesport. Scheldesport-speler Jouri van Aalst op weg naar een score in het duel met OBC uit Oss. De basketballer bleek uiteindelijk goed voor twaalf punten. foto CamiIe Schelstraete Opnieuw gelijkspel voor Hoek 2 ZWIJNDRECHT - Het tweede elftal van Hoek kwam za terdag voor de derde opeenvolgende maal niet verder dan een gelijkspel. In Zwijndrecht werd het tegen WGZ 2 1-1. In een duel dat alle kanten op kon, nam Hoek halver wege de eerste helft een 0-1-voorsporng door een doeltref fende kopbal van Thijs Binnerts. Nog voor de rust kwam de thuisclub terug tot 1-1. In de tweede helft hadden de Zeeuws-Vlamingen de beste kansen, maar behoedde doel man Robin Francke zijn ploeg voor een achterstand. Opmars Terneuzen BI gestuit ZWIJNDRECHT - Voor de B-junioren van Terneuzen zit er dit seizoen naar alle waarschijnlijkheid niet meer in dan een plaats in de middenmoot in de hoofdklasse. De opmars van de ploeg werd zaterdag een halt toegeroepen door Pelikaan BI. In Zwijndrecht verloor de ploeg met 2-0. Pelikaan nam na vier minuten een voorsprong en ver dedigde die daarna uitstekend. Halverwege de tweede helft sloeg de thuisclub vervolgens beslissend toe: 2-0. Terneuzense jeugdteams onderuit TERNEUZEN - De C-junioren van Terneuzen verloren za terdag in de hoofdklasse het contact met de kopgroep door een nederlaag tegen Dubbeldam Cl, de nummer drie van de ranglijst, Op eigen veld werd het na een 1-3-rust- stand 2-4. Marvin Cornelis (1-3) en Meivin Boone (2-4) waren voor de Terneuzenai'en de doelpuntenmakers. Voor de D-pupillen van Terneuzen was er in de topklasse weinig eer te behalen in de uitwedstrijd tegen RBC Roosendaal Dl. Tegen de nummer vier van de stand werd het 8-0. De doelpunten werden gelijkelijk over beide helf ten verdeeld. Royal/De Parel verliest van Goirle SAS VAN GENT - De driebanders van Royal/De Parel moesten het in eigen huis afleggen tegen de koplopers BC Goirle met 2-6. Alleen Jens van Dam kon voor punten zor gen. Tonny Dobbelaere verloor van een erg goede Roger Spijkers. Mathieu Vlerick bleef beneden zijn kunnen en liep tegen een zeldzame nederlaag op. Peter Snelders trof het slecht met de Brabander Van de Wijngaert als tegen stander. Op bord vier kwam de bezoeker met 0.909 op de proppen en dat was er teveel aan voor Snelders. Royal/De Parel - BC Goirle 2-6: Tonny Dobbelaere - Roger Spij kers 14-35, 32; Mathieu Vlerick - A. Schellekens 27-35, 52, Jens van Dam - D. van Kasteren 30-25, 50; Peter Snelders - B. van de Wijngaert 16-30, 33. De Croock ongeslagen kampioen EEDE - Eddy de Croock van Hof van Eede is in eigen huis kampioen libre tweede klasse geworden. Hij bleef Wim Walraven van VEGABV en Edward Janssen van De Kastanje voor. De Croock stak met kop en schouders bo ven de concurrentie uit. Alleen Jacques Feijen van Retla- We in de eerste ronde (91 punten) en Wim Walraven in de finale (93) konden in hun partij bij de kampioen in de buurt blijven. Walraven had de titularis nog kunnen be dreigen als hij de laatste ronde met behoorlijk verschil had weten te winnen, maar zover liet De Croock het niet komen. De winnaar verdiende met zijn zege een plaats in de.regionale eindstrijd in Hoogerheide. TERNEUZEN - In de vijfde klasse A van het zondagvoetbal bracht Vogelwaarde het restant van de wedstrijd tegen Groede lot een goed einde. Eerder werd het duel in de rust met 3-1 afge broken door het slechte weer. Na de tweede 45 minuten stond er een 4-2-eindstand op het sco rebord. De wedstrijden Volhar ding-Oostburg en SDO'63-Kwa- dendamme werden afgelast. Vogelvvaarde-Groede 4-2: Vogel waarde had het beste van het spel. Na twintig minuten werd bet duel beslist. Arno Wauters bet toen 4-1 aantekenen. Sven Verploeg schoot kort daarna voor Groede een strafschop te gen de paal. Een kwartier voor het einde kreeg Groede nog wat hulp van de thuisclub door een eigen doel punt, maar verder dan die 4-2 kwam Groede niet. MEUWVLIET - Romy Boeye bleek gisteren in de dressuur- wedstrijd van de Zwinruiters in de klasse Z een maatje te groot voor de rest. De amazone uit Breskens schreef met Narco bei de proeven op haar naam. In de klasse M wonnen de Zuid- zandse zusjes Marte (met Tas man) en Nanne Wittouck (met Taledve) elk één proef. In de klasse L was de eerste proef een prooi voor Corry Corre met de ruin Parsival. Haar score van 195 bleek de hoogste van de dag. In de tweede proef bleef Aardenburger Marlon Savat mat Solitaire de concurrentie nipt voor. Hoge scores voor jonge turners op Zeeuws-Vlaams kampioenschap door Peter Snelders SAS VAN GENT - De turn- en gymnastiekvereniging Voor waarts uit Axel vertrok zater dag na afloop van het Zeeuws-Vlaams kampioenschap turnen voor vrouwen en meisjes met een zak vol eremetaal naar huis. In Sas van Gent ging het met liefst tien gouden medailles aan de haal. Alle Zeeuws-Vlaamse clubs, aangesloten zijn bij de KNGU, waren present. Dat zorgde voor een sfeervolle entourage in een sporthal waar de wedstrijden via een strak schema in goede banen werden geleid. Dat Voorwaarts met het meren deel van de plakken naar Axel vetrok, verbaasde niemand. De club timmert immers al jaren op een voortvarende manier aan de weg. Naast de tien gouden me dailles veroverde de club ook nog heel wat zilver en brons. Een knappe prestatie, aange zien Voorwaarts getalsmatig pas de derde club in Zeeuws- Vlaanderen is met 150 jeugdle den. EMM Terneuzen (ruim drie honderd) en Thor Sas van Gent (circa tweehonderd) torenen daar bovenuit. Overigens verschenen ook heel wat leden van EMM op het lijst je van sporters dat niet met lege handen de reis huiswaarts moest maken. Het team liet ze ven keer goud in de boeken op nemen. Het organiserende Thor had met Joyce de Bakker, Ju dith van der Meijden en Esmée Jurriëns drie gouden winnaars in haar midden. Drie keer goud Knap was het resultaat van de kleine vereniging Olympus uit Vogelwaarde. Die was goed voor drie keer goud via Marit Rademakers, Amy Verhallen en Melissa van Gimst. Niet eerder trad Olympus zo nadrukkelijk op de voorgrond. Zaamslag was goed voor twee keer goud en Vlug en Lenig uit Koewacht en HTGV uit Hulst legden beslag op één gouden plak. Opvallend waren de hoge scores in de jongste categorieën. Zo liet Tessa de Vos van Voor waarts bij de instap NTS (Natio naal Turn Systeem) categorie 14 een totaal van liefst 36,90 note ren. Bij de instap eindigden de meeste medaillewinnaars overi gens ruim boven de 35 punten. Zo scoorde Robin Wolrabe van EMM 35,70 bij de groep NTS 11 Aafke Roodzant, eveneens van Voorwaarts, was bij de pupillen 1 NTS 12 goed voor 36,70 pun ten. Op het hogere niveau vielen de puntentotalen begrijpelijker- v_an onze sportredactie HULST - In het badminton kon alleen het eerste team van Den Ossaert uit Hulst terugblikken ÜP een uitstekende competitie- ronde. Het versloeg in de derde Wasse Terneuzen met 7-1. k dezelfde klasse moest Den Os saert 2 met 2-6 het onderspit del ven tegen Rillandia Smashers. Het derde team van de Hulster vereniging verloor met dezelfde cijfers van Sinar'75. Den Ossaert-Terneuzen 7-1: Den Ossaert was sterker, maar de grote score was enigszins ge flatteerd. Twee driesetters en een spannende tweesetter had den ook in het voordeel van Ter neuzen uit kunnen vallen. Het enige winstpunt voor het team uit de Scheldestad schreef Ste fan van de Velde op zijn naam in het enkelspel. Hij won in twee sets van René Annard. Spannender was het vrouwenen kel tussen Judtih Mangnus en Monique de Kok. Mangnus beef twee keer nipt aan de positieve kant van de score met 22-20 en 21-18. De gemengde dubbelspe len gaven eveneens weinig krachtsverschil te zien. Het tweetal René Annard/Judith Mangnus won na een slopend ge vecht de derde set met 21-18 van Stefan van de Velde en Sil via van Staten. Dat gold even eens voor Wies Koekkoek en Mi- rella de Vijlder. Zij wonnen de derde set met 21-19 van Michaël Sprenkels en Monique de Kok. Den Ossaert 2-Rilliandia Smas hers 2-6: Marja de Bruijn pakte de enige punten. In het enkel spel trok ze tegen Cynthia Swan- nen in drie sets de winst naar zich toe. In het dubbel had ze sa men met haar teamgenote Ha- riëtte de Rijk eveneens drie sets nodig om de winst veilig te stel len. De nederlaag had iets mil der kunnen uitvallen. In het ge mengd dubbel moest het tweetal Franks Seghers/Hariëtte de Rijk pas na drie sets buigen. Sinar'75-Den Ossaert 3 6-2: Het Judith van der Meijden in actie op de brug. De turnster van Thor uit Sas van Gent zou later de gouden medaille winnen. foto Camile Schelstraete door Rinus Verberkmoes KLOOSTERZANDE - Topploe- gen kunnen het zich soms ver oorloven: matig spelen en toch ruim winnen. Zo kon Clinge gis teren uit Kloosterzande vertrek ken met een 5-1-overwinning terwijl de ploeg niet eens groots acteerde. Voor winnende coach Honny Claessens een bevesti ging van wat hij al geruime tijd weet. „Dit Clinge heeft scorend vermogen." Clinge kwam wat makkelijk op voorsprong. In een innige omar ming tussen Thomas Leegwater en Hontenisse-verdediger Tom Rijk zag de scheidsrechter reden voor een strafschop. Peter Dru- mont mocht het karweitje kla ren (0-1). Na deze opsteker was vrouwe Fortune Clinge in de 39e minuut opnieuw goed gezind na een in zet van Bert Buijs. Terwijl doel man De Bakker op weg was de bal te onderscheppen, verander de verdediger Johnny Bun de baan van het schot waardoor zijn doelman op slag kansloos werd: 0-2. De koek was daarmee nog niet op. Want net voor rust ging Bert Buijs op rechts goed door om vei'volgens een loepzuivere pass op de instormende Thomas Leeg water af te leveren. Het intikker- tje was goed voor 0-3. Halverwe ge de wedstrijd was al sprake van een gelopen koers. In de tweede helft kreeg de thuisploeg een sprankje hoop toen een strafschop vanwege hands van Jean-Ruud de Houck door Jeroen Maas werd benut: 1-3. In de eindfase liep de koplo per toch nog uit naar een erg rui me 1-5. Hontenisse-Clinge 1-5 (0-3). 22. Peter Drumont 0-1 (strafschop), 39. Bert Buijs 0-2, 44. Thomas Leegwater (0-3), 55. Jeroen maas 1-3 (strafschop), 84. Thomas Leeg water 1-4, 89 Bert Buijs 1-5. ScheidsrechterK. Koknel (Roosen daal). Gele kaarten: Wilco Broek hoven, Tom Rijk (Hontenisse), Mi chaël de Block en Vincent Martens (Clinge). Aantal toeschouwers: 150. Hontenisse: Pim de Bakker, Tom Rijk, Jeroen Maas (76. Barry van Meele), Sam de Theye, Johnny Bun, Gyon Asselman, Dave de Boy 74. Marco van Meele), Jeroen Ver schuren, Wilco Broekhoven, Gert- jan van den Dries, Peter-Paul van de Kerkhove. Clinge: Vincent Marlens, Dennis de Block, Jean-Ruud de Houck, Jurgen ras, Michael de Block, Bjom Luycks, Bert Buijs, Peter Drumont (74. Eef Coenen), Tho mas Leegwater, Martin Leegwa ter, Davy van Puyvelde (44. Tho mas de Deckere). wijs lager uit, omdat daar stren ger gejureerd werd. Toch was Hilde Hamleink van Voor waarts bij de senioren NTS 6 goed voor 34,80. Haar clubgeno te Stéphanie Ambrosini liet bij de junioren NTS 9 35,40 note ren. vrouwendubbel Christian Kouijzer/Miriam de Maat zorg de voor een winstpunt in twee sets. Het gemengd dubbel Wim Strobbe/Christian Kouijzer won eveneens, maar wel in drie sets. De derde set werd met overtui gende cijfers (21-8) gewonnen. Het krachtsverschil tussen bei de teams was niet zo groot als de uitslag doet vermoeden. En kele spannende tweesetters en een driesetter, die pas in de laat ste set met 22-20 werd beslist, il lustreerden dat. TERNEUZEN - In een vriend schappelijke wedstrijd speelde een Aardenburg knap gelijk (3-3) bij Steen. Terneuzen won geheel in de lijn van het klasse- verschil met 4-0 bij Ria Westdor- pe. Vierdeklasser Biervliet won met 3-1 van het één klasse lager spelend Graauw. Ria Westdorpe-Terneuzen 0-4: In het eerste kwartier werd de thuisploeg overrompeld en had geluk dat de schade beperkt bleef tot 0-1 door een doelpunt van Mario de Fouw. Daarna deed Ria aardig mee en kreeg een grote kans via Menno den Dekker. In de tweede helft domi neerde Terneuzen en kon de thuisploeg niet meer gevaarlijk worden. Darryl Rawidjan zorg de voor 0-2. Daarna bepaalde Dwight van Hulle met twee doel punten de eindstand op 0-4. Steen-Aardenburg 3-3: Aarden burg nam door Michel Leijte de leiding. Eddy van de Bosch zorg de voor 1-1, maar opnieuw na men de bezoekers een voor sprong door Steven van Hulle, Net voor de pauze liet Jeroen van Houte 2-2 noteren. Ook in de tweede helft kwam Aarden burg aan de positieve kant van de score door een doelpunt van Jelle de Vreeze. Eddy van de Bosch bepaalde de eindstand op 3-3. Bicrvliet-Graauw 3-1: De thuis ploeg leidde bij rust met 2-1. Ru ben de Meijer (uit een straf schop) en Rens Gielleit zorgden voor een 2-0-voorsprong. Daar na kwam de vijfdeklasser door een doelpunt van Jan Dhaens te rug tot 2-1. Na de hervatting be paalde Michiel Moorthamer uit een kopbal de eindstand op 3-1 voor de thuisploeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 43