SSV letterlijk kansloos in Katwijk Schilperoort wordt er moedeloos van PZC Dauwendaele gaat na zege met goed gevoel winterstop in Walcheren rukt op naar tweede plaats \9 Krappe 1-0-nederlaag doet geen recht aan enorm kwaliteitsverschil met Quick Boys AZVV verliest degradatieduel maandag 18 december 2006 jnnrMartiin de Koning KATWIJK - Wat moet keeper Peter Kromhout van Quick Boys blij zijn geweest met de poging lot een slütoffensief van SSV'65. Doordat de Goese ploeg in de laatste minuten van het duel in Katwijk op zoek ging naar de 1-1. schopte het de bal warem pel het strafschopgebied van de tegenstander in. Daardoor Docht Kromhout twee minuten loor tijd eindelijk doen waar- loor hij doelman is: de bal met je handen pakken. lot dan toe had de keeper zes te- aigspeelballetjes en twee afge maaide passes aangeraakt. Dat ion hij met zijn voeten af. De Coesenaren kregen dan ook niet tén kans, hoewel iemand met Rn SSV-bril misschien het schot in de laatste minuut van janvoerder Arjan Koopmans na meetellen. De wanhoopspe- ge! vanaf de punt van het zes tienmetergebied ging huizen hoog over. Dat SSV tot de laatste seconde cocht hopen, viel de thuisploeg ernstig kwalijk te nemen. Het iad de wedstrijd in de eerste helft al moeten beslissen en de tegenstander met een grote ne- lerlaag naar huis kunnen stu ren. De ploeg domineerde vanaf [de eerste minuut. SSV-trainer Harco Groeneveld had dat ook renvacht. „We zijn gestart zón ier aanvallende intenties. Te- een ploeg als deze weet je je wordt afgeschoten als je gaimeevoetballen." Wilde trap Juels winnen was voor de Goe- enaren echter ook te veel ge raagd. Iedere poging tot een in- lividuele actie werd door de huisploeg in de kiem gesmoord, jok de terugkeer na enkele we ien afwezigheid van bepalende spelers als Mevlud Eryürük (ba sis) en Marcel Kole (viel op slag ran rust in voor de aan zijn ham- jstnng geblesseerde spits Christi an Boon) zorgde niet voor extra dreiging. Dus beperkten ceGoesenaren zich tot het blind wegschoppen van de bal, waar- GOES - In de tweede klasse van het zaterdagvoetbal ging alleen de wedstrijd tussen AZW en Dinteloord door. De Zeeuws-Vlaamse ploeg verloor het degradatieduel met 1-2. |De bezoekers waren vanaf het de betere ploeg, maar had den de pech dat een snel doel- 'punt van Van Est om onduidelij ke redenen werd afgekeurd. Hal- jverwege de eerste helft werd het door Jurgen Traets 0-1. Door !sn tweede gele kaart van Dan ny Aarnoutse kwam de thuis ploeg al voor rust met tien man te staan. Twaalf minuten na de pauze schoot Jeroen van Laarho ren een vrije trap dwars door de huur voor de 0-2. AZW kwam door een kopbal van Jeroen den Doelder in de 72e minuut terug tot 1-2. Twee spelers uit selectie gezet lij Geinoord NIEUWEGEIN - Trainer Gerrit 'lomp van zaterdag-hoofdklas ser Geinoord heeft de spelers Barry Roestenburg en César Mendoza uit de selectie gezet. Roestenburg werd de sanctie op- pegd vanwege zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Spaken burg. Mendoza wilde niet inval len in de thuiswedstrijd tegen IJsselmeervogels. Oostkapelle sprokkelt punt OOSTKAPELLE - Oostkapelle heeft weer een punt gesprok heid in de eerste klasse C van Bet zaterdagvoetbal. Thuis te len nummer twee Rijsoord bleef het 0-0. Daardoor blijft Oostkapelle op dé voorlaatste plaats staan, met slechts drie punten voorsprong °P hekkensluiter Terneuzense Boys. De Walcherse eersteklasser speelde tegen Rijsoord met een Waar vergrendelde defensie. Den enkele keer brak Rijsoord door die barricade heen, maar dan stond doelman Matthijs van "ageningen zijn mannetje. Met minimale aanvallers creëer de Oostkapelle zelf enkele kan sen. De grootste was voor aan valler Ricardo Schipper, die de baltegen de lat kopte. bij spelers elkaar al complimen ten maakten als iemand met een wilde trap eens de helft van de tegenstander haalde. Het enige doelpunt viel uit een stilstaande spelsituatie. Gezien het wedstrijdbeeld was dat op vallend. Voor coach Groeneveld niet. „Volgens mij komt tachtig procent van de tegengoals uit zulke situaties", werd hij er wanhopig van. „Terwijl we zul ke goede afspraken maken." Van die afspraken merkte voor al Quick Boys-spits Nick van Baaren niets. Die mocht de vrije trap van Maarten Bak vlak voor het vijandige doel vrij aanne men en breed tikken op Derek van der Plas, die simpel kon bin nenschieten. Het doelpunt viel op een mo ment dat de bezoekers een begin- offensief van Quick Boys, dat duidelijk een snel doelpunt wil de maken, hadden overleefd en een klein beetje onder de druk vandaan kwamen. De thuis ploeg had toen al een aantal goe de kansen gehad, vooral omdat Jaap van der Plas op de rechter kant keer op keer de vrijheid kreeg de bal voor te zetten. Het centrum van de verdediging, met de goed spelende Jaimy van Bloppoel voor het eerst dit sei zoen in de basis, bleef wel aar dig overeind. De thuisploeg kreeg kansen, maar die gingen vooral naast en over of eindig den bij de degelijk spelende doelman Christol van Campen- hout. Fantasieloos Het overwicht van Quick Boys was zoveel groter, dat de ploeg na rust dacht ook zonder inspan ning verder uit te lopen. Het fan tasieloze spel van de Katwijkers was goed genoeg om SSV moei teloos tegen te houden, maar niet om veel uitgespeelde kan sen te krijgen. „Daar hadden we op gehoopt", zei Groeneveld na afloop. „We speelden het eerste half uur van de tweede helft om geen doelpunten tegen te krij gen. Het laatste kwartier heb ben we geprobeerd iets te force ren.". Dat deed de trainer door de lan ge Van Bloppoel naar voren te dirigeren. Ook hij kon echter niks forceren. Dat de thuisploeg zich tenslotte verlaagde tot tijdrekken om de overwinning binnen te halen, zei veel meer over het zwakke spel van Quick Boys dan over het niveau van SSV. De fanatieke fans van de thuisploeg zaten er niet mee. Het handjevol SSV-supporters, dat zich al heeft neergelegd bij degradatie uit de hoofdklasse, evenmin. „Kijk nog maar eens goed om je heen", wezen ze el kaar na afloop op de schitte rende accommodatie in de dui nen. „Zulke mooie sportparken zie je in de eerste klasse niet." Quick Boys-SSV'65 1-0 (1-0). 37. Derek van der Plas 1-0. Scheid- rechter: P. P. Beudeker (Kromme nie). Gele kaart: Khaled Boufrahi, Jaimy van Bloppoel en Ronnie Hil- lebrand (allen SSV'65). Aantal toe schouwers: 1300. SSV'65: Christol van Campenhout; Bram Plomp, Jaimy van Bloppoel, David den Hollander, Ronnie Hille- brand; Mevlud Eryürük (68. Jaimy Tims), Mehmet Dolma, Arjan Koopmans, Niels Paardekooper. Khaled Boufrahi (76. Michel de Groote), Christiaan Boon (45. Mar cel Kole). Joffrey Geldof gaat op avontuur in het duel met Hoek. Sam Ysebaert probeert in te grijpen. Links Taoufik Ameziane. door Jan Dagevos KLOETINGE - Hoe hij precies de 2-1 had gescoord, kon hij zaterdagmiddag een half uur na de wedstrijd tegen Kloe- tinge niet meer navertellen. „Nadat ik de bal tegen het net zag ploffen, ben ik meteen weggerend", vertelde Hoek-aan- valler Istvan Bakx. „Het moest er even uit." De frêle linksbuiten balde zijn vuist en slaakte enkele vreugdekreten. „Het was de emotie, de opluchting", verklaarde Bakx nadien. „We zaten niet zo lekker in de wedstrijd, terwijl het cruciaal was. We willen bij de eerste vijf eindi gen, dus moest er gewonnen worden." Zijn doeltreffende uithaal bleek nader hand genoeg voor de winst. Kloetinge zette in de slotfase nog wel aan, maai de gelijkmaker bleef uit. „En dus kun nen we met een lekker gevoel de winter stop in", stelde Bakx. „Even tot rust ko men en dan werken aan een goede twee de competitiehelft." „Deze winst is belangrijk voor de club", vond middenvelder Taoufik Ameziane van Hoek. „We blijven nu toch bovenin meedoen. De club heeft bepaalde ambi ties, heeft die ook uitgesproken, al vind ik wel dat men realistisch moet blijven. Als je ziet waar Hoek vandaan komt. Vo rig seizoen speelden ze onderin. Als je nu naar ons puntentotaal kijkt, doen we het niet zo slecht. Qua spel moet het al leen beter." Beter dan de ploeg in de derby tegen Kloetinge liet zien. „Al was het natuur lijk op dit zware veld heel moeilijk voet ballen", vond Ameziane. „Maar we missen lef. We werden door Kloetinge aardig onder druk gezet, en dan is het juist belangrijk om te blijven voetballen. De tegenstanders doen hun huiswerk goed en zetten ons op het mid denveld vast. Zodra dat gebeurt, heb ben wij een probleem." Handrem Kloetinge won inderdaad voortdurend de slag op het middenveld. Ook Amezia ne kon het spel niet naar zijn hand zet ten. „Ik speel wel een beetje met de handrem er op", bekende de middenvel der. „Als ik nu weer tegen een gele kaart oploop, ben ik meteen voor twee door Jan Daqevos KLOETINGE - Winnen van Hoek. Het blijft voor Kloetinge een bijna onmogelijke opgave. Zaterdag leed de Bevelandse ploeg andermaal een nederlaag tegen de rivaal: 1-2. „De moed begint me een beetje in de schoenen te zakken", vertelde Kloetinge-speler Corné Schil peroort zaterdag na afloop. Voor Schilperoort was het zijn vierde derby. Na drie gelijke spelen volgde er nu een neder laag. „Terwijl we ook nu weer beter waren", oordeelde de middenvelder. „Het is frustre rend." Zaterdag ontbrak het bij Kloe tinge vooral aan finesse. De spitsen Ronald Zwager, Daan Esser en John Schot functio neerden naar behoren, maar in de eindfase ging het nogal eens mis. „Elke keer is die laatste bal niet goed, of de pass is te zacht, of we sluiten niet goed aan. En soms lopen we ook niet slim in. Bij Hoek hebben ze die slimheid voorin wel. Neem Huygens. De hele wedstrijd zie je hem niet, maar bij die corner staat hij wel op de goede plaats. Als wij Huygens en Bakx erbij zouden hebben, zou den we om het kampioenschap in de hoofdklasse mee kunnen doen." Hard gelag Voor Schilperoort en zijn ploeg was de nederlaag een hard ge lag. De ploeg bevindt zich na de mindere resultaten van de laatste weken (twee punten uit de laatste zes duels) in de geva renzone en zal na de winter stop alle zeilen moeten bijzet ten om lijfsbehoud af te dwin gen. Schilperoort: „Het balle tje zal toch een keer goed moe ten vallen. Op de trainingen wordt er wel volop gescoord, dus het vertrouwen moet een keer terugkomen. Vorig sei zoen gingen we de winterstop in met 11 punten, nu hebben we er twaalf. Meestal komen we sterk uit de winterstop, al is het ook gevaarlijk om je daar aan vast te houden. Ja, het wordt nog behoorlijk zwaar." „Misschien was het wel niet zo slim om al snel te roepen dat we beter waren dan vorig sei zoen, al blijf ik erbij dat we qua spel voor niet zo heel veel ploegen onderdoen. We wor den niet weggespeeld. Als je al le wedstrijden nog eens nagaat, dan zeg ik dat we net zo goed in het linkerrijtje hadden kun nen staan." Corné Schilperoort foto Willem Mieras wedstrijden geschorst. En de trainer wil ook niet altijd dat ik diep ga. Soms is dat wel eens frustrerend, maar ik doe het in het belang van het team. Het gaat niet om mij, maar om Hoek. De punten zijn het belangrijkst." „We hebben niet goed gespeeld, maar we hebben wel mentale weerbaarheid getoond", vond topschutter Jan Huygens. „Dat is iets dat er in sommige wedstrijden wel eens aan ontbroken heeft." Op naar de twee de competitiehelft dus, en op naar een topklassering. Of wellicht zit er voor Hoek na het onverwachte verlies van koploper IJsselmeervogels tegen GVVV nog meer in. „Toch acht ik die ploeg een stukje sterker dan wij", stelde doelpun tenmaker Bakx. „IJsselmeervogels is een completere ploeg dan Hoek." Capelle en Doto laten oog vallen op Schilperoort KLOETINGE - De hoofdklas sers Capelle en Doto hebben hun oog laten vallen op Cor né Schilperoort. De clubs willen de middenvel der van Kloetinge volgend voetbalseizoen in hun selec tie opnemen. Schilperoort is op de hoogte van de belang stelling, maar heeft nog niet met beide clubs gesproken. De 22-jarige speler van Kloe tinge toonde zich zaterdag verrast door het uitlekken van het nieuws, maar draaide er niet omheen. „De mensen mogen het weten", zei Schil peroort, die management, recht en economie aan de Ho geschool in Rotterdam stu deert. „Ik zal er heus niet minder door gaan spelen." Schilperoort is aan zijn derde seizoen bezig bij Kloetinge en heeft voor het tweede jaar een basisplaats. Daarvoor kwam de speler uit Bruinisse uit voor RBC. GPC onderuit in bekerduel VLISSINGEN - GPC Vlissingen is er niet in geslaagd de volgende ronde van de amateurvoetbalbeker te halen. De zaterdag-tweedeklasser ging in Gorinchem onderuit te gen Unitas: 2-6. De thuisclub was vanaf het begin goed bij de les. Al in de eerste minuut werd het door André Zondag 1-0 en na een kwartier zorgde Christaan Perrief voor 2-0. Wessel Ley er kon er twee minuten later 2-1 van maken, maar nog voor rust liep de thuisploeg uit naar 5-1 door goals van op nieuw Perrief (27e minuut), Rutters (34e) en Zondag (45e). Smaal maakte er negen minuten na rust 6-1 van. Een afstandschot van Robin de Pagter leverde elf minu ten voor tijd de 6-2 op. Vrije trap redding Oostkapelle GOES - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal speel den Oostkapelle en Smerdiek beiden gelijk. Oostkapel- le-Rijnvogels eindigde in 1-1. Smerdiek en Jodan Boys kwamen in hun duel niet tot scoren. Oostkapelle-Rijnvogels 1-1. De bezoeksters, die tot nu toe alleen de thuiswedstrijd tegen Oostkapelle verloren, gin gen meer gedreven van start dan de thuisploeg. Pas in de slotminuut van de eerste helft leverde dat de 0-1 op. Na rust was de thuisclub gelijkwaardig, maar er was een om streden beslissing van arbiter Bokelaar nodig om op gelij ke hoogte te komen. Vlak voor tijd was hij het voortduren de commentaar van de bezoeksters zo beu, dat hij op vijf meter van het doel een indirecte vrije trap aan Oostkapel le toekende. Mandy Hengst schoot de bal in het dak van het doel. Smerdiek-Jodan Boys 0-0. De inzet was prima, het aantal kansen niet gering, maar een doelpunt zat er weer niet in voor de Thoolse formatie. Voor de ploeg van Wim Scher- penisse eindigde de wedstrijd teleurstellend in 0-0. Zuijdwegt trainer Hoedekenskerke HOEDEKENSKERKE - Ronald Zuijdwegt is vanaf vol gend voetbalseizoen trainer van Hoedekenskerke. De oud-speler van Kloetinge speelt nu nog voor de zater dag-vierdeklasser. Hoewel de resultaten dit jaar sterk ver beterden ten opzichte van vorige seizoenen besloten de club en de huidige oefenmeester Pearl Doesburg aan het einde van dit seizoen uit elkaar te gaan. Wouters blijft bij Vogelwaarde VOGELWAARDE - De complete technische staf van vijf- deklasser Vogelwaarde blijft ook volgend voetbalseizoen bij de club. Trainer Ivo Wouters, assistent-trainer Patrick Boussen en keeperstrainer Dimitri Goossen plakken er nog een jaar aan vast. Vlissingen naar volgende ronde GOES - Vlissingen heeft de volgende ronde van het beker voetbaltoernooi bereikt. De ploeg van trainer Ruud Pen- nings won met 3-0 bij DIA. De thuisploeg, uitkomend in de vierde klasse, kreeg welis waar kort na het begin via een uitval een goede kans, maar hierna had Vlissingen de wedstrijd in handen. Voor Vlissingen waren Mervin Niemantsverdriet, Mark Minder- houd en Chiel Marnus trefzeker. door Klaas Verspoor GOES - Door een 6-0-overwin- ning op WHS gaat zaterdag-der deklasser Dauwendaele met een goed gevoel de winterstop in. In het andere inhaalduel in de der de klasse A van het zaterdag voetbal kwam Veere in Koude- kerke tegen VCK niet verder dan 0-0. Dauwendaele-WHS 6-0. De wedstrijd werd in Middelburg gespeeld op het kunstgrasveld. In een levendige eerste helft liep Dauwendaele uit naar 3-0, maar het had ook zo 3-2 kunnen zijn. WHS schoot twee keer op de paal. Gert-Jan van Leiden zorg de met een kopbal voor de 1-0 en Joran Moes scoorde op fraaie wijze de tweede treffer. Uit een vrije trap tekende René de Nooijer voor de 3-0. Drie minu ten na rust, toen Francis Lange- maire voor 4-0 zorgde, was het verzet van WHS gebroken. Door goals van opnieuw Van Leiden en Chris Kiala liepen de Middel burgers verder uit. VCK-Veere 0-0. Beide ploegen kregen in de open wedstrijd vol op kansen. Achteraf mocht VCK het meest blij zijn met een gelijk spel. Veere verzuimde vooral in het eerste kwartier van de eer ste en tweede helft om te scoren. Grote man bij de thuisploeg was doelman Leroy Patty. Hij onder scheidde zich met een paar goe de reddingen. Een goal van VCK-speler Erik Goudt werd wegens buitenspel afgekeurd. van onze sportredactie VLISSINGEN - Via de tweede 1-0-overwinning op rij, ditmaal uit bij Val Aan, heeft Walcheren de tweede plaats op de ranglijst in de vierde klasse B van het zondagvoetbal weer ingenomen. De achterstand op koploper FC Bergen; dat zelf niet in actie kwam, bedraagt twee punten, maar de Brabanders hebben twee wedstrijden minder ge speeld. In de vierde klasse A boekte Sluiskil een belangrijke zege op IJzendijke. De ploeg droeg daar mee de rode lantaarn over aan Corn Boys en liet ook IJzendijke achter zich op de ranglijst. Val Aan-Walcheren 0-1: Op het slechte veld in De Heen waren de Vlissingers de sterkste partij, maar wat scoren betreft verkeer den zij niet in goeden doen. Ook nadat Najim Boughmari met een keiharde kopbal uit een hoekschop in de 27e minuut de score had geopend (0-1), bleven er de nodige kansen onbenut. Hierdoor werd het in de slotfase nog spannend toen de thuisclub de schroom van zich afwierp en met opportunistisch spel de aan val zocht. Walcheren hield ech ter stand en kreeg via uitvallen kansen de score uit te bouwen, maar het bleef bij 0-1. Vierde klasse A Hontenisse-Clinge 1-5: Het duel in Kloosterzande begon twintig minuten later dan gepland om dat arbiter Koknel uit Roosen daal moeite had de weg naar het terrein te vinden. Koploper Clin- ge speelde matig, maar won toch. Peter Drumont zette Clin- ge uit een strafschop op voor sprong. In de 39e minuut werd het 0-2, toen inzet van Bert Buijs van richting werd veran derd. Thomas Leegwater bepaal de de ruststand op 0-3. Jeroen Maas benutte in de tweede helft een penalty (1-3). In de slotfase liep Clinge uit naar 1-5 via Tho mas Leegwater en Bert Buijs. Sluiskil-IJzendijke 2-0: IJzendij ke leed een gevoelige nederlaag. Sluiskil was feller dan de oppo nent. Na ruim een half uur kwam de thuisploeg op voor sprong via de Belg Christoph Vereecke. Na de pauze had IJ zendijke het initiatief, zonder ge vaarlijk te worden. Sluiskil mis te vervolgens een penalty. Kevin Sermijn schoot op de paal. Die zelfde speler bepaalde in de 82e minuut de eindstand op 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41