PZC Delta Sport blijft EMM nipt voor Mevo'80 overweegt te stoppen All Ready derde na eerste competitiehelft Emergo-toernooi kijkt naar Schouwen Anton Ista tweede in districtsfinale De Leeuw houdt twe achtervolgers over Kevin de Pagter houdt zijn woord Doelman Jacco de Looff scoort met worp over zo'n 35 meter Zonnemaire haalt uit: 19-1 Simpele winst Delta Sport 2 agenda maandag 18 december 2006 door Pieter van Klinken BLEISWIJK - All Ready sluit de eerste helft van het zaalsei zoen af op een gedeelde derde plaats. De Zierikzeese korfbal lers wonnen zaterdag in Blcis- wijk met 8-12 van Weidevogels en kwamen daarmee op zes pun ten. De eersteklasser deelt de derde plek met drie andere ploe gen. Volgens Dennis Voshart komt de eindejaarspauze van twee weekeinden op een goed mo ment voor de ploeg. All Ready kampt inmiddels met een aantal lichte blessuregevallen. Met na me de knie van Jan Willem van Nieuwenhuize is nog niet hele maal honderd procent hersteld. Remy Quist heeft een blessure aan zijn enkel en ook Dennis Voshart zelf is niet helemaal top- fit. Het zijn de kosten van het de buut in de eerste klasse. De ploeg loopt al heel het seizoen op de toppen van de tenen. Ook zaterdag werd dat duide lijk. All Ready won weliswaar, maar speelde heel slecht. Het ge luk was dat de tegenstander Weidevogels was. Die ploeg pak te nog geen punt in de eerste klasse. Wel was het daarom een belang rijke wedstrijd. All Ready kon zich in de middenmoot nestelen en Weidevogels wilde de laatste strohalm grijpen. Nerveus Het begin van de wedstrijd was daardoor heel nerveus met veel foutjes aan beide kanten. De voorsprong die All Ready eigen lijk snel wilde pakken, kwam zo doende pas laat tot stand. De Zierikzeeënaren herstelden zich in de tweede helft enigszins. Met name in verdedigend op zicht. Weidevogels kwam daar door nog maar één keer tot sco ren. All Ready trok vervolgens de wedstrijd naar zich toe. De ploeg gaat niet veel doen de komende twee weken. Voshart „We doen het lekker rustig aan. Op 6 januari staat koploper Tweemaal Zes op het program ma, dat is ook een wedstrijd om niks. Die zullen we wel verliezen. Daarna wordt het met wedstrij den tegen Swift, HKC, Kinder dijk en Maassluis pas echt be langrijk." Scores All Ready: Dennis Voshart 4, Esther Snoelc en Remy Quist bei den 2, Desiree Voshart, Anouk van Tiggelhoven, Jan Willem van Nieu wenhuize en Henk de Graaf allen 1. doorTom van Gurp MIDDELBURG - Delta Sport ging gisteren met twee punten weg uit de sporthal van EMM in Middelburg: 16-17. Voor de vier de keer op rij wonnen de Zierik zeese handballers een duel in de eerste klasse. Maar het had wei nig gescheeld of de Zeeuwse ploegen hadden de punten moe ten delen. Met nog vijftig seconden te spe len maakte Vincent van der Mey- de van EMM de aansluitingstref fer. Delta Sport probeerde na die treffer de bal in de ploeg te houden, maar slaagde daarin niet. 0,6 Seconden stonden er nog op het bord toen EMM op de rand van het zesmetergebied een vrije worp kreeg. Een laat ste wanhoopschot van Van der Meyde ging richting het doel van Delta Sport. De bal beland de tegen de paal. Het had wei nig uitgemaakt, want het eind signaal had al geklonken. Het was echter typerend voor de spanning in de Zeeuwse derby. Zo boeiend als het einde van de wedstrijd was, zo tam was het begin. Na acht minuten was er nog maar één keer gescoord, na melijk door Jimmy Niemans van Delta Sport. De trainer van de Zierikzeese ploeg, Bert Nuijens, had wel een verklaring voor die saaie start: „We begonnen veel te slap aan de eerste helft. In de rust heb ik even de puntjes op cle i gezet/' Dat was wel nodig ook, want bij rust had Delta Sport er slechts vijf in liggen. ZONNEMAIRE - De voetballers van Zonnemaire hebben giste ren een ongekende 19-1-over winning behaald. Slachtoffer was het nog puntloze en onthut send zwakke Jong Ambon 4. Door de monsterscore muteert het doelsaldo van de Schouwse ploeg van min twee in plus zes tien. Ook op de ranglijst maakt Zonnemaire een sprongetje. Ne gen verschillende spelers von den het doel. Peter Stouten deed dat vijf keer, Marcel de Vlieger maakte er vier. Leonax'do Geel hoed, Steven Verseput en Ex-win van de Wekken wisten alleen twee keer het net te vinden. Ri chard de Bilde, Wim Stouten, .Maurice Hart en Jasper Waal- wijk scoorden één keer voor Zonnemaire, dat werd gecoacht door bestuurslid Stoffel Duin- houwer. Spelex-tx-ainer Ronald van Dongen tobt nog steeds met zijn gezondheid. GOES - De handballers van Del ta Sport 2 wonnen gisteren met ruime cijfers bij Blauw Wit 2. In Den Bosch won het Zierikzeese team met 21-33. Echt ven-assend was de forse uit slag niet. Blauw Wit bungelt niet voor niks onderaan de rang lijst in de derde klasse. Het klas senverschil tussen beide ploe gen was veel te groot. En dan was het Schouwse bolwerk van Bex-t de Vos nog niet eens op vol le oorlogssterkte. Na acht duels is het niettemin klip en ldaar dat de titelstrijd gaat tussen de Beuk, Mixed Up en Delta Sport 2. Een saaie ont wikkeling, meent De Vos. „Het is vrij eenzijdig. Voor ons zijn er eigenlijk nog maar drie belang rijke partijen." Quinten Haze keerde na zes weken afwezig heid (gebroken teen) weer terug binnen de lijnen. maandag Soccer Pepsi Indoor Soccerevent. Poule duels: Renesse-SKNWK, WIK'57- Dreischor, Dreischor-Renesse, SKNWK- WIK'57, Dreischor-SKNWK en WIK'57- Renesse. Locatie: Sport- en Recreatie centrum Westerschouwen, Burgh- Haamstede. Vanaf 19.30 uur. En dat was er één minder dan EMM, dat dus met een 6-5-voor- sprong de kleedkamer opzocht. De thee moet bij beide ploegen bijzonder goed gesmaakt heb ben, want na vier minuten in de tweede helft was het al 8-8. Ty perend voor de krachtsverhou- dingen in de zaal was dat' het verschil tussen Delta Sport en EMM, tot 9.-11, nooit gx-oter was dan één punt. Die sprong naar twee punten vex'schil werd op een wel heel vx-eemde manier bereikt. Een aanval van EMM was net afge slagen, waarna de bal in de han den van Delta Spoi-t-keeper Jac co de Looff terechtkwam. Die keek heel even naar de goalie van EMM, Erwin van der Broek, en zag dat die even niet oplette. De Looff twijfelde niet en gooi de de bal, vanuit zijn eigen zes metergebied, over een afstand van zo'n 35 meter midden in het doel van EMM. Wereldwedstrijd Al enkele weken probeert de Delta Sport-keeper om op die manier te scoren. Tot gistex-en zonder succes. „Jacco mag het elke wedstrijd een keer probe ren", aldus Nuijens, „en als het lukt, nog een keer." Die tweede poging bleef achterwege. De Looff had die ook helemaal niet nodig om uit te blinken. Dat luk te met zijn goede keeperswerk ook wel. Net als de Middelbux-g- se keeper. „Erwin speelde een wereldwedstrijd", vond EMM-aanvoerder Marcello Tax. Hij was sowieso positief over het spel van zijn ploeg. Ondanks het vijfde vexties op rij ziet de aanvoerder een stijgende lijn bij EMM: „In de vox-ige wedsti'ijden was altijd of de aanval of de ver dediging goed. Nu waren aanval en verdediging allebei goed." EMM-trainer Hans Dierickx sloot zich volledig aan bij zijn aanvoerder: „Als je ziet hoe ex- voor elkaar gewerkt is. Dat heb ik afgelopen vier wedstrijden ge mist. Toen was het stil in de groep. Nu helpen ze elkaar- tij dens de wedstx-ijd." Hoewel het een derby was, vond Diex-ickx het een wedstrijd zoals alle anderen. Bij de spelex-s riep deze wedstx-ijd wel speciale ge voelens op. „Ik zat vol span ning", aldus Tax. „We spelen al jaren tegen die jongens en het blijft altijd een derby. Maar na EMM'er Tijs de Vos (nummer 10) wordt in de mangel genomen door twee spelers van Delta Sport. foto Lex de Meester Spelersnood lijkt Schouwse basketbalclub fataal te worden door Bas Abresch VLISSINGEN - De 83-25-neder- laag die Mevo'80 dit weekeinde leed tegen Marathon zou wel eens de laatste van de Schouwse basketbalclub kunnen zijn ge weest. Vanwege het gebrek aan vaste krachten beraden bestuur en spelers zich over de toe komst. „We gaan er eigenlijk van uit dat het einde oefening is", aldus speler en aanspreek punt Jan-Kees Jongejan. Het definitieve besluit zal rond de jaarwisseling vallen. Eerst wil Mevo'80, met nul punten hekkensluiter in de tweede klas se, nog proberen wat mensen over te halen om te komen bas ketballen. Daarbij wordt onder meer gedacht aan oud-spelex-s. Mevo'80 moest de afgelopen we ken al twee duels afzeggen. Ge beurt dat een derde keer, dan wordt het team uit de competi tie genomen. „We hebben eigenlijk maar vier vaste mensen", verduidelijkt Jongejan de situatie. „Er is wel een aantal spelers dat af en toe wil meedoen, maar niet altijd be schikbaar is. Nu doen er af en toe junioren mee, maar als we te gelijk moeten spelen, kan dat niet. Het juniorenteam onze plaats in laten nemen, is het laat ste wat we willen. Daar hebben die jongens weinig aan. Voor de wedstrijd tegen Marathon was het weer heel veel geregel, on danks dat we uiteindelijk nog ze ven man hadden. We zijn al blij als we een team hebben en de wedstrijd uit kunnen spelen. Het gaat niet eens meer over het sportieve. De wedstrijd tegen Marathon zou dus zomaar de laatste van het seizoen geweest kunnen zijn. Jongejan: „Zoals het er nu voorstaat, lijkt het daar wel op. We willen nog wat mensen bena deren, maar eigenlijk heb ik door Ron de Waal VLISSINGEN - De dertiende uitgave van het Emergo-zaalvoetbaltoernooi is een prooi geworden voor FM Sranang. De Goe- se hoofdklasser kwam in de finale tegen ZV Tympaan al vroeg op een 2-0-voorsprong. In een hectische slotfase bleef de Beveland- se ploeg ternauwernood overeind: 2-1. Ondanks een wat tegenvallende publieke be langstelling had organisator Sjaak den Her der ook gistei-middag niet te klagen over het deelnemersveld. Verdeeld over vier poules streden achttien ploegen in beide hallen van de Baskensburg om de felbegeerde bokaal. Hierbij waren teams als eex-stedivisionist Beauty Salon Glance, hoofdklasser FM Sra nang en het KNVB-distx-ictsteam onder de negentien jaar, dat vorig jaar nationaal kam pioen werd. De jeugdige ploeg van I-Ianky Leatemia, volop in voorbereiding op het NK, stelde met een derde plaats in de poiile echter teleur. Uiteindelijk behaalde het, na een 3-1-zege op Iiydrofa, een schamele elf de plaats. de wedstrijd pak ik gewoon een biertje met ze." Ook aan Zierik zeese kant leeft de Zeeuwse tweestrijd. „De suppoiters heb ben samen een bus gehuurd", vertelde Nuijens, „en die zat snel vol." Scores EMM: Vincent van der Mey de 4, Augustin Bataille 3, Marcello Tax, Tijs de Vos, Ben Alexandre en Harald van Zwieten allen 2, Prosper Minnaert 1 Scores Meco/Delta Sport: Guido de Graaf 5, Jimmy Niemans 4, Me- rijn Vos en Joey Aertssen beiden 3, Bob van Lint en Jacco de Looff allen 1. door Joop van den Oudenhoven KAPELLE - Anton Ista van BV d'Eule is in Kapelle tweede ge worden in de districtsfinale li- bre tweede klasse. Wim Remijn van Windenburg pakte brons. Albert de Jonge van De Toe komst werd eindwinnaar. Vier Schouwse spelers togen naar Kapelle om zich te meten met de Bevelandse biljartbroe ders. Dat vex-liep vooral voor Wim Remijn en in wat mindere mate voor Anton Ista redelijk vloeiend. Ista kende weliswaar een koude start, maar het her stel volgde snel. Remijn struikel de pas in de vijfde ronde voor het eerst. Bij aanvang van de slotdag ging Wxm Remijn nog fier aan de lei ding, maar vexioor in een span nende slotfase van de latere kampioen. Dat kostte hem met een de titel en zelfs nog de twee de plaats. De eindstrijd kende een turbulent slot, want bij het ingaan van de laatste rondev ren er nog drie kanshebbers. Door zijn winstpartij wenjj Jonge de enige die op elfputJ kwam. Ista had een ijzersteii slotdag en won twee keer 03 wat hem nog de tweede pf^ opleverde. Zowel Ista. un-4 Remijn en thuisspelerEricC; seman eindigden op tien poe en werden op basis van nw? ne geklasseerd. Henk Reeds; Witte van Haemstede k® niet verder dan de zes en Wim Zwang eindigde trio- loos als achtste en laatste. Die plaats was er ook voorWj de Jonge in het regionaal ks pioenschap libre vierde kiü dat in Tilburg werd g „Het was mijn weekeinden:;; was zijn teleurgestelde rta na afloop. „Het liep voor ga meter en ik kon mijn vormt het districtskampioensü geen moment vinden. Gauwxi geten maar." De Jonge behaalde tweepua en 1.11 gemiddeld. door Daaf Kasse 's-GRAVENPOLDER - De kop positie van Johnny de Leeuw in het Zeeuws damkampioenschap kwam zaterdag niet in gevaar. De Goesenaar won in het dorps huis van 's-Gravenpolder van Winx Koppejan en heeft nu een punt voorsprong op de eerste achtervolgers Jaap de Jonge en Martijn Rentmeester. De overwinning van de koplo per op Koppejan kwam opmer kelijk vlot tot stand. De tienvou dige kampioen kwam al met een betere stand uit de opening en toen Koppejan ten einde raad zijn x-echtervleugel liet opslui ten was er helemaal geen hou den meer aan. De Leeuw had amper dertig zetten nodig om het karwei af te maken. De achtervolgende groep, die uit zes man bestond, werd in de zevende ronde uitgedund. Erï ven twee spelers over: Jaap Jonge en Martijn Rentmeesle In de promotieklasse deed Ri ka Rentmeester goede zat Zelf won cle speelster uit 's-G: venpolder van Aart Slager, 5 wijl de concurrentie punten speelde: Jaap Veerhoek vera in een goede stand op de klos gen Jan van Beeck en NielsS lofsen kwam x-emise ovs met Peter Blok. In de eersteb se.blijft Eric Boogert kop]:; De man uit Waarde speelde! lijk tegen Jan de Jonge, 2 ook zijn concurrenten kwa: in hun onderlinge partij re: overeen. Met veel ge' Ineke Flikweert koploopstg de tweede klasse. De speé uit Ziei'ikzee stond verlore: gen Jan Grim, maar wist lev nen. Flikweert leidt me: punt voorsprong op Ab Sral! Nico de Winter. door Sjaak Sinke AAGTEKERKE - Vooraf had Kevin de Pagter uit Westkapelle laten weten zich in de Aagteker- kenm te zullen richten op vier voudig winnaar Niels Koole uit Zoutelande en alleen tevreden te zijn met de overwinning. De negentienjarige hield woord en won de zesde editie van de wed strijd over 13,5 km. Hij hield Koole zes seconden achter zich. Tim Pleyte uit Vlissingen, de an dere coming man, maakte het erepodium compleet. Een recordaantal van bijna vier honderd deelnemers werd zater dag in Aagtekex'ke op gang ge trokken door de klassieke brand weerauto, voor een wedstrijd over 13,5 of 7 kilometers. Na de vliegende start vormde zich in de smalle Kalfhoekse weg een langgerekt kleurig lint van atle ten, met aan kop Robin Hofland (Vlissingen), Adxhaan Janisse (Westkapelle), Wim van Spax- rentak (Middelburg), Michel Schrier (Vlissingen), Niels Koole, Tim Pleyte en Kevin de Pagter. Aan kop werd voorbeeldig sa mengewerkt door Koole, Pleyte en De Pagter, waardoor dit trio na zeven kilometer wedstx-ijd het strand bereikte. Op het zwa re zand probeei'den de 'jonkies' Koole los te lopen. Af en toe moest hij lossen, maar kwam daarna weer ïjzersterk 5$ Bij de rotonde, op driekilfê ter van de finish, moest Hé zijn inspanningen bekopen waaide van de kop af. „Ik heb de laatste drie kik ter voor mijn gevoel alleene gesprint", vertelde De Pagter afloop in café Kodde. Koolep beerde aan te pikken 12 moest een klein gaatje toesta De Pagter was zeker vanz zaak, keek niet meer om jd de verdiende zege met zijni der juichend op cle achtergrcci Dat het snel was geg; uit de eindtijd van 46 minci rond, bijna anderhalve mini sneller dan cle winnende? van Koole vorig jaar. Robin Hi land werd vierde en gaf® vijftien seconden toe op li Pleyte. Hij bleef Michel Schii en Theo Rabout (Aarden!» ruimschoots voor. „Met Kevin de Pagter krijg binnenkort veel moeite", ir Koole vorig jaar al eens gt „Het heeft toch nog langt duurd", berustte de i Zoutelande in zijn nederls „Ik ben geklopt, maar de volg de keer pak ik hem", liet! strijdlustig weten. Dat zou s in de Deltacross op 13 j< moeten gebeuren. „De pi heeft gelukkig potentie, mas: er nog lang niet gezien hela dat ze nog veel moeite heefts een vader van twee kinder?? zei Koole. daar een hard hoofd in. Als je er nu mee stopt, zal het moeilijk woi'den om ooit weer opnieuw te beginnen." Scores Mevo'80: Robert Hóeyens 8, Martin Pilcard 7, Henk van Donk 3, Bart Kloet 2, Kees Kooman 2, Pieter van de Vate 2, Thijs van der Nagel 2. Den Herder probeert zijn toernooi lang zaam maar zeker op te waarderen. „Mijn grote wens is een eredivisieploeg voor vol gend jaar." Daax-naast wil hij naar een deelnemersveld van twintig teams, waarbij een ploeg uit Schouwen-Duiveland en een Zeeuws trai nersteam niet mogen ontbx-eken. „Ook zou ik het liefst het toernooi verschui ven naar de week tussen Kerst en Nieuw jaar-, want dan blijven we verschoond van beker- en inhaalwedstrijden voor de veld- eompetitie." Kevin de Pagter was verrassend de sterkste in de Aagtekerkeruj' foto Ruben Orel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 34