PZC Offday nekt vrouwen Morres Jessica Nijpjes steekt er bovenuit Delta/Frans Bevers door oog van de naald Toppers afwezig op NK indoorroeien 23 Volleyballers Mytilus laten titelkandidaat beven maandag 18 december 2006 innr Peter van Kouteren [ERNEUZEN - De volleybal- eis van Mytilus maakten het li- elkandidaat Briljant/VCV in de wccde divisie knap lastig, maar ncasseerden opnieuw een neder- aag. In Goes werd het 1-3. fleine pijntjes en lichte kwaal- jes waren er vooral de oorzaak an dat de volleybalsters van lorres/Hulst tegen de tweede reus van Mikro Electro/Roosen- laal verrassend onderuit gin- ren. De nummer twee van de re- rjodivisie legde het loodje in en vijfsetter: 3-2. Savok, dat :elf niet in actie kwam, zakte [oor puntenwinst van teams in Ie onderste regionen naar de iende plaats in de regiodivisie, n de promotieklasse kwamen Ie vrouwen van Kwiek 3-2-winst bij MVC) met de chrik vrij. De mannen van JVS'92 wonnen in een vijfsetter en koste van Spivo. Kwiek en ?VS'92 handhaafden zich in ;un klasse op de derde plaats. )e mannen van Morres/Hulst erloren in de promotieklasse B net 4-0 bij Rowi. ilikro Electro/Roosendaal l-Morres/Hulst 3-2 (25-23, 15-14, 20-25, 17-25, 19-17): Te len een mix van jeugd en routi- ie hadden teveel speelsters van Ïörres/Hulst een off-day. De leeuws-Vlamingen verzuimden !e thuisploeg met een lastige op lag te bestoken en hadden zelf iroblemen met de passing. Daar- loor werd de aanval voorspel- laar. „We wisten dat er op 'mid' uimte lag", zei trainer Guido Ie Beule. „Maar passend waren re niet in staat om ons midden an te spelen." Ja een krappe nederlaag in de erste set volgde een ontluiste- end verlies in het tweede be- Irijf. Daarna knokte Morres/ luist zich terug in de wedstrijd, n de vijfde set gaven de Zeeuw- n de winst uit handen. Morres/ luist slaagde er niet in om een 1-14-voorsprong te verzilveren n incasseerde de derde neder- aag van het seizoen. IVC-Kwiek 2-3 (25-12, 18-25, 5-15, 22-25, 8-15): Een wissel- Opvallend grote ivinst biljarters )EN HAAG - De driebanders an Delta/Ockenburgh wonnen n Den Haag onverwacht gemak- ;elijkvan BV Jorissen 2000 met naar liefst 8-0. )e met zorg tegemoet geziene redstrijd bleek een walk-over. )e tegenstanders misten talent Hen Hofman (hij speelde het JK driebanden jeugd) en had- len daarom nog snel de Belg ïuy van Litsenborg, ook reser- e bij eredivisieteam Frontline iingerie, aangetrokken. Die in- ireep bleek vergeefs. )e Goesenaren waren veel te terk voor de thuisploeg. Het eammoyenne maakte dat duide- ijk: 0.912 tegen 1.216. Ronny )aniels en Richard de Bruin peelden 1,125, Kees Wittens ,285 en Martin Spoormans wam tot 1.363. Daarmee was Ie 0-8-zege een feit en doet de Joese ploeg nog altijd mee om Ie bovenste positie in de eerste livisie. Iverigens is de datum voor de lekerwedstrijd tegen Delta/ 'rans Bevers, die voor 3 februa- iwas gepland, vervallen. Htels voor drie iaekwondoka's 1LMERE - Drie taekwondoka's an Taekwondo Middelburg lebben goud gewonnen op het 'Pen NK in Almere. hn het toernooi deden zo'n weehonderd deelnemers mee lit verschillende landen. Je- emy Dijkstra won op overtui- jende wijze de finale in de eugd A-klasse boven de 57 kilo. üano Don deed hetzelfde in de iinioren A-klasse tot 69 kilo. Sharona Thenu pakte in Almere wee titels. Zij won zowel in de categorie tools als sparren. The- iu komt uit in jeugd A-klasse ot veertig kilo. Zenna van dei- Hel werd tweede bij de senioren nde A-klasse tot 58 kilo. Els grijpt kans ?0RT ELIZABETH - Ernie Els lee£t zijn laatste kans in het lolfseizoen aangegrepen om de 'erste overwinning behalen. De 16-jarige Zuid-Afrikaan triom feerde in Port Elizabeth in het Zuid-Afrikaanse Open. De voormalige nummer één van je wereld boog met een slotron- £e van 65 drie slagen achter stand op zijn landgenoot Trevor tamelman om in een voor tong van drie. ANP vallig spelend Kwiek moest al les uit de kast halen om met winst naar huis te gaan. De num mer drie van de promotieklasse speelde geruime tijd zonder in spiratie, verloor twee keer dik en keek na drie sets terecht te gen een 2-1-achterstand aan. Daarna wist Kwiek de schade te beperken. Hardwerkend kwa men de Zeeuwen in de vierde set op gelijke hoogte. Daarna wist Kwiek de goede lijn vast te hou den. Mytilus-BriUiant/VCV 1-3 (25-19, 25-27,15-25,17-25): My tilus maakte het de nummer twee van de tweede divisie knap lastig en hield ondanks verlies een goed gevoel aan het vertoon de spel over. „We weten dat we het nog steeds goed kunnen", zei Peter Verburg. Vooral in de eerste twee sets was de thuisploeg niks minder dan VCV. Door een goede servi- cedruk en enthousiast spel had Mytilus het initiatief. Dat resul teerde in de eerste set in een rui me zege. Na die opsteker handhaafde de thuisploeg het hoge niveau. Dat leidde tot een voorsprong van vier punten, die lang gehand haafd bleef. Bij 24-20 stokte het ritme echter. Verkrampt spe lend kwamen de aanvallers te gen een geweldig blokkerend VCV niet meer aan scoren toe. Die morele tik kwam Mytilus niet meer te boven, terwijl VCV juist steeds meer ging swingen. Het resulteerde in twee nieuwe setzeges voor de bezoekers. Spivo-WS'92 2-3 (23-25,14-25, 25-20, 25-23, 4-15): De Vlissin- gers begonnen goed aan dit duel en waren vooral in de tweede set een klasse beter dan de thuis ploeg. Daarna liet WS'92 de teugels vieren. Spivo profiteer de er meteen van en kwam terug in de wedstrijd. Na een neder laag in de derde set had WS'92 het duel een beslissende wen ding moeten geven. Discutabele beslissingen van de scheidsrech ter verstoorden echter de rust in het Vlissingse team. De thuis ploeg maakte daar gebruik van en kwam op gelijke hoogte. Een maal de emoties de baas liet WS'92 er in de vijfde set geen twijfel over bestaan wie het meeste recht op een overwin ning had. Rowi-Morres/Hulst 4-0 (25-17, 25-23, 25-15, 25-22): De man nen van Morres kwamen er in Etten-Leur tegen een degelijk spelend Rowi niet aan te pas. Morres stond de hele wedstrijd onder druk. De rentree van Edo de Lool'f, die weken met een blessure aan de kant moest blij ven, was het lichtpuntje aan Hulst-zijde. Ook hij was echter niet in staat om de aanval van de thuisploeg aan banden te leg gen. Mariëlle Nieuwenhuis presteerde prima in haar tweede wedstrijd met haar paard TDN's Truemanda. De amazone uit Grijps- kerke behoorde met 61,32 procent tot de langgerekte kopgroep in Renesse. foto Dirk-Jan Gjeltema door Lucien Roelandt RENESSE - Jessica Nijpjes toonde zich zaterdag tijdens de tweede wedstrijd van de Rabo Topcompetitie in Renesse oppermachtig. De dressuuramazone uit Middelburg schreef met Hexagon's Re play op overtuigende wijze de klasse Z2 op haar naam. In de klasse Z1 stuurde ze de hengst Utah naar een afgetekende overwinning. Elly Albers, jurylid in de klasse Z2: „Ik heb vandaag veel goede combinaties ge zien, maar Jessica stak er bovenuit. Zij reed een tactvolle en vloeiende proef. Replay is een spectaculair paard om te zien. Dat komt echt van de grond en loopt mooi bergopwaarts. Er was de he le proef geen storing te zien. Vooral de vliegende galopwissels waren erg goed." Met Hexagon's Razani gaf Nijp jes als eerste starter haar visitekaartje af. Zij behaalde met de Rubiquil-doch- ter een totaal van 65 procent. Emma de Loof bleek er weinig van onder de in druk. De amazone uit Veere reed met Lucky Lloyd een gedegen proef, die werd beloond met 65.15 procent. Daar mee verdrong de zeventienjarige VWO-leerlinge haar trainster Nijpjes van de leiding en leek ze voor een ver rassing te gaan zorgen. Het venijn zat echter in de staart. Als voorlaatste starter gaf Nijpjes er blijk van ook onder druk te kunnen preste ren. Met een foutloze proef stuurde ze de vijfjarige bruine ruin Replay naar een totaal van 67.79 procent. Als laatste starter ondernam Mieke Evertse met de met veel opdruk door de piste gaande Tyara nog een aanval op de leider. Een fout in de galopwissel was de oorzaak dat de merrie in het ver volg van de proef wat spanning vertoon de, Ze kwam aan 65.44 procent en dat was goed voor voor tweede plaats. Jurylid Albers: „De galopwissel gaf de doorslag. Daarbij gingen nogal wat com binaties in de fout en wisten de kleine storingen daarna niet altijd goed op te lossen." Afgetekend In de klasse Z1 toonde Jessica Nijpjes zich met de vijfjarige Metall-zoon Utah superieur. Ze reed een mooi gedragen, fijne proef met een constant beeld. Het was voor de Middelburgse combinatie goed voor een score van 67.50 procent en een afgetekende overwinning. In de strijd om de tweede plaats hielden Ilona de Vrieze met Lucky Lord uit Renesse en Arianna Francke met Silvano uit Grijpskerke met 63.24 procent de ba lans in evenwicht. Dankzij de beslissen de onderdelen mocht Ilona de Vrieze zich met de aan één oog blind zijnde ruin bij de prijsuitreiking als tweede op stellen. Nijpjes was na afloop tevreden over haar winnende paarden. Welke de beste is, is volgens haar nog moeilijk te bepa len. „Het zijn allebei ontzettend fijne paarden met veel potentie. Maar ze zijn pas vijf jaar, dus nog volop in ontwikke ling. Replay is wel iets verder. Hij pakt alles sneller op dan Utah. Hij is wat slimmer en sterker. Dat zag je vandaag. De bodem in de losrijhal was vrij hard en in de wedstrijdhal juist los en zwaar. Daar had Replay minder moeite mee. Utah heeft ook wat minder uitstraling. Het vormt een spectaculair plaatje om met Replay ergens binnen te komen. Erg belangrijk bij de dressuur." door Joop van den Oudenhoven GOES - Met een benauwde en voor de poorten van de hel weggesleepte 5-3-overwinning op Aartsbouw uit Sprundel heeft Delta/Frans Bevers de derde plaats in de eredivisie driebanden stevig in handen genomen en een hoop druk van zich afgeschud. De strijd tussen Delta/Frans Bevers en Aartsbouw was er geen voor mensen met een zwak hart of hoge bloeddruk. Drie van de vier partijen waren bloedstollend. Alleen in de strijd tussen Henk Habra- ken en Roland Uytdewilligen ontbrak de echte spanning. Mede dankzij twee gave series van negen werd het verzet van Uyt dewilligen gebroken. Eén keer kon hij nog terugkomen met een mooie serie van tien. maai- een tweede keer lukte niet. Daarvoor speelde de routinier van de thuisploeg ook te goed. Het was een van zijn beste partijen dit seizoen en met overtuiging gespeeld. Overtuiging was wat soms bij Jean Paul De Bruijn op de andere tafel ontbrak. Hij wisselde fraai gemaakte punten af met gemiste kansen. De man uit Hulst toonde wel opnieuw vechtlust door na een ach terstand van 20-5 terug te komen, het ini tiatief te nemen, dat weer te verspelen, nogmaals de rug te rechten en uit ogen schijnlijk verloren stand (42-47) op nieuw terug te slaan: 50-50 en daarmee 3-1. Teamleider Jan Krikken had niet meer op het puntje gerekend. „Van Beers had moeten winnen, maar de kwaliteit van Jean Paul was dat hij zo hard bleef knok ken." Het punt was van groot belang voor de tweede wedstrijdhelft. Aan een overwin ning zou de thuisploeg genoeg hebben en daarmee de plaats op de ranglijst niet al leen behouden, maar ook verder uitbou wen. Het lukte, zij het nipt. Het vervolg was zinderend. De mensen die waren gekomen voor Tonny Carlsen kregen een hele andere wedstrijd te zien dan vorige week, toen hij met een reeks van 27 bovenaards presteerde. Nu moest hij hevig in gevecht met Roland Forthom- me, die soms meer oog had voor de wed strijd naast hem, waar teamgenoot Peter de Backer bezig was. Op beide tafels onts pon zich een fascinerend duel. De Backer leek aanvankelijk gemakke lijk over Christ van der Smissen heen te walsen (27-9), maar een seri,e van elf deed de Brabander terugkomen. Binnen een paar beurten was De Backer ingelo pen en kantelde de strijd. Bij 42-40 deel de van der Smissen een klap uit met ne gen. Nog even kwam de Belg dichterbij, maar uiteindelijk moest hij zijn eerste ne derlaag van het seizoen incasseren. Beladen Op de andere tafel speelde zich een psy chologisch beladen duel af. Carlsen had steeds het iniatief en leidde op den duur met 42-40, Forthomme kwam terug tot 43-43. De Deen leek de beslissing te for ceren toen hij op 47-43 kwam. De echte Bokser Tuhuleruw promoveert BREDA - Bokser Quincy Tuhuleruw is dankzij een goede prestatie op een sportgala in Breda gepromoveerd naar de C-klasse. De 14-jarige Vlissinger van Sportpunt Edison won bij de cadet-nieuwelingen weltergewicht (-69kg) van Stanley Wagteveld uit Schiedam. Junior-nieuweling Justin Schiewold liep promotie mis. De weltergewicht van DOS Vlilssingen verloor van Ali Ibrahim uit Breda. Van de Berge pakt zilver op NK WOUBRUGGE - Claudia van de Berge uit Kapelle is op het Nederlands Kampioenschap libre zesde klasse tweede geworden. Eerste werd F. Leemberg uit Dordrecht en der de O. Balke uit Vianen. De biljartster van BV Scheldezicht reageerde dolblij. „Tweede worden is meer dan ik had durven dromen. Ik had zelfs nog kans op meer, maar dat zat er net niet in." Van de Berge speelt nog maar twee jaar en deed voor het eerst mee aan het NK. Ze scoorde 10 punten en 0.96 ge middeld. Leemberg haalde 12 punten en 0.98. Cijsouw naar NK marathon GELEEN - Cees Cijsouw uit Oostburg plaatste zich tij dens het regionale marathonkampioenschap schaatsen in het Limburgse Geleen voor het NK, dat later dit seizoen verreden wordt. Cijsouw eindigde als vierde. De wed strijd werd gewonnen door Wiel van Aken uit Puth die sa men met Wim Oldenburg in het verloop van de race uit het peloton was ontsnapt. Flip Salomé uit Breskens eindigde als zevende. Adriaan Provoost uit Domburg kwam als elfde binnen. Twaalfde plaats voor Martje Wisse HAARLEM - Martje Wisse is zaterdagavond in Haarlem op een twaalfde plaats geëindigd op de honderd meter tij dens het NK kortebaanschaatsen. De Goese reed in de eer ste ronde een Zeeuws record met 11,36. In de finale kwam ze niet verder dan 11,57, waarmee ze twaalfde werd. Thijsje Oenema uit het Friese Sint Nicolaasga won. Sterk optreden Wiskerke WEERT - Chayenne Wiskerke schreef tijdens het natio naal concours voor junioren in Weert het twee fasen par cours op haar naam. De zeventienjarige amazone uit Kruiningen toonde zich met Lorraine in de tweede en beslissende fase ruim negen tellen sneller dan haar naaste concurrent Stephanie Brug man. In de kwalificatiewedstrijd voor het EK voor junioren reed Chayenne Wiskerke zich met Oraya bij de bonds coach in de kijker. Het Zeeuws jeugdtalent stuurde in een spannende barrage de merrie naar een fraaie vierde plaats. En er had volgens Chayenne nog meer in gezeten. „Oraya sprong super. Jammer dat ze bij de landing na de laatste hindernis even struikelde. Dat kostte tijd en waar schijnlijk de tweede plaats." Chayenne had in Weert nog meer reden om tevreden te zijn. Met VDL Roxina bleef ze in het internationaal 1.35 in beide omlopen foutloos. Dat was goed voor drie winst punten. van onze sportredactie AMSTERDAM - Peter Vos heeft zaterdag in Sporthallen Zuid de NK indoorroeien gewonnen. De Argo-roeier eindigde in 5.59,40 minuten. Robin van Keeken (Njord, 6.01,50) pakte het zilver, David Kuiper (Skadi, 6.01,80) het brons. Het evenement, niet populair bij de toproeiers, kende bij de zwa re mannen een zwakke bezet ting. De meeste leden van de na tionale equipe lieten de NK - dat was opgenomen in de EK - aan zich voorbijgaan. Matthijs Vellenga was op papier de sterk ste roeier. De roeier van Skoll had zijn per soonlijk record (5.54) willen aan vallen, maar eindigde teleurge steld als zesde Nederlander in 6.10,30. Bij de lichte mannen ging de ti tel naar Gerard van der Linden (Nereus), die in een mooi opge bouwde race het Nederlands re cord aanscherpte: 6.10,90. Ar- naud Greidanus (Proteus-Ere- tes) werd tweede, Ivo Snijders derde. De Nereus-roeier maakte na twee jaar afwezigheid zijn co meback. De titel bij de lichte vrouwen ging net als vorig jaar naar Skoll-roeister Katrien Hautvast. Ook nu weer versloeg zij wereldkampioene lichte skiff Marit van Eupen (Nereus): 7.07,90 om 7.09,40. Julie Tab- bers (Skoll) pakte het brons. GPD Dekkers kampioen AMSTERDAM - Amanda Dek kers heeft in Amsterdam haar Europese titel indoorroeien voor aangepaste sporters gepro longeerd. De 22-jarige Middelburgse van het Goese Scaldis was over 1000 meter duidelijk de snelste met 3.39.9. De Italiaanse Paola Pro- topapa werd op vijftien secon den tweede. De Zeeuwse afvaar diging presteerde goed: ook Li- sette de Heide (vijfde), Anne Bergmans (achtste) en Heieen Pikkaart (negende) eindigden bij de beste tien. Forthomme, die dit zich dit seizoen nog niet zo vaak liet zijn, stond op en redde zijn huid door een paar schitterende pun ten en loepzuiver verdedigingswerk. Het leverde uiteindelijk de winst op en dat deed 'de beer van Luik' zichtbaar goed. „Eindelijk heb ik weer eens belang rijke punten voor het team binnenge haald. Dit had ik nodig." De Backer zag positieve kanten aan zijn nederlaag: „Ik ben vooral blij voor Roland. Hij is de druk kwijt van het niet meer kunnen win nen en ik van niet mogen verliezen. Het kan nu alleen nog beter gaan." De overwinning van Delta/Frans Bevers bleek extra kostbaar, aangezien de con currentie één of meer punten liet liggen. De Goese ploeg heeft de derde plaats nu vast in handen. Delta/Frans Bevers - Aartsbouw 5-3: Ro land Forthomme - Tonny Carlsen 50-47, 38; Jean Paal de Bruijn - Barry van Beers 50-50, 39; Peter de Backer - Christ van der smissen 47-50, 30; Henk Habraken - Roland Uytdewilligen 50-31, 27. Een deelneemster aan het Europees Kampioenschap indoorroeien werkt zich tussen andere deelnemers uit de naad. foto Bastiaan Heus/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23