Delta Sport blijft EMM nipt voor PZC Jeugdig FM Sranang beste in de zaal Opmars vrouwen EMM geremd door White Demons 21 )oehnan Jacco de Looff scoort met worp over zo 'n 35 meter mm Basketbalsters Vlissingen winnen in Maastricht maandag 18 december 2006 wb inrTom van Gurp IDDELBURG - Delta Sport ng gisteren met twee punten e® uit de sporthal van EMM in iddelburg: 16-17. Voor de vier- keer op rij wonnen de Zierik- «se handballers een duel in de rsle klasse. Maar het had wei- g gescheeld of de Zeeuwse öegen hadden de punten moe- n delen. et nog vijftig seconden te spe- i maakte Vincent van der Mey- van EMM de aansluitingstref- r. Delta Sport probeerde na e treffer de bal in de ploeg te inden, maar slaagde daarin et, 0,6 Seconden stonden er ig op het bord toen EMM op irand van het zesmetergebied n vrije worp kreeg. Een laat- i wanhoopschot van Van der eyde ging richting het doel a Delta Sport. De bal beland- legen de paal. Het had wei- g uitgemaakt, want het eind paal had al geklonken. Het is echter typerend voor de anning in de Zeeuwse derby. I boeiend als het einde van de ïdstrijd was, zo tam was het gin. Na acht minuten was er igmaar één keer gescoord, na- »lijk door Jimmy Niemans van ilta Sport. De trainer van de erikzeese ploeg, Bert Nuijens, id wel een verklaring voor die aie start: „We begonnen veel slap aan de eerste helft. In de st heb ik even de puntjes op gezet." Dat was wel nodig k, want bij rust had Delta lort er slechts vijf in liggen, dat was er één minder dan dM, dat dus met een 6-5-voor- rong de kleedkamer opzocht. thee moet bij beide ploegen jzonder goed gesmaakt heb- n, want na vier minuten in de eede helft was het al 8-8. Ty- rend voor de krachtsverhou- agen in de zaal was dat het rschil tussen Delta Sport en JM, tot 9-11, nooit groter was néén punt. e sprong naar twee punten rschil werd op een wel heel eemde manier bereikt. Een nval van EMM was net afge- igen, waarna de bal in de han den van Delta Sport-keeper Jac co de Looff terechtkwam. Die keek heel even naar de goalie van EMM, Erwin van der Broek, en zag dat die "even niet oplette. De Looff twijfelde niet en gooi de de bal, vanuit zijn eigen zes metergebied, over een afstand van zo'n 35 meter midden in het doel van EMM. Al enkele weken probeert de Delta Sport-keeper om op die manier te scoren. Tot gisteren zonder succes. „Jacco mag het elke wedstrijd een keer probe ren", aldus Nuijens, „en als het lukt, nog een keer." Die tweede poging bleef achterwege. De Looff had die ook helemaal niet nodig om uit te blinken. Dat luk te met zijn goede keeperswerk ook wel. Net als de Middelburg se keeper. „Erwin speelde een wereldwedstrijd", vond EMM-aanvoerder Marcello Tax. Hij was sowieso positief over het spel van zijn ploeg. Ondanks het vijfde verlies op rij ziet de aanvoerder een stijgende lijn bij EMM: „In de vorige wedstrijden was altijd of de aanval of de ver dediging goed. Nu waren aanval en verdediging allebei goed." EMM-trainer Hans Dierickx sloot zich volledig aan bij zijn aanvoerder: „Als je ziet hoe er voor elkaar gewerkt is. Dat heb ik afgelopen vier wedstrijden ge mist. Toen was het stil in de groep. Nu helpen ze elkaar tij dens de wedstrijd." Hoewel het een derby was, vond Dierickx het een wedstrijd zoals alle anderen. Bij de spelers riep deze wedstrijd wel speciale ge voelens op. „Ik zat vol span ning", aldus Tax. „We spelen al jaren tegen die jongens en het blijft altijd een derby. Maar na de wedstrijd pak ik gewoon een bieitje met ze." Ook aan Zierik- zeese kant leeft de Zeeuwse tweestrijd. „De supporters heb ben samen een bus gehuurd", vertelde Nuijens, „en die zat snel vol." Scores EMM: Vincent van der Mey- de 4, Augustin Bataille 3, Marcello Tax, Tijs de Vos, Ben Alexandre en Harald van Zwieten allen 2, Prosper Minnaert, 1. Scores Meco/Delta Sport: Guido de Graaf 5, Jimmy Niemans 4, Me- rijn Vos en Joey Aertssen beiden 3, Bob van Lint en Jacco de Looff allen 1. EMM'er Thijs de Vos (nummer 10) wordt in de mangel genomen door twee spelers van Delta Sport. foto Lex de Meester Koploper wint nipt van Vosmeer GOES - In de vijfde klasse C van het zondagvoetbal leed Vosmeer een nipte nederlaag tegen Schijf. De koploper; kaapte tien minuten voor tijd de drie punten voor de neus van de thuisploeg weg. Vosmeer-Schijf 0-1: Het eerste halfuur zetten de bezoe kers Vosmeer flink onder druk, maar doelman John Aarn- oudse voorkwam met enkele goede reddingen dat de score werd geopend. Het laatste kwartier voor rust nam de thuisploeg het heft in handen, wat onder meer een kans voor John Vroegop opleverde, maar ook hij kwam niet tot scoren. In de tweede helft zette dit spelbeeld zich voort. Het was dan ook min of meer tegen de verhoudingen in dat Nick van der Zande tien minuten voor tijd de koplo per alsnog de overwinning bezorgde: 0-1. Van der Welle naar tweede plaats ROOSENDAAL - Springruiter Rianne van der Welle van De Gouwe Reyers uit Serooskerke (W) is met haar paard Thirza tweede geworden in de L-categorie tijdens het Kerstconcours in Roosendaal. Na een foutloze finalerace kwam er ook tijdens de barrage geen balk naar beneden. Haar tijd (34,92) was ruim een halve seconde langzamer dan die van Brabander Leon Kuypers, die de winst pakte. Ook Nadine Timmermans uit Veere haalde met Up to Go de ban-age, maar maakte daarin een fout. De Vlissingse Debora Benschop haalde met Vasalis P het laatste deel van de wedstrijd niet. De Stene Brug iets sterker in derby GOES - De derby in de derde divisie driebanden tussen De Stene Brug uit Goes en het Rillandse Hoondert/de Waard leverde een 6-2 overwinning op voor de thuisclub. De Goesenaren waren ietsje sterker. De Stene Brug maak te maar elf caramboles meer en het moyenneverschil was slechts 0.050. Juist op cruciale momenten was de thuis ploeg koelbloediger en dat gaf de doorslag. Beste voor beeld was de partij tussen Arjo Hollestelle en Sjaan van Kuyk. Lange tijd liep Plollestelle achter de feiten aan, maar op het juiste moment sloeg hij toe met een serie van zeven. Door het verlies kregen de bezoekers de onderste plaats nog steviger in bezit, terwijl de winnaars zich voor lopig geen zorgen hoeven te maken. De Stene Brug - Hoondert/de Waard 6-2: Piet Koek - Frans de Koek 34-35, 55; Arjo Hollestelle - Sjaan van Kuyk 35-30, 55; Wim de Kok - Gerrit Blom 30-27, 62; Marco van der Hout - Bram de Waard 30-26, 49. Luctor et Emergo wint marathon MIDDELBURG - De organiserende zwemvereniging Luc tor et Emergo won gisternacht in Middelburg haar eigen kerstnachtmarathon. Zwemmers van zeventien ploegen trokken de hele nacht baantjes om zoveel mogelijk kilome ters te maken. Het winnende team, met naast Davy Bislik en Charles Potin onder andere de nog jonge Simon Eden- burg en René en Joeri van Wallenburg, bouwde al voor middernacht een kleine voorsprong op en liep in de loop van de nacht verder uit naar een verschil van ruim ander halve kilometer. Het team zwom uiteindelijk 68,8 kilome ter. Daarmee bleven ze 800 meter onder het record dat de zwemmers van Vrijburgbad vorig jaar neerzetten. Die ploeg werd dit keer tweede (67.150 meter), vóór Kerkdriel (65.500 meter). Ie Stormvogel omt niet over lecht begin heen JSSINGEN - Twee waterpo- eams van De Stormvogel kwa- ;n afgelopen weekeinde in ac- De mannen liepen tegen een rvelende 10-6-nederlaag aan j Argo en de herenjeugd deed t goed door Njord met 8-4 te rslaan. go-De Stormvogel 10-6: De ormvogel had in het smalle d in Best een dramatische irt. De Vlissingers hadden het itig met het stevige pressing- el van Argo en kwamen niet n aanvallen toe. Na het eind n de eerste periode was het D. i tweede periode was ook niet st. De Stormvogel miste de elheid van de jeugdspelers, in Vlissingen een wedstrijd dden. Het goed spelende Argo puit naar 7-0 en een afstraf- igdreigde. De Stormvogel her- nd echter het spel en kwam te- g tot 8-2 halverwege. Vanaf derde periode kreeg De ormvogel grip op de wedstrijd zette het druk. De ploeg mis- echter veel kansen, waardoor t na drie perioden slechts te- gkwam tot 8-3. In de laatste node kwam De Stormvogel lemaal los en knokte zich te il tot 8-6. Argo besliste in de itste minuut de wedstrijd or tweemaal te scoren: 10-6. ores De Stormvogel: Frank Le- se, Pim Bekkers en Ad van't Kiende 2. :ugd i Stormvogel-Njord 8-4: De ?dstrijd was drie perioden Jk, waarna het duel ontspoor- i toen de Brabantse ploeg zich van een sportieve kant liet ?n. De Stormvogel nam in de rate periode een 1-0-yoor- rong, waarna er een spannend attractief duel ontstond. De ormvogel wist ook in de twee- periode een marginale voor- rong te behouden en leidde ilverwege met 3-2. Vervolgens eeg de thuisploeg een over at en kwam met 6-2 voor. i°rd had het daar lastig mee hoonde zich in de laatste pe- tóe een slecht verliezer door lei'ige overtredingen te maken fors commentaar te leveren 1 de leiding. De Stormvogel ok zich daar niets van aan en baalde een dik verdiende 8-4 inst. °res De Stormvogel: Martijn Me- jdsen 3, Jermo de Lange 2 en 'nnard Swennen, Jeroen Piek en nsvan der Heijden 1. Organisator Sjaak den Herder wil Emergotoernooi verder laten groeien door Ron de Waal VLISSINGEN - De dertiende uitgave van het Emergo-zaal- voetbaltoernooi is een prooi ge worden voor FM Sranang. De Goese hoofdklasser kwam in de finale tegen ZV Tympaan al vroeg op een 2-0-voorsprong. In een hectische slotfase bleef de Bevelandse ploeg ternauwer nood overeind: 2-1. Ondanks een wat tegenvallende publieke belangstelling had or ganisator Sjaak den Herder ook gistermiddag niet te klagen over het deelnemersveld. Verdeeld over vier poules streden acht tien ploegen in beide hallen van de Baskensburg om de felbegeer de bokaal. Hierbij waren teams als eerstedivisionist Beauty Sa lon Glance, hoofdklasser FM Sranang en het KNVB-districts- team onder de negentien jaar, dat vorig jaar nationaal kam pioen werd. De jeugdige ploeg van Hanky Leatemia, volop in voorbereiding op het NK, stelde met een derde plaats in de poule echter teleur. Uiteindelijk be haalde het, na een 3-1-zege op Hydrofa, een schamele elfde plaats. Den Herder probeert zijn toer nooi langzaam maar zeker op te waarderen. „Mijn grote wens is een eredivisieploeg voor vol gend jaar." Daarnaast wil hij naar een deelnemersveld van twintig teams, waarbij een ploeg uit Schouwen Duiveland en een Zeeuws trainersteam niet mogen ontbreken. „Ook zou ik het liefst het toernooi verschui ven naar de week tussen Kerst en Nieuwjaar, want dan blijven we verschoond van beker- en in haalwedstrijden voor de veld- competitie." Plannen te over bij Den Herder, die ook deze week weer te maken kreeg met een ge dwongen wijziging in zijn deel nemersveld. „Domburg zou eerst niet deelne men, kon op het laatste moment weer wel, maar toen was die plek al vergeven aan Groene Ster", verklaarde Den Herder. De ploeg met onder andere de neefjes Anclré en Giovanni Siere- veld van Kloetinge in de gelede ren, bleek geen verzwakking. Pas in de strijd om de derde en vierde plaats werd de vervanger van Domburg een halt toegeroe pen door Beautv Salon Glance: 1-2. Voor de winnaar van vorig jaar, The Old Boys, was er ditmaal een bescheidenere rol wegge legd. Na een klinkende 6-1-zege op Alfonds Zuidwest Negen bleek een vijfde plaats het hoogst haalbare in deze dertien de uitgave. De weg naar prolon gatie van de toernooiwinst voor The Old Boys was in de kruisfi nales versperd door FM Sra nang, dat daarna onverstoor baar doorstoomde naar een fina- leplek. Voorbereiding Het succes voor de jeugdige ploeg van coach Ramon Dahoe was onverwacht. „Ik geef die jonge gasten juist nu een kans om te laten zien wat ze waard zijn", zei Dahoe voor de finale. „Ik gebruik het puur als voorbe reiding op de competitie en zet totaal geen druk op de ploeg. Als je ziet dat ze in de kwartfina le toch de winnaar van vorig jaar weten te verslaan, dan is dat een mooie opsteker." In de eindstrijd tegen ZV Tym paan, met Steven Seedo en Sranang-speler Ibrahim el Uarichi (midden) passeert in de finale Milko Pattikavva (links) en Rcnato Dijkstra van Tympaan. foto Lex de Meester Björn Langeveld in de gelede ren, leek Ramon Dahoe al snel comfortabel achterover te kun nen leunen. Via Ugur Kaveci en Weng Tran kwam Sranang al snel op een 2-0-voorsprong. Tympaan raakte echter op dreef en kreeg enkele dotten van kan sen. Uit een penalty van Steven Seedo was de aansluitingstref fer een feit (2-1), waarna de ploeg van Dahoe nog enkele ang stige minuten doormaakte. See do en Langeveld hadden de ge lijkmaker op hun schoen, maar een sterk keepende Ronald Kole hield FM Sranang overeind. Denise Klap niet te stoppen in Westkapelle WESTKAPELLE - Murièl Min- derhoud is de voorlopige leider in de competitie om de Vroon Trofee van de ruiterclub de Vroonruiters uit Westkapelle. In beide proeven van de klasse L2 stuurde Minderhoud zaterdag Ritchy naar de tweede stek en nestelde zich daarmee aan de kop van het algemeen klasse ment. De dagzege was in beide proe ven een prooi voor Denise Klap met Finstone, net als Minder houd uitkomend voor de organi serende Vroonruiters. Met een score van 200 punten eiste de combinatie ook de hoogste dag score op. Angela Kortenhof uit Koudeker- ke toonde zich met Special An gel in de klasse LI een maatje te groot voor de concurrentie. De Vlissingse Scheldestad-combina- tie schreef met respectievelijk 184 en 195 punten beide proe ven op haar naam. De amazone uit Koudekerke was de enige in deze klasse die in aanmerking kwam voor winstpunten. Eigen huis In de klasse M toonden de West- kapellenaars zich in eigen huis de baas. In de klasse Ml eiste Le- ny Tange met Roset in beide proeven de zege op. In de klasse M2 toonde plaatsge- note Marijke Brasser zich met Maarten in de eerste proef de beste. In de tweede proef reed Marijke Brasser, ook uit Westka pelle. op de rug van Moos naar het oranje erelint. door Wim Kakebeeke GOES - Aan de opmars van de vrouwenploeg van EMM kwam zaterdag een eind. De ploeg kreeg met 20-16 klop bij White Demons. De vrouwen van Olym pus sloegen een aanval op de koppositie van de derde klasse af. De Vlissingse ploeg versloeg De Beuk met 11-7. Vrouwen. White Demons-EMM 20-16: EMM was de laatste we ken goed bezig, Twee van de vier uitduels werden winnend af gesloten. De nederlaag bij Whi te Demons was terecht. EMM (zonder Helen Beije, Anouk Cas- tenmiller en Cheyenne van Lies hout) speelde niet onaardig, maar de zwakke openingsfase vergalde de pret. „Over het ge heel ben ik niet ontevreden," zei de John Jansen na afloop. „Maar om te winnen was het ge woon niet voldoende." De dek king stond onvoldoende op scherp, zodat de thuisploeg naar 10-6 kon uitlopen. EMM kwam dichterbij, maar de aansluitings treffer bleef achterwege. Junior- keepster Aniek van der Heide debuteerde in de slotfase. Scores EMM: Angela van de Bergh 5, Petida Brasser 4, Anouk Pro voost 3, Xaira Nijsen 2, Marieke Riemens en Danielle Carol 1 Olympus-De Beuk 11-7: Coach Inge Jansen had de juiste tac tiek voor haar ploeg. Olympus beteugelde met keihard werken het gevaar uit de tweede lijn. Vooral na de pauze (5-4) was de dekking met uitblinkster Karin van der Lijcke een klasse apart. Witte Ster'75 2-EMM 2: In de vierde klasse werd er eveneens felle strijd geleverd om de kop positie. Maai' al snel werd duide lijk dat de Middelburgse reser ves nog niet zover zijn voor die positie. Dat vergt naast de nodi ge ervaring toch ook bepaalde discipline. Mannen. GSC-EMM 2 21-18: Een bittere pil voor de reserves van EMM, die de laatste weken klommen op de ranglijst. Het Goese GSC was verrassend te sterk. „Je weet wat de ploeg kan. Dan moet je daar ook ge bruik van maken," vertelde de trotse trainer Jaap Quinten. Na de magere eerste helft (6-6) had GSC de strijd in een vroeg sta dium kunnen beslissen. Het hielp twee strafworpen om zeep. door Jeremy Deug VLISSINGEN - Beide Vlissing se damesploegen wonnen afgelo pen weekeinde hun basketbal- wedstrijd: het eerste van Kim- bria en het tweede na verlen ging van Agathos. De mannen verloren van Deurne Pioneers. Vrouwen. Kimbria - BC Vlissin gen 51-75: Vlissingen begon sterk in Maastricht en leidde met 22-42 bij rust. In de slotfase trok Kimbria een eindsprintje, maar dat kwam veel te laat. Scores BC Vlissingen: Romana de Ridder 20, Nanon Doeland 17, Jes sica Verhage 14, Immi Pattikawa 13, Elisa Kuipers 9 en Marjolijn van den Bosse 2 BC Vlissingen 2 - Agathos 65-61: Vlissingen ging prima van start, maar Agathos kwam terug en leidde bij rust met 26-31. De tweede helft was ui terst spannend, met een 54-54 eindstand. In de verlenging hield Vlissingen met de punten in eigen huis. Scores BC Vlissingen: Marjolein de Dreu 18, Quintana Pattinama 15. Romana de Ridder 12, Dorien de Witte 9, Lizette Heijnsdijk en Linda de Paauw 4, Marie-Louise Paulissen 2 en Linda Visser 1. Mannen. Deurne Pioneers - BC Vlissingen 98-75: Vlissingen be gon verzwakt aan de wedstrijd tegen de koploper. Deurne scoor de maar liefst zestien driepun ters. Via een 48-40-ruststand stoomde BC Deurne door naar een 73-59-stand aan het eind van het derde kwart. Het vierde kwart was een formaliteit. Scores BC Vlissingen: Erwin Hil- bert 23, Michel Bosters 15, Tom mie Radkiewicz 12, Niels Wisse 9 en Jeffrey van Driel 9, Julian van de Maas 5 en Dorde Karadzic 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21