Tjoba zegeviert op eigen bodem PZC Fortis moet realistisch worden Eerbetoon HWP aan Walter Cardon in Top Teams Cup Opluchting hij eersteklasser is groot na thuiszege op HKC: 16-13 18 Jens van Dam vierde op NK Edzard van Ewijk blijft overeind bij modderballet Scherpe zwemtijden Rani Rootsaert en Björn Scherbeijn - Orion en Longa verdei maandag 18 december 2006 door Pieter van Klinken GOES - Tjoba heeft voor het eerst in tien weken weer een thuisoverwinning geboekt. De laatste keer gebeurde dat op 7 oktober op het veld tegen Swift. Zaterdag was Tjoba met 16-13 sterker dan HKC. Met de over winning staat Tjoba weer in de middenmoot van de eerste klas se. TOP zag in de tweede klasse goed spel tegen Koag beloond met een punt. Tweemaal Zes-Swift 22-16. Ein delijk was trainer Ralph Gillis sen weer eens tevreden na de wedstrijd van zaterdag. Swift maakte veel doelpunten, speel de goed en kon dicht bij de kop loper blijven. Er was dan geen winst tegen de gedoodverfde kampioen, maar de Middelbur gers lieten zien het korfballen nog niet te zijn verleerd. Scores Swift: Richard Geldof 5, Paul van den Berg 3, Roel Kloot wijk, Anita Hoekstra en Rob San- derse allen 2, Mabel van de Velde en Eefje van den Berg beiden 1. Weidevogels-All Ready 8-12. All Ready speelde een slechte wedstrijd. Verdedigend zat het in de tweede helft weer wel goed in elkaar, waadoor Weide vogels nog maar één keer scoor de. All Ready staat inmiddels op een gedeelde derde plaats. Scores All Ready: Dennis Voshart 4, Esther Snoek en Remy Quist bei den 2, Desiree Voshart, Anouk van Tiggelhoven, Jan Willem van Nieu- wenhuize en Henk de Graaf allen Tjoba-HKC 16-13. De laatste thuisoverwinning dateerde nog vanuit de veldcompetitie dus de opluchting bij Tjoba was groot. De wedstrijd was spannend, hoe wel Tjoba wel bijna de gehele wedstrijd op voorsprong stond. Heel even was het nog 10-11 en leek HKC er met de overwin ning vandoor te gaan. Tjoba maakte het echter goed en liep nog uit naar 16-13. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 5, Sander Harinck 4, Jouri van de Broeke 3, Marcel de Dreu 2, Kim van de Broeke en Petra Rijn bei den 1. LELYSTAD - Jens van Dam van HGL/KOT'86 is vierde ge worden op het Nederlands kam pioenschap driebanden groot bij de jeugd. Nick Zuykerbuyk van BV Oudenbosch werd eerste met het respectabele moyenne van 1.184. Glen Hofman van Joris- sen 2000 werd tweede en Rick Sleddens van Het Blauwe Dorp derde. De vijftienjarige Van Dam uit Sas van Gent moest het opne men tegen de toptalenten van Nederland en hield zich goed staande. Hij won verrassend van enfant terrible Kai de Zwart uit Sprundel, Glen Hof man uit Den Haag en Dennis Hoogakker uit Doomenburg. Hij verloor in de tweede ronde van Rick Sleddens die derde werd en in de derde ronde met 30-27 van de latere kampioen won. Zuykerbuyk speelde 1.428 ge middeld maar van Dam deed er weinig voor onder met 1.285. Van Dam haalde 6 punten en 0.609 gemiddeld en een hoogste serie van 5. De kampioen behaalde 8 punten en tekende zowel voor de hoog ste serie (8) als de hoogste par tij. Hofman en Sleddens pakten net als van Dam 6 punten, maar scoorden een iets hoger gemid delde, respectievelijk 0.723 en 0.663. Albert Zoer LONDEN - Springruiter Albert Zoer heeft opnieuw belangrijke punten veroverd op weg naar plaatsing voor de wereldbekerfi nale, komend voorjaar in Las Vegas. In de kwalificatiewedstrijd van gisteren in het Londense Olym- pia eindigde de Drent met Okidoki als vijfde. De Duitser Markus Beerbaum won met Lee- na. In het tussenklassement staat Zoer met 50 punten nu tweede, achter de Zwitser Beat Mandli. Normaal gesproken is hij daar mee evenals Gerco Schroder (42) al zeker van deelname aan de eindstrijd in april. Gezien zijn opgaande lijn van de laatste maanden is Zoer meteen één van de favorieten. In Londen plaatsten zich gisteren drie Ne derlanders voor de barrage. Naast Zoer waren dat Eric van der Vleuten en Angelique Hoorn. ANP Koag-TOP 14-14. Hoewel TOP al stuntte door gelijk te spelen tegen Koag, zat er nog meer in voor de Arnemuidenaren. TOP had vanaf minuut één het initia tief en mocht met een 6-9-voor- sprong gaan rusten. Even kon de ploeg die voorsprong nog vasthouden, maar daarna kwam in een paar minuten tijd Koag op gelijk hoogte. Een van de bes te wedstrijden van het seizoen werd voor TOP beloond met een punt. Scores TOP: Petra de Ridder 5, Leon Kloet 3, Peter van Belzen 2, Ad Bezemer, Jantine Meulmeester, Corola Meulmeester en Nelleke van Belzen allen 1. Seolto-Ondo 13-17. De derby tussen de ploegen uit Vlissingen en Sint Laurens in de derde klas se werd zoals verwacht in On- do's voordeel beslist. Deson danks bleef Seolto lang bij. In de laatste tien minuten voor rust nam Ondo een voorsprong van vier punten: 6-10. Na de pauze leek Seolto weer dichter bij te komen, maar de opmars werd met een strafworp voor On do gestuit. Daarna besliste Mir te de Pagter de wedstrijd met twee doelpunten achter elkaar. Scores Seolto: Rob Harthoom 6, Anja Ovaa en Daisy Verkerk bei den 2, Harry Kerkhof, Jolanda Harthoom en Annielc Reijnierse allen 1. Scores Ondo: Arno Veerhoek 4, Jan Allaart, Maarten Lorier en Martijn Walraven allen 3, Mirte de Pagter 2, Renee Groenleer en Evy Geervliet beiden 1. Snel-Stormvogels 18-5. Snel speelde een te fysiek spelletje voor Stormvogels. De ploeg uit Westkapelle raakte daardoor uit de wedstrijd en speelde meer tegen zichzelf dan tegen Snel. Slechts tien minuten kon Storm vogels de schade beperkt hou den. Trainer Bert Mol vond dat het „een goede voetbalwedstrijd zou zijn geweest." Scores Stormvogels: Linda de Wit te 2, Frank Peene, Niek Peene en Arjen Schoe allen 1. 't Capproen-Togo 17-14. Een fa se van tien minuten in de twee de helft waarin 't Capproen vijf en Togo maar één keer scoorde deed de Goesenaren de das om in een wedstrijd waarin beide ploegen verder aan elkaar ge waagd waren. Maar daardoor was de winst voor 't Capproen wel terecht. Na 7-7 bij rust werd het 17-14. Scores Togo: Marcel Joziasse en Yvonne Joziasse beiden 5, Mar scha van Belzen 2, Johan Wonder- gem en Marcel Viergever beiden 1. KVK won de topper tegen Blauw Wit. De Kapellenaars gin gen op het eind de ploeg uit Kloetinge voorbij en pakten na de 10-13-zege de leiding in de vierde klasse. Dat kwam omdat ook medekoploper Atlas van Luctor verloor: 11-7. door Wim de Vos KRUININGEN - Het was zater dag voor de deelnemers aan de voorlaatste wedstrijd van de Zeeuwse ATB Cup ploeteren in de modder van Den Inkel. Jaco Wagenaar en Edzard van Ewijk deden dat het best en met zijn tweeën beslisten zij de strijd. De routine, Van Ewijk dus, haalde het in de spurt voor het aanko mende talent Wagenaar. Plet blijft jammer dat de jeugdi ge coureurs slechts mondjes maat aan de wedstrijden om de Zeeuwse ATB mee doen. In de wedstrijden waarin zij wel van de partij waren ('s-Iieer Arends- kerke en Vlissingen bijvoor beeld waar respectievelijk Jaco Wagenaar en Bart Maas zege vierden) moesten de routiniers het afleggen tegen de jonkies. Zaterdag, in Den Inkel bij Krui- ningen, leek het daar ook op uit te draaien. Vanaf de eerste me ters waren het met name Bart Maas en Jaco Wagenaar die het verloop bepaalden. Edzard van Ewijk en Dennis Raadtgever („ik train te weinig om mee te kunnen doen voor de eerste plaats") konden wel aansluiten en zich dus richten op de twee, van wie Bart Maas echter voor spek en bonen mee reed. De cou reur uit Hansweert reed niet op een - verplichte - ATB-fiets, maar op een racefiets. Reglemen tair is dat niet toegestaan en de jury besloot dan ook Maas (en ook Kevin Gideonse en Ferdi nand Boogaard om dezelfde re den) buiten mededinging mee te laten doen. Het kwam het wed strijdverloop alleen maar ten goede omdat Maas („ik ging er ook niet vanuit dat ik voor de prijzen mee mocht doen") lange tijd mee aan de leiding reed. Uiteindelijk bleven alleen Van Ewijk en Wagenaar over. Op het oog reed de jeugdige Yerseke- naar erg gemakkelijk, maar Van Ewijk kon vrij eenvoudig vol gen. „Het parkoers was behoor lijk afwisselend. Op het ene stuk was Wagenaar in het voor deel en op het andere was het voor mij eenvoudiger. Wat da: betreft bleef het dus gelijk", ze Van Ewijk later. De twee bleven bij elkaar waai- door een spurt de beslissins moest brengen. Van Ewijk wai daarin rapper dan Wagenaar Bij de vrouwen mag Christel Janssen zich nu al de opvolgsta van Baukje Doedee noemen. Df renster uit Aagtekerke won ze van de zeven tot nu toe verredei wedstrijden en omdat er maai zes meetellen voor het eindklas sement is zij verzekerd van gi eerste plaats. Franky Taelmai was opnieuw oppermachtig bi de veteranen en verstevigde ziji leidende positie. De Kesel pakt haar kans HEINKENSZAND - De koms van Evelien de Kesel zal de com binaties die zaterdag in Hein kenszand streden om de ovei winning in de klasse LI nog ik even heugen. De amazone uit Watervliet wer op de dressuurwedstrijd van d Paardebloem oorspronkelijk o de wachtlijst gezet. Toen ze va de organisatie groen licht kree om te starten, eiste ze de bovet ste twee plaatsen voor zich op De voor de Biervlietse Hanni ruiters uitkomende amazor reed met Argentana met IS punten naar het oranje erelin Met 188 punten eiste ze met c merrie Valerie de tweede plaa' op. De zestienjarige Marie Anie Bruijnooge schreef, zoals va wacht, met de apart bewegend RicheneUe met het fraaie tota; van 199 punten de klasse Ml o haar naam. Deze score was vw de combinatie uit Yeseke oc goed voor de hoogste dagscor In de klasse L2 ging de overwii ning na een bijzonder spannei de strijd naar Wilma Salm mi Ugonda. Met haar 197 punti bleef de amazone uit Yersekeli ger van Boven met Midnight ét punt voor. Niels Bebelaar van Fortis wil voorkomen dat Hilda Frederiksen (achtergrond) haar ploeggenoot Gert Jan van den Hazel (nummer tien) kan bereiken. foto Lex de Meester van onze sportredactie door Euqène de Kok VLISSINGEN - Het liefst wa ren ze direct doorgegaan. De korfballers van Fortis stonden zaterdagavond na een paar mi nuutjes pauze alweer op het veld, klaar voor de tweede helft. Zo hoopten ze het gevoel na een goede eerste helft tegen De Meeuwen vast te houden, maar na de onderbreking herkenden ze zichzelf niet meer terug. De gasten uit Putten wonnen met 13-11. Fortis-speler Niels Bebelaar baalde flink van de nederlaag. Terwijl zijn ploeggenoten hun trainingspakken alweer hadden aan gedaan, zat hij nog in zijn eentje met zijn hoofd naar bene den tegen een muur van sport hal Baskensburg in Vlissingen. „Dit was totaal niet nodig", zei hij over het verlies. „We hadden in de eerste helft het overwicht, wilden daarna doordrukken, maar na de pauze hebben we geen enkel moment het initiatief gehad. We waren ook niet echt gelukkig meer, maar uiteinde lijk maken we slechts elf doel punten. Dat is veel te weinig. Als je er vijftien, zestien maakt, win je vandaag. Zo simpel was het. Het is echt jammer voor alle supporters", wees hij naar de langzaam leegstromende tribu nes, die door de Fortis-aanhang waren versierd met spandoeken, zwart-gele vlaggetjes en tiental len ballonnen. „Het leeft weer echt, lijkt het. Ze hebben vandaag wat extra's voor ons proberen te doen en het is jammer dat we die inspan ningen niet hebben beloond met twee punten. Dit was de moge lijkheid om het jaar goed af te sluiten. Nu begin je over een paar weken met een compleet ander gevoel." De Meeuwen besliste het duel in de eerste tien minuten van de tweede helft. Hoewel Fortis vol vertrouwen begon aan de laat ste dertig minuten, maakte de Brabantse overgangsklasser vier scores op rij en boog een 7-4-achterstand om in een 8-7-voorsprong. Bebelaar bracht daarna met een mooi afstandsschot weer even de hoop terug bij de Oost-Sou burgers, maar onder aanvoering van de uiterst trefzekere Hanne- ke Bolleman (met zes doelpun ten topscorer bij De Meeuwen) liepen de gasten vervolgens uit naar 11-8. Trainer Leonard Debbaut pro beerde na een time out wat te forceren door Remco Crucq in te brengen. Even leek de wissel effect te hebben, want Crucq gooide de eerste bal die hij in handen kreeg in de korf, maar Fortis kon de tegenstander niet meer bedreigen. „Telkens als we scoorden, maakten ze uit de aan val daarna direct weer een tref fer", blikte Debbaut na afloop terug. Drama Ook de oefenmeester had een wedstrijd gezien met twee com pleet verschiïlende gezichten. „In de eerste helft speelden we goed, hoewel we iets verder voor hadden mogen staan. Maar de tweede helft", zuchtte hij nog eens, „dat was een drama. Daar word ik niet vrolijk van. Wat we ook deden, we kwamen niet meer op gang. Het gevoel was goed, maar we speelden veel te gehaast. Op zich niet zo erg als de afvang dan maar voor ons zou zijn geweest, maar dat was niet meer zo na rust. Daar door kwam er veel te druk op de verdediging." Door de nederlaag verloor For tis de aansluiting met de top in de overgangsklasse B. De Oost-Souburgers staan nu zesde met slecht één puntje meer dan Avanti. „We moeten een keer realistisch worden", zei Debbaut. „We zijn in staat om van iedereen te win nen, maar we doen het gewoon weg niet. Dat ligt aan ons sco rend vermogen. Kijk naar van daag: we spelen veel te wissel vallig. We krijgen genoeg kan sen, maar missen gewoon veel te veel." Scores Fortis: Wander Koole, Niels Bebelaar beiden 3, Hagar Hoog werf 2, Mark Trimpe, Chaïm Koole en Remco Crucq allen 1 KAPELLE/OOSTBURG - De Speedo jaargangwedstrijden zwemmen, die in Kapelle en Oostburg werden gehouden, stonden voornamelijk in het te ken van het afscheid van de meisjes uit de jaargang 1995. Voor deze sporters wordt er van af januari geen apart onderdeel meer in de wedstrijdenreeks op genomen. Omdat meisjes zich over het algemeen snel ontwik kelen in de zwemsport, zal er met ingang van het nieuwe zwemseizoen geen meisjes mini- oren 6-categorie meer zijn. Er worden nu drie juniorenjaargan gen gevormd. Het mocht de pret niet drukken in Kapelle, want er werden bijna honderd nieuwe persoon lijke records gezwommen. Voor al bij de jongens was het indruk wekkend om te zien dat bij de voorrondes op 8 van de 9 afstan den de winst naar een zwemmer van De Stormvogel ging. Joost Gevaert van de Bevelande won het openingsnummer, 100 meter vrije slag. Bij de meisjes waren Ron Hoogendijk (Onderdak) Laris- Jansen (Ganze) en Manon Kloo terman (Bevelanders) goede t genstanders voor het bolwei uit Vlissingen. De drie zwen sters behaalden zeer goede resii taten op respectievelijk de II meter school, wissel- en vri slag. De meest tot de verbeddii sprekende tijden werd Zeeuws-Vlaanderen gezwon men. In Oostburg waren voor de tijden van Rani Rootsaert i Björn Scherbeijn goed. Roots* rt kwam met 2.57,13 op de 21 meter wisselslag en 1.23,43 de 100 meter rugslag al in i buurt van limiettijden voor h nationaal jeugdkampioenscha] Clubgenoot Björn Scherbei was wederom een klasse apa bij de jongens minioren-5. Voo al zijn 50 meter vlinderslag ffi van grote klasse. Hij realiseer! een tijd van 35,39 seconden. Koen Leenhouts van onze sportredactie GOES - De derby tussen Sou burg en Landau in de derde klas se van de landelijke schaakcom petitie eindigde in een 5-3-zege voor de Axelaars. In de eerste klasse won Het Witte Paard ge makkelijk van D4 uit Ooster hout. HWP Sas van Gent-D4 8,5-1,5: Ondanks het overlijden van voorzitter Walter Cardon wil den de Sassenaren toch met alle teams schaken. Met de duidelij ke overwinning werd een mooi eerbetoon geschonken aan de man die veel betekend heeft voor Het Witte Paard. Mark de Waal speelde nog wel remise, maar daarna haalden de Zeeuws-Vlamingen fors uit. Gunther Deleyn wilde te veel in aardige positie en had genoegen moeten nemen met een punten- deling. Hierdoor verloor hij zijn eindspel nog. 1. K. Leenhouts-R. van Vossen 1-0, 2. J. Goormachtigh-F. van der Put 1-0, 3. M. de Waal-W. Wilssens re mise, 4. T. Piceu-A. Talon 1-0, 5 F Decoster-M. Caluwe 1-0, 6. H. Groffen-P. van Landeghem 1-0, 7. F Verduyn-S. Gijsen 1-0, 8 G. De- leyn-J. Sips 0-1, 9 M. Lacrosse-B. Posthumus 1-0, 10. T. Ringoir-R. Gov er de 1-0. Terneuzen-Oegsgeest'80 3-5: Het team van Terneuzen speelde zeer behoorlijk. Toch kon een nipte nederlaag niet voorkomen worden. Chris Ghijsels speelde een erg goede partij en sloot de ze met winst af. Daar tegenover stonden nederlagen van Wilf- ried Vleeskens en Daniel Lansay. Beiden werden makke lijk verslagen. Invaller Kees Freeke speelde niet slecht, maar kon de nederlaag niet verhinde ren. 1. M. Freeke-F. Slingerland remi se, 2. C. Ghijsels-J. Piket 1-0, 3. C. Freeke-C. Slingerland 0-1, 4. W. Vleeskens-J. Boots 0-1, 5 D. Lansay-P. Porno 0-1, 6. A J. Breu- kelman-S. Kamps remise, 7. J. Ger- naert-T. Timmerman remise, 8. G. Kamminga-H. Weiland remise. HWP Sas van Gent 2-Messema- ker 1847 1 4,5-3,5: Al snel kwa men de Sassenaren achter door een foutief offer van Rudi van de Wynkele. Daarna werd het zeer spannend. Captain Ivo Tim mermans, Etienne van Leeuwen en Harry Provoost zorgden dat het 3.5-3,5 werd. Kees Nieuwe- link was hierna alleen nog bezig voor Het Witte Paard. In een partij waar van alles gebeurde, sleepte hij na een mindere posi tie alsnog de winst binnen voor de koploper. 1. I. Timmermans-K. Vellekoop 1-0, 2. G. van Rij-B. van Geffen re mise, 3. K. Nieuwelink-A. v/d Leij 1-0, 4. E. van Leeuwen-M. van Put ten 1-0, 5. II. Provoost-K. Brinkers 1-0, 6. R v/d Wynkele-K. v/d Knijff 0-1, 7. M. v/d Zalm-R. v/d KnijffO-l, 8. G. Ringoir-T. Munnik 0-1. Souburg-Landau 3-5: Al snel ging het niet goed met de Sou burgers in deze Zeeuwse derby. Robin Bosters verloor van Theo de Putter en Collin Boelhouwer moest de winst laten aan Mar tijn de Clerck. Marcel Boelhou wer en Corné Boogaard gaven de Souburgers weer hoop, tot dat teamleider Roeland Alders de fout in ging. In een totaal ge wonnen stelling overschreed hij onnodig zijn tijd, waardoor te genstander Erik Bolleman er met de winst vandoorging. Koos Zomer en Henrik Westerweele konden een nederlaag niet meer voorkomen. 1. H. Westerweele-W. Sinke 0-1, 2. K. Zomer-P. Kalisvaart remise, 3. J. Hekhuis-D. van Vliet remise, M. Boelhouwer-R. de Footer 1-0, 5. R. Bosters-T. de Putter 0-1, 6. R. Al- ders-E. Bolleman 0-1, 7. C. Boel- houwer-M. de Clerck 0-1, 8. C. Boogaard-P. Moens 1-0. Middelburg-Regiohakkers 3-5: In de beginfase zag het er aardig uit op de borden, maar deze keer zat het weer niet mee. Kop man René Tiggelman, normaal altijd wel in voor een resultaat, maakte een foutje. Zijn tegen stander greep zijn kans en won. Sven Stange stond erg goed, maar liet zich foppen. Toen de nederlaag een feit was gaf inval ler Paul Koster zijn goede stel- ling maar remise. 1. R. Tiggelman-A. Dekker 0-1, 2. E. van Hecke-J. Nederhof 1-0, 3. J. de Wolf-J. Vonk 0-1, 4. C. Jan- sen-Theo Dekker remise, 5. S. Stange-T. Schakel 0-1, 6. M. Wes- lerweele-S. van den Oord remise, 7. C. de Wolf-Tobias Dekker remi se, 8. P. Koster-E. Korevaar remi- door Ger Hendriksen DOETINCHEM - Zowel de man nen van DOC Stap Orion als de vrouwen van Plantina Longa hebben de achtste finales be reikt van het Europse volleybal toernooi om de Top teams Cup. Beide clubs wonnen de tweede kwalificatieronde zonde een ne derlaag te lijden. Orion versloeg gisteravond voor eigen publiek het sterke en kapi taalkrachtige Unicaja Almeria heel knap met 3-1. De eerste set ging nipt verloren, daarna knok ten de Doetinchemmers zich in een enerverend duel naar de vol gende ronde: 27-29, 25-21, 25-17,36-34. Bij Orion verdeelde Roland Ra demaker het spel en niet routi nier Frank Denkers, die zater dagavond tegen Karlovac gedu rende twee sets de setups had ge geven. Oud-international Justin Som broek onderscheidde zich met bekeken aanvalsspel, goed bijg staan door Niels Koomen i Edward Kamphuis. In de lange vierde set kreeg i thuisclub acht matchpoini Wouter Klapwijk bracht het b slissende punt binnen met ei blok. Orion speelt nu begin vc gend jaar (10 en 17 januari) t en thuis tegen de Roemeen club CVM Tomis Constanta, d was geplaatst. Longa won gisteren in Nova G rica ook van het Cypriotisd Famagusta. Het werd 3-0 va de ploeg uit Lichtenvoorde. D ze had kwalificatie voor de vc gende fase eigenlijk zaterdag zeker gesteld met de winst (3- tegen de Sloveense organisatc Het slotduel tegen de Cypriot sche opponent was snel voorb 25-18,25-4 en 25-13. In de achtste finales stuit Lons nu in het tweede weekeinde vs januari op het geplaatste C Madeira uit Portugal. De Nede landse formatie speelt eerst ui ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 18