PZC Na zonneschijn komt meteen regen Hoek gaat met zege de winter in Internacional grijpt wereldbeker dankzij missers Barcelona feyenoord gaat na mooie zege op Krakow onderuit in Utrecht: 2-1 Redactie: 0113-315640 fttfW.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; jssuws-Vlaanderen: 0113-315570; tonaal: 020-4562500. maandag 18 december 2006 Temmerman sluit jaar goed af ioorHansLeber UTRECHT - Denken ze even in r vaarwater te zitten, met overwinningen uit acht wedstrijden, krijgen ze in Rotter - het lid weer op de neus. ils vorig jaar strandde het {|[|al van Erwin Koeman in Utrecht: 2-1. Irritaties vierden hoogtij getuige wegwerpgeba ren in het veld van Nick Hofs en Rn woedende Koeman langs de fijn. i De inzet van Koeman voor de ïedstrijd was apart: in de basis :ën Hofs („ik verwachtte een fysiek FC Utrecht") en géén Stein Huysegems („de laatste «eken niet goed"). Wel Angelos risteas op links en Pierre Hooijdonk in de spits, met ko Lucius op het middenveld. Koeman was achteraf realis ten verliezende trainer reeft ongelijk. Dat accepteer it )at Feyenoord zich dit jaar op te plaatsen vier en vijf moet lichten was allang bekend, caar zoals de ploeg gisteren zal zelfs dat moeilijk rorden. Het moeilijke jaar van Feyenoord wordt echter nóg nraarder als de ploeg geen serklust aan de dag legt en zo- als gisteren zelfs hautaine trek jes vertoont. De Rotterdammers 'en zich, woensdag dank- iij een 3-1-zege op Wisla Kra- weliswaar voor de derde ronde van de Uefacup, maar dat letekent niet dat ze de volgende tedstrijd achterover kunnen eunen. Na twintig minuten stond de door doelpunten van de Utrechters Gregoor van Dijk penalty) en Robin Nelisse al ndiase atlete lomt niet door seksetest VEW DELHI - De Indiase atle- ifSanthi Soundara jan raakt mo- [flijk haar zilveren medaille kwijt die ze op de Aziatische Spelen in Doha heeft gewonnen meter. Duel tussen Utrechter Fortuné en Greene van Feyenoord. met 2-0 achter. „Misplaatste ar rogantie", noemde Koeman het. „Een kwalijke zaak." Die flinke achterstand bij rust mocht voor al Serginho Greene zich aanre kenen. De snelle en beresterke Marc-Antoine Fortuné werd even door de rechtsback uit het oog verloren, waarna de Frans man er op links vandoor ging. In plaats van mee te lopen tot de achterlijn (Koeman zei het dit seizoen alleen al op persconfe renties vijf keer) zette Greene duidelijk te laat een sliding in: penalty. Bij -het tweede doelpunt kwam Greene te laat aan bij Nelisse, die de bal achter hem en keeper Henk Timmer in het doel from melde. Koeman sprak eerder dit jaar al met de verdediger die in een vormcrisis verkeert. „Ik heb hem niet voor niets gewisseld in foto Ton Niessing/GPD de rust." Ook Danny Buijs moet zich binnenkort waarschijnlijk melden voor een gesprek. Hij zag gisteren twee keer geel waar door hij een schorsing tegemoet kan zien. De tweede gele kaart (dus rood) kreeg hij voor shirtje trekken op een ongevaarlijke plek. Een ongekende stommi teit. Het wordt een druk weekje op Koemans kantoortje. Het ho ge aantal kaarten van Buijs stoorde zijn trainer al eerder. „Dit is geen jeugdzonde meer." Bij de Utrechtenaren beging Giuseppe Rossini volgens zijn trainer Foeke Booij wel een jeugdzonde toen hij verontwaar digd Theo Lucius onderuit schopte omdat die doorspeelde op een moment dat Tom Caluwé licht geblesseerd op de grond lag. De rode kaart die volgde was terecht. Onvermogen Dat Ron Vlaar in de 89ste mi nuut met een afstandsschot nog tegenscoorde, was voor de Rot terdammers te laat om nog aan spraak te kunnen maken op een punt. De ploeg was de tweede helft veel sterker, maar veelzeg gend was het onvermogen van Feyenoord om gevaarlijk voor het doel te worden. In de club lijkt er een soort berusting te ontstaan dat offdays als giste ren er bij horen. Geruchten als zou er een groep investeerders klaar staan om deze winter na het vertrek van voorzitter Jo- rien van den Herik veel geld in de club te stoppen, werden door technisch manager Peter Bosz ontzenuwd: „Dan zou ik daar toch op zijn minst ook iets van moeten hebben horen? We zul len het moeten doen met wat we hebben." En dat is weinig. Dit Feyenoord kan van elke ploeg uit de eredivi sie verliezen. Het is dat, behalve FC Twente, alle andere kandida ten voor de vierde en vijfde plaats punten morsen. Het gaat er nu om wie het minst morst. GPD 3 de Indiase sportautori- leiten zouden er twijfels be slaan over haar geslacht. De Iwijfels ontstonden tijdens de (opingcontrole waarna Sound- uajan een seksetest heeft onder gaan. Zij, of misschien beter hij, viel iwndoor de mand. Er zijn geen ierdere details prijsgegeven. WD/Reuters (ansen en goals ÏLOETINGE - De kansen en de oals in de derby lussen Kloetin- if en Hoek: -Daan Esser krijgt vrijheid om san te leggen en schiet via de anden van doelman Robbie de Moor naast. Istvan Bakx' komt dreigend cp en schiet met rechts naast. Ronald Zwager slalomt i drie tegenstanders, zijn sMrzet bereikt twee vrijstaande telers niet. 10. Zwager combineert met Es- sr. schot gestopt door de feeper. Istvan Bakx neemt twee rïje trappen op rij, één keer 'aast, één keer op keeper Jaco fan der Schee, 1. John Schot onderneemt een iolo, Daan Esser legt breed op Joffrey Geldof, het schot ver fijnt. over de lat'. 10. John Schot verovert de bal °P Alfons, zijn voorzet komt wtaan. '2. Thomas Ragut komt op, be dient Bakx, de kopbal smoort ja een redding van Jaco van der ttiiee net voor de goal in de flodder. John Schot profiteert van de tojheid die hij krijgt na een s'sggekopte bal. De rechterspits ^oort beheerst (1-0). f Hoekschop Ameziane over al- e verdedigers, Jan Huygens topt beheerst raak (1-1). f Istvan Bakx krijgt bal uit wkschop en schiet door een fluur van spelers raak (1-2). 'fRamazan Kesikbas komt in ,ke positie, maar loopt jj™ vast voor de goal. Erwin van der Woerdt krijgt Cf laatste kans van de wed- ^hjd. Zijn lobje gaat rakelings Kloetinge koopt niets voor complimenten na Zeeuwse derby in hoofdklasse (1-2) door Frits Bakker KLOETINGE - De klassieker op de Zeeuwse velden kreeg eindelijk weer eens een winnaar. Cees Houtepen won zaterdag met Hoek de beladen klassie ker tegen het Kloetinge met 1-2. Aan de kwaliteit van het voetbal was het niet te zien, op de ranglijst groeien de twee oude rivalen steeds verder uit el kaar. En derby's geven altijd stof tot na praten. De winnende trainer kreeg tij dens de wedstrijd een berg kritiek, de verliezende coach na afloop veel compli menten. De twintigste ontmoeting tussen de twee ploegen werd beïnvloed door de slechte toestand van het veld. Het was een botsing van fysieke kracht, aanval lend onvermogen en af en toe een hoog standje van individuele klasse. John Schot, beste man op het veld, schoot Kloetinge in de tiende minuut na de rust eerst naar een 1-0-voorsprong. Met een pijlsnelle reactie boog Hoek de sco re tien minuten later om naar 1-2. Jan Huygens (kopbal uit een hoekschop) en Istvan Bakx (schot na een hoekschop) gaven de derby in de 51e en 65e minuut een onverwachte wending en stuurden de thuisclub met sombere gevoelens de winterstop in. „Wat koop ik voor de complimenten dat we zo mooi kunnen voetballen", zuchtte Diederik Hiensch met een blik waarin veel onrecht lag ver scholen. Winter De twee Zeeuwse clubs gaan de winter in met de wetenschap dat het beter moet. Diederik Hiensch krijgt waar hij al lang naar uitkeek. Hij hunkerde we ken geleden al naar de stop om zijn elf tal wat rust te geven en met fris elan de tweede helft in te gaan. Cees Houtepen kreeg de overwinning die hij zo nodig had, maar zal niet vrolijk geworden zijn van de kreten die sponsors vanaf de tri bune op hem neer lieten dalen. Wie niet beter wist, moet hebben gedacht dat het hoofd van de trainer in een strop hangt. „Ik heb het gehoord, ja, heel triest", zei Houtepen, die de kritiek op zijn speel stijl weer zachtjes hoorde wegebben na dat Hoek van 1-0 achter op 1-2 was ge komen. Toen kon de trainer weer eens ervaren hoe opportunistisch de achter ban is bij de club die alleen genoegen neemt met een positie in de top van de ranglijst. Voor Hiensch waren de reac ties veel milder. Kloetinge speelt al we ken ver onder het niveau dat de trainer beoogt. In de derby liet het elftal zien dat er meer potentie in zit. Het midden rif, met Corné Schilperoort als drijven de kracht, speelde voor de rust met veel agressie en lef, John Schot en Joffrey Geldof waren af en toe ongrijpbaar op de rechterkant. Schot is, zoals hij zaterdag speelde, één van de beste voetballers van de hoofd klasse. En Jan Huygens, die zijn vijftien de maakte en een onbetwiste topschut ter blijft, had veel bewondering voor het centrale verdedigingsblok van Kloe tinge. „We kunnen ook goed voetbal len", stelde Hiensch vast. „En al win- John Schot (midden) wurmt zich langs Björn Langeveld en brengt Kloetinge op voorsprong in de derby tegen Hoek. De sliding van Thomas Ragut (rechts) komt te laat. foto Willem Mieras nen we bijna nooit, we hebben geen Hoek-complex. Het wordt alleen hoog tijd dat we driepunters gaan pakken om onderin weg te komen." Hoek heeft dat ritme in de derby wel weer opgepakt, zonder dat het indruk kon maken met het voetbal dat een top club hoort te spelen, Het duurde ruim een uur voordat de Zeeuws-Vlamingen greep op de wedstrijd kregen. Daarvoor hadden ze de tegengoal van John Schot nodig. Houtepen gaf toe: „We werden voor de rust afgetroefd op agressie en strijd. Daardoor zijn we achteruit ge dwongen." Hij vond wel dat Kloetinge met zijn krachten had gesmeten. „Ze gingen zo tekeer voor de rust, dat ze er op het laatst helemaal door zaten. Dan heb je het niet goed verdeeld. Wij hebben han dig geprofiteerd van die zwakte op het eind." Die vaststelling ging Hiensch veel te ver. De theorie van Houtepen klopte niet, vond Hiensch. „We zijn wat te veel achteruit gaan leunen met die voor sprong, daardoor kreeg Hoek die kan sen." Het zat Hoek, vond hij, gewoon een beetje mee. „Als is het wel een kwali teit, dat je uit zo weinig kunt scoren", zei Hiensch. Het moet ook gezegd dat Houtepen een gelukkige hand in de wis sels had. Ramazan Kesikbas was een aardige invaller voor Ferry Alfons en Jeroen van de Broeke speelde als een rots achterin toen de 1-2-voorsprong moest worden verdedigd. Het meest blonk Hoek in de derby uit door effectiviteit. Voor de winst moest de ploeg zich maar tien minuten boven matig inspannen. Jan Huygens liet in die korte tijd weer zien dat hij het in stinct heeft om positie te kiezen voor de goal en Bakx velde het laatste vonnis met zijn schotkracht van buiten de zes tienmeterlijn. Kloetinge-Hoek 1-2 (0-0). 55. John Schot 1-0, 61. Jan Huygens 1-1, 65. Istvan Bakx 1-2. Scheidsrechter: F. Vos (Hedel). Gele kaart: Djamel Buyse, Ferry Alfons, Björn Langeveld (allen Hoek), Giovanni Siere- veld, Joffrey Geldof, Erwin van der Woerdt (allen Kloetinge). Aantal toeschouwers: 1200. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Sie- reveld, Erwin van der Woerdt, Giovanni Siereveld, Steven Visser; Corné Schilper oort, Niels Kole, Joffrey Geldof (90. Jaap Esser); John Schot, Daan Esser (68. Regilio Pinas), Ronald Zwager (78. Bésar Xhox- haj). Hoek: Robbie de Moor; Thomas Ragut, Björn Langeveld, Djamel Buyse (68. Jeroen van de Broeke), Stefan van Dender; Taoufik Ameziane, Ferry Alfons (59. Rama zan Kesikbas), Sam YsebaertDennis van der Welle (78. Wilco de Valk), Jan Huy gens, Istvan Bakx. pagina 19 Schilperoort wordt moedeloos. Haase wint Nationale Masters ROTTERDAM - Het Nationale Masters tennis is in Rotter dam bij de mannen gewonnen door Robin Haase. De twee de geplaatste Hagenaar versloeg in drie sets de Rotter damse titelhouder Raemon Sluiter: 3-6 6-3 6-4. Bij de vrouwen won Michaëlla Krajicek. Ze versloeg in de finale haar generatiegenoot Elise Tamaëla met twee keer 6-4. pagina 17 Haase maakt snel progressie Noorse handbalsters grijpen titel STOCKHOLM - Het Noorse vrouwenhandbalteam heeft gisteren in Stockholm de Europese titel met succes verde digd. Het team van bondscoach Marit Breivik won in de finale met 27-24 van wereldkampioen Rusland, Het is de derde keer dat Noorwegen zich kroont tot Europees kam pioen. Uitblinker aan Noorse zijde was Kari Mette Johan- sen met negen treffers. In de strijd om het brons won Frankrijk met 29-25 van Duitsland. De Franse vrouwen schakelden Nederland uit in de groepsfase. Oranje eindigde het toernooi als vijftien de en voorlaatstse, de slechtste klassering ooit. Wereldrecord van Theo Bos MOSKOU - Theo Bos behaalde bij wereldbekerwedstrij den baanwielrennen in Moskou zaterdag dubbel succes. Hij verbeterde het wereldrecord op de 200 meter met vlie gende start (9,772). Daarnaast won hij ook nog eens de sprint, het onderdeel waarop hij de wereldkampioen is. Het meeste genoegen beleefde hij aan zijn record. „Eer lijk gezegd was ik daarvoor naar Moskou gekomen." pagina 17 Bos nu echt snelste ter wereld Beenhakker lonkt naar Feyenoord DEN HAAG - Leo Beenhakker is na het EK van 2008 be schikbaar voor een bestuursfunctie bij Feyenoord. Hij staat de komende anderhalf jaar nog als bondscoach van Polen onder contract. „Ik denk dat ik dan van het veld af moet", zei hij gisteravond in NOS Studio Voetbal. „Als Feyenoord belt, zeg ik geen nee." Beenhakker (64) was in zijn lange loopbaan onder ande ren trainer bij Ajax, Feyenoord, Real Madrid en bonds coach van Nederland, Saoedi-Arabië en Trinidad en Toba go. „Het lijf zegt dat ik moet stoppen. Ik sleep mij over de groene grasmat." Feyenoord is nog altijd één van de grote clubs van Neder land, aldus Beenhakker. „Maar het elftal is middelmaat. De club moet snel ingrijpen anders missen ze straks de boot." Internacional-invaller Adriano (midden) wordt bijna gek van vreug de nadat hij de 1-0 heeft gemaakt tegen Barcelona. foto Yuriko Nakao/Reuters van onze sportredactie YOKOHAMA - Het Braziliaan se Internacional heeft gisteren de wereldbeker voor clubteams gewonnen. De ploeg versloeg in Yokohama in de finale verras send Barcelona met 1-0. Inval ler Adriano was in de 82e mi nuut verantwoordelijk voor de enige treffer. Het mooiste clubvoetbal van Eu ropa legde het zondag op Ja pans grondgebied af tegen het dodelijk efficiënte Zuid-Ameri kaanse spel. Barcelona, eerder met 4-0 te sterk voor het Mexi caanse America, was in het meer spannende dan goede duel de bovenliggende partij. „We controleerden de wedstrijd, maar ik moet Internacional een compliment maken. Ze waren het beste team. We zijn afgere kend op het niet benutten van de kansen", meende trainer Frank Rijkaard van Barcelona. Barcelona, met Giovanni van Bronckhorst in de basis, domi neerde de hele wedstrijd. De ploeg van Frank Rijkaard, die als speler de wereldbeker al eens gewonnen had, stuitte ech ter bij de spaarzame kansen op doelman Clemer. Ronaldinho kon zich aan Spaanse kant am per onderscheiden. Het hele duel had hij twee tegenstanders bij zich. Eidur Gudjohnsen kreeg goede kansen, maar ver gat Barcelona aan een voor sprong te helpen. De houder van de Libertadores Cup stelde er weinig tegenover. Invaller Luiz Adriano zette het duel op zijn kop. In de 82e mi nuut zorgde hij voor de verras sing. Barcelona probeerde in de slotfase alles om nog gelijk te ko men. In de 85e minuut raakte Ronaldinho namens de winnaar van de Champions League nog de paal uit een vrije trap. Xavi miste ook een mogelijk heid. Daarna was er slechts ver bijstering aan Spaanse kant. Barcelona opnieuw met lege handen. Begin jaren negentig was het Johan Cruijff ook niet gelukt de wereldbeker binnen te halen met de Catalanen. Zijn ploeg verloor toen met 2-1 van Sao Paulo. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 15