Hulst wijst bezwaarschriften af ÏOK? PZC PZC De stem is ook een spier Is Nieuw gemaaltje Evides in Hulst I PZC ,15 j^nrHarold de Puysseleijr Fractie wil duidelijkheid over gevolgen begroting Hulst College geeft tegenstanders voorkeursrecht gronden Plan Perkpolder nakijken Zeven agenten stuitten op zes wietplantjes KOOPZONDAG IN GOES KERSTHAPPENING Ook wil de groepering inzicht Rijgen in de veranderingen in de organisatiestructuur van het ambtelijk apparaat zoals die on- zaterdag 16 december 2006 JLST - De fractie van Groot itenisse in de gemeenteraad Hulst wil duidelijkheid over ^gevolgen van de bezuinigin- op de ambtelijke organisa- der aanvoering van gemeentese cretaris Ster Wal zijn ingezet. Het werk binnen de gemeentelij ke organisatie is nu verdeeld over drie sectoren. Die werken echter te veel langs elkaar heen. „Hierdoor is onvoldoende to taaloverzicht op de onder han den zijnde werkzaamheden", stelde het college van burgemees ter en wethouders (B en W) eer der al vast in de nota 'Hulst her stelt'. De gemeente wil daarom toe naar een structuur waarbij werkzaamheden integraler wor den aangepakt met verantwoor delijkheden die zo laag mogelijk in de organisatie liggen. Het college haast zich in dezelf de nota overigens te zeggen dat de gemiddelde kwaliteit van be stuur en management in de ge meente 'redelijk tot goed' is. Groot Hontenisse maakt zich vol gens fractievoorzitter L. Mang- nus zorgen over het plan van het college om de personele bezet ting de komende jaren terug te dringen van 200 tot 180 voltijds- banen. Dat moet zijn beslag krij gen door vacatures die door na tuurlijk verloop ontstaan niet of nauwelijks weer in te vullen. B en W stellen wel vast, dat die personeelsreductie een meer effi ciënte aanpak van de uit te voe ren taken vergt. Daar zal volgend jaar ook nog een discussie in de gemeente raad over moeten worden ge voerd. Want werken met minder ambtenaren vraagt volgens het college ook een heroverweging van de gemeentelijke dienstverle ning. „Wij willen wel eens een keer we ten, wat die bezuinigingsdrift nu precies teweeg brengt in de orga- nisatie", aldus Mangnus. „Ook willen we inzicht krijgen in het andere managementsysteem. Wij dringen kortom aan op meer openheid over deze zaken." kir Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst leeft alle vier de bezwaren te ren de vestiging van het eerste kooprecht op eigendommen in Plan Perkpolder afgewezen. De gemeente maakte gebruik ran het zogeheten voorkeurs recht gemeenten, om te voorko men dat speculanten zich eigen- Sommen in het plangebied zou- jen verwerven. Het college van burgemeester en wethouders ging daarbij rigou reus te werk. Ruim honderd ïondeigenaren kregen te horen jat de gemeente het eerste recht ran koop op de grond had veilig gesteld. Het totale plangebied beslaat jierhonderd hectare, waarvan maar ongeveer de helft nodig is roor de realisering van Plan Perkpolder. Sfeer dan tweederde van de die in eerste instantie no- is al eigendom van de Öienst der Domeinen, een van de partners in het plan. Perkpolder is een nieuw Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel Rene van Stee Frits Bakker (sport) Het 's-Landshuis Steenstraat 37 4561 AR hulst Tel: (0114)371379 Fax: (0114)371380 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET Www.f3zc.nl E-mail: web@pzc.nl toeristisch project dat bestaat uit de aanleg van een jachtha ven en een golfbaan en driehon derd permanente- en vakantie woningen in de omgeving van de voormalige veerhaven van Perkpolder. Vijftien bezwaarschriften vielen er bij de gemeente op de mat naar aanleiding van de vesti ging van het voorkeursrecht, waarop ze na toetsing door juris ten besloot dat de aanwijzing voor een gedeelte van het gebied weer kon vervallen. Het ging om het gebied ten wes ten van de Noordstraat en de Waterstraat en de stukken grond langs die straten zelf, waar in de toekomst woning bouw is voorzien. De gemeente geeft nu zelf toe, dat ze bij de eerste aanwijzing 'onzorgvuldig, onvoldoende voorbereid en met niet genoeg oog voor andermans belangen' te werk is gegaan. Na het nemen van een nieuw raadsbesluit voor een kleiner ge bied, hielden uiteindelijk vier mensen hun bezwaren overeind. Het gaat om bewoners van de Drogendijk 3, Noordstraat 1 en 9 en Noorddijksedijk 1. Na hoorzittingen door de ge meentelijke bezwaarschriftten- commissie neemt het college de adviezen van die commissie over de bezwaren geheel over. Geen van de bezwaarmakers heeft gelijk gekregen. Het is nu aan de gemeenteraad om het definitieve oordeel te vel len. Dat gebeurt in eerste instan tie met een advies door de raads commissie Ruimte. Die buigt zich dinsdag 19 decem ber over het voorstel om alle be zwaren tegen het voorkeurs recht af te wijzen. De commissie komt om 19.30 uur bijeen in de raadzaal van het stadhuis. Als de gemeenteraad in haar verga dering van donderdag 21 decem ber het voorstel van het college overneemt, staat voor de be zwaarmakers nog beroep bij de rechtbank open. Daarna kun nen ze eventueel ook nog naai de Raad van State. Mannenkoor St. David's Minstrels oefent wekelijks bij Unitron in IJzendijke. door Ronald Verstraten IJZENDIJKE - Het Zeeuws-Vlaams mannenkoor St. David's Minstrels is ge noemd naar de beschermheilige van Wa les. Daar trad het vorig jaar op in het stadje St. David, in de gelijknamige ka thedraal. Over de oude heilige zijn in de loop der eeuwen bijzondere verhalen verteld. Zo is er een, dat plaatsgevonden zou heb ben voordat hij tot aartsbisschop werd benoemd. Daar was in Wales een syno de voor bijeen geroepen, met een massa goedgelovige aanwezigen. Op het mo ment dat St. David hen zou toespreken, klonk er protest, want ze konden hem nauwelijks zien of horen. Maar de monnik keek niet op een won dertje meer of minder. Ter plekke ver hief zich de grond waar hij op stond, zo dat hij op een hogere plaats stond Een soort van podium dus, waardoor je goed bent te verstaan voor je luiste raars. De door Welshman David Eynon gelei de David's Minstrels staan daar regel matig op. In zekere zin verbindt hen dat met hun naamgever. Het idee voor het koor is oorspronkelijk van pianiste Ma rie-Louise Ceulemans. „Ik heb een ad vertentietje gezet, waar zeventien reac ties op kwamen. En het eerste concert in Kloosterzande was in 1998 met elf of twaalf man." Koor- en bestuurslid André Soomers legt uit: „De officiële oprichting was in 1999, maar dat was dus nog daarvóór." Soomers (60) zit vrijwel vanaf het begin in het koor en is behalve toneelmeester vooral concertorganisator. In de afgelo pen jaren heeft het ledental zich zowat verdubbeld, tot ruim dertig. Die zijn we kelijks te vinden in de kantine van Unitron, waar ze gratis mogen repete ren. De leeftijden lopen uiteen, vanaf veertig en hoger. „Het is wel behoorlijk internationaal. Er zit een Oostenrijker in, een Duitser en zelfs een Fries", zegt Ceulemans. Het stervormige logo dat David voor het koor heeft ontworpen heeft IJzendijke als middelpunt. De vleugels geven aan aan dat de Zeeuws-Vlaamse leden uit de hele streek komen, met uitschieters in het oostelijk deel tot in Hulst of Klooster zande en in het westen tot Breskens of Cadzand. Op advies van Ceulemans, die zich onder andere bezighoudt met stern- vorming, gaan sommigen zelfs naar de muziekschool. „En dat hoor je duide lijk. Een opname vanuit het begin en een opname van nu, dat is een heel groot verschil, qua stemkwaliteit. Ook de koorklank komt dat zeer ten goede. Iedere repetitie begint daarmee. De stem is een spier en die moet opge warmd worden natuurlijk. Het zijn alle maal zeer leuke dingen en een bewijs dat de mannen er echt voor gaan." Hoogtepunten? Jazeker. Enkele jaren geleden werd het koor gevraagd een gastrol te spelen in De Vliegende Hol lander. Volgens het verhaal werd de le gendarische spookkapitein bij zijn te rugkeer in Terneuzen toegezongen door scheepsvolk. De Minstrels werden daar voor gevraagd en enkele dagen later za ten ze in scheepstenue te zingen achter foto Peter Nicolai een pint in het Terneuzens café De Vriendschap. De televisie zond er een documentaire over uit en behalve dat daar landelijk naar gekeken kon wor den, kwamen de Minstrels zo ook in een NCRV-documentaire terecht over Wag ner, die sindsdien de wereld rondgaat. Wagner schreef een opera over De Vlie gende Hollander, vandaar. Hét hoogtepunt van het koor vond ech ter plaats in 2002, toen er in Wales werd opgetreden: De Zeeuws-Vlamin gen werden uitgenodigd door het be vriende koor Cör Cwmann voor een con cert in St. David's Cathedral in Pembro keshire, een van de grote historische christelijke heiligdommen. Heel voorzichtig wordt gedacht aan een nieuwe cd (als opvolger van de bijna uit verkochte cd We meet again) met een heel nieuw repertoire. Maar voor het zo ver is, zijn ze op 22 december alvast te horen in Biervliet, samen met het Vo caal Ensemble St. Laurens, in de N.H. kerk. Op het programma van VES staan hoofdzakelijk kerstnummers. De Minstrels brengen een breed scala van muziekgenres, waaronder spirituals, opera (o.a. van Donizetti), evergreens en carols. Demonstratie glasblazen in Visserijmuseum BRESKENS - Glasblazer Arie Vinke uit Breskens en model- bootbouwer Roger van Hyfte ge ven op donderdag 28 december en donderdag 4 januari demon straties in het Visserijmuseum in Breskens. Van Hyfte is Belgisch kampioen modelboten bouwen. Op beide dagen kan op vertoon van het en treebewijs ook een kijkje wor den genomen op reddingsboot De Zeemanshoop. Op 28 decem ber is bovendien vissersboot BR 43 open voor publiek. De rond leidingen door het museum en op de boot beginnen op beide da gen om 13.30 en 15.30 uur. door Harold de Puysseleijr HULST - De leek ziet het er niet aan af. Toch is het nieuwe ge- maaltje aan de Waterstraat in Hulst een ingenieuze en bijzon der nuttige voorziening. Water bedrijf Evides nam het gemaal gisteren in gebruik. Voortaan is het mogelijk jaar lijks tot een half miljoen kubie ke meter afstromend polderwa ter extra in het waterwingebied van Clinge te infiltreren. Het ge bied hoort bij de productieloca tie van Evides in Kapellebrug. Die levert industriewater aan een aantal bedrijven in Zeeuws-Vlaanderen, en dient daarnaast als buffer voor de drinkwatervoorziening van Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Dat drinkwater komt normaal uit Ossendrecht, maar in geval van nood is het mogelijk terug te val len op het pompstation in Kapel lebrug. Die locatie maakt gebruik van het regenwateroverschot van de Pieter van de Endensvaart, de Gentse Vaart en de Sint Jan- steenpolder. Daar komt het wa ter van de Clingepolder nu bij. Evides heeft bij de aanleg van het nieuwe gemaal samenge werkt met de gemeente en het waterschap. Ze slaan ér twee vliegen in één klap mee. De wateroverlast in de Hulster wijk Grote Kreek en een deel van Clinge wordt er volgens woordvoerder Henk Baars van Evides door verminderd. „Tege lijkertijd biedt het systeem een oplossing voor de verdroging van gronden in het waterwinge bied." Het overtollige regenwa ter wordt namelijk door een rioolsysteem afgevoerd. Dit ge beurt vergelijkbaar met het prin cipe van drainage, via een door het waterschap verbrede sloot. Die loopt naar de stuw van de Clingepolder aan de Water straat. Evides brengt een groot gedeelte van het water met be hulp van een pomp en een per sleiding echter terug naar de droge gronden in het waterwin gebied. Op die manier kan de verdroging in het gebied volle dig teruggedrongen worden. Tehuizen onder paraplu Zorgsaam TERNEUZEN - De fusie tussen de Protestantse Stichting voor Ouderenzorg Terneuzen (PSOT) en de Stichting Zorgsaam Zeeuws-Vlaanderen is gisteren officieel be krachtigd. De verzorgingshuizen Bachten Dieke in Ter- neuzen, dat ook de zorg in dienstencentrum De Veste ver leent, en Vremdieke in Hoek komen daarmee onder dezelf de paraplu als de van oorsprong katholieke zorgcentra Coensdike in Aardenburg en Emmaus in IJzendijke. De samenwerking begint op 1 januari volgend jaar. Voor de bewoners van tehuizen en instellingen verandert volgens vertegenwoordigers van beide fusiepartners niets. De sa mensmelting is vooral ingegeven om de voorschrijdende regelgeving het hoofd te kunnen bieden. Door schaalver groting hoopt Zorgsaam, met ruim 2800 medewerkers uit gegroeid tot de grootste werkgever van de regio, ook effi ciënter en goedkoper te werken en betere facilitaire dienstverlening te bieden. Net als voor de bewoners veran dert ook voor de meeste personeelsleden weinig. Een aan tal verpleegkundigen zal wel vaker bij mensen thuis, dus buiten het tehuis, hulp verlenen en zorgtaken verrichten. De protestants-christelijke identiteit van Bachten Dieke en Vremdieke blijven 'gewaarborgd en zichtbaar'. Ook hun namen blijven in gebruik. Twaalfhonderd euro voor Ambon TERNEUZEN - De projectweek en kerstmarkt van prak tijkschool De Sprong in Terneuzen heeft twaalfhonderd euro opgeleverd. De opbrengst is bestemd voor een school voor gehandicapte kinderen in het dorp Passo op het Mo lukse eiland Ambon. Door de inspanningen van de leerlin gen en docenten levert De Sprong een grote bijdrage in de aanschaf van leermiddelen, waaronder braillebenodigdhe- den. Plet project is een vervolg op eerdere hulpacties die begonnen tijdens het bezoek van de Middelburgse sport vereniging Jong Ambon aan de archipel in augustus en september van 2005. Docente Anita de Greve van De Sprong maakte de trip destijds mee. Voorlichting over hondendrollen BRESKENS - De mentaliteit van een aantal hondenbezit ters in Breskens laat veel te wensen over. De gemeente Sluis hoopt de komende maanden met voorlichting over honclenpoepoverlast het gedrag van de baasjes te beïn vloeden. Dat antwoordt het Sluise college van burgemees ter en wethouders aan Bressiaancler R. Leentfaar. Hij klom vorige maand in de pen namens 23 bewoners van de Rozenstraat, Papaverstraat en Azaleastraat in het vissers dorp. Water Vlissingen-Oost eerst koken VLISSINGEN - Werknemers van een groot aantal bedrij ven op industrieterrein Vlissingen-Oost mogen het kraan water niet drinken voordat het is gekookt. Door werk zaamheden nabij fosforfabriek Thermphos kan er vuil in de waterleiding terecht zijn gekomen, waarschuwt water bedrijf Evides. Een preventief kookadvies komt regelma tig voor, aldus woordvoerder S. van de Vate van Evides. „Het wil niet zeggen dat er iets mis is met het water. Maar we willen er zeker van zijn dat het voldoet aan alle eisen." Het water wordt onderzocht op de aanwezigheid van bacteriën. Evides verwacht daar zondagmiddag de uitslag van te krijgen. agenten hadden geen directe noodzaak om zó op te treden. De politie had eerst even con tact met u moeten zoeken." De politierechter sprak de verdach te vrij. De vrouw vertelde de zes planten te hebben gekweekt voor eigen gebruik, omdat de wiet in een koffieshop te duur is. Officier van justitie J. Zon dervan was onverbiddelijk en eiste 100 euro boete. door Aector Dooms MIDDELBURG - De politie was 20 april na een melding over een (mogelijke) wietplantage een wo ning in Hengstdijk binnengeval len. Dat was volgens de 33-jari- ge bewoonster, die niet thuis was, met groot machtsvertoon gegaan, zo vertelde ze gisteren in Middelburg. De buitendeur werd ingetrapt, waarna zeven agenten dachten een hennepkwekerij te ontman telen. Ze troffen echter slechts zes wietplantjes aan. Dat was één plantje te veel, want men mag wettelijk niet meer dan vijf hennepplanten in bezit hebben. Voor dat ene plantje moest de vrouw gisteren op de zitting van de politierechter verschijnen. Raadsman A. Cambier bepleitte vrijspraak, omdat de politie on rechtmatig de woning was bin nengetreden. Politierechter R. Lameijer ging met het betoog van de strafpleiter mee. „De Zie onze wekelijkse vacature-index zie pagina 10 katern 1 het alfabet van Zeeland (Advertentie) WANNEER? MORGEN! VAN 13.00- 17.00 (Advertentie) Het nu nog afstromende polder water zal in de toekomst niet meer wegstromen naar de Wes- terschelde, maar worden benut voor de watervoorziening. Door het in gebruik nemen van het ge maal behoeft het Waterschap Zeeuws-Vlaanderen minder wa ter af te voeren. De provincie heeft het initiatief al beloond met een subsidie van 50.000 eu- (Advertentie) Tuincentrum bloembinderij Nieuwe Rijksweg 49, 's-Heer Arendskerke Tel. 0113-270960 www.terlucht.nl (Advertentie) Den Dekker Muziek In 2007 uw medewerkers opleiden? De financiële voordelen voor werkgevers vindt u op www.opleidingenberoep.nl. Ontwikkelen werkt www.opleidingenberoep.nl SZw =sar- ONDER n o s r. n l T U U R 'automatische betaling fefja t ik neem nu een half jaarabonnement a 119,60* en ontvang gratis de DVD Cars. rostcode: Tel.nr: 8ank-/gironr.: Handtekening: Stuur deze bon in een ongefrankeerde Envelop naar: PZC, Antwoordnummer 112,4800 VB Breda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 75