PZC Vóór kerst 2007 skiën in polder Zondag geopend Schaatsbaan en kerstmarkt zorgen voor sfeer Pkerst OOPZONDAG Terneuzenaar woest over parkeerbon uitverkoop Voorbereidingen voor bouw van Terneuzense skihal in volle gang Gratis waterpark en kinderclub www.gobest.nl Zondag 17 December a.s Het mooiste vuurwerk koop je bij Intratuin torRené van Stee Redactie: 0113-315649 .«vvw.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes idvertentie-exploitatie: i'oord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; heuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 Hterdag 16 decern ber 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen TERNEUZEN - De voorberei dingen voor de bouw van een filial aan de zuidelijke rand Terneuzen zijn in volle rang. De aannemer is op de bouwplaats bezig met de aanleg ran wegen en grondwerk. i Eoofduitvoerder G. Demuzere rarwacht dat de eerste funde- nngspaal op dinsdag 9 januari je grond ingaat. In totaal gaat jet om duizend palen. Het stor- |en van de fundering begint ook de eerste maand van 2007. Half februari volgt de montage ran de betonwanden van het Kintersportcomplex. Weer een sand later worden de diverse staalconstructies in elkaar ge net. Als alles volgens planning ver loopt, wordt eind september de eerste sneeuw aangemaakt. Twee maanden later, eind no vember, moeten de eerste skiërs dan van de piste kunnen glij den. Op het ruim zes hectare gro te terrein bij de kruising van de Koegorsstraat en de N61 ver rijst een skihal met een maxima le hoogte van veertig meter. De skipiste krijgt een lengte van 250 meter. Daarnaast komt er een oefenbaan van negentig me ter. Er is nog onduidelijkheid over de verdere invulling van het complex. Want initiatiefnemer Leisure Development Zeeland (LDZ) wil rond de skibaan grootschalige detailhanclelsza- ken bouwen, waaronder een su permarkt, een winkel voor con sumentenelektronica en een woonwarenhuis. LDZ kwam met dit alternatief op de prop pen omdat de oorspronkelijke in vulling met onder meer een tuin centrum, wokrestaurant en een pool- en biljartcentrum finan cieel niet haalbaar en moeilijk te exploiteren bleek. Na veel wikken en wegen beslo ten burgemeester en wethou ders van Terneuzen medewer king te verlenen aan de nieuwe invulling. Of de provincie het zelfde doet is overigens nog steeds de vraag, want de nieuwe invulling van het complex mag Groene stroom IERNEUZEN - De gemeente Terneuzen schakelt volgend jaar voor honderd procent over op groene stroom. Dat gebeurt in het kader van de uitvoering van het gemeentelijk ilimaatbeleidsplan 2005-2008. Dit jaar kocht de gemeente nog veertig procent groene stroom in. Door het percentage te verho gen naar honderd wordt de aan e gemeentelijke gebouwen en installaties toe te rekenen C02-uitstoot met tientallen pro- oenten verminderd. Bij het ver- bik van elektriciteit stoot een gebouw niet rechtstreeks C02 nit, maar bij het produceren van elektriciteit komt vaak wel C02 rij. De gemeente is aan groene aroom per jaar 2500 euro meer rijt dan aan grijze stroom. iorpsstraat Ireskens wordt nu ook voor het oog mooier - Het moet er veili ger en mooier dan vroeger wor- !<n, maar voorlopig oogt het jaog hoofdzakelijk als een rot- woi. Een gestructureerde ben- !de, dat wel. Vanaf nu zullen de Irerbcteringen ook voor het oog steeds beter zichtbaar worden. De bestrating van de Dor.ps- 'slraat in Breskens is in volle m De herinrichting van de Dorps- Straat is onderdeel van het proef- poject Duurzaam Veilig Ver leer West-Zeeuws-Vlaanderen k vloeit voort uit de aanleg van ie rondweg langs het dorp. far met name vrachtverkeer pór de realisatie van de rond- seg via de Oude Rijksweg en Dorpsstraat naar het industrie terrein en de haven moest bol- en, is het sinds een jaar een Duk rustiger in de straat. Bet bi-ede asfalt nodigde veel au- bnobilisten uit tot hard rijden. Den betere markering van de en het aanplan- Bivan struiken en bomen moet voorzorgen dat de straat visu al smaller wordt. Vanaf het Mo- aiwater tot aan het Spuiplein »ordt het asfalt vervangen door waardoor de straat wat dorpser karakter krijgt. streven is om de bestrating de kerstdagen af te ron- De Markt in Terneuzen is voor de zesde keer omgetoverd tot schaatsbaan. door Gino van den Broecke TERNEUZEN - „Nee hoor mam ma, laat me maar los", roept de 5-jarige Milan tegen zijn moe der wanneer hij op zijn dubbele ijzertjes zijn eerste schreden zet op de Terneuzense ijsbaan. Sinds gistermiddag kan er weer naar hartenlust geschaatst wor den op de Markt. Het is de zesde keer, dat Terneu zen On Ice (TOI) een kunstijs baan heeft aangelegd in de bin nenstad, de enige overigens in heel Zeeland. De prijzen zijn door de stijgen- Advertentie) KIJK VOOR EXTRA OPENINGEN OP www.intratuin.nl de energieprijs wat verhoogd, maar de kinderen en hun ouders die enthousiast op de piste hun kunsten op de ijzers vertoonden hadden daar blijkbaar maling aan. „Het is voor mij alweer elf jaar geleden dat ik op schaatsen stond en ik moet zeggen dat het tegenvalt. Maar het is leuk hoor", zei Dorinda Chapelier. Getooid met gele ijsmutsen, die alle bezoekers gratis kregen, stapten de bezoekers van jong tot oud tijdens de eerste uren op en van het ijs. De komende week zullen nog elke ochtend ve le scholen van de 400 vierkante meter grote ijsbaan gebruik ma ken. Terneuzen on Ice is van maan dag tot en met zaterdag van 11.00 tot 21.00 uur en op zondag en tweede kerstdag van 13.00 tot 18.00 uur. Op eerste kerst dag en nieuwjaarsdag is de ijs baan gesloten. De ijsbaan sluit op 7 januari. Een uurtje voordat de ijsbaan opende, ging een paar straatjes verderop in Oud-Temeuzen de eerste uitga ve van de driedaagse kerst markt van start. Burgemeester Jan Lonink en Kapitein Willem van der Decken alias De Vliegen de Hollander openden cle markt. In de Vissteeg, Kandeelstraat, Tuinpad en omgeving hadden de ondernemers de boel sfeervol (Advertentie) www.woonboulevardbreda.nl 11.00 tot 17.00 uur door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - „Ze zullen de ME moeten meenemen, want hier komt niemand binnen", zegt Terneuzenaar Wim Bare- man strijdlustig. „880 Fransen die hun bekeuring niet hoeven te betalen en ik wel, dat ga je niet meemaken. Laat ze maar komen." De bewoner van de Scheldekade kreeg gisteren een aankondi ging van de deurwaarder in de bus dat op maandag 15 januari beslag wordt gelegd op zijn in boedel, omdat hij een parkeer bon weigert te betalen. Het ver schuldigde bedrag is inmiddels opgelopen tot 87,50 euro. Het verhaal gaat terug tot 25 fe bruari van dit jaar. Toen Bare- man 's avonds thuiskwam en zijn auto wilde parkeren, bleken de parkeerplaatsen voor vergun ninghouders nabij zijn woning te zijn ingepikt door Franse drugstoeristen. Hij heeft nog even rondgereden, maar toen hij zag dat alle vergunningplaatsen bezet waren, zette hij zijn voer tuig neer op het tegenover zijn woning gelegen parkeerterrein- tje. Daar geldt echter betaald parkeren en dus ontdekte de Scheldekadebewoner de volgen de dag een prent achter zijn rui tenwisser. „Niet terecht", vindt Bareman, „Want op de vergun ningplaatsen was geen ruimte meer. Ik moest wel." Verhaal ha- (Advertentie) len bij het gemeentelijk Parkeer beheer leverde niets op. „Want als ze in dat apparaat een bekeu ring invoeren kunnen ze die niet meer terugdraaien." Bareman weigerde te betalen en kreeg na wat aanmaningen giste ren dus een dwangbevel in de bus. Op hetzelfde moment dat hij in de krant las dat van de 900 Fransen die een parkeerbon hebben gekregen er 880 niet be taald hebben. „Dus dan ga ik die bekeuring zeker niet beta len." In de aankondiging van de beslaglegging wordt ook nog ge meld dat de deur wordt openge broken als Bareman 15 januari niet thuis is. Maar zover zal het niet komen. „Ik heb een vrije dag en ik zal op ze wachten. Dat gaat hier nog leven houden." Wethouder C. van Schaik (ver- De grootste openlucht-boulevard voor een gezellig dagje uit. Ruim 40 winkels voor wonen, zitten, slapen, opbergen, verlichten, eten, koken, kijken en luisteren, inrichten, kinderen, stoffering en nog veel meer. Afslag Breda West (naast IKEA) Alles voor in en om het huis Gratis parkeren! (Advertentie) Elke week in de zaterdagkrant I Reizen l moetje naar toe. Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. ij >ZC het alfabet van Zeeland niet op gespannen voet staan met landelijke of provinciale re gelgeving. Ook is nog niet in beeld in hoeverre de detailhan del bij de skihal een bedreiging vormt voor de huidige winkels in Terneuzen en omgeving, pagina 18 de kwestie. Las Vegas of woestenij Geen remmers in Axelse straten AXEL - In de Nassaustraat, Buitenweg en Oudeweg in Axel worden geen verkeersremmende maatregelen getrof fen. Burgemeester en wethouders van Terneuzen antwoor den dat op vragen van onafhankelijk raadslid W. Broek- huysen. Het raadslid vroeg het college met plannen te ko men naar aanleiding van het dodelijk ongeval eind sep tember. Volgens Broekhuysen dringt het wijkcomité De Statie al jaren aan op maatregelen in genoemde straten. B en W zeggen daar echter niets van de te weten. In het kader van de ontwikkeling van de nieuwe woonwijk Bui tenweg is volgens het college wel met het wijkcomité ge sproken over de ontsluiting van die wijk en de gevolgen hiervan voor de Oudeweg, Buitenweg en Nassaustraat. „Hierbij is ook specifiek gesproken over het doorgaande verkeer door de Beoosten Blijepolder. Met betrekking tot de Nassaustraat is alleen gesproken over de mogelijke ge volgen van de verkeersattractie van de nieuwe woonwijk in relatie tot de functie van de Nassaustraat als doorgaan de route." De oplossing ligt volgens B en W in een ge dragsverandering bij verkeersdeelnemers. Boete voor schoppen tienjarige MIDDELBURG - Een veertigjarige inwoner van Sluiskil gaf gisteren in Middelburg toe een tienjarige jongen een schop te hebben verkocht. Politierechter B. Duinhof ver oordeelde hem voor mishandeling tot 150 euro boete. De verdachte had zich 23 juli niet kunnen bedwingen toen de jongen een stenen varkensbeeldje in zijn tuin onderspuw- de. De man trok het kind aan zijn haren en gaf hem een schop onder zijn achterste. Het incident kreeg de aan dacht van de media (SBS-televisie), waar de Sluiskillen- aar niet gelukkig mee was. „We worden nog steeds be dreigd en getreiterd." Man brengt verkeer in gevaar HULST - Een 31-jarige Terneuzenaar is afgelopen don derdagavond gearresteerd door de politie omdat hij het verkeer in gevaar bracht. De stoppen sloegen door bij de Terneuzenaar toen een 53-jarige automobilist uit Hulst vanuit de Oude Zoutdijk linksaf de rijksweg 60 opdraai de. De 53-jarige reed naar de vluchtstrook en de 31-jarige liep, midden op de rijbaan, achter de auto aan. Hierdoor moest een 55-jarige vrachtwagenchauffeur uit Kapelle remmen. Daardoor botste een daarachter rijdende 57-jari- ge automobilist uit de gemeente Hulst tegen de vrachtwa gen. Deze man werd met gekneusde ribben ter observatie in het ziekenhuis opgenomen. Intussen was de 31-jarige man naar de auto van de 53-jarige automobilist gelopen en begon daarop te slaan. Nadat de inzittenden waren uit gestapt pakte hij een van hen vast en begon iedereen in zijn buurt verbaal te bedreigen. De man werd aangehou den en de zaak is nog in onderzoek. (Advertentie) foto Camile Schelstraete aangekleed. Met stemmige kerst verlichting en ondernemers ge kleed in Dickenskledij werd een ontegenzeggelijk een nostal gisch beeld opgeroepen. Livemu ziek van het Vocaal Kwartet en theater vanuit de Kerststal maakten het oude sfeertje com pleet. De kerstmarkt in ook vandaag van 11.00 tot 17.00 uur en zon dag van 13.00 tot 17.00 uur nog te bezoeken. (Advertentie) DELSCHER Grote Markt 11-13 Goes Tel.: 0113 227607 keer) vreest dat Bareman niet onder betalen zal kunnen uitko men. „Als er geen vergunning plaats is, wil dat niet zeggen dat je dan overal maar mag staan. Je moet dan elders in de vergun ningzone een plekje zoeken. En ja, dan moet je wel eens een eindje lopen. Je kunt niet altijd voor je voordeur parkeren. En als je dan op een betaald par keerplaats gaat staan dan krijg je een bekeuring." Van Schaik zegt zich de irritatie wel te kunnen voorstellen dat Franse overtreders er zonder be talen mee wegkomen. „Dat is in derdaad van de gekke dat die Fransen niet moeten betalen, omdat we ze niet kunnen achter halen. Maar dat betekent niet dat een ander ook niet moet be talen." Centrum Middelburg... Is gezellig winkelen... zeeuwse almanak Boef Bij het ontbijt verdelen va der, moeder en zoons van het Middelburgse gezin elke dag de katernen van de PZC en de Volkskrant. De elfjarige Rik leest de sportpagina's, zijn achtjarige broer Chiel scant koppen. Gisteren bleef zijn blik haken bij een oude foto van de over leden liedjeszanger en cabare tier Robert Long in de Volks krant. Iemand die heel wat heilige huisjes omver schopte. „Is dat een boef of zo?", wilde Chiel van zijn vader weten. Die vroeg zich bezorgd af of zijn kind nu al mensen op grond van hun uiterlijk ging „Hoezo?" „Nou, er staat dat hij de schrik was van de burger man. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes De vüurwerkvoorverkoop is gestart! Kijk ook op www.intratuinvuurwerk.nl Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuin-vestiging: 0900-7707700 of kijk op www.intr3tuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 73