Skatepark Zierikzee kan komen een roos in de winter PZC Voederen en vogels turven Middeleeuwse kerst en Chrismas Fair in centrum Zierikzee Art-Deco opent voor laatste keer deuren Eén meidnummer voor dierenmishandeling: 0900 - 20 21 210 (10 ct/min) (3 Wettelijke hobbels genomen Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. door Marcel Modde ZIERIKZEE - Dc weg is vrij voor inrichting van een skate park aan de Scheldcstraat in Zierikzee. De wettelijke proce dures zijn doorlopen en tegen het plan zijn geen bezwaren in gediend. Burgemeester en wet houders hebben besloten dat met de uitvoering kan worden begonnen. Hoe het skatepark er komt uit te zien, blijft nog even onduidelijk. Beleidsambtenaar D. de Vos denkt direct na de feestdagen een keuze te kunnen maken uit de verschillende ontwerpen. Ver volgens kan in het voorjaar met de inrichting van het terrein worden begonnen. De Vos twij felt er niet aan dat het skate park nog voor de zomervakantie klaar is voor gebruik. Vier bedrijven hebben een offer te ingediend om het park te mo gen aanleggen. De ontwerpen lo- Volkskerstzang ZIERIKZEE - De Interkerkelij ke Werkgroep Zierikzee houdt zondag 24 december een volks- kerstzangdienst in de Nieuwe Kerk. Thema van deze interkerkelijke bijeenkomst is dit jaar: 'Nu kan ik alleen nog maar blij zijn en zingen met nieuwe gezangen'. Muzikale medewerking verleent de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer onder leiding van Dirk Verholle en het koor Adonai on der leiding van Liesbeth Fran ken. Hans Biesman bespeelt het orgel. De volkskerstzangdienst begint om 19.30 uur. pen volgens De Vos niet veel uit een. „Dat komt omdat ze gebon den zijn aan het maximum van zeshonderd vierkante meter be schikbare grond voor vier tot zes objecten. Kijk, geef je dat soort bedrijven de vrije hand, dan komen daar de meest fantas tische ontwerpen uit, maar ook de meest astronomische budget ten." Het onderlinge verschil zit vooral in de prijs die de park bouwers berekenen, aldus de be leidsambtenaar. Inrichting Wat betreft de inrichting is vol gens De Vos goed geluisterd naar de wensen van de skaters. De uiteindelijke uitvoering zal daar niet veel van afwijken, geeft hij aan. „Als het al af wijkt, is dat in het aantal attri buten: vier of zes. Maar wat er komt te staan, is ook echt wat de doelgroep zelf heeft aangege ven." Voor het skatepark wordt een gedeelte van het zesduizend vier kante meter grote grasveld ach ter de parkeerplaats geasfal teerd, legt De Vos uit. Het groot ste niet benutte stuk wordt in een later stadium ook verhard en bij het parkeerterrein betrok ken. Die ontwikkeling houdt ver band met de aanstaande nieuw bouw van het naaststaande zorg centrum Borrendamme en de herinrichting van het bijhoren de gebied. Daardoor zijn de uit breidingsmogelijkheden voor het skatepark beperkt, aldus De Vos. „Maar laten we ons ook niet rijker rekenen dan nodig is. Een skatepark van zeshonderd vierkante voldoet hier prima aan de behoefte. Ik denk dat daarmee al een hele mooie stap wordt gezet voor de jeugd van Zierikzee." zaterdag 16 december 2006 door Marcel Modde ZIERIKZEE - Waar iedere zich zelf respecterende plaats tegen woordig wel een kerstmarkt heeft met Dickens-figuren, tracht Zierikzee zich tegen de feestdagen te onderscheiden met een Middeleeuwse markt. De monumentale binnenstad vormt een natuurlijk decor, ver der wordt verlevendigd door 'be woners' uit de periode dat Zie rikzee nog echt belangrijk was. Bedelaars, melaatsen, zakkenrol lers, koopmannen en hun vrou wen, ze brengen de stadsgeschie denis vrijdag 22 en zaterdag 23 december weer letterlijk tot le ven. De doorsnee bewoners van weleer struinen rond tussen het Havenplein, Sint Domusstraat en de Schuithaven, waar twee dagen achtereen een markt in veertiende-eeuwse stijl wordt opgezet. De markt wordt onder meer bevolkt door een schrijn werker, pijpenmaker, weefster, kleermaakster, visrokers en een edelsmid. De terassen op de Schuithaven worden overdekt. Op het Havenplein wordtdo Christmas Fair gehouden. R05?. om de grote horecatent voic een reeks kleine tentjes neeig. zet, waar uiteenlopende worden verkocht. De biedt onderdak aan een levend; kerststal. Op de vismarkt aand- Sint Domusstraat worden a!j vanouds weer mosselen gekoofe en treed (alleen vrijdag) Ir; Shantykoor Neptunus op, Óp dj, verse andere locaties laten zic'c vrijwel doorlopend koortjes b ren en neemt verhalenvertelsh en dichteres Agaath van Zeve- ter haar luisteraars mee terugi de tijd. De binnenstad van Zierikzeeii beide dagen afgesloten voorva.' keer. Vanaf de parkeerplaats^ aan de Scheldestraat en 0' Hoofdpoortstraat brengt ea paardentram bezoekers naara van het centrum. De activiteiten zijn vrijdag vsi be| 10.00 tot 21.00 uur en zaterd^ tot 15.00 uur. Het evenement sa opgezet door organisatieburer Schaapslab namens de plaatse lijke ondernemersverenigü; Neptunus. RENESSE - Atelier Art-Deco aan de Putterweg in Renesse zal morgen tijdens de Blik op Kunst route voor de laatste keer ge opend zijn. De in juli overleden beeldend kunstenares Emmy Alma is hier jarenlang actief geweest. De deelnemers aan de 'maandelijkse kunstroute hebben als postuum eerbetoon aan Emmy Alma haar atelier de afgelopen maanden nog opgenomen in de Blik op Kunstroute. Verder wordt er ook op de andere locaties van de route werk van deze kunstena res tentoongesteld. In Atelier Uit de Kunst van Mar- ga Meijrink staat een bronzen kerstgroep van de hand van.t 5a ma. Het oude blikkenrnuser k De Blikvanger exposeert p&> de pen reclametekeningen \-c: gn haar hand en in hotel De ZeemSg. se Stromen staan poppen a Zeeuwse klederdracht van Al ma opgesteld. Verder biedt atelier Uit ioi Kunst sieraden van Meijrink e aquarellen van Ans Padmos. ft Blikvanger staat in het teke van 'Kerst in oma's keuken'ma een grote verzameling emaille voorwerpen en een kerstbooa versierd met minipannetjes, was- bordjes en schuimspaantjes. De Blik op Kunstroute is 2 dag van 13.00 tot 17.00 uur ge opend. Vogelliefhebber Peter Boelee uitkijkend over zijn tuin aan de Sebastiaanstraat in Kwadcndamme. foto Peter Boelee door Astrid van den Hoek KWADENDAMME - Nederlandse vogellief hebbers zitten dit weekend met pen, papier en vogelgids klaar om de vogels in hun tuin te tellen. Ze doen mee aan de Nationale Tuinvogeltelling. Zo ook Peter Boelee uit Kwadendamme, maar hij is somber over zijn bijdrage dit jaar. „Ik doe wel mee, maar stuur waarschijnlijk toch maar één waarne ming in." Vogelbescherming Nederland houdt voor de vierde keer de Nationale Tuinvogeltelling. Deelnemers noteren een uur lang welke vo gels en hoeveel er in hun tuin, op hun bal kon of in het park te zien zijn. Tussen 9.00 uur en 10.00 uur 's ochtends zijn vaak de meeste vogels te zien. In de tuin van Boelee zal het tijdstip waar op hij telt echter niet uitmaken. „Er zitten weinig vogels in mijn tuin. Dat komt omdat er veel tegels en weinig planten waren toen ik hier drie jaar geleden kwam wonen. Ik heb nu wel boompjes neergezet, maar die zijn nog heel klein." Hij vindt het geen ramp dat er voor hem weinig te zien zal zijn. „Als er alleen twee tortelduifjes bij mij in de tuin zitten, dan zegt dat wel wat over het vogelbestand hier in de omgeving." Boelee, die lid is van de Vogelwerkgroep De Bevelanden, ziet tot zijn ergernis steeds meer betegelde tuinen. „Tegenwoordig heb ben veel mensen lege tuinen met tegels. Dat is misschien wel mooi om te zien, maar niet zo vogelvriendelijk." Lokken Gelukkig zijn er manieren om vogels naar een tuin te lokken die niet vogelvriendelijk is. Boelee: „Als je een goed gevulde voeder plank neerzet, lukt het bijna altijd om vo- gèls in je tuin te krijgen." Bij tellingen in voorgaande jaren bleek de populatie van de huismus steeds verder af te nemen. Ook Boelee maakt zich hier zor gen over. „De mus is nog niet zozeer aan het uitster ven, maar vindt wel steeds minder voedsel en nestgelegenheid. Maar dat geldt ook voor vogels als de zwaluw en de leeuweiïk." De vogelliefhebber verwacht wel dat de mus, net als vorig jaar, op nummer één in de Na tionale Tuinvogel Top Tien zal staan. „Het aantal mussen wordt wel minder, maar er zijn nog steeds heel veel mussen. De kool mees en de pimpelmees zullen ook wel vaak geteld worden, denk ik." De groene specht is de favoriet van Boelee. „Die is echt heel bijzonder, net een pape gaai met al die kleuren. De roep van de groe ne specht is ook heel apart, het klinkt net alsof er iemand lacht.' Hoewel de vogel de laatste jaren wel vaker voorkomt in Zeeland, zal hij de top niet ha len. Vorig jaar vormden de huismus, de kool mees en de merel de top drie. Ongeveer 14.000 vogelliefhebbers deden toen lande lijk mee aan de telling. Voor kinderen die mee willen tellen is er de site www.wildzoe- kers.nl met tips en een recept om vetbollen te maken. Vogelliefhebbers kunnen tot maandag 16.00 uur alle vogels en vogelsoor ten die ze in een uurtje hebben geteld door geven op www.tuinvogeltelling.nl, "Uitgemergelde paarden in beslag genomen", "Jonge katten in af valcontainer", "Verwaarloosde scha pen onder de maden" en "Zwaar vermagerde jonge herders in eigen uitwerpselen aangetroffen". Wie kent niet die afschuwelijke berich ten in de krant. De Dierenbescher ming wil dat hier een eind aan komt. U kunt helpen. Om voor u het melden van dieren mishandeling en -verwaarlozing makkelijker te maken heeft de Die renbescherming vorig jaar het meidnummer dierenmishandeling voor heel Nederland beschikbaar gesteld: 0900 - 20 21 210 (10 ct/min). Wilt u weten wat de Dierenbescher ming nog meer doet? Kijk dan op www.dierenbescherming.nl. Steun de Dierenbescherming. /cbfj GIRO 309 Geef om een oorlogskind Word nu lid van Unicef en bel 0800 - 1133 www.unicef.nl kinderen eerst herdenkingsbijeenkomst 0 voor en door nabestaanden deze avond wordt ingevuld met creatieve bijdrages van nabestaanden de bijeenkomst vindt plaats op vrijdag 29 december om 19.30 in Hervormd Wijkcentrum Zuid "De Hoogte", Populierenstraat 29 te Goes u kunt zich aanmelden voor deze bijeenkomst via de website www.uitvaartinzeeland.nl de toegang tot deze avond is gratis organisatie alexandra marl<USSe uitvaartverzorging al meer dan 5 jaar uit-vnardlg NIERSTICHTING NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 70