n Jongerenraad officieel in functie Zondag geopend Altijd weer denken aan hongerwinter Kintratuin Overleden manager De Staver alsnog beticht van fraude bij sportcentrum rentes! 30 /.«r 4,40 °b advisering jeugdbeleid, voorkomen vandalisme, alcohol- en drugspreventie uitverkoop Zondag 17 December a.s. fl%ï- KERST H,KOOPZONDAG - I flu*- Het mooiste vuurwerk koop je bij Intratuin Boef 0113-315649 pzc.nl nnail:redactie@ pzc.nl jjslbus 31,4460 AA Goes •■fvertentie-exploitatie: 5n Midden-Zeeland: 0113-315520; •Vlaanderen: 0113-315570; al: 020-4562500. 0800-0231231 16 december 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 1 jiinr 3,SO 5 jaar 4,OS °/o 10 jaar 4,15 www.expertfd.nl editie Schouwen-Duiveland hnrAli Pankow [IEBIKZEE - Elf jongeren na- Dtn gistermiddag in de burger- pl van het Zierikzeese gemeen- »kuis plaats op de zetels van de janeenteraadsleden. Zij vor- r(n de Jongerenraad Schou- lai-Duiveland, die officieel jxir burgemeester Asselbergs is rinstalleerd. Na Tholen en Bor- ile is dit de derde Jongeren- iadin Zeeland. Ik feliciteer alle jongeren van ihouwen-Duiveland én de ge- sente met deze raad"zei voor- itter Mark Kloosterboer bij de oening van de eerste vergade- iig aansluitend op de instab il De jongeren binnen deze re- io hebben nu een platform om snstem naar de beleidsmakers «telaten horen en de gemeen- fkan op haar beurt voor jonge- :nzaken een beroep doen op ad- ies van de doelgroep zelf, vol- 31s de voorzitter. Pm als jongerenraad goed te annen functioneren, moeten 1 góede contacten opbouwen iet de achterban", zegt Kloos- iboer. Hij rekent daartoe niet leen de jongerenorganisaties, sar ook de dorpraden. Ten be- «ve van die communicatie at de Jongerenraad een eigen ebsite opzetten. adere speerpunten voor het ko- end jaar zijn: een training in ficiënt vergaderen en verslag- gging voor de leden van deze »d. Verder staan er oriëntatie- zoeken aan de Jongerenraden Tholen en Borsele en aan di ke jongerenorganisaties op 1 programma. roen Portiers van het Welzijns- ds sprak voorafgaand aan de 'erloskundigen iet de rug ïgen de muur IDDELBURG - De kinderart- s, vrouwenartsen en directies n de Walcherse en houws-Bevelandse ziekenhui- izien geen mogelijkheden om insten te draaien in Zieken- is Walcheren. it hoorden de Walcherse ver- ikundigen dinsdag in een eer- 1 overleg met de ziekenhuizen er concentratie van de beval- igszorg in het Oosterschelde- ïkenhuis in Goes, tee vertegenwoordigers van Verloskundigen Kring Zee- id vertelden dat gisteren in de ovinciale statencommissie or bestuurlijke en sociale za- n. laarmee wordt de eerstelijns rloskunde ten gronde ge- hl," stelde vroedvrouw M. de nge. „Wie is er aansprakelijk i een vrouw straks langs de 18 bevalt?" Advertentie KIJK VOOR IXTRA OPENINGEN OP mmni.intratuiii.nl installatie zijn waardering uit voor de inzet van het Jeugdpa- nel dat veel voorbereidend werk heeft gedaan voor de opzet van de raad evenals voor een jonge renprogramma bij Radio Schou wen-Duiveland. Burgemeester Asselbergs bena drukte dat er bij de gemeente duidelijk behoefte is aan advise ring van jongeren bij het ontwik kelen van een integraal jeugdbe leid, speelplaatsenbeleid, socia le veiligheid, voorkomen van vandalisme en alcohol- en drugs preventie. Zodra de leden zich achter de vergadertafel hadden geïnstal leerd, werd in vlot tempo de agenda voor deze vergadering af gewerkt. Eerste punt daarop was de vaststelling van het huis houdelijk reglement. „Laten we er in op nemen dat er geen drugs of alcohol meegenomen mag worden naar de vergade ring", stelde Remy Fennet voor. „Niet nodig", vond voorzitter Kloosterboer. „Tijdens de verga dering houdt men zich aan maat schappelijke nonnen en waar den." Andere punten van over leg betroffen de maximumleef tijd voor leden van de Jongeren raad, het vereiste quorum om te kunnen stemmen en de besluit vorming over onderzoeken door apart in te stellen werkgroepen. De voorzitter stelde voor de vol gende vergadering in de tweede week van januari te houden, maar penningmeester Sven Arensman vond dat wat laat ge zien alle zaken die voor het ko mend jaar op de rails gezet moe ten worden. Uiteindelijk besloot de Jongerenraad woensdag tus sen 19.00 en 21.00 weer bijeen te komen in het Welzijnshuis in Zierikzee. 1944. door Ali Pankow ZIERIKZEE - „Ik moet altijd weer denken aan die kerstvie ring van de zondagsschool tij dens de hongerwinter in Utrecht", zegt C. Timmer- mans-Dormaar terwijl ze geniet van de huidige kerstsfeer in ver pleeghuis Cornelia in Zierikzee. Ze heeft geen kritiek op de weel de van nu, maar de herinnering aan die gedenkwaardige kerst in 1944 dringt zich steeds weer op. „Ik was leidster van de zon dagsschool in Utrecht. Er was vooral in de steden zo weinig te eten tijdens dat laatste jaar van de oorlog. Maar het was ons toch gelukt voor die kerstvie ring toen een grote pan soep voor de kinderen te maken. Daar hebben ze zo heerlijk van zitten smullen. Sommige leid sters maanden de kinderen wat zachter te zingen, maar de predi kant vond dat ze best heel hard mochten jubelen. 'Laat die kin deren het er maar uitschreeu wen, ze hebben zo'n honger ge had', zei hij tegen ons." Timmermans-Doormaar woont al enige tijd in het Zierikzeese verpleeghuis. Door haar huwe lijk kwam ze in Zeeland terecht. Ze klaagt niet over oud of een zaam zijn. „Iedereen doet zijn best hier om het gezellig te ma ken met kerst", constateert ze tijdens de kerstmarkt die deze week hier in Cornelia werd ge houden. Tijdens het optreden van het koor De Westhoekzan gers is zij een van de weinige be woners, die uit volle borst mee zingt. W. Lemsom (81) heeft ook niks te klagen - „Ik krijg dagelijks be zoek" - maar hij houdt zich wat afzijdig van die kerstmarkt. Van af de zijlijn laat hij alle 'bling- bling' versiering eens op zich in werken en snuift hij de geuren op van oliebollen, gerookte pa ling, kaas en saucijzenbroodjes. Dat was vroeger tijdens zijn kin derjaren in Kerkwerve toch an ders. „Er waren gezinnen met tien of twaalf kinderen. Daar was het vaak armoede. Met twee konij- door Piet Kleemans van bewijs zou de zaak gesepo- te heeft gedaan en er tegen zijn de heer Haffert (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve 1 serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. PZC XT' hei alfabet ran Zeeland Advertentie Elke week in de zaterdagkrant Daar mo door Piet Kleemans MIDDELHARNIS - De fractie Algemeen Burger Belang (ABB) van de gemeente Middelharnis heeft aangifte gedaan van frau de door de voormalige manager van sportcentrum De Staver. ABB staat daarmee lijnrecht te genover het college en een raads- meerderheid, die erop wijzen dat alleen zeker is dat de mana ger op administratief en finan cieel gebied tekort schoot. Wel wil de gemeente onderzoeken of zij de geleden schade op de een of andere manier kan verhalen. De manager is een aantal jaren geleden overleden. Gedurende de jaren van zijn beheer sprong de gemeente elk jaar bij om de exploitatieverliezen van het zwembad, te compenseren. Dat is het geld dat de gemeente nu terug wil zien te krijgen. Volgens A. Haffert van ABB is het allemaal zo klaar als een klontje. Bij De Staver is - zegt Haffert met stelligheid - gefrau deerd en dat kan in een rechts staat niet getolereerd worden, schrijft Haffert in een schriftelij ke toelichting. Burgemeester A. de Vries-Hom- mes van Middelharnis neemt de verklaring van Haffert voor ken nisgeving aan. Hafferts conclu sie dat er sprake is van fraude deelt zij echter niet. „Er is geen onomstotelijk bewijs. Wij heb ben geïnformeerd bij het open baar ministerie en ons is verze kerd dat aangifte geen enkele zin had. Wegens het ontbreken van bewijs zou de zaak gesepo neerd worden." ABB-raadslid Haffert kan die re denering niet volgen. „Als wij het doen van aangifte van een misdrijf af laten hangen van de inschatting dat de politie er toch niets mee zal doen dan zijn we naar de mening van Alge meen Burger Belang begonnen met het knabbelen aan onze rechtstaat." Die woorden laat burgemeester De Vries geheel voor rekening van Haffert. „Ik blijf van mening dat het college in deze juist gehandeld heeft en dat vindt ook de overgrote meer derheid van de gemeenteraad van Middelharnis. We hebben de geruchten over vermeende fraude laten onderzoeken. De conclusies van dat onderzoek zijn helder en naar de mening van het college heeft verder on derzoek geen zin." Het bestuur van de Stichting Olympia liet de bedrijfsvoering destijds volledig over aan de toenmalige manager. Meerdere bestuursleden van de beherende stichting Olympia waren verbon den aan de gemeente, zoals de toenmalige burgemeester die voorzitter was van het stich tingsbestuur. De gemeente had het recht de boeken te controle ren, maar deed dat niet. Haffert zegt hogelijk verbaasd te zijn over de opstelling van zo wel het college als de raadsmeer- derheid. „Verbijsterend en te leurstellend was het om mee te moeten maken dat alle overige raadsleden er voor zijn dat het college al die jaren geen aangif te heeft gedaan en er tegen zijn het college opdracht te geven alsnog aangifte te doen. Bete kent dit nou ook dat de overheid van de gemeente Middelharnis daarmee verklaart dat het niet erg is gedurende meer dan drie jaar de wet te overtreden? Dat zou toch onacceptabel zijn." Burgemeester De Vries legt die aantijging van Haffert resoluut naast zich neer. „Die woorden laat ik geheel voor rekening van www.woonboulevardbreda.nl 11.00 tot 17.00 uur Alles voor in en om het huis De grootste openlucht-boulevard voor een gezellig dagje uit. Ruim 40 winkels voor wonen, zitten, slapen, opbergen, verlichten, eten, koken, kijken en luisteren, inrichten, kinderen, stoffering en nog veel meer. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! Nieuwe brandweerauto BROUWERSHAVEN - Het rijdend materieel van de brandweer Schouwen-Duiveland is nagenoeg helemaal vernieuwd. Vandaag neemt de post Brouwershaven een nieuwe tankautospuit in gebruik. Volgend jaar krijgt Scharendijke een zelfde soort voertuig, in 2009 gevolgd door Bruinisse en Oosterland. Voor Haamstede en Renes- se staan nog nieuwe terreinwagens op stapel. Daarmee zijn dan alle voertuigen vernieuwd. De vervangingsopera tie is in 1999 begonnen. Het nieuwe areaal moet zeventien jaar mee kunnen, aldus brandweercommandant F. Pijnen- borgh. Vooralsnog gold een afschrijvingstermijn van vijf tien jaar. Die is onder meer uit bezuinigingsoverwegingen opgerekt. Het eilandelijk korps beschikt over tien tank autospuiten. De nieuwste voor Brouwershaven kost ruim twee ton. Zijn voorganger is verkocht aan de bedrijfs brandweer van Zeelandia. Volgens Pijnenborg is de oude wagen technisch nog goed genoeg om in te zetten bij cala miteiten op het fabrieksterrein in Zierikzee. Veel oude brandweerwagens verdwijnen via opkopers naar Oost-Eu ropa. Ook onder handige particulieren bestaat vaak be langstelling. Zeeuwland neemt Arendshove over ZIERIKZEE - Woningcorporatie Zeeuwland neemt per 29 december het complex Arendshove in Zierikzee over van verhuurster SGBB uit Hoofddorp. Het gaat om veer tien appartementen op de hoek van de 's-Heer Arend straat en de Hoge Molenstraat. De huisvesting hier be staat uit zeven tweekamerwoningen op de begane grond en zeven driekamerwoningen op de eerste verdieping. Al le appartementen zijn geschikt voor 55-plussers. De directeur van Zeeuwland laat weten dat Arendshove midden jaren tachtig is gebouwd. Hoewel de overname geen directe gevolgen zal hebben voor de huurders van Arendshove, houdt Zeeuwland maandag 8 januari om 15.00 uur een informatiemiddag voor de betrokkenen. Deze bijeenkomst wordt gehouden in het eigen kantoor van de woningcorporatie aan het Kerkhof ZZ. Tijdens deze bijeenkomst kunnen de huur ders bij Zeeuwland en SGBB terecht met al hun vragen. Water Vlissingen-Oost eerst koken VLISSINGEN - Werknemers van een groot aantal bedrij ven op industrieterrein Vlissingen-Oost mogen het kraan water niet drinken voordat het is gekookt. Door werk zaamheden nabij fosforfabriek Thermphos kan er vuil in de waterleiding terecht zijn gekomen, waarschuwt water bedrijf Evides. Het water wordt onderzocht op de aanwe zigheid van bacteriën. Evides verwacht daar zondagmid dag de uitslag van te krijgen. Totdat zeker is dat de kwali teit voldoende is, moet drinkwater eerst worden gekookt. (Advertentie) C. Timmermans-Dormaar (r) geniet van de kerstsfeer in Cornelia. Maar ik moet altijd weer denken aan die kerstviering van de zondagsschool, tijdens de hongerwinter van DELSCHER Grote Markt 11-13 Goes Tel.: 0113 227607 foto Marijke Folkertsma nen kwam je dan met Kerstmis nog een heel eind. Daar kon je met een groot gezin goed van eten hoor", herinnert Lemsom zich. De tijden zijn veranderd. „Schandelijk eigenlijk, denk ik zo nu en dan. Het hoeft niet meer zoals vroeger hoor, maar het zou wel een beetje zuiniger kunnen", vindt de Kerwerve- naar. (Advertentie) Bi<W Centrum Middelburg... Njr Is gezellig winkelen... Advertentie de heer Haffert. Ik ga daar ver der niet op in. De Vries wacht af wat een eventueel politieon derzoek - het is nog onzeker of dat er komt - oplevert maar wil ondertussen wel zo snel moge lijk verder met het onderzoek naar mogelijkheden om de gele den schade te verhalen. „Dat moet zo snel en zo goed moge lijk gebeuren. Er is ons alles aan gelegen om eindelijk een streep te zetten onder deze kwestie." De vuurwerkvoorverkoop is gestart! Kijk ook op www.intratuinvuurwerk.nl Bel voor de dichtstbijzijnde of kijk op v ntratuin-vestiging: 0900-7707700 vww.intratuin.nl zeeuwse almanak Bij het ontbijt verdelen va der. moeder en zoons van het Middelburgse gezin elke dag de katernen van de PZC en de Volkskrant. De elfjarige Rik leest de sportpagina's, zijn achtjarige broer Chiel scant koppen. Gisteren bleef zijn blik haken bij een oude foto van de over leden liedjeszanger en cabare tier Robert Long in de Volks krant. Iemand die heel wat heilige huisjes omver schopte. „Is dat een boef of zo?", wilde Chiel van zijn vader weten. Die vroeg zich bezorgd af of zijn kind nu al mensen op grond van hun uiterlijk ging beoordelen? „Hoezo?" „Nou, er staat dat hij de schrik was van de burger man. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 67