PZC Haven Kamperland biedt kansen Zondag geopend RWS ontziet lage inkomens in sloop wijk Goes KOOPZONDAG wwexpertfd.nl 'Z/pERT Ontwikkeling gebied maakt weg vrij voor wonen en werken Allévo en Rabobank via scherm bij ouderen thuis uitverkoop Zondag 17 December a.s. Boef Het mooiste vuurwerk koop je bij Intratuin Redactie: 0113-315649 lwww.pzc.nl Bpipfoctie@pzc.nl Postbus 314460 AA Goes idvertentie-exploitatie: «oord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; 7=euws-Vlaanderen: 0113-315570; ibhonaal: 020-4562500. 0800-0231231 zaterdag 16 december 2006 editie Bevelanden-Tholen Miake van der Jagt KAMPERLAND - Het havenge bied van Kamperland kan een chique boel worden. Ontwikke ling ervan zal niet alleen de re creatie op Noord-Beveland op krikken, maar biedt ook grote kansen voor wonen en werken. Het gebied dat gevormd wordt ie buitenhaven, kanaalzone en binnenhaven, is nu nog tamelijk jnsamenhangend en winderig. Inde toekomst moet het aanslui- ;en op de dorpse sfeer van Kam- perland. Die wordt gezien als waardevol, evenals de rust en de uimte rond het havengebied. Ie visie op de toekomst, ontwik- reld door Arcadis en overgeno- ;en door het gemeentebestuur, luit bij belanghebbenden niet ipal teveel bezwaren. Alleen de :ZAV wil niet dat de loskade erdwijnt. Die is verre van ren- label, vergt op korte termijn jroot onderhoud en ligt in de reg voor jachthavenontwikke- ing in de binnenhaven, tp alle plaatsen in het havenge- ued, binnen-, buitenhaven en stbrede kanaal, moeten wonin- ;en komen, jachthavenontwik- eling, werkgelegenheid en re- reatieve ontwikkeling. Op de aden van de binnenhaven moet a woningen, winkels en horeca, e dorpse sfeer worden voortge- et Door ook langs het kanaal ot aan de buitenhaven recreatie- ,'Oningen en andere huizen te ouwen, watersportgebonden alwikkelingen op de wal toe te laan en de jachthaven wat be- ieft kwaliteit en kwantiteit uit breiden, moet een onderlinge imenhang tot stand komen, die ehuidige kwaliteiten niet in de ferneuzen ;aat over op ;roene stroom ERNEUZEN - De gemeente «neuzen schakelt volgend ar voor honderd procent over igroene stroom. e omschakeling gebeurt in het ider van de uitvoering van het meentelijk klimaatbeleids- an 2005-2008. it jaar kocht de gemeente nog «rtig procent groene stroom oor het percentage te verho- B naar honderd wordt de aan gemeentelijke gebouwen en Stallaties toe te rekenen 32-uitstoot met tientallen pro- nten verminderd, j het verbruik van elektrici- it stoot een gebouw niet recht reeks C02 uit, maar bij het oduceren van elektriciteit imt vaak wel C02 vrij. e gemeente is aan groene room per jaar 2500 euro meer rijt dan aan grijze stroom. (Advertentie) weg zit. Zo blijven de naastgele gen recreatieparken in stand maar er komt niet meer van het zelfde. Aan de havens zouden appartementen kunnen komen voor tijdelijke en permanente be woning maar ook woningen in een natuurlijke setting. Langs het havenkanaal kunnen duur dere huizen met eigen ligplaat sen en woon-werkateliers wor den gebouwd. Bedrijven als Pit beton en Intree zouden voorlopig langs het ka naal moeten blijven zitten, maar in de visie voeren kleinschalige bedrijven toch de boventoon. Als een belangrijke waarde wordt ook de relatie met Veere beschouwd. De oude veerstei- ger, inmiddels al als monument aangewezen, behoeft restaura tie. De gemeente Noord-Beve land is naarstig op zoek naar geld daarvoor. Aan de buitenhaven wordt de ontwikkeling van d'Oude Veer- stoep, nieuwbouw van een res taurant met appartementen en andere horeca, in een aparte pro cedure behandeld. De ontwikke ling is weliswaar onderdeel van de visie, maar heeft al meer han den en voeten. Aan bezwaren te gen de vorm van het project, is al goeddeels tegemoet gekomen. De gebruikers van de privé-ha- ventjes raken hun plekje niet kwijt en er komt geen tochtige doorgang tussen de bestaande appartementen op de Havenweg en de nieuwbouw. Sommige inspraakgeluiden klin ken erg hoopvol. Zo zien veel in sprekers een mogelijk einde aan het vrachtverkeer door het ge bied en aan de parkeerplaats voor vrachtwagens. Die zal moe ten verhuizen naar het industrie- terreintje 't Rip. De landbouwhaven van Kamperland, met linksonder Intree en rechtsonder Pit Beton. door Frank Balkenende GOES - Twee tot zes euro extra huur. Dat betalen huurders met een laag inkomen in Goes-West als zij op termijn gedwongen moeten verhuizen naar een duur dere woning. Met een kortingsre geling houdt de Regionale Wo ningbouwvereniging Samenwer king (RWS) de huurstijgingen beperkt. De corporatie wil in Goes-West 383 van de 570 huurwoningen slopen. Dat is tweederde van haar woningbestand. Het gaat veelal om naoorlogse huizen, die volgens de corporatie en een deel van de bewoners oud, ver sleten, vochtig en klein zijn. De eerste huizen gaan in 2009 plat, de laatste in 2018. Een flink aantal huurders in de voor sloop aangemerkte straten wenst echter niet te verkassen. Ze wonen nu goedkoop en vre zen straks meer huur te moeten betalen. Goes-West telt relatief veel mensen met een laag inko men. Met een sociaal plan hoopt de RWS de pijn te verzachten. Dat plan is tot stand gekomen in overleg met de werkgroep Wijk belangen Goes-West en Huur dersvereniging De Bevelanden. Hoe het sociaal plan voor huur ders financieel uitpakt, is nu be kend. Volgens H. ©jekker, sectormana ger woonservice, kan voor ieder een een berekening op maat wor den gemaakt. De hoogte van de korting op de nieuwe hum- hangt af van het inkomen. „Scheefwoners, mensen die een redelijk tot goed inkomen heb ben en al jaren een goedkoop huurhuis bewonen, moeten ui teraard wel rekening houden met een behoorlijk huurverho ging. Daar krijgen ze straks dan ook meer ruimte, comfort en een lager energieverbruik voor te rug. Lage inkomens en minima krijgen hoge kortingen. Ik denk dat we zo een rechtvaardig be leid voeren", zegt Bekker. De RWS heeft een rekenmodel gemaakt, dat binnenkort op haar internetpagina verschijnt. Huurders kunnen daar zelf hun leeftijd, gezinssituatie, inko men, huur en huidige huurtoe- slag op invullen. De huurder kan vervolgens onder de streep zien hoeveel zijn woonlasten net to omhoog gaan. Verdubbeling Uit enkele standaardberekenin gen blijkt dat (na verhuizing) de kale huurprijs meer dan verdub belt. Daar staat een veel hogere huurtoeslag tegenover, een lage re energierekening en een kor ting van de woningbouwvereni ging, die voor de laagste inko mens oploopt tot negentig pro cent van de huurstijging. Zo betaalt een alleenwonende van 23 jaar en ouder met een in komen van 14.000 euro per jaar straks 1,88 per euro per maand meer hum-. Voor iemand jonger dan 23 jaar met 12.000 euro in komen blijft de huurstijging be perkt tot 0,63 eurocent. Ook een huishouden met twee of meer personen onder de 65 jaar en een inkomen tot 18.000 euro be taalt 1,88 euro huurverhoging. Voor AOW'ers (tot 13.500 euro per jaar) komt er ruim twee eu ro per maand bij, maar een huur der die 32.000 euro verdient, moet bijna honderd euro per maand extra hum- betalen als hij een nieuwe woning betrekt. De RWS geeft de laatste catego rie maximaal dertig procent kor ting op de huurstijging. Overi- Advertentie Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. iöj>r yp Meteen abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. el alfabet van Zeeland (Advertentie) Elke week in de zaterdagkrant Daar moet je naar toe. sdoor Harmen van der Werf GOES - Via een simpele druk op de knop thuis contact zoeken met een medewerker van zorgorganisatie Allévo of van de Rabobank Beveland. Twintig ouderen uit Borsele, Goes en Reimerswaal krijgen in de loop van volgend jaar de kans deze nieuwe service te beproe ven. Allévo is met het idee gekomen. De Rabobank Beveland en Zee- landNet - als leverancier van de techniek - waren direct geïnte resseerd om mee te doen. „Wij willen met deze nieuwe service eraan bijdragen dat mensen zo lang mogelijk de regie over hun eigen leven houden", licht direc teur Th. van Campen van Allévo toe, „en door de deelname van de Rabobank kunnen zij ook de regie houden over hun eigen por temonnee." Proef De drie partners hebben eerst besloten tot een proef van een halfjaar. Die moet in de eerste helft van 2007 beginnen. Van Campen: „Wij kunnen het wel prachtig vinden, maar het gaat er natuurlijk vooral om wat de klanten ervan vinden. En we willen bekijken of het systeem kan worden uitgebreid." Gedacht wordt aan een ver binding met familieleden en buren. Later kan daar bij voorbeeld een supermarkt bijko men om thuis boodschappen te doen. Eenvoudig systeem Het systeem is zo eenvoudig mo gelijk gehouden. De deelnemers krijgen een beeldscherm in huis met twee knoppen, één voor Al lévo en één voor de Rabobank. Het beeld kan worden toegesne den op de deelnemer. Wie slecht ziet, kan bijvoorbeeld een groter lettertype krijgen. Allévo denkt diverse soorten service via het systeem te kunnen bieden: inza ge in het cliëntendossier, contro le op medicijnen, alarmering en wondcontrole. „Het blijft aan vullend op de huidige zorgverle ning", meldt Van Campen ter ge ruststelling. De komende maanden worden gebruikt om het project verder uit te werken. De proef kan naar verwachting in de eerste helft van dit jaar beginnen. Van Campen verwacht niet dat het moeilijk zal zijn voldoende deel nemers te vinden. Medewerkers kunnen mensen vragen en ver volgens voordragen. (Advertentie) www.woonboulevardbreda.nl 11.00 tot 17.00 uur Alles voor in en om het huis De grootste openlucht-boulevard voor een gezellig dagje uit. Ruim 40 winkels voor wonen, zitten, slapen, opbergen, verlichten, eten, koken, kijken en luisteren, inrichten, kinderen, stoffering en nog veel meer. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! Jeugdplek Colijnsplaat komt terug COLIJNSPLAAT - Het door brandstichting beschadigde jeugdhome in Colijnsplaat komt waarschijnlijk volgende week alweer terug op de plek aan de Oude Haven. „Wij gaan als gemeente de container schoonmaken en de vloer herstellen, waarna die wordt teruggezet", meldde wethou der C. van der Weele (CDA, jeugdzaken) gisteren. Met de gebruikers is ook afgesproken dat ze het jeugdhome gaan schilderen. De gemeente Noord-Beveland stelt daarvoor de verf be schikbaar. Het jeugdhome was afgelopen zaterdag in brand gestoken door onbekenden. Van der Weele: „Zowel de jongeren als wij laten zich daardoor niet uit het veld slaan. Het gaat om een voorziening die in Colijnsplaat dui delijk in een behoefte voorziet." Gala ten bate van aidswezen GOES - In het St.Willibrord College in Goes is gister avond een groot kerstgala voor bovenbouwleerlingen ge houden, waarvan de opbrengst na aftrek van de kosten is bestemd voor aidswezen in het Palabana-kinderdorp in Zambia. De ruim vierhonderd beschikbare kaarten voor het altijd razend populaire kerstgala waren binnen twee dagen uit verkocht. Een dj en de liveband Willies - met onder ande ren docenten van het St.Willibrord College - traden op. Er waren ook dansdemonstraties. De organisatie van het kerstgala was traditiegetrouw in handen van eindexamen kandidaten. Zij schatten de opbrengst vooraf al op zes tot achtduizend euro. De eindexamenkandidaten, vere nigd in het jaaractieteam, houden dit schooljaar nog meer activiteiten voor het Palabana-kinderdorp, waaronder een lesmarathon van vierentwintig uur en een dansevene- ment. Water Vlissingen-Oost eerst koken VLISSINGEN - Werknemers van een groot aantal bedrij ven op industrieterrein Vlissingen-Oost mogen het kraan water niet drinken voordat het is gekookt. Door werk zaamheden nabij fosforfabriek Thermphos kan er vuil in de waterleiding terecht zijn gekomen, waarschuwt water bedrijf Evides. Een preventief kookadvies komt regelmatig voor, aldus woordvoerder S. van de Vate van Evides. „Het wil niet zeggen dat er iets mis is met het water. Maar we willen er zeker van zijn dat het voldoet aan alle eisen." Het water wordt onderzocht op de aanwezigheid van bacteriën. Evi des verwacht daar zondagmiddag de uitslag van te krij gen. Totdat Evides er zeker weet dat de kwaliteit voldoende is, moet water eerst worden gekookt voordat het wordt ge dronken. (Advertentie) DELSCHER Grote Markt I l-l3 Goes Tel.:0l 13 227607 foto Willem Mieras gens gaat het om een gewen- ningsregeling, die geldt voor een periode van vijf jaar. In die tijd spanne bouwt de RWS de kor ting af tot nul in het zesde jaar na de verhuizing. Problemen Lage inkomens kunnen daar door uiteindelijk wel weer in de financiële problemen komen. Bekker onderkent dat. „Daarom bekijken we na drie jaar hoe de kortingsregeling uitpakt en of we voor lage inkomens nog iets extra's moeten doen." Bekker denkt dat het wegvallen van de kortingregeling in het zesde jaar, grotendeels wordt gecom penseerd door lagere energielas- ten. „De energieprijzen zullen al leen maar verder stijgen. Een nieuwe woning is energiezuinig, daar profiteer je dan optimaal felJK l/CDCT Centrum Middelburg... jy: Is gezellig winkelen... zeeuwse almanak Bij het ontbijt verdelen va der, moeder en zoons van het Middelburgse gezin elke dag de katernen van de PZC en de Volkskrant. De elfjarige Rik leest de sportpagina's, zijn achtjarige broer Chiel scant koppen. Gisteren bleef zijn blik haken bij een oude foto van de over leden liedjeszanger en cabare tier Robert Long in de Volks krant. Iemand die heel wat heilige huisjes omver schopte. „Is dat een boef of zo?", ivilde Chiel van zijn vader weten. Die vroeg zich bezorgd af of zijn kind nu al mensen op grond van hun uiterlijk ging beoordelen? „Hoezo?" „Nou, er staat dat hij de schrik ivas van de burger man. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes (Advertentie) De vuurwerkvoorverkoop is gestart! Kijk ook op www.i ntratuinvu u rwerk. n l Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuin-ve; 30-7707700

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 59