Winkelen in groen Hongkong 1 0: .299. Can. Eilanden ALL INCLUSIVE CANARISCHE EILANDEN SPECIAL OP WWW.SKYTOURS.NL Redactie bijlagen: 0113-31bböU v/ww. pzc.nl E-mail: redactie@pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520 Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570 Nationaal: 020-4562500 zaterdag 16 december 2006 Reizen International Tours ViH Dromen over een tweede huis in het j buitenland doen velen. Maar van welk land droomt u dan? Spanje al jaren het favoriete vakantieland van Nederland ers, blijkt onmiskenbaar de winnaar. Opvallend is dat Turkije, ook populair bij de vakantieganger, erg laag scoort. De uitslag: <3) Spanje Frankrijk Overig Q Italië Griekenland Nederland Q) Portugal Turkije Winkelen in wereldstad Hongkong, belastingparadijs waar de koopjes voor het oprapen liggen. Lijkt het. Bezige havenstad, smeltkroes van oost en west. Stad met oude culturen en levendige tradities, die ook graag haar 'groene kant' wil laten zien. Een jonk vaart door de ha ven. Foto's GPD Kerstdagen JL Nog even en het is kerstmis. Kerst 0 is ook de tijd van bezinning. ledereen brengt deze dagen anders door, maar u probeert er p-. toch het beste van te maken. Als u zelf kon kiezen, waar zou u de Kerst dan het liefst willen doorbrengen? Stem mee in de Graadmeter. Ga naar de website van deze krant en klik op de rubriek Reizen. Vraag antwoord ten van de Victoria haven. Wij slaan het schouwspel vanaf het water gade, aan boord van een Chinese jonk, een houten schip dat als een banaan door het water glijdt. Betonnen hoogbouw Zeven miljoen inwoners telt Hong kong, ultrabezige havenplaats waar oost en west samen komen. Druk, druk, druk. Met voortdurend verstopte wegen en sfeerloze betonnen hoog bouwwijken. Belastingparadijs ook, dat wij ervaren in Sai Yeung Choi Street in Kowloon, oftewel 'Elektroni ca Straat'. Winkel na winkel afgeladen met zo'n beetje alles wat er op deze Koopjes voor het oprapen in belastingparadijs aardbol aan technische wondertjes wordt geproduceerd. In dezelfde buurt slenteren we over de bloemen- en vo geltjesmarkt waar oude mannetjes sprinkhanen kortwieken. Over de 'Goudvissenstraat' met goedkope vin beesten in plastic zakjes aan de deur post en peperdure exemplaren in grote bassins. Moderne winkelcentra vind je vooral in Hongkong Island, zoals bij Ti mes Square en Central Plaza. Maar Hongkong wil zich ook promoten als 'groene stad' en wanneer je dat groen enigszins relativeert, heeft de stad zowaar iets te bieden. Een bezoek aan Lantau-eiland bij voorbeeld. Met een (niet al te best lopend) Disneypark, het populaire Po Lin klooster en het drukbezochte reuze Boeddha-beeld. Bijna het hele eiland is natuurpark en voor auto's van buiten-af verboden. Vanaf een centrale plek rijden bussen en taxi's. Wij kiezen voor de gloednieuwe kabel baan die ons tot vlakbij het klooster brengt. Eindpunt is Ngong Ping Villa- ge, niet veelmeer dan een nieuw aange legde langgerekte straat, die ons aan Disneyland doet denken, met winkels, restaurants en een theater waar wij in Voorzichtig met je creditcard in het buitenland. Foto GPD in 5 clicks warme herfst beginnen de kou steeds meer de kop op te ste- tijd besluiten velen om maar op te zoeken. Wij zochten vijf si- zondere zonnige bestemmingen uit. www.s-reizen.be fiversen: www.lastminutetop20.nl/winterzon Mexico: www.clubmed.nl Curacao en Bonaire: www.vandervalkvakan- De haven van Aberdeen, waar Hongkong ('geurige haven') ooit begon. moderne entourage, de 'Boeddha-ervaring' onder- gaan.Meer avontuurlijk groen vinden we op het schiereiland Sai Kung. Al weer een park waar gemo toriseerd verkeer van bui ten-af niet wordt toegela ten. Met de bus kronkelen we over smalle weggetjes naar de pier bij Wong Sheh, waar we een bootje nemen' dat ons onder meer naar een drijvend vis sersdorp brengt. In grote bakken onder water is de vis onwetend van haar toe komst. We laten ons afzet ten bij Red Lane waar we over de heuvels wandelen naar een van de stranden. Hier zijn diverse wandel routes uitgezet, waarvan enkele een dag kunnen du ren. Over goed onderhou den betonnen paden, met om de zoveel meter een soort SOS-praatpaal. We zeiden het al: 't groen moetje relative ren. Tocht Zoals we dat ook doen tijdens een tocht langs het zuidelijk deel van Hongkong Island. Met stadjes en baaien als Stan ley en Shek O. Gezellig druk en met fraaie zandstranden - al zijn ze mees tentijds van drie kanten ingekapseld door hoogbouw. En soms met zand van elders, zoals bij Repulse Bay. Met douches en kleedruimtes, een dozijn strandwachters en oudere dames die, warm aangekleed en tot over de neus ingesnoerd, het strand tot aan de bran ding schoonhouden. Geurige haven is de oorspronkelijke be tekenis van Hongkong. Geboren uit al die welriekende goederen die er ooit in de openlucht werden verhandeld. Een glimp daarvan vind je nog in Aberdeen - waar Hongkong begon. We varen door de vissershaven. Redelijk moder ne trawlers hebben even rust en op meer antieke bootjes boeten vissers vrouwen er hun netten. CHINA Provincie Guangdong Kowloon Speciale Administratieve Regio Diverse maatschappijen vliegen van af Schiphol rechtstreeks naar Hong kong, een reis van ongeveer 11 uur. Voor bestemmingen verder weg is de stad een tussenstop ('stopover'), waarbij je de mogelijkheid hebt er een paar dagen te blijven. Wij vlogen met Cathay Pacific. www.cathaypacific.nl Het tijdverschil met Hongkong is zes uur ('s zomers) of zeven uur ('s winters). Een Hong kong dollar is iets minder dan 0,10 euro waard. Je kunt overal pinnen, met credit cards betalen. De taxitarieven zijn gestandaardiseerd. Schaf bij aankomst de Octopuskaart aan. Je kunt er veel mee betalen: alle openbaar vervoer, enkele musea en bij diverse koffiebars en sommige winkels. Bereid je thuis goed voor wat je precies wilt kopen en hoeveel het hier kost. Niet alles is in Hongkong goedkoper. (Aan snoertjes zit meestal een Engelse stekker!). Eten is over het algemeen goedkoop, zeker in de tentjes in de stad.www.discover- honqkonq.com moeilijk. Ga naar trekpleister no 1. de Wong Tai Sin Tempel waar onze ogen bij binnenkomst ogenblikkelijk gaan tranen van de rook, afkomstig van de vele duizenden wierookstokjes die de offergaven begeleiden. Gelovigen schudden doosjes vol genummerde bamboestokjes, 99 in totaal, heen en weer. Tot er eentje op de grond valt. Waarna ze zich naar een van de vele ge- lukzeggers haasten die de getallen ver klaren. Bijgelovig Chinezen zijn bijgelovig. Een 14e, 24e of 34e verdieping bestaat niet. In de Kantonese karakters verwijzen sommi ge combinaties met de '4' naar de dood en daar willen ze in deze wereldstad, met oneindig lijkende rijen wolken krabbers, niet op elk moment van de dag aan herinnerd worden. Liever worden die torenhoge kantoor kolossen gebruikt voor een artistiek spel van licht en muziek, oftewel de 'Symphony of Lights' dat elke avond precies om 8 uur begint. Lichtbundels en laserstralen dansen op muzikale wij ze langs ruim 30 gevels aan beide kan- Gran Canaria 2* Caseri'o Azul appartementen Deze net gerenoveerde appartementen zijn zeer gunstig gelegen in het gezellig Playa del Inglés. Het strand en de verschillende winkel centra zijn op loopafstand. De appartementen zijn voorzien van airconditioning en u beschikt over een heerlijk balkon om van de zon te ge nieten. U verblijft hier op basis van logies, wat u de vrijheid geeft om lekker zelf te koken, of een leuk restaurantje op te zoeken. 1 Tenerife 3 3* Palia Par que Don Jose clubhotel I Uniek vakantiecomplex aan de Costa dei Si ll lencio met veel faciliteiten, waaronder een H groot zwembad, sportvelden en een zwem- badbar. Het animatieteam organiseert diverse sportactiviteiten, spelletjes en mooie shows. J De appartementen zijn zeer verzorgd en kij- 1 ken veelal uit over het gezellige zwembad. U 1 verblijft op basis van all inclusive: onbe- I zorgd genieten! I International Tours Exclusief 62.- luchthavenbel. en 28.- transfer/handlingskosten 0900-1552 na OM Waar moetje in het buitenland op letten bij het ge bruik van een creditcard? Edward Sterrenborg van de Consumenten bond: 'Ik raad mensen echt af om met hun cre ditcard te pinnen in het buitenland. Dit brengt extra hoge kosten met zich mee. Pinnen kan je het beste doen met je gewone bankpas. Dit is ook het goedkoopste. De banken hanteren gun stigere wisselkoersen dan wisselkantoren. Houd ook goed je uitgaven bij, zodat je niet buiten je krediet en vakantiebudget gaat zit ten en voor onplezierige verrassingen komt staan. Controleer van tevoren of j e creditcard in het land van bestemming geaccepteerd wordt. Noteer het nummer van de card zodat je deze bij eventueel verlies of diefstal bij de hand hebt.' Heeft u ook een vraag? Mail naar redactie@wegenermultimedia.nl Voor meer vragen en antwoorden: ga naar de website van deze krant en klik op de rubriek Reizen. door GERARD CHEL ties.nl Zuid-Amerika: www.aratours.nl Bijna kermend van pijn han gen wij half onderuit op de bloemetjesbank bij Kwong Tai. Een Lekker ontspannen de massage was ons beloofd, na een ver moeiende vbegreis. Maar de voetzoolre- flexmassage legt slechts op pijnlijke wijze de kwalen bloot waaraan wij ken nelijk lijden: iets met lever en maag. Leuke binnenkomer. Dan is de tai chi klas die wij de volgen de ochtend volgen ontspannender. On der leiding van meester Wilbam zoe ken wij, volgens de beste tradities van het taoïsme, de balans tussen yin en yan, tussen geest en lichaam. Oefenin gen die de gezondheid verbeteren, pro moot tai chi. Dat komt goed uit. Bij een bezoek aan Hongkong hoort een onderdompeling in oude culturen en levendige tradities. De Chinezen staan niet voor niets bekend om hun acupunctuur, reflexmassages, hun spi rituele benadering van het leven en fi losofische stromingen. Nader kennis maken met het taoïsme, ooit religie zonder goden, is in Hongkong niet zo De korting van €50,- per boeking is geldig voor boekingen die u maakt vóór 14/01/07. Voor boekingen en meer informatie kijkt u op www.skytours.nl/voordeel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45