Het Openbaar Vervoer in Zeeland verbetert Binnenkort de invoering van de OV-chipkaart. Zeeuwse reizigers die naar de Randstad reizen krijgen al snel met de OV-chipkaart te maken. Het laatste nieuws volgen? Kijk dan op www.ov-chipkaart.nl Provincie Zeeland Tip: betaal bij de buschauffeurmet met uw chipknip Gemakkelijk, snel en voordelig. In november 2005 heeft de Provincie Zeeland een nieuw beleidsplan openbaar vervoer vastgesteld. De Provincie Zeeland is verantwoordelijk voor het openbaar vervoer in Zeeland. Meer bussen naar alle woonkernen is kort gezegd de belangrijkste verbetering in het nieuwe OV-beleid. De Provincie Zeeland noemt dit basismobiliteit. Zij vindt het erg belangrijk dat iedere inwoner van een Zeeuwse woonkern met openbaar vervoer kan reizen. Vanaf 10 december 2006 wordt dit met de nieuwe dienstregeling gerealiseerd. Vanaf die datum kunt u vanuit alle kernen minimaal een keer per uur vertrekken (zondag: een maal per twee uur). Dit aanbod is in elk geval tot 19.00 uur 's avonds gegarandeerd. Vaak kunt u ook op een later tijdstip reizen. Het nieuwe OV-beleid in Zeeland is gebaseerd op een aantal ambities, te weten: Een goede afstemming van het openbaar vervoeraanbod op de daadwerkelijke vervoervraag. Voorkomen moet worden dat met (bijna) lege bussen wordt gereden. Openbaar vervoer in alle Zeeuwse kernen. Waar mogelijk met een vaste bus, waar nodig met oproepafhankelijk vervoer. Een betrouwbare en snelle hoofdstructuur tussen de verschillende gebiedsdelen en steden, ook als het aantal reizigers soms wat lager is. Een reizigerstarief dat bij het oproepafhankelijke vervoer gelijk is aan de vaste bus. Een zo constant mogelijk voorzieningenniveau tijdens de looptijd van concessies, zodat de reiziger langere tijd weet waar hij aan toe is. Aantrekkelijk openbaar vervoer voor scholieren en toeristen. De buurtbus De buurtbus blijft een vertrouwd gezicht in de nieuwe dienstregeling 2007. De aparte soort vaste bus kent een speciaal tarief en wordt georganiseerd en gereden door vrijwilligers. Het kaartje moet in de buurtbus worden gekocht. De buurtbus rijdt op Schouwen-Duiveland, op Tholen, in Noord- en Zuid-Beveland en in Zeeuwsch-Vlaanderen. Openbaar vervoer per regio Vervoersvorm Schouwen-Duiveland Tholen Noord- en Zuid-Beveland Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Vaste bus Connexxion Connexxion Connexxion Connexxion Veolia Transport* Belbus en belbus deurservice Connexxion Connexxion Connexxion Buurtbus Connexxion Veolia Transport Connexxion Veolia Transport Interliner 395 Connexxion Transferium Renesse Taxicentrale Renesse CW Taxi Blaakman Fast Ferries Zeeland Veolia Transport Veolia Transport Trein NS NS Treintaxi Treintaxi Treintaxi De lijn Goes-Terneuzen-Gent wordt gereden door Connexxion. Reiziger laat uw stem horen Reizigers kunnen meepraten over de dienstregeling, de toegankelijkheid en de veiligheid in het openbaar vervoer. Het Reizigersoverleg Zeeland (OPOV Zeeland) zorgt er voor dat het vervoerbedrijf en de provincie luisteren naar de wensen van de reizigers. Op c manier kan de kwaliteit van het openbaar vervoer worden verbeterd en vernieuwd. Geef daarom uw mening en tips door aan: Overleg Platform Openbaar Vervoer, Buijs Ballotstraat 6, 4462 AP Goes, e-mail: reizigersoverleg@zeeland.nl. U kunt de folder afhalen bij een bibliotheek, gemeentehuis of een ziekenhuis bij u in de buurt. De folder wordt ook verspreid in de bus. Hij is tevens te bestellen via infocentrum@zeeland.nl of via 0118-631400. De geschillencommissie Openbaar Vervoer, Postbus 90600, 2509 LP Den Haag is het juiste adres indien u ontevreden bent over de afhandeling van een klacht. telefoon klantenservice website Vervoerbedrijven Connexxion 0900-2666399 (lokaal tarief) www.connexxion.nl Belbus en belbus deurservice 0900-8272006 (lokaal tarief) www.connexxion.nl Nederlandse Spoorwegen 0900-2021163 (0,10 euro p.m.) www.ns.nl Taxi Blaakman 0800CWTAXI (gratis) of 0118466006 www.cwwalcheren.nl Transferiumvervoer Renesse 0111463100 www.taxicentralerenesse.nl Treintaxi Goes/Vüssingen/Middelburg 09008734682 (0,35 euro p.m.) www.treintaxi.nl Veolia Transport (bus en Fast Ferries) 013-5499919 www.veolia-transport.nl Overige informatienummers OV-Reisinformatie (reisadviezen) 09009292 (0,70 euro p.m.) www.9292ov.nl Algemene OV-informatie www.vbn-bv.nl (o.a. tarieven en verkooppunten) OV-chipkaart www.ov-chipkaart.nl Reizigersoverleg OPOV Zeeland reizigersoverleg@zeeland.nl Provincie Zeeland www.zeeland.nl Het openbaar vervoer in Zeeland kent diverse vervoersvormen, die worden verzorgd door verschillende vervoerders. Het openbaar vervoer wordt in Nederland aanbesteed. Zeeland heeft dit jaar twee gebieden aanbesteed: Zeeuwsch-Vlaanderen en Noord-Zeeland (Schouwen-Duiveland en Tholen). Tholen krijgt de komende acht jaar Connexxion als nieuwe vervoerder. Connexxion blijft ook rijden in Schouwen-Duiveland, de Bevelanden en Walcheren. Zeeuwsch-Vlaanderen krijgt Veolia Transport (het vroegere BBA) als nieuwe ver voerder. Midden-Zeeland (Walcheren en de Bevelanden) wordt in 2008 opnieuw aanbesteed. Nieuw in de dienstregeling 2007 is de komst van de belbus. De belbus rijdt volgens een dienstregeling: een vaste route op vaste tijden en rijdt als er minimaal een uur van tevoren wordt gereserveerd. De belbus rijdt in de regio's Schouwen-Duiveland, Tholen en Noord- en Zuid-Beveland en is herkenbaar aan het belbuslogo met telefoonnummer op de bushalte. De belbus reserveert u via telefoonnummer: 0900-8272006 (lokaal tarief). Bij het reserveren geeft u aan met welke bus u wilt reizen en wat uw in- en uitstaphalte is. Het tarief voor de belbus is hetzelfde als voor de gewone vaste bus. U kunt betalen met strippenkaart, via de chipknip of reizen op een abonnement. Wanneer u in een kern binnen één kilometer vanaf de belbushalte opgehaald of gebracht wilt worden, dan biedt de vervoerder tegen meerprijs (vergelijkbaar met taxitarief) een zogeheten deurservice. De deurservice reserveert u tegelijk met de belbus. Het CW-vervoer (Collectief Vraagafhankelijk Vervoer) blijft na 1 januari 2007 alleen op Walcheren bestaan en wordt verzorgd door Taxi Blaakman. Foto: Mieke Wijnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 24