PZC ïEEl Kluivert breekt de ban Heel zware loting voor Ajax, Feyenoord en AZ Gemengde gevoelens bij PSV na loting Feyenoord kan borst weer natmaken Remi Lens riskeert gang naar rechtbank Temmerman weer nationaal kampioen 21 zaterdag 16 december 2006 Lefevere legt bal psv heeft geen problemen met Heracles: 3-0 L;in eigen Vlaanderenland uitge roepen tot de beste ploegleider 2006. Gistermorgen presen teerde hij in Kortrijk zijn vol- gens velen beste ploeg van de wereld. Met wereldkampioen Paolo Bettini, volksheld Tom Booncn en de drie Nederlanders Brain Tankink, Steven de Jongh en Ad Engels. De West-Vlaming slaagt er ie der jaar weer in vele zeges te pakken. Hij breidde zijn ploeg vooral uit in dienstbaarheid. Peter van Petegem (dit jaar Da- vitamon) komt erbij om in de Vlaamse en Noord-Franse klas sieker de laatste springplank te ajn voor Boonen. Gert Steeg- sans (ook Davitamon) is aange- irokken om Boonen in de mas saspurt naar te lanceren. „Ik zag hem ergens heel hard spurt en en dan moet ik hem gewoon hebben." Het laatste half jaar staat Lefe- veres levenswerk behoorlijk in de schaduw van zijn andere 'full- lime job', die van voorzitter van de vereniging van ProTour-ploe- gen IPCT. De club die het voor elkaar kreeg om voor aanvang van de Tour alle ploegen op één lijn te krijgen toen het aan kwam op het weren van alle ren ners die betrokken zijn bij het Spaanse dopingonderzoek rond deartsFuentes. Ook in Kortrijk werd hem ge vraagd naar de situatie waarin de wielersport zich bevindt. Het dossier-Fuentes hangt nog steeds als een zwaard van Damo cles boven de sport. De UCI treu zelt met het aanwijzen van de laatste ProTour-licenties en de drie grote wielerronden maken zich definitief los van de ProT- our. Na een kleine aarzeling haalde Lefevere toch weer fel uit. „Wat de sport nu nodig heeft is dat ie dereen de hand in eigen boezem steekt. Gewoon de ethiek bij je zelf leggen. Renners moeten be seffen hoe erg het is om door te «aan met het uithalen van leuke ïracs. Iedereen moet eens ver standig worden. Zo niet dan is er van de hele sport over tien jaar niet meer over dan de Vre- deskoers en kunnen ze allemaal hun Ferrari's inleveren. "GPD door Frank van den Heuvel EINDHOVEN - In de zomer van 1997 trok hij in Amsterdam de deur achter zich dicht en begon hij aan een voetbalrondreis door Europa. Negenenhalf jaar later scoorde Patrick Kluivert op nieuw een doelpunt in de Neder landse competitie. Tegen Hera cles Almelo nam de nummer ne gen van PSV gisteravond de der de treffer voor zijn rekening. Hij tekende voor de eindstand in het eenzijdige duel: 3-0. De treffer van Kluivert was met een een aardig doelpunt. Jan Kromkamp draaide de bal in vanaf de rechterflank. Hera- cles-verdediger Marnix Smit verkeek zich en Kluivert - in de rust gebracht voor Reiziger - haalde met links hard uit. In de pegel van de spits school de op winding van de avond, want de uitslag in het Philips Stadion was natuurlijk niet verrassend. De cijfers zijn veelzeggend: mor gen is het precies twee jaar gele den dat PSV in eigen huis zijn laatste competitienederlaag op liep. Op 18 december 2004 won Roda JC met 0-2. In dat successeizoen en ook vo rig jaar kon halverwege het sei zoen niet eenzelfde imponerend rapport overlegd worden als nu. PSV heeft na 17 wedstrijden 46 punten, vorig jaar waren er dat 41, een jaar eerder 42. Dat de ploeg na zeventien duels maar zes tegendoelpunten hoefde te incasseren, is helemaal bijzon der en een evenaring van het clubrecord uit 1977/1978. Abc'tjes Thuiswedstrijden tegen oppo nenten als Heracles zijn voor PSV abc'tjes, waarin het alleen maar de vraag is hoe lang de op ponent de 1-0 kan uitstellen. Heracles, leek aardig op weg, want PSV slaagde er in de begin fase niet in openingen te vinden. Omdat Jefferson Farfan in de warming-up besloot om niet te spelen vanwege hamstringklach ten, mocht Jason Culina alsnog zijn trainingspak uittrekken. De Australiër speelde op links, Arouna Koné in de spits en Edison Mendez op rechts. Kan sen waren er nog niet geweest, toen de wedstrijd in de 25e mi nuut plotsklaps toch werd be slist. Culina bediende Koné op maat, waarna Heracles' centrale verdediger Eddy Bosnar de Ivo- riaan net buiten het strafschop gebied naar de grond trok. Koné smokkelde slim nog een paar me ters en liet zich binnen de lijnen vallen. Tim my Simons velde het vonnis vanaf de stip en Bosnar mocht zich met een rode kaart van scheidsrechter Luinge gaan douchen. Met z'n tienen was er voor Heracles helemaal geen houden meer aan en trachtte de ploeg slechts de schade te beper ken. Daarom was het frappant dat Phillip Cocu midden in het strafschopgebied zo vrij stond bij cle 2-0. De aanvoerder kopte ongehinderd raak uit een voor zet van Jan Kromkamp, die der halve twee keer aan de basis van een doelpunt stond. Van Heracles werd niets meer vernomen en PSV ging op jacht naar een hogere score. In de drukte voor Pieckenhagen was ruimte schaars. Kluivert kreeg wel alle gelegenheid van Smit en legde de frustratie van alle blessureleed van de afgelopen ja ren in dat ene rake schot: 3-0. PSV - Heracles Almelo 3-0 (1-0). 25: Simons 1-0 (strafschop), 51. Co cu 2-0, 64. Kluivert 3-0. Scheids rechter: Temmink. Rode kaart: 25. Bosnar (Heracles Almelo). Gele kaart: Looms (Heracles Almelo). Aantal toeschouwers: 32.000. PSV: Gomes; Reiziger (46. Klui vert), Alex (83. Addo) en Salcido; Kromkamp, SimonsAfellay en Co cu; Mendez,- -Kone en Culina (60. Aissati). Heracles Almelo: Pieckenhagen; Boalcye, Smit, Bosnar en Looms; Tanghe. De Vries, Everton (58. Bi- seswar, 80.1-lofslede), Maas en Kla- van; Quansah. GPD PSV-aanvaller Patrick Kluivert wordt gefeliciteerd door zijn ploeggenoot Salcido na zijn eer ste eredivisiedoelpunt sinds 1997. foto Vincent Jannink/ANP Koevermans is weer beter ALKMAAR - Trainer Louis van Gaal van AZ kan morgen in de thuiswedstrijd tegen FC Gronin gen weer over Danny Koever- mans beschikken. De topscorer ontbrak donder dagtijdens de gewonnen uitwed strijd bij Sevilla (2-1) wegens een griepje. Bij Ajax ontbreekt Wesley Sneijder in het uitduel bij Excelsior. De middenvelder tast nog in het duister over de ernst van zijn blessure. ANP Achtste finales Champions League J&- begint met thuiswedstrijd (aanvang alle wedstrijden 20.45 uur) champions Celtic PSV AS Roma [i!'-"" 1 21 feb./di 6 mft~ Olympique Lyon door Frank van den Heuvel EINDHOVEN - Hoewel Man chester United in de Premier League een voorsprong van vijf tien punten op Arsenal koestert, had Ronald Koeman liever te gen de Mancunians gespeeld. "United is in mijn ogen iets ge makkelijker te bespelen", zei de coach gistermiddag. „In het spel van Arsenal zit meer verras- ring." ~De kracht van Arsenal schuilt '■n de combinatie van een groot voetballend vermogen en de snelheid voorin. Als je tien keer tegen Arsenal speelt, verlies je vaker dan je wint. Maar nu gaat net om twee wedstrijden. Twee her voluit. Voor ons is het al fantastisch dat we in de tweede ronde uitkomen, we gaan nu kij ken hoe goecl we zijn." Op de Herdgang was gistermid dag na de Champions League-lo ting sprake van gemengde gevoe lens. Het had slechter gekimd - Olympique Lyon of Chelsea bij voorbeeld - maar ook beter. Ook qua affiche. Koeman: „Je hoopt voor de toeschouwers op een te genstander die ze nog niet vaak hebben gezien." Arsenal is wel een bekende. PSV speelde sinds 2002 liefst vier keer tegen de Londenaren en won nog nooit. De oorwas sing in de tweede Champions League-wedstrijd onder Guus Hiddink is memorabel: 0-4 in ei gen huis met het snelste Cham pions League-doelpunt ooit: de 0-1 van Gilberto na 20 secon den. Daarna volgden een 0-0 en een 1-0-nedeiiaag op Highbury en een 1-1 in Eindhoven, waar mee PSV zich voor het eerst in de historie plaatste voor de twee de ronde. Belangrijke vraag zal straks zijn of steraanvaller Thierry Henry op tijd fit is voor de duels met PSV. De aan zijn dij geblesseer de Fransman blijft in ieder ge val tot het einde van het kalen derjaar aan de kant. In de voor hoede vormt hij doorgaans een levensgevaarlijk duo met Robin van Persie, de enige Nederlan der in de selectie van de Gun ners. „Van Persie is bij Arsenal enorm gegroeid", aldus Koe man. „Bij Oranje is hij uitge groeid tot een van de beste spe lers en ook bij Arsenal speelt hij vaak, wat aangeeft dat hij zich goed heeft ontwikkeld." GPD van onze sportredactie NYON - De drie overgebleven Nederlandse clubs in de Uefa Cup staan voor een zware opga ve. Ajax werd gistermiddag in Nyon tijdens de loting voor de derde ronde aan Werder Bre men gekoppeld. AZ moet het op nemen tegen het Turkse Fener bahce en Feyenoord stuit op Tot tenham Hotspur. Werder Bremen is koploper van de Duitse competitie. De ploeg versloeg dit seizoen Chelsea in de Champions League en eindi ge uiteindelijk vlak achter Bar celona als derde in de groepsron- de. AZ stuit op de koploper van Tur kije. Fenerbahce heeft op dit mo ment zeven punten meer dan nummer twee Galatasaray ver gaard. Mateja Kezman, oud-aan valler van onder meer PSV, is be zig met zijn eerste seizoen bij de club uit Istanboel. Feyenoord moet het opnemen te gen Tottenham Hotspur. De En gelse werkgever van trainer Mar tin Jol en middenvelder Edgar Davids won alle vier de wedstrij den in de groepsronde van de Uefa Cup. Feyenoord versloeg Tottenham Hotspur in 1974 tij dens de finale om de Uefa Cup. Trainer Henk ten Cate van Ajax ziet in Werder Bremen een ploeg die de Uefa Cup kan win nen. „Ik vind dit een heel mooie loting. Werder Bremen is één van de grote kanshebbers om de beker te winnen. We kunnen voor een stunt zorgen als we een goede dag hebben. Niets is on mogelijk. Willen we doorkomen, dan moeten we twee duels top zijn." Trainer Erwin Koeman van Feyenoord is niet blij met Tot tenham Hotspur als tegenstan der. „Ik had liever tegen Pana- thinaikos gespeeld. Dit is echt een heel zware loting", stelde Koeman. „Vooral fysiek zijn ze heel sterk. Kansloos ben je na tuurlijk nooit." Louis van Gaal had liever een andere tegenstander dan Fener bahce getroffen. „Ik had liever tegen Hapoel Tel Aviv of Zulte Waregem geloot", aldus de oe- fenmeester. „We zijn namelijk niet voor niets eerste in de groep geworden. Dan stuit je normaal gesproken op een eenvoudige te genstander. Dat is nu zeker niet het geval." ANP Hoyzer moet het gevang in LEIPZIG - De Duitse oud-scheidsrechter Robert Hoyzer, spil in een veelbesproken omkoopschandaal in het be taald voetbal, moet twee jaar en vijf maanden de gevange nis in. Het federale gerechtshof in Leipzig wees gisteren het beroep af, dat Hoyzer had aangetekend tegen de ge vangenisstraf die de rechtbank in Berlijn hem eerder had opgelegd. De 27-jarige Hoyzer erkende dat hij in ruil voor geld met opzet verkeerde beslissingen nam om de uitslag van duels te beïnvloeden. ANP Promotie scheidsrechter Vink ZEIST - Scheidsrechter Pieter Vink is gepromoveerd naar de Premier Category, de op een na hoogste categorie van arbiters in Europa. Vink (39) debuteerde vorige maand al in de Champions League; hij floot het duel tus sen Olympique Lyon en Dinamo Kiev. Hij voegt zich bij Jan Wegereef, die ook deel uitmaakt van de Premier Cate gory. Eric Braamhaar is de enige Nederlandse arbiter die behoort tot de hoogste categorie, de elite. ANP Oud-Formule 1-rijder verongelukt ROME - De vroegere Formule 1-coureur Clay Regazzoni is gisteren door een auto-ongeluk om het leven gekomen. De 67-jarige Zwitser was op een snelweg in de buurt van Parma betrokken bij een ongeluk met een vrachtwagen. Hij overleed ter plaatse. Regazzoni eindigde voor Ferrari in 1974 op de tweede plaats in de strijd om de wereldtitel, achter de Braziliaan Emerson Fittipaldi. Hij reed 132 Gro te Prijzen, waarvan hij er vijf winnend afsloot. ANP Elfstedentocht op eigen risico LEEUWARDEN - IJs ligt er nog niet, maar het bestuur van de Vereniging 'De Friesche Elf Steden' is al weer druk bezig met de voorbereidingen op de eerstvolgende tocht. Tijdens de jaarlijkse ledenvergadering in Leeuwar den werd gisteren een belangrijke statutenwijziging door gevoerd. Alle schaatsers rijden voortaan de Elfsteden tocht op eigen risico. De Vereniging aanvaardt geen aan sprakelijkheid meer voor ongevallen van deelnemers. De wandelvierdaagse van Nijmegen, waar deze zomer doden waren te betreuren, was daarvoor de aanleiding. ANP Krajicek simpel verder op Masters ROTTERDAM - Titelverdedigster Michaëlla Krajicek heeft zich gisteren zonder al veel problemen geplaatst voor cle halve finales van de nationale Masters. De als eer ste geplaatste tennisster versloeg in de tweede ronde Mar rit Boonstra. Dè setstanden waren 6-3 en 6-0. In de halve finale stuit Krajicek (17) op Seda Noorlander. ANP Zilver voor Mulder bij keirin MOSKOU - Teun Mulder heeft gisteren tijdens de wereld bekerwedstrijd op de wielerbaan van Moskou zilver vero verd op het onderdeel keirin. In de finale werd de Neder landse baanwielrenner verslagen door de Oekraiëner And- rei Vinokoerov. Mulder werd in de eerste ronde na een on reglementaire actie teruggezet naar de laatste plaats, maar vocht zich via de herkansing naar de finale. ANP mijn en tot wat voor stappen dat leidt - dat bekijken we nu." GPD Loting UEFA-beker Loting derde ronde UEFA-beker. Speeldata: 14/15 en 22 februari 2007. Winnaars ontmoeten elkaar in achtste finales die worden gespeeld op 8 en 15 maart 2007 Zulte Waregem (Bel) - Newcastle United (Eng) Fenerbahce (Tur) - AZ (NED) t. Achtste J"T finale AEK Athene (Gri) - Paris St. German (Fca^l V 1 Benfica (Por) - Dinamo Boekarest (Roe) Steaua Boekarest (Roe) - Sevilla (Spa) Sjachtar Donetsk (Oek) - Nancy (Fra) Spartak Moskou (Rus) - Celta de Vigo (Spa) Werder Bremen (Dui) - AJAX (NED) -uAchtste _J"T finale anp bron. sid van onze sportredactie WAALWIJK - Turner Yuri van Gelder en zijn entourage onder zoeken welke juridische stap pen mogelijk zijn tegen Remi Lens. „Wij zullen reageren, maar zijn niet voornemens dat via de media te doen", zegt Ralph van Baasbank, die na mens sportmarketingbureau House of Sports de belangen van de turner behartigt. De oud-trainer van de ringen- specialist gaf eergisteren zijn le zing over de breuk tussen hem en Van Gelder. De twee zouden van mening verschillen over 'het gebruik van genotsmiddelen', liet Lens in een voorgelezen ver klaring weten. Zonder het beest je bij de naam te noemen, wekte Lens daarmee de suggestie van cocaïnegebruik door zijn oud-pupil, een gerucht dat mid dels een anonieme brief al enige tijd de ronde doet. Brief Eerder al circuleerde een anonie me brief waarin Van Gelder werd beticht van cocaïnege bruik. „Dat dat nergens op slaat, moge duidelijk zijn", rea geert Van Baasbank, die inmid dels juridisch advies heeft inge wonnen. „Ik heb alleen nog geen flauw idee op welke ter- Van der Garde wordt testrijder in Formule 1 LONDEN - Autocoureur Giedo van der Garde is volgend sei zoen testrijder bij de Formule 1-renstal Super Aguri. De 21-ja- rige Nederlander, woonachtig in Veenendaal, was de laatste drie seizoenen actief in de For mule 3 Euroserie. Bij Super Aguri bezetten de Ja panner Takuma Sato en de Brit Anthony Davidson de rijders- stoeltjes in 2007. Van der Garde is de eerste reserve. „Het is een jonge coureur met veel potentie. Het zal in het begin heel zwaar voor hem zijn, maar zijn talent staat vast. Hij komt er wel", zei eigenaar Aguri Suzuki gisteren over Van der Garde. Super Aguri veroverde afgelo pen seizoen geen enkel punt in de WK-strijd. Van der Garde is niettemin superblij met de kans die hij in de Formule 1 krijgt. „Ik hoop dat ik Super Aguri ver der kan brengen en zelf veel kan leren." ANP Wat een opluchting vorige week bij Feyenoord-! Toegegeven: een boete van 125.000 euro betaal je niet wet een glimlach op je gezicht, maar de oplossing was snel gevonden. Je vertelt Philippe Léonard dat hij na amper vier Baanden weer mag vertrekken uit Rot terdam, bespaart daarmee een paar ton aan salaris, waardoor die sanctie van de Uefa nog best meevalt. Wal een tegenvaller afgelopen dinsdag. Onder meer in deze krant werd mel ding gemaakt van de voornemens van de aanklager van de Uefa. Die wilde in beroep gaan tegen de straf, omdat een geldboete plus twee wedstrijden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar, in zijn ogen veel te mild was. Bij Feyenoord werd lauw gereageerd op het uitgelekte nieuws, want officieel had de club nog niets gehoord. Wat een opluchting een dag later. Dankzij een overwinning op het Poolse Wisla Krakow bereikten de Rotterdam mers de volgende ronde van de Uefa Cup. De Kuip was mager bezet, maar de fans die er wél waren gedroegen zich opmerkelijk netjes. Op de eigen website besloot de club daarom een dag later een compliment uit te delen. Want wie tegenwoordig normaal doet in een voetbalstadion, moei geprezen worden. Daarnaast was er zelfs zelfcor rigerend gedrag van enkele fans waar genomen. Chapeau! In het Maasgebouw naast het stadion werd de Europese overwintering uitge breid gevierd, maar dat lekkere gevoel was de volgende dag snel verdwenen. Want hup, daar was de volgende tegen valler. De aanklager van de Uefa beves tigde dat hij in beroep ging en dus kan Feyenoord alsnog zwaar gestraft wor den voor de rellen in Nancy. Van een jaar uitsluiting van Europees voetbal moet niet vreemd worden opgekeken, omdat het onderzoek en de behande ling van de zaak nu uitgebreider zullen plaatsvinden. Het roemruchte verleden van Feyenoord passeert dan ongetwij feld de revue. Aan het eind van de werkweek volgde nog de loting voor de Uefa Cup. Feye noord werd aan Tottenham Hotspur ge koppeld en moest dat nu als een opluch ting of een tegenvaller worden be schouwd? Het laatste, want in sportief opzicht lijkt de nummer vijf van de ere divisie bij voorbaat kansloos. En dan is er natuurlijk nog het randgebeuren. Halverwege februari kan Rotterdam zich weer verheugen op een horde be schonken Engelsen, die geen vriend schappelijke band met Feyenoord heb ben. Tijdens de Uefa Cupfinale van 1974 te gen de Spurs, die over twee duels door Feyenoord werd gewonnen, vonden in De Kuip namelijk de eerste grote sup- portersrellen in Nederland plaats, met rondvliegende messen, knuppels en fietskettingen. Die rellen werden voor al veroorzaakt door de Engelsen, maar bijna 18 jaar later (in maart 1992) komt het bij de duels tussen Feyenoord en Tottenham zowel in Rotterdam als in Londen tot zware ongeregeldheden. Nu kunnen Feyenoord en de autoritei ten de borst dus weer natmaken. Als de twee duels zonder noemenswaardige incidenten verlopen, zal iedereen bij Feyenoord opgelucht adem halen. Maar als het opnieuw tot een confronta tie tussen Nederlandse en Engelse fans komt, is de club terug bij af. Met het woord 'tegenvaller' kun je de lading dan niet meer dekken. Barry van der Hooft door Roeland van Vliet GOES - Sandra Temmerman is gisteren in Drachten op overtui gende wijze Nederlands kam pioen geworden op de 200 meter vlinderslag. De zwemster uit Slijkplaat zwom in het 25-meler- bad een persoonlijk record en bleef de concurrentie ruim vier seconden voor. In 2005 won ze het nummer ook al. Temmerman, lid van MNC Dord recht, was als eerste geplaatst met een tijd van 2.15,76. In de se ries, gisterochtend, werd al dui delijk dat ze een maatje te groot was voor de rest. De Zeeuws-Vlaamse tikte toen aan in 2.17,28, terwijl nummer twee Lotte Wilms 2.20,93 nodig had. In de finale, gistermiddag, was het verschil tussen de twee vrou wen nog" groter: 2.14,98 om 2,19,42. Vandaag en morgen komt Temmerman nog drie keer in actie op het NK kortebaan. Op de 100 meter vlinderslag is ze als eerste geplaatst en dus we derom favoriet. Vorig jaar be haalde ze zilver op dit nummer. Kevin Hondsmerk werd giste ren op de 400 meter vrije slag vijfde. De als vierde geplaatste zwemmer van De Schelde tikte aan in 4.11.30. Daarmee bleef hij een seconde boven zijn pr. Op de 200 meter wisselslag zwom de Terneuzenaar later op de ochtend wel sneller dan hij ooit had gedaan. Hij finishte in 2.13,05 (viertiende onder zijn pr) en werd zeventiende.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21