Proef met drugstest op Schouwen PZC Dj's in actie voor slachtoffers mijnen Van Gelder blijft een maand langer tempo-team ZOEKT NIEUWE COLLEGA'S M/V Combinatie alcohol en verdovende middelen kan rol spelen bij agressie Croftybom verwondt ezel en mensen Pearyweg 6 (de Poel 2) GOES, 0113 56 18 12, www.autovermeulen.nl www.tempo-team.nl/loopbaan liesheuvel krijgt ',C. Hooftprijs Enrxl HAAG - J.M.A. (Maarten) heuvel (67) krijgt de P.C. ftprijs 2007. Dat heeft het lestuur van de Stichting P.C. Hooftprijs voor Letterkunde gis teren besloten. Rheuvels sterk associatieve jèrteltechniek 'geeft zijn proza feil weldadig effect ven irratio- taliteit en onlogica, waardoor let fantastisch element te meer een kans krijgt', aldus de jury onder leiding van Maarten As- schen De jury prijst verder Bies heuvels 'verbeeldingskracht, ab surdistische humor en stilisti sche rijkdom'. De prijs, waar- ean een bedrag is verbonden ran 60.000 euro, wordt donder- iag24 mei uitgereikt in het Let- leikundig Museum in Den Haag .ANP Advertentie Parler Franpais? Zie www.ebc.nl óf bel 0164-265679 (Advertentie) GLASHANDEL MOERSTEE Hoezo donkere dagen voor Kerst? vrolijke damesmode heldere kleuren stralende korting nu 40% korting op de najaars- en wintercollectie www.moerstee.nl Voor al uw isolerende beglazing, breuk, hardglazen deuren, glazen meubelen Nieuwe Kerkstraat 10a Kapelle-Biezelinge /flk middag Bewolkt en regen, in de namiddag droog en vanavond opklaringen, l'ixima rond 9 graden. Je vindt de auto die je zoekt ^^TTT"! i-||f V/ <j--! SDBS1 48e jaargang no. 297 aterdag 16 december 2006 nummer 1,85 internet: www.pzc.nl Drie mannen nog vast voor ontvoering kind DORDRECHT - Een ezel van de wrEmile Calon HERIKZEE - Schou- en-Duiveland is uitgeko- leii als landelijk proefge bod om te onderzoeken in «verre het gecombineerd tbruik van alcohol en rugs een rol speelt bij uit- psgeweld. dereen die wordt aangehou- pn wegens geweld, krijgt vanaf [januari de vraag mee te doen an zowel een alcohol- als een ugstest. Tijdens alcoholcontro- sgaat de politie testen of auto- obilisten ook onder invloed ijn van drugs. Die testen wor- tn op vrijwillige basis afgeno- en bestuurders mogen weige- (n. De politie en de overheid ermoeden dat vooral de inna- ie van zowel alcohol als CDA, PvdA en CU in gesprek DEN HAAG - De leiders van CDA, PvdA en ChristenUnie (CU) spreken maandag samen Bet informateur Rein Jan Hoekstra over een coalitie van tee drie partijen. ©A-leider Balkenende en zijn irilega van de CU Rouvoet spra- en gisteren nog afzonderlijk el Hoekstra. Baden toonden na afloop hun Seidheid om te onderhandelen over een nieuwe regering van IDA,'PvdA en CU. ANP MIDDELBURG - Drie verdach ten van de ontvoering van een anderhalf jaar oude peuter, don derdagochtend op het NS-Sta- tion in Middelburg, zijn voorlo pig in verzekering gesteld. Een van hen is vermoedelijk de va der van het kind. Donderdagavond is het kind te ruggevonden en zijn vijf Vlissin- gers aangehouden. Twee vrou wen van 32 en 55 jaar zijn weer vrijgelaten. De drie mannen (23, 31 en 55 jaar) worden volgende week voorgeleid aan de rech- ter-commissaris. Eén of meer verdachten hebben hun betrok kenheid bekend. De politie heeft tijdens huiszoekingen bij twee verdachten vuurwapens ge vonden. Die zijn niet gebruikt bij de ontvoering op het Middel burgs perron. Het jongetje stond daar met zijn moeder en driejari ge zusje te wachten op een trein. kinderboerderij in het Weizigt- park in Dordrecht is gisteren ge wond geraakt toen het dier een Croftybom op zijn snuit kreeg. De 24 jaar oude ezel, luisterend naar de naam Maaike, heeft een beschadigd hoornvlies, brand wonden aan haar kop en ver keert volgens de politie in shock. Vijf jongens van 14 en 15 jaar uit Dordrecht en 's-Graven- deel zijn aangehouden in ver band met het voorval. Ook in Nijmegen maakte een Croftybom gisteren slachtoffers. Een moeder en haar kind raak ten gewond. Zij moesten zich in het ziekenhuis laten behandelen aan brandwonden. Drie Nij meegse jongens van 12, 14 en 15 jaar zijn aangehouden. Een Croftybom is een plastic fles gevuld met gootsteenont stopper en water. Na toevoeging van een stukje aluminiumfolie en flink schudden explodeert de fles. ANP (hard)drugs leidt tot agressief gedrag, omdat de gebruikers dan hun grenzen niet meer ken nen. Harde bewijzen voor dat vermoeden zijn er echter niet. Daarom wordt een jaar lang op Schouwen-Duiveland en ook in de gemeente Wageningen onder zoek gedaan naar dat gecombi neerde gebruik. Wie op Schouwen-Duiveland wordt aangehouden wegens ge weld, mag blazen en wangslijm of zweet afstaan. Dat blazen is om het alcoholpromillage te me ten. In wangslijm of zweet is te zien of er drugs zijn gebruikt. De politie beschikt sinds kort over apparatuur waarmee bin nen een kwartier is te zien of ie mand drugs heeft gebruikt. Tot dan toe was dat alleen mogelijk na een tijdrovende bloedproef. Die nieuwe apparatuur is nóg niet wettelijk goedgekeurd. Jus titie in Duitsland vaart er ech ter al blind op. Het instrument kan de meest gangbare natuurlij ke en synthetische drugs herken nen zoals hasj, cocaïne, XTC, LSD en heroine. Verband Het geeft echter niet aan hoe veel er is gebruikt. Daar gaat het de politie en de overheid nu ook niet om. „We willen gewoon weten of er een verband is tus sen het gebruik van drugs, alco hol en geweld", aldus beleids ambtenaar J. Straver van de ge meente Schouwen-Duiveland. Als na zo'n proef duidelijk wordt dat iemand drugs heeft gebruikt, krijgt hij of zij waar schijnlijk de mogelijkheid via Emergis een cursus te volgen, waarin gewezen wordt op de ri sico's. Politiechef D. Visser en Straver benadrukken dat aan deelname aan een test geen strafrechtelij ke gevolgen kleven. Ook niet als blijkt dat er is gebruikt. Ze stel len tevens dat Schouwen-Duive land beslist geen uitzonderings positie inneemt als het om drugs gebruik gaat. „Net als in de rest van Nederland wordt ook op Schouwen-Duiveland ge bruikt", aldus Straver. Het moet hem van het hart dat som mige ouders het drugsgebruik van hun kinderen negeren. Dat vindt hij erg zorgelijk. Patrick Kluivert scoort voor PSV 119e Slibreeks 'Mosselman hallo' luidt de ti tel van de nieuwe Slibreeks, de Zeeuwse serie van literai re kleinoden. Jaarlijks wordt een dichter van naam uitge nodigd om mee te werken. Dit keer was het de Utrecht se Astrid Lampe. Zij koos er echter voor om niet alleen naar Vlissingen af te reizen, maar vroeg beeldend kunste naar en stadsge noot Roland So- hier mee. 3FM-dj Giel Beelen (midden) zoekt, geholpen door een militair, met een metaaldetector naar nepmijnen op het oefenterrein van de Mineurschool in het Brabantse Reek. Dj Sander Lantinga (links) kijkt toe. foto Harmen de Jong/GPD van onze redactie binnenland REEK - Drie dj's van de publie ke radiozender 3FM (Giel Bee len, Sander Lantinga en Gerard Ekdom) gaan volgende week geld inzamelen voor het Rode Kruis. Het geld is bedoeld voor hulp aan slachtoffers van de mil joenen landmijnen die verspreid over tachtig landen liggen. Ter voorbereiding op de actie gingen de dj's gisteren een dagje (Advertentie) 'op mijnencursus' op het oefen terrein van de Mineurschool in het Brabantse Reek. Dinsdag ochtend om negen uur sluiten de dj's zich op in het Glazen Huis, een studio op de Neude in Utrecht. Ze zullen tot kersta vond tegen betaling verzoe knummers draaien en non-stop radio maken. Gedurende deze zes dagen eten zij helemaal niets. GPD door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG - Wim van Gel der blijft één maand langer aan als commissaris van de konin gin. Op 1 februari gaat hij met pensioen, maar omdat zijn op volgster Karla Peijs op 1 maart aantreedt, is hij bereid langer te blijven. Het kabinet heeft gisteren de vooi'dracht van Provinciale Sta ten overgenomen om Karla Peijs te benoemen als commissaris van de koningin in Zeeland. Ze heeft aangegeven op 1 maart te willen beginnen, zodat ze gelijk op kan gaan met de nieuwe Sta ten die op 7 maart worden geko zen. Normaal gesproken zou gedepu teerde Toine "Poppelaars een maand lang als waarnemer kun nen fungeren, maar als lijsttrek ker van het CDA wil hij zich in de verkiezingsstrijd storten. „Daardoor heeft hij te weinig tijd", zegt Van Gelder. „Boven dien is een commissaris van de koningin typisch iemand die bo ven de partijen staat. Dan is het goed dat hij dat niet doet in een periode dat de partijpolitiek 'Ik vind Zeeland wel een stoere provincie' zie Reportage juist op zijn hoogtepunt is." Van Gelder vindt het geen bezwaar een maand langer te blijven. „Ik vind deze functie ontzettend leuk. Op die veertieneneenhalf jaar dat ik het heb gedaan, kan er nog wel een maandje bij." Minister Remkes (WD, Binnen landse Zaken) moet de oplos sing nog wel goedkeuren, maar dat is volgens Van Gelder een formaliteit. Alle activiteiten in het kader van zijn afscheid gaan gewoon door als gepland. (Advertentie) (Advertentie) (Advertentie) l ZMza.nffeu.r- in Veere RUIMT OP start morgen Zie advertentie pagina W23 O Noteert u mij voor eon proefahonnemonl van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig loestemming voor aufomatische incasso van dil bedrag van mijn rekeningnummer, Ik lieb de laatsle drie maanden geen proefabonnement gehad O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 21.501". id per kwartaal met automatische incasso |€61,501* per jaar met automatische incasso 236.00)" met gratis P/C-paraplu lllll lllllll 8II711688II55554711 het alfabet van Zeeland Wie op uitzetting wacht, bestaat niet Souburg-Noord in aanbouw (Advertentie) Patrick Kluivert heeft gis teravond zijn eerste doel punt voor PSV gemaakt. De aanvaller zorgde na rust in het thuisduel met Heracles voor het derde Eindhovense doelpunt. Eer der hadden Timmy Simons en Phillip Cocu al ge scoord. PSV won met 3-0 en blijft koplo per in de eredi- visie. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 8 en 9; Zeeland: 13,15, 17, 18 en 19; Sport: 21 en 23; Reportage: 25, 26, 27, 28 en 29; Wonen: W1, W3 en W5; Trends: W7, W9, W10 en W11Jong: W13; Reizen: W15, W16 en W19 Topkok Herman Blijker zorgt dit jaar voor het kerstmenu bv gaat zorgvutdig om met persoonsgegevens, colo'on leest u er meer over Een medewerker van de kinderboerderij in het Weizigtpark in Dor drecht houdt een natte doek om de verbrande neus van ezel Maaike. foto Robert Vos/ANP op vmw.p2c.nl/abonneren. Oei gratis 00 - 0/3123! olstuur deze bon naar afdeling leterssetvice woordnummer 713.4460 WB Go es mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1