Haven Kamperland biedt kansen een roos in de winter PZC Voederen en lokken mag tijdens vogeltelling Vlissingen heeft achterstand in onderhoud straten Eén meidnummer voor dierenmishandeling: 0900 - 20 21 210 (10 ct/min) Ontwikkeling gebied maakt weg vrij voor wonen en werken Gala in Goese school ten bate van aidswezen (3 Wat geven We haar terug voor alles wat ze is kwij tg eraakt zaterdag 16 december 2006 »l( Mieke van der Jagt KAMPERLAND - Het havenge bied van Kamperland kan een chique boel worden. Ontwikke ling ervan zal niet alleen de re creatie op Noord-Beveland op krikken, maar biedt ook grote kansen voor wonen en werken. Het gebied dat gevormd wordt de buitenhaven, kanaalzone en binnenhaven, is nu nog tamelijk onsamenhangend en winderig. In de toekomst moet het aanslui ten op de dorpse sfeer van Kam perland. Die wordt gezien als waardevol, evenals de rust en de ruimte rond het havengebied. De visie op de toekomst, ontwik keld door Arcadis en overgeno men door het gemeentebestuur, stuit bij belanghebbenden niet op al teveel bezwaren. Alleen de CZAV wil niet dat de loskade verdwijnt. Die is verre van ren dabel, vergt op korte termijn groot onderhoud en ligt in de weg voor jachthavenontwikke ling in de binnenhaven. Op alle plaatsen in het havenge bied, binnen-, buitenhaven en het brede kanaal, moeten wonin gen komen, jachthavenontwik keling, werkgelegenheid en re creatieve ontwikkeling. Op de kaden van de binnenhaven moet in woningen, winkels en horeca, de dorpse sfeer worden voortge zet. Door ook langs het kanaal tot aan de buitenhaven recreatie woningen en andere huizen te bouwen, watersportgebonden ontwikkelingen op de wal toe te staan en de jachthaven wat be treft kwaliteit en kwantiteit uit te breiden, moet een onderlinge samenhang tot stand komen, die de huidige kwaliteiten niet in de weg zit. Ateliers Zo blijven de naastgelegen re creatieparken in stand maar er komt niet meer van hetzelfde. Aan de havens zouden apparte menten kunnen komen voor tij delijke en permanente bewo ning maar ook woningen in een natuurlijke setting. Langs het havenkanaal kunnen duurdere huizen met eigen ligplaatsen en woon-werkateliers worden ge bouwd. Bedrijven als Pit beton en Intree zouden voorlopig langs het ka naal moeten blijven zitten, maar in de visie voeren kleinschalige bedrijven toch de boventoon. Als een belangrijke waarde wordt ook de relatie met Veere beschouwd. De oude veerstei- ger, inmiddels al als monument aangewezen, behoeft restaura tie. De gemeente Noord-Beve land is naarstig op zoek naar geld daarvoor. Aan de buitenhaven wordt de ontwikkeling van d'Oude Veer- stoep, nieuwbouw van een res taurant met appartementen en andere horeca, in een aparte pro cedure behandeld. De ontwikke ling is weliswaar onderdeel van de visie, maar heeft al meer han den en voeten. Aan bezwaren te gen de vorm van het project, is al goeddeels tegemoet gekomen. De gebruikers van de privé-ha- ventjes raken hun plekje niet kwijt en er komt geen tochtige doorgang tussen de bestaande appartementen op de Havenweg en de nieuwbouw. Sommige inspraakgeluiden klin ken erg hoopvol. Zo zien veel in sprekers een mogelijk einde aan het vrachtverkeer door het ge bied en aan de parkeerplaats voor vrachtwagens. Die zal moe ten verhuizen naar het industrie- terreintje 't Rip. door Astrid van den Hoek KWADENDAMME - Nederland se vogelliefhebbers zitten dit weekend met pen, papier en vo- gelgids klaar om de vogels in hun tuin te tellen. Ze doen mee aan de Nationale Tuinvogeltel- ling. Zo ook Peter Boelee uit Kwadendamme. maar hij is som ber over zijn bijdrage dit jaar. „Ik doe wel mee, maar stuur waarschijnlijk toch maar één waarneming in." Vogelbescherming Nederland houdt voor de vierde keer de Na tionale Tuinvogeltelling. Deelne mers noteren een uur lang wel ke vogels en hoeveel er in hun tuin, op hun balkon of in het park te zien zijn. Tussen 9.00 uur en 10.00 uur 's ochtends zijn vaak de meeste vogels te zien. In de tuin van Boelee zal het tijd stip waarop hij telt echter niet uitmaken. „Er zitten weinig vo gels in mijn tuin. Dat komt- om dat er veel tegels en weinig plan ten waren toen ik hier drie jaar geleden kwam wonen. Ik heb nu wel boompjes neergezet, maar die zijn nog heel klein." Hij vindt het geen ramp dat er voor hem weinig te zien zal zijn. „Als er alleen twee tortelduifjes bij mij in de tuin zitten, dan zegt dat wel wat over het vogel bestand hier in de omgeving." Boelee, die lid is van de Vogel werkgroep De Bevelanden, ziet tot zijn ergernis steeds meer be tegelde tuinen. „Tegenwoordig hebben veel mensen lege tuinen met tegels. Dat is misschien wel mooi om te zien, maar niet zo vo gel vriendelijk." Gelukkig zijn er manieren om Vogelliefhebber Peter Boelee uitkijkend over zijn tuin aan de Sebastiaanstraat in Kwadendamme. vogels naar een tuin te lokken die niet vogelvriendelijk is. Boe lee: „Als je een goed gevulde voe derplank neerzet, lukt het bijna altijd om vogels in je tuin te krij gen." Mus Bij tellingen in voorgaande ja ren bleek de populatie van de huismus steeds verder af te ne men. Ook Boelee maakt zich hier zorgen over. „De mus is nog niet zozeer aan het uitsterven, maar vindt wel steeds minder voedsel en nestge legenheid. Maar dat geldt ook voor vogels als de zwaluw en de leeuwerik." De vogelliefhebber verwacht wel dat de mus, net als vorig jaar, op nummer één in de Nationale Tuinvogel Top Tien zal staan. „Het aantal mussen wordt wel minder, maar er zijn nog steeds heel veel mussen. De koolmees en de pimpelmees zullen ook wel vaak geteld worden, denk ik." De groene specht is de favoriet van Boelee. „Die js echt heel bij zonder, net een papegaai met al die Meuren. De roep van de groe ne specht is ook heel apart, het klinkt net alsof er iemand lacht.' Hoewel de vogel de laat ste jaren wel vaker voorkomt in Zeeland, zal hij de top niet ha len. Vorig jaar vormden de huis- door Elian van't Westeinde VLISSINGEN - Scheve stoep tegels, kuilen en bobbels in straten en wegen, de gemeen te Vlissingen heeft een zicht bare achterstand in het we- genonderhoud opgelopen. Voorlopig blijft het plaveisel er even zo bij liggen. In het eerste kwartaal van 2007 komt het college met een plan. Vooral in Vlissingse wijken waar de laatste jaren nieuw gebouwd is, laat de bestra ting te wensen over. Marianne Cazemier, voorzit ter van de werkgroep gehandi capten Walcheren, ergert zich bijvoorbeeld groen en geel aan de Kenau Hasselaar straat. „Het is hopeloos. De hele straat is stukgereden door alle bouwverkeer dat er doorheen is gedenderd de af gelopen tien jaar. Iedereen klaagt erover. Vooral mensen met een lichamelijke beper king hebben er last van. Dat gehobbel kan soms gewoon pijn doen." Het opknappen van de bestra ting laat voorlopig even op zich wachten. De gemeente heeft er geen geld voor. Daar is Cazemier zich van bewust. „Klagen bij de gemeente heeft nu geen zin. Het vorige college heeft van ons wel een brief gekregen. Het antwoord toen was: geen prioriteit,' Toch willen we dat er iets aan wordt gedaan. Misschien moe ten we actie gaan voeren." Verkeerswethouder Maaike Walraven beaamt dat Vlissin gen een achterstand heeftin het onderhoud van straten. „We hebben net alles geïnven tariseerd. Nu gaan we bekij ken aan welk niveau elke straat moet voldoen. Daarna kunnen we de kosten gaan be rekenen. Het slechtste weg-' dek krijgt de hoogste priori teit. In het eerste kwartaal van 2007 zullen we een voor stel aan de raad voorleggen." Regelen De gemeente kan de kosten voor het opknappen van de Kenau Hasselaarstraat niet verhalen op projectontwikke laars en aannemers. Walra ven: „Dat gaan we in de toe- j komst beter met de bouwer? regelen." foto Peter Boelee mus, de koolmees en de merel de top drie. Ongeveer 14.000 vogel liefhebbers deden toen landelijk mee aan de telling. Voor kinderen die mee willen tellen is er de site www.wildzoe- kers.nl met tips en een recept om vetbollen te maken. Vogel liefhebbers kunnen tot maan dag 16.00 uur alle vogels en vo gelsoorten die ze in een uurtje hebben geteld doorgeven op www.tuinvogeltelling.nl. GOES - In het Sint Willibrord College in Goes is gisteravond een groot kerstgala voor boven bouwleerlingen gehouden, waar van de opbrengst na aftrek van de kosten is bestemd voor aids wezen in het Palabana-kinder- dorp in Zambia. De ruim vierhonderd beschikba re kaarten voor het altijd ra zend populaire kerstgala waren binnen twee dagen uitverkocht. Een dj en de liveband Willies - met onder anderen docenten van het Sint Willibrord C - traden op. Er waren ook dans- demonstraties. De organisai» van het kerstgala was traditiege trouw in handen van einde» menkandidaten. Zij schattend! opbrengst vooraf al op zes- tc! achtduizend euro. De eindexa menkandidaten, verenigd in het jaaractieteam, houden dil schooljaar nog meer activiteiten voor het Palabana-kindevdorp,! waaronder een lesmarathon van vierentwintig uur en een dan?- evenement. herdenkingsbijeenkomst voor en door nabestaanden "Uitgemergelde paarden in beslag genomen", "Jonge katten in af valcontainer", "Verwaarloosde scha pen onder de maden" en "Zwaar vermagerde jonge herders in eigen uitwerpselen aangetroffen". Wie kent niet die afschuwelijke berich ten in de krant. De Dierenbescher ming wil dat hier een eind aan komt. U kunt helpen. Om voor u het melden van dieren mishandeling en -verwaarlozing makkelijker te maken heeft de Die renbescherming vorig jaar het meidnummer dierenmishandeling voor heel Nederland beschikbaar gesteld: 0900 - 20 21 210 (10 ct/min). Wilt u weten wat de Dierenbescher ming nog meer doet? Kijk dan op www.dierenbescherming.nl. Steun de Dierenbescherming. GIRO 309 JC NIERSTICHTING Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE Geef om een oorlogskind Word nu lid van Unicef en bel 0800 - 1133 www.unicef.nl deze avond wordt ingevuld met creatieve bijdrages van nabestaanden de bijeenkomst vindt plaats op vrijdag 29 december om 19.30 in Hervormd Wijkcentrum Zuid "De Hoogte", Populierenstraat 29 te Goes u kunt zich aanmelden voor deze bijeenkomst via de website www.uitvaartinzeeland.nl de toegang tot deze avond is gratis organisatie alexandra markUSSe uitvaartverzorging al meer dan 5 jaar uic-vaardig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 16