Huishoudelijke hulp schiet tekort Zondaa geo pend Trefcenter, Maxis, Konmar en nu AH Kintratuin Verloskundigen met rug tegen de muur uitverkoop! KOOPZONDAG SP Middelburg wil soepeler regels Mortiere volgt (innenstad met ïondagopening Het mooiste i n Yv vuurwerk koop je bij Intratuin Zondag 17 December a.s. Pwf KERST zeeuwse almanak Boef (jdactie: 0113-315649 KW.pzc.nl mail:redactie@ pzc.nl D5ibus31,4460 AA Goes dvertentie-exploitatie: wrd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; euws-Vlaanderen: 0113-315570; nionaal: 020-4562500. [ersservice: 0800-0231231 jterdag 16 december 2006 wrNadia Berkelder DDDELBURG - Een deel van i mensen die huishoudelijke jg nodig hebben komt in de jblemen omdat verwacht erdt dat familieleden insprin- stelt de Middelburgse '-fractie. De partij stelt voor n de regels te versoepelen als 'gemeente zelf verantwoorde- li wordt voor het regelen van lishoudelijke hulp voor men- idie ziek of gehandicapt zijn. ids vanaf volgend jaar. Maan- ig dient de SP een motie in tij- de gemeenteraadsvergade- li] mensen die langdurig hulp xlig hebben, gaat het meestal si goed", stelt gemeenteraads- iJ. de Vis. „Het gaat om de ge- dien waarbij iemand in het ge- IP verhuist DDDELBURG - Het Jongeren iformatie Punt (JIP) verhuist olgende week van de Zeeuwse lliotheek naar Vlasmarkt 45 i Middelburg. lel JIP is een onderdeel van de lichting Welzijn Middelburg, iereen tussen de 12 en 30 jaar, me met jongeren te maken eeil, kan er gratis terecht voor ivies over alcohol, drugs, wo rn, werken, seks en andere din- ■ndie jongeren bezighouden, hoek met folders over aller- onderwerpen blijft in de bi- iotheek. Het JIP opent dins- ig aan de Vlasmarkt. Daarna informatiepunt open van insdag tot en met vrijdag tus- inlO.OO en 16.30 uur. BDDELBURG - De winkels in feMortiere in Middelburg gaan rdgend jaar elke eerste zondag nde maand open. teartoe is besloten omdat het andiger is om tegelijk open te ajn met de winkels in de binnen- lad. het centrum van Middelburg ihet elke eerste zondag van de Eaand koopzondag. )e winkels mogen daarnaast op irode paasdag, Hemelvaarts- •g. tweede pinksterdag en teede kerstdag open. Van die atste gelegenheid maken de nnkeliers geen gebruik, b de winkels op feestdagen pen willen, moeten ze van de ïneente iets feestelijks organi smen, zodat het iets meer wordt fen een gewone koopzondag, lewinkeliers moeten dat wel el- iekeer opnieuw aanvragen. Onderling een medewerker van de S®ieente mogen winkels in de Mnnenstaci van Middelburg el- L ondag open. iar er is onderling afgespro- om dat één keer per maand Noen." Jok op bovengenoemde feestda- mogen ondernemers in het Middelburgse centrum hun deu- si openen. zin ernstig ziek is. Er wordt bij voorbeeld van kinderen ver wacht dat ze bepaalde taken in het huishouden op zich kunnen nemen." Als die kinderen bij voorbeeld boodschappen kun nen doen, krijgt de zieke per soon daar geen hulp voor. In de praktijk komt De Vis, die zelf in de thuiszorg werkt, schrij nende gevallen tegen. Puberen de kinderen die de zorg niet aan kunnen en vluchten naar vriend jes en het zieke familielid achter laten; studenten die met hun stu die moeten stoppen omdat de zorg hen te zwaar wordt; part ners die fulltime werken waar van wordt verwacht dat ze ook nog een volledig huishouden draaien en voor de kinderen zor gen. „Je zal een stel onwillige pubers hebben", zegt De Vis. „Sommi ge kinderen vluchten als ze iets ernstigs meemaken. Vaak is er dan één kind dat al die taken op zich neemt. Verder wordt er op dit moment helemaal geen ver schil gemaakt tussen verschillen de culturen. Maar er zijn natuur lijk gewoon mannen die hele maal niets uitvoeren." Mensen die vinden dat ze te wei nig zorg krijgen, kunnen beroep aantekenen. Volgens De Vis zijn die procedures moeilijk en du ren ze te lang. „Plet is best inge wikkeld. De formulieren zouden makkelijker leesbaar moeten worden gemaakt." Vooral voor mensen die plotseling ernstig ziek worden is een lange proce dure een bezwaar. Regels Het Centrum Indicatiestelling Zorg (CIZ) beoordeelt of men sen recht hebben op huishoude lijke hulp. „Dat gaat volgens landelijk vastgestelde regels", zegt regiodirecteur D. Vonk. „Wij kunnen daar niet vanaf wij ken." Als de gemeente volgend jaar verantwoordelijk wordt voor huishoudelijke hulp, kan die zelf de regels vaststellen. „Als de gemeente vindt dat kinderen of partners met een volledige baan niet mee zouden moeten helpen, dan houden we daar re kening mee. Wij brengen advies uit op basis van regels die de ge meente zelf vaststelt." De laatste producten gaan de schappen in van de nieuwe Albert Heijn-winkel in Middelburg. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Binnen een week was het pand verbouwd. Nog dik drie dagen later staat bijna alles op zijn plaats. Vandaag neemt Albert Heijn de plaats in van Konmar in Middel burg. „Kleiner dan de Konmar, maar wel groot", omschrijft be drijfsleider John Kleijne zijn zaak. „Hij is groot, maar toch omhelst deze winkel je als je bin nen bent." Het is stressen, de laatste mid dag voor de opening. Alle karre tjes moeten nog netjes op een rij (Advertentie) KIJK VOOR EXTRA OPENINGEN OP www.intratuin.nl worden gezet, de laatste produc ten gaan in de schappen, Kleij ne rent rond om alles in de ga ten te houden. Bij de bakkerij gaat het nog niet helemaal zoals het moet. Veel Middelburgers noemen de winkel in de blokkendoos aan de Pottenbakkerssingel nog steeds Trefcenter. Dat 'zelfbedie- ningswarenhuis' opende in 1974. Met Trefcenter kwam ook de Tangent, de doorgaande weg door Middelburg. Vijftien jaar later werd Trefcen ter Maxis, om tien jaar geleden weer omgedoopt te worden tot Konmar. De laatste jaren maak te die winkelketen onderdeel uit van het Laurusconcern. Vanwe ge grote financiële moeilijkhe den verkocht het bedrijf de ke ten aan Albert Heijn. „Negentig procent van de men sen van Konmar werkt nu hier", vertelt Kleijne. „Het is mijn taak om die twee culturen sa men te brengen. Ik heb er alle vertrouwen in. Ik ben onder de indruk van de discipline van de Konmarmensen." Zelf komt hij. van de XL-Albert Heijn in Vlis- singen. „Daar heb ik twintig jaar gestaan. Ik wilde nog één keer iets leuks doen voordat ik ophield met werken." Zelfs de bedrijfsleider is onder de indruk van de verbouwings operatie. „De afgelopen weken zijn 23 Konmars omgebouwd. Middelburg hoort bij de laatste twee. In een centraal depot stond twaalf kilometer stelling klaar. Elke verbouwing ging vol gens het VWO-traject: Volgende (Advertentie) www.woonboulevardbreda.nl 11.00 tot 17.00 uur De grootste openlucht-boulevard voor een gezellig dagje uit. Ruim 40 winkels voor wonen, zitten, slapen, opbergen, verlichten, eten, koken, kijken en luisteren, inrichten, kinderen, stoffering en nog veel meer. Alles voor in en om het huis Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! door Claudia Sondervan MIDDELBURG - De kinderart sen, vrouwenartsen en directies van de Walcherse en Schouws- Bevelandse ziekenhuizen zien geen mogelijkheden om dien sten te draaien in Ziekenhuis Walcheren. Dat hoorden de Wal cherse verloskundigen dinsdag in een eerste overleg met de zie kenhuizen over concentratie van de bevallingszorg in Goes. Twee vertegenwoordigers van de Verloskundigen Kring Zee land vertelden dat gisteren in de provinciale statencommissie voor bestuurlijke en sociale za ken. „Daarmee wordt de eerstelijns verloskunde ten richt," stelde vroedvrouw M. de Jonge. „Wie is er aansprakelijk als een vrouw straks langs de A58 bevalt?" „Naar ons idee wordt dit niet he lemaal eerlijk gespeeld," zei ver loskundige M. Snoep bij de com missie. „Daarbij wordt gezegd dat men graag naar buiten de boodschap houdt dat er nog mo gelijkheden open zijn." Donderdag verzekerde de voor zitter van de raad van toezicht van Ziekenhuis Walcheren nog dat er geen sprake is van een vastomlijnd plan tot concentra tie. Die lijn hield ook gedeputeerde voor medische zorg M. Ie Roy de commissie voor. Ze waarschuw de de commissieleden dat het provinciebestuur geen zeggen schap heeft in ziekenhuiszaken. „Wij moeten het hebben van overleg en invloed uitoefenen." Ze zei blij te zijn dat de verlos kundigen al lang staande uitno digingen hebben aangenomen om deel te nemen in de klank bordgroep. Daarin praten pro vincie, ziekenhuizen, huisartsen en patiëntvertegenwoordiger Het Klaverblad over de toe komst van de Zeeuwse zieken huiszorg. De commissieleden toonden zich gisteren vooral bezorgd over de reistijd van Walcheren naar medische noodhulp in Goes. Daar heeft de provincie wel een taak in: het is verant woordelijk voor de verdeling Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231, PZC het alfabel van Zeeland Water Vlissingen-Oost eerst koken VLISSINGEN - Werknemers van een groot aantal bedrij ven op industrieterrein Vlissingen-Oost mogen het kraan water niet drinken voordat het is gekookt. Door werk zaamheden nabij fosforfabriek Thermphos kan er vuil in de waterleiding terecht zijn gekomen, waarschuwt water bedrijf Evides. Een preventief kookadvies komt regelmatig voor, aldus woordvoerder S. van de Vate van Evides. „Het wil niet zeggen dat er iets mis is met het water. Maar we willen er zeker van zijn dat het voldoet aan alle eisen." Het water wordt onderzocht op de aanwezigheid van bac teriën. Evides verwacht daar morgenmiddag de uitslag van te krijgen. Totdat Evides er zeker weet dat de kwali teit voldoende is, moet water eerst worden gekookt voor dat het wordt gedronken. Boogaard derde bij vakkanjer DEN BOSCH - Pieter Boogaard uit Serooskerke (W) is derde geworden bij de Vakkanjerwedstrijden landbouw mechanisatie. De wedstrijd is van woensdag tot en met vrijdag gehouden in Den Bosch. Landbouwmechanisatie draait om de technische aspecten van landbouwmachi nes: elektro, motor en hydraulische systemen. Vakkanjers zijn jonge mensen die uitblinken in een technisch beroep. Boogaard werkt bij Lorier in Middelburg. De wedstrijd is gewonnen door Richard Blok uit Hoogeveen. School Terneuzen steunt Ambon TERNEUZEN - De projectweek en kerstmarkt van prak tijkschool De Sprong in Terneuzen heeft twaalfhonderd euro opgeleverd. De opbrengst is bestemd voor een school voor gehandicapte kinderen in het dorp Passo op het Mo lukse eiland Ambon. Door de inspanningen van de leerlin gen en docenten levert De Sprong een grote bijdrage in de aanschaf van leermiddelen, waaronder braillebenodigdhe- den. Het project is een vervolg op eerdere hulpacties die begonnen tijdens het bezoek van de Middelburgse sport vereniging Jong Ambon aan de archipel in augustus en september van 2005. Docente Anita de Greve van De Sprong maakte de trip destijds mee. Voorlichting over hondendrollen BRESKENS - De mentaliteit van een aantal hondenbezit ters in Breskens laat veel te wensen over. De gemeente Sluis hoopt met voorlichting over hondenpoepoverlast het gedrag van de baasjes te beïnvloeden. Dat antwoordt het Sluise college van B en W aan Bressiaander R. Leent- faar. Hij vertegenwoordigt 23 bewoners van de Rozen straat, Papaverstraat en Azaleastraat. Zij klagen dat hun straten met regelmaat bezaaid liggen met hondendrollen. (Advertentie) foto Ruben Oreel Week Open. Dinsdag mochten we erin en die nacht kwamen de eerste stellingen." Het pand is leeggehaald en op nieuw aangekleed, de parkeerga rage is opgefrist en er zijn extra winkels gemaakt: behalve Al- bert Heijn openen vandaag ook Etos en Gall Gall nieuwe filia len. „Ze zullen in Vlissingen niet blij zijn als ik het zeg", zegt Kle ijne. „Maar als je snel en econo misch wil gaan shoppen, dan hoef je echt niet meer naar Vlis singen." *- 1M De vuurwerkvoorverkoop is gestart! Kijk ook op www.intratuinvuurwerk.nl Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuin-vestiging: 0900-7707700 of kijk op www.intratuin.nl DELSCHER Grote Markt I I -13 Goes Tel.: 01 13 227607 van de ambulancezorg in Zee land. Een werkgroep van verlos kundige huisartsen, verloskundi gen en de ziekenhuizen onder zoekt momenteel om hoeveel be vallingen met medische nood het per jaar gaat op noordelijk Walcheren. Voor thuisbevallingen in Middel burg en Vlissingen is Goes voor acute zorg voldoende dichtbij, stelt directeur H. Simons van de Oosterscheldeziekenhuizen. Hij schat in dat het om vijftig tot ten hoogste 75 klinische beval lingen per jaar gaat. Hij ver wacht eind maart of begin april zekerheid te bieden over het lot van de moeder- en kindzorg op Walcheren. (Advertentie) Centrum Middelburg... SP - Is gezellig winkelen... Bij het ontbijt verdelen va der, moeder en zoons van het Middelburgse gezin elke dag de katernen van de PZC en de Volkskrant. De elfjarige Rik leest de sportpagina's, zijn achtjarige broer Chiel scajit koppen. Gisteren bleef zijn blik haken bij een oude foto van de over leden liedjeszanger en cabare tier Robert Long in de Volks krant. Iemand die heel ivat heilige huisjes omver schopte. „Is dat een boef of zo?", wilde Chiel van zijn vader weten. Die vroeg zich bezorgd af of zijn kind nu al mensen op grond van hun uiterlijk ging beoordelen? „Hoezo?" „Nou, er staat dat hij de schrik was van de burger man. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13