OURAN Zeeuwse hotels in trek voor kerstvakantie 50% PZC Nieuwe VN-chef zakt voor Frans Familie Matondo uit Goes heeft weer hoop Auto Uitblijven sneeuw in Alpen leidt tot meer boekingen Slechts twintig Fransen betalen parkeerboete \^Aj Kerst in het kampement 21 Ambacht WJ I Wolkenvelden, maar droog en ook wat I xonneschijn. Matige tot krachtige zuid- I westenwind. Maxima rond 9 graden. 248e jaargang no. 296 vrijdag 15 december 2006 Ijs nummer 1,30 PZC MAANDMENU 23,50 DECEMBER VOORGERECHT HOOFDGERECHT NAGERECHT Trio van wildbouillon, Hertenbiefstuk met Kastanje-ijs met Nu ook in Goes.' Arrangementen en Kerstdiners! Spectaculaire kerstbijlage www.amadore.nl ■■1^i door René Schrier GOES - Als de sneeuw in de wintersportgebieden weg blijft, breken er met de feestdagen gouden tijden voor Zeeuwse onderne mers in de toerisme- en re creatiesector. De bijzondere situatie van groe- ie alpenweiden met de feestda gen legt de Zeeuwse onderne mers geen windeieren. De Zeeuwse hotels zitten nu met de Kerst voor gemiddeld 70 tot 75 procent vol. maar de boekingen gestaag door. Voor het meuwjaarsweekeinde is momen teel gemiddeld 70 tot 75 procent volgeboekt. Die cijfers liggen nu al wat hoger dan het resultaat van vorig jaar, zo blijkt uit infor matie van de stichting Promotie Marketing Zeeland Delta. De bezetting van de vakantie- s tijdens de feestdagen ligt momenteel op 40 tot 50 pro- rent, verdeeld over heel Zee land. Op de wintercampings is tel rustiger. Daar zijn het voor al de mensen met vaste staan plaatsen die voor toeloop zor gen. De bezetting is momenteel 25 tot 30 procent. Het beeld is wel dat mensen kor ter blijven, zo geven de cijfers van de stichting aan. Dat was deze zomer ook al het beeld. Vijftal vast na ontvoering peuter in Middelburg MIDDELBURG - De politie leeft gisteravond in Vlissingen rijf mensen aangehouden die worden verdacht van betrokken- leid bij de ontvoering van een anderhalf jaar oud jongetje op betNS-station in Middelburg. De ontvoering vond gisteroch tend even voor elf uur plaats op perron 2 (richting Goes). Het Vlissingse jongetje, zijn driejari ge zusje en hun moeder stonden daar te wachten, toen drie man- moeder en ook omstan ders en conducteurs verbaal be dreigden, waarna zij het jonge tje meenamen in een auto. Een crisisteam van politie en jus titie is vrijwel meteen een groot schalig onderzoek begonnen, dat leidde naar een pand aan de Hercules Segherslaan in Vlissin gen. Daar werd het kind gister- wond rond half acht ongedeerd ongetroffen. Alle aanwezigen b het pand. een 23-jarige man rit Vlissingen en twee vrouwen ran 32 en 55 jaar, zijn aangehou den. Later zijn nog twee man- van 31 en 52 jaar uit Vlis singen aangehouden. Politie woordvoerder A. Don kon gister- wond nog niet zeggen wat de precieze relatie is tussen de be trokkenen. Het gaat vermoede lijk om een incident in de relatio nele sfeer. De toeristisch-recreatieve sec tor in Zeeland kan overigens wel een duwtje in de rug gebrui ken. Dat blijkt ook uit cijfers'die het CBS gisteren publiceerde over het toerisme in Nederland. Die geven aan dat het dramatisch ge steld is met de sector in Zee land. Sinds de eeuwwisseling gaat het zowel met het aantal korte vakanties (twee tot vier da gen) als met vakanties van ne gen dagen of langer flink achter uit. In het topjaar 2003 werden nog 12.100.000 overnachtingen van Nederlanders in Zeeland geno teerd; in 2005 was dat terugelo pen 8.080.000. Het aantal over nachtingen van buitenlanders liep terug van 3.470.000 in 2003 naar 2.730.000 in 2005. Uit de CBS-cijfers blijkt ook dat Zeeuwen zelf de beste klanten zijn als het gaat om dagtochten in hun eigen provincie. Veruit de meeste dagtochten in Zee land worden door de eigen inwo ners gemaakt. pagina 13 even weg van de drukte door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Van de 900 parkeerbonnen die uitgedeeld zijn aan Franse drugstoeris ten in Terneuzen zijn er maar twintig betaald. De gemeente heeft weinig hoop de rest van de boetes ooit nog te kunnen innen, zei burgemeester J. Lonink giste ren. „Het is eigenlijk ronduit schandalig dat we die boetes aan Fransen niet kunnen in nen", aldus Lonink. „Ze ko men er mee weg. Dat onze burgers bekeuringen wel moe ten betalen, ervaren ze als bij zonder onrechtvaardig." De gemeente gaat de Franse over treders echter aanpakken via het wegslepen van auto's of het aanbrengen van wielklem men. De bestuurders krijgen dan pas hun voertuig terug als ze betaald hebben. „Frankrijk is zowat het enige land in Europa dat .zijn bur gers zo beschermt", weet Lo nink. „Ze geven geen informa tie door over eigenaren van auto's." Lonink wijst er op dat er recent in Europees ver band afspraken zijn gemaakt, waardoor boetes in de toe komst wel geïnd kunnen wor den in andere landen. De vier kinderen Matondo en hun door Rob Paardekam GOES - Er gloort hoop voor de familie Matondo uit Goes, die al meer dan drie maanden in het vertrekcentrum in Ter Apel zit. „Natuurlijk volgen we de ont wikkelingen",' vertelt Olga, de oudste dochter, „Maar de televi sie staat echt niet heel de tijd aan, hoor." Dat is een bewuste keuze, want hoe vaker er wordt gekeken naar het reilen en zeilen in Den Haag, hoe gespannener de sfeer wordt. Olga zegt dat zij en de an dere vijf gezinsleden het inmid dels behoorlijk beu zijn in Ter Apel. Ze tellen er de dagen. „Het is hier verschrikkelijk", vindt Olga. „We zitten in een soort barakken, die echt heel oud zijn en het onderwijs stelt al helemaal niets voor." De 16-jarige zat op het Goese Ly ceum voor beroepsonderwijs in haar examenjaar, maar vreest dat ze dat - als ze in Nederland mag blijven - over moet doen. Op het Goese Lyceum zijn ze vol gens leraar Joost Timmermans nog erg begaan met het lot van de familie. Behalve Olga volgde ook haar broer Jordy er les. Er is nog veel contact met de kinde ren. De twee jongste kinderen uit het gezin Matondo - Glori en Leticia - zaten op basisschool Het Noorderlicht. Ook daar leven ze met de fami lie mee. „Zeker na de laatste ont wikkelingen zijn de kinderen erg positief over de terugkeer van Glori en Leticia", vertelt di recteur A. van Reenen. „We moe ten ze wel eens een beetje afrem men, want er is nog helemaal niets zeker. Maar ja, we willen allemaal zo dolgraag dat ze te rugkomen." De familie Matondo werd in sep tember zeer plotseling naar het vertrekcentrum in Ter Apel ge bracht. De jongste kinderen kon den niet eens afscheid nemen Advertentie Rosada Factory Outlet. Rosada 70 (Wouwbaan), 4703 TB Roosendaal. W. *31 (0)185-524 888. Wcbailo: www fosada.nl. door Thomas Verfuss NEW YORK - Ban Ki-moon is gisteren afgegaan als een gieter tijdens zijn eerste persconferen tie na zijn beëdiging als nieuwe secretaris-generaal van de Vere- (Advertentie) Zie onze advertentie elders in deze uitgave O'MODA www.omooa.nl nigde Naties (VN): de Zuid-Ko- reaan verstond een in het Frans gestelde vraag niet. Op verzoek van Ban herhaalde de Canadese journalist de vraag langzamer, maar Ban begreep hem nog steeds niet en stamelde slechts een: „Je n'ai pas pu..." (Ik heb niet kunnen...). Een me- TARIN KOWT - Militairen op het Nederlandse Kamp Holland in het Afghaanse Tarin Kowt bereiden zich voor op kerst. Een vanuit Nederland opgestuurde kerstboom wordt in de overdekte en gepant serde legering opgetuigd. Ondanks de drukke werkzaamheden pro beren de militairen een kerstfeer in het kampement te creëren. foto Richard Frigge/ANP/AVDD Sneeuwhoes concurrent van ketting Robert Long (63) overleden Zanger, cabaretier, acteur en schrijver Jan Leverman, be ter bekend als Robert Long, is niet meer. Hij overleed aan buikvlieskanker. Long trad al geruime tijd niet meer op, omdat hij twee jaar geleden een hartaanval had gekregen, waarvan hij hersteld was. Zijn ziekte haalde een streep door zijn come back. Tv-baas onder vuur in België Jean-Paul Philippot, de baas van de Waalse publieke zen der RTBF, moest gisteren bij de minister voor Media op het matje komen nadat de zender in een extra journaal uitzending de Vlaamse onaf hankelijkheid had gemeld. Dit bericht zorgde voor heel wat conster natie in heel JÊ België. Arveladze maakt AZ poulewinnaar AZ heeft zich als poulewin naar geplaatst bij de beste 32 clubs in de Uefa Cup. De Alkmaarse ploeg won gisteravond bij de Spaanse topclub Sevilla: 1-2. Shota Arveladze maakte beide goals. De winnende in bles suretijd. Heerenveen won van Lens (1-0), maai' is toch uitgeschakeld. I M Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten IVleningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6; Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 13 en 15; Sport: 17, 19 en 20; Redactie Reactie: 20; Auto: 21 en 23 (Advertentie) vader voor de hekken van het vertrekcentrum in Ter Apel. „Echt niemand anders in het vertrekcentrum is al zo lang in Nederland als wij." foto Jan Anninga van hun klasgenoten. Het gezin kwam twaalf jaar geleden van uit Angola naar ons land. Olga: „Echt niemand anders in het vertrekcentrum is er al zo lang. De meeste mensen kunnen niet geloven dat de regering ons na al die tijd nog wil terugsturen." pagina 3 Balkenende vreest problemen Mis het niet: deze kerstvakantie MidwinterZOO in de Diergaarde. Ontmoet onze dierverzorgers en doe mee met de speciale familie activiteiten in warme winterstijl. Dagelijks vanaf 23 december t/m 7 januari van 09.00 tot 18.00 uur geopend! JUU Kijk voor de exacte programmering op B L www.diergaardeblijdorp.nl «ft!/??.. dSL (Advertentie) dewerker schoot hem te hulp en vertaalde de vraag in het En gels, waarop Ban in het Engels antwoordde. Frans is volgens een eeuwenoude conventie de taal van de internationale diplo matie. Met name Frankrijk eist daarom van een VN-secreta- ns-generaal dat deze in het Frans kan werken. Taalles Ban had dan ook de afgelopen maanden Franse-taalles geno men, sinds zijn kandidatuur voor de hoogste VN-post be kend was gemaakt. De Franse VN-ambassadeur Jean-Marc de la Sablière had daarop beves tigd dat Ban de taal van Molière beheerst. ANP/AFP/RTR (Advertentie) Uw parketspecialist Eiken planken |fl met hoge korting! plaats telefoon. Ipostfbankrekenmgnummer A'ijk np wmp/c.nlMhonneten. bel gratis 0800 - 0231231 of stuur deze bon naar P2C, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713, 'MBO WB Goes O Noteert u mij voor oon proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij ednmallg toestemming voor aulomalische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste drie maanden geen proefabonnement gehad Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met auiomaosche incasso 71.50)*. CJ pet kwartaal met automatische incasso 61.50)*. D per jaar met automatische incasso Ié 238.001*. met gratis PZC-paraplu 8"711688"555530' het alfabet van Zeeland msm mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1