Tunnel kan snel veiliger worden Hé verplegende Zin in een werkvakantie PZC Scriptieprijs dochter voorzitter hogeschoo Provincie bestudeert kwaliteit busvervoer de Zonnebloem9 Brandweercommandant verwacht veel van veiligheidsvergrotende maatregelen Meer informatie? donderdag 14 december 2006 door Emile Calon TERNEUZEN - Binnen enkele maanden kan de brandweer snel ler in actie komen bij een calami teit in de Westerscheldetunnel, zo verwacht de Terneuzense brandweercommandant J. Mete ring. Een reeks van maatregelen om sneller op te treden is vol gens hem vrij eenvoudig en te gen niet al te hoge kosten te ne men. Meijering is enthousiast over de oplossingen die brandweer en NV Westerscheldetunnel samen hebben bedacht om sneller daad- Kerstpraise met gospelkoor Goes GOES - Gospelkoor Testimony houdt vrijdagavond een kerst praise in de Maranathakerk aan de Bergweg in Goes. Thema van de bijeenkomst is 'You are my light'. Aanbiddings band Fused uit Ede verleent ook medewerking. Testimony staat onder leiding van dirigent Rem brandt Minderhoud en wordt op piano begeleid door Nathalie Vane. De kerk is open vanaf 19.30 uur. De optredens beginnen een half uur later. Kerstconcert Calvijn College KRUININGEN - Het instrumen taal ensemble en het schoolkoor van het Calvijn College in Goes houden zaterdag een kerstcon cert in de Nederlandse Hervorm de Kerk van Kruiningen. Het concert waaraan ook Psalli- te Deo uit Middelharnis mede werking verleent, is georgani- 1 seerd door de Vrienden van As- hirvad. De opbrengst van de col- -lecte is voor Ashirvad, een te huis straat- en weeskinderen in Zuid-India. Het concert begint om 19.30 uur. werkelijk op te kunnen treden. Het gaat onder andere om direc te verbindingen tussen tunnel operator en hulpdiensten, inbre ken op de autoradio en videocon tact tussen tunnel en de voertui gen van de bevelvoerders van de brandweer. Al die oplossingen zijn volgens hem in enkele maanden tijd uit te voeren. Woordvoerder I. de Moor van de NV Westerschelde tunnel laat ook weten dat zijn bedrijf begin volgend jaar die za ken gaat realiseren. Niet de per manente videoherkenning van voertuigen. Dat systeem wil de brandweer inzetten om te weten te komen welke voertuigen in de tunnel zijn als er een incident heeft plaats gevonden. De Moor stelt dat de tijdwinst dat daar mee geboekt kan worden is te verwaarlozen. Zeker afgezet te gen de kosten en het gegeven dat zo'n systeem zich nog niet af doende heeft bewezen. Als extra maatregel wordt vol gend jaar ook begonnen met de aanleg van een zogenaamde by pass zodat auto's van de Borssel- se brandweer via een speciale route sneller bij de tunnel kun nen zijn. Door al die maatregelen uit te voeren kan de brandweer, zo re kent Meijering voor, zeker diïe tot vier minuten tijdwinst boe ken. Tijd die essentieel is bij een calamiteit. Nu duurt het rond de twintig minuten voor de brandweer na een melding daad- Kerststukjes in Baarland BAARLAND - Wie het huis nog met kerststukjes wil versieren, kan zaterdag terecht op de jaar lijkse kerstmarkt in Baarland. De commissie Baarland van de stichting Oude Zeeuwse Kerken houdt de markt van 13.30 tot 16.00 uur in de consistorie van de Hewormde Kerk aan de Slot- straat 1. De opbrengst gaat onder meer naar het onderhoud van het Moreau-orgel. v werkelijk kan optreden in de tunnel. Het duurt nog zeker enkele jaren jaar voor de opkomsttijd nog verder terug gebracht kan worden. Dan staat de verdub beling van de rijbanen naar de tunnelingangen op het pro gramma. Als die wegen er lig gen kan de brandweer nog eens een tijdwinst van twee minuten boeken. Studente Lonneke de Koning noteert haar bevindingen in Zierikzee. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De provincie Zeeland heeft de afgelopen drie dagen de kwaliteit van het busvervoer in Zeeland onderzocht. Geke ken is naar zaken als stiptheid, vertragin gen en inzet van voldoende materieel. De eerste indruk is dat het redelijk goed loopt. Woensdagochtend, zeven uur. Een rode per sonenwagen parkeert bij het busstation in Zierikzee. In de auto zitten onderzoekers van de provincie. Aan de hand van de dienst regeling wordt gekeken of de bussen op tijd rijden. „We houden een marge van maxi maal drie minuten aan", zegt A. Paauwe van de provincie Zeeland. Zij zit de hele dag vanuit de auto naar de bussen te kijken. „We hebben hier nog niet veel problemen ge zien." De bussen worden niet alleen bij het bussta tion in Zierikzee gecontroleerd. Er staat ook een post op het transferium in Renesse en studenten stappen regelmatig in de bus sen om te ervaren hoe het onderweg gaat. De studenten stappen anoniem in. Laten een strippenkaart afstempelen of reizen met hun OV-kaart en bekijken onderweg of al les loopt zoals het hoort. „We laten ze soms aan de chauffeur vragen of ze een seintje kunnen krijgen bij een bepaalde halte. De ene chauffeur doet dat, de ander niet. We letten er ook op of de radio aan staat en dan maken we ook verschil tussen muziek en nieuws en we letten er op of er gerookt wordt. Dat laatste hebben we nog niet aan getroffen." Rustig Tim van der Zanden is een van de studenten die aan het onderzoek meedoet. Plij studeert vrijetijdswetenschappen in Tilburg. „Als door René Schrier VLISSINGEN - Het zal niet vaak voorkomen dat de waarne mend voorzitter van de raad van bestuur van de Hogeschool Zeeland (HZ) zijn eigen dochter de prijs voor de beste scriptie uit kan reiken. Adri de Buck viel die eer te buurt, toen hij - ook tot zijn eigen verrassing - woensdag de zogenaamde HZ stern aan zijn dochter Anne kon overhandigen. Een onafhankelijke jury was tot het oordeel gekomen dat Anna met haar scriptie de beste pres tatie had geleverd. Het stuk is getiteld Want er is meer dan een tijdschrift alleen.../, het verko pen van line en brand exten sions via het merk Flair. Daarin staat aangegeven hoe het blad Flair meer omzet kan genereren door het verkopen van gebruiks- IBBESBSSg ggg R producten via Flair. Vergelijking IV Juryvoorzitter J. P. Bekker con- V-V.-a sta teerde dat het lastig was de 2-*:^ zes verschillende genomineerde scripties met elkaar te vergel ij- ken, omdat ze over totaal ver- schillende onderwerpen gaan. Mede daarom zal de jury vol gend jaar ook andere criteria foto Marijke Folkertsma aanleggen. Overigens noemde hij de kwaliteit van de nomina ties hoog. Waarnemend-voorzitter De Buck noemde zichzelf een trotse vader, maar hij was niet alleen trots op zijn dochter doch op de andere genomineeni Zijn hebben hun oude seh eer aan gedaan, gaf hij aan. De overige genomineerden zjjt Erik Maranus (Managen® Economie en Recht): Strain Zeelandnet: Denken, doen communiceren!; onderzoek nu de invulling van en commmia tie rondom de Balanced Sfö Card in relatie tot de gem strategieThijs Breen (Marife Officier): Automatische ic catie en Binnenvaart; m v gebruik van positiegegevensb de binnenvaart in Zeek Suzan Knol en Niek Man (Werktuigbouwkunde): RAM LCC Analyses; onderzoek nu het uitvoeren van een RAih LCC analyse op de Indona sche korvetLeonie Verhd (Verpleegkunde): Innovtn maar in welke richting verhouden de waargen om kenmerken van de afdeling waargenomen kenmerken n de innovatie zich tot elk Marko Sas (Aqualische Ecotei nologie): Eco-engïneered trs ment of coffee wastewater nca ding to the water-harmonie case study in Matagalpa, iVior gua. het uitkomt met mijn studie doe ik dit soort werk wel vaker. Het verdient leuk bij." Tim is vanochtend een paar keer op en neer ge weest naar Renesse. „Het was op zich wel rustig, alleen rond acht uur was het drukker met scholieren. Die waren volgens mij niet zo blij met de nieuwe dienstregeling." Ook Simone Swedo is de hele dag al actief met het onderzoek. Ze studeert neuropsycholo gie in Leiden. „Het gaat goed, er zijn geen klachten." Maandag en dinsdag is in de rest van Zeeland al onderzoek gedaan. Maandag waren er op verschillende plaatsen flinke vertragingen, maar dinsdag en gisteren viel het volgens coördinator A. van Liere wel mee. „We hadden zeker rekening gehouden met chaos, maar dat is er niet geweest." Het onderzoek is juist nu gedaan vanwege de nieuwe concessies en de nieuwe dienstre geling. Begin januari worden de eindresulta ten yan het onderzoek verwacht. Koor en orkest in kerk Kapelle KAPELLE - Hervormd koor Vox Jubilans uit Waddinxveen en reformatorisch symfonisch orkest Con Vocare geven zater dagavond een kerstconcert in Kapelle. De muziekavond is in de her vormde kerk van Kapelle en be gint om half acht. Er wordt ge collecteerd voor de bouw van een middelbare vakschool in Co lombia waarvan de opbrengst wordt verdubbeld door de ont wikkelingsorganisatie NCDO. Kerstmarkt voor Tanzania GOES - Dat kerst voor iedere is, hebben de leerlingen vanl Tweern, school voor speciaal) sisonderwijs in Goes, goed b grepen. Donderdag 21 decern) houden ze met ouders en do« ten een kerstmarkt voor kin£ ren in Tanzania. De opbrengst van de markt ga naar het Cornel Ngaleku Chi ren's Centre, een weeshuis Tanzania. Sinds 2005 werkt Olga de Hei voorheen werkzaam op Tweern, met haar man Piel: het weeshuis. De scholieren helpen Piet een handje mee door kerstmarkt te organiseren. De markt wordt vanaf 18.C houden in De Tweern, Evertse straat 100. Astma Fonds Wil jij de Zonnebloem helpen om 7.200 langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicapten een onvergetelijke vakantie te bezorgen? Sluit je dan aan bij ons enthousiaste en supergemotiveerde team van ruim 7.000 vrijwilligers, waaronder een groot aantal verpleegkundigen en zieken verzorgenden. Het kostje een weekje van je vrije tijd, maar je krijgt er dan ook heel wat voor terug. Bel (076) 564 63 65 of kijk op www.zonnebloem.nl NATIONALE VERENICINC Postbus 2100. 4800 CC Breda Postbank 10 98 510 E-mail info@zonnebloem.nl lnternetwww zonnebloein.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 34