m Parkeerchaos bij bezoekuur Gimbrère Componeren tijdens lopen krantenwijk Raad wil af van fietsverboden in Goese binnenstad yandcaféMaandmenu 23,50 Dtefano s December Kiekje van koe in ochtendmist wint Goese fotowedstrijd Ka uitbreiding parkeerplaatsen nog steeds topdrukte rond ziekenhuis {OPRUIMING fckss-' irA i 7 VERLAAGDE PRIJZEN TOT 70% KERSTHAPPENING Toespraak jdaciie: 0113-315649 lnv.pzc.nl „laifcredactie® pzc.nl gibus 31,4460 AA Goes jvertentie-exploitatie: lord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; guvvs-Vlaanderen: 0113-315570; vonaal: 020-4562500. gfsservice: 0800-0231231 londerdag 14 december 2006 inrRob Paardekam ;0ES - Een grazende koe in de [hteudmist. Daarmee won Rei- jir Broeksma uit Heinkens- md de fotowedstrijd van het imeentearchief in Goes, let de wedstrijd - die voor het jstwerd gehouden - hoopt het tcbief een levend beeld te krij- jn van wonen en werken in cle ad Goes en de omliggende dor- pen. Er werd gestreden in drie categorieën: zes tot twaalf jaar, twaalf tot achttien jaar en acht tien jaar en ouder. Bij de jongsten ging de eer naar Aron van Willigen uit Heinkens- zand, die een fraaie foto maakte van de stoomtrein. Hij bekende tijdens de uitreiking nog maar vijf jaar oud te zijn, waardoor hij eigenlijk buiten de leeftijds categorie viel. Toch kreeg hij een mooi cadeau: een grote sta pel stripboeken. Bij de mensen tussen twaalf en achttien jaar oud won Rowan Meester uit Goes. Zij legde het Goese sta tion in de ochtendzon vast op de gevoelige plaat. Bij de volwasse nen ging de eerste prijs naar Rei ner Broeksma uit Heinkens- zand. „Ik had de foto al ge maakt voor ik van de wedstrijd hoorde", zei hij na afloop. „En nee, natuurlijk had ik niet ver wacht te gaan winnen." Broeksma fietst elke ochtend naar zijn werk in Goes en komt dan langs het weiland tussen het Tiendenplein in Goes en de even verderop gelegen stoplich ten. Daar maakte hij zijn win nende foto: een koe in de och tendnevel. De winnaar ontving een surprisepakket en honderd vijftig euro aan waardebonnen. De prijzen werden gisteren uit gereikt door wethouder S. van 't Westeinde. Ze sprak de hoop uit dat de wedstrijd tot in lengte van dagen blijft bestaan. „Dan bouwen we een prachtige foto collectie over Goes op." De ruim zestig foto's die zijn in gezonden, worden nog tot eind januari tentoongesteld in de cen trale hal van het Goese stads kantoor. nor Joeri Wisse I0ES - Bezoekuur in het Oos- rscheldeziekenhuis betekent ilslijd op het parkeerterrein, rl ziekenhuis heeft onlangs nieuwe plaatsen laten en, maar desondanks irkeren automobilisten nog Eeds buiten de vakken, in om- straten, groenstroken iop het plein voor de entree. «ge wéék zijn de laatste nieu- plaatsen aan de voorzijde n het ziekenhuis gereed geko- hl Her en der zijn daarvoor oenstroken opgeofferd, zodat S een kleine investering bin- n de grenzen van het huidige ikeerterrein kon worden uit breid. zijn we nog bezig aan de hterkant, bij revalidatiecen- De Lindenhof. De nieuwe aatsen daar zijn vooral voor personeel bedoeld", zegt S. ischoor, hoofd facilitaire ;nst van het Oosterscheldezie- nhuis. ecente uitbreiding schat in dat met de recente ibreiding de parkeerproble- en tijdens de drukke uren tot verleden behoren. Donder- (Advertentie) van de reepe 'WAKTBAAT 1 OO VI l«l 'WALSTRAAT 199 VLISSINGEN UITVERKOOP VOOR ELKE KLANT EEN NIEUWJAARSCHEQUE UNGE DELFT 16 MIDDELBURG (Advertentie) ©RVKKERY {■'inavond vanaf 17.30 uur ^asseriemenu i met kleine taco, stamppot zoete aardappels en gehakt ofstamppot rode biet en 1 amandelcake €12,50 of €10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118-886 866 j oformarie over kinderboeken °P internet: een nieuwe activiteit van De Drvkkery '•ijk op www.kjoek.nl dag is zo'n drukke dag, dan zijn de poliklinieken vaak vol. Tus sen 13.00 en 15.00 uur, wanneer het op veel afdelingen bezoek uur is, wil parkeren ook nog wel eens een probleem opleveren. Dat weet ook P. de Regt uit Ka- pelle. Hij heeft zijn auto op het pleintje voor het ziekenhuis, bij de grote stalen O, geparkeerd. „Mijn vrouw ondergaat chemo therapie, daarvoor moeten we re gelmatig naar het ziekenhuis. Ik heb een paar rondjes over het parkeerterrein gereden, maar ik kon geen plaatsje vinden. Toen ik zag dat andere auto's hier ook stonden, heb ik de mijne er maar naastgezet. Je kan toch niet te laat op de afspraak ko men?" T. Schuit heeft wel een plekje voor haar auto kunnen vinden, aan de rand van het parkeerter rein, tegen de 's-Gravenpolder- seweg. Zij kent het probleem als geen ander. „Ik heb hier twintig jaar gewerkt." Nu haar man is opgenomen, komt ze er weer drie keer per dag. ,,'s Middags is het lastig om een plek te vinden. Dan parkeren mensen zelfs in de berm van de 's-Gravenpolder- seweg en in dat slikweggetje (het Pykeswegje, red.)" Volgens Schuit zou de situatie al een stuk beter worden wan neer overal lijnen zouden wor den getekend. „Nu zetten men sen hun auto veel te ruim weg. Als je overal vakken zou heb ben, kunnen er makkelijk weel een paar auto's bij. Boetes Een politiewoordvoerder zegt dat er in het verleden een aantal boetes zijn uitgedeeld aan fout- parkeerders. „Maar recent heb ben we een gesprek gehad met het ziekenhuis. Zij gaan het pro bleem intern oplossen, omdat het vaak personeelsleden zijn die de auto hinderlijk parke ren." Pas als het ziekenhuis of bijvoor beeld invalide bezoekers weer aan de bel trekken bij de politie, gaan zij het ziekenhuisterrein weer in de dagelijkse ronde op nemen. Over een half jaar evalu eert het ziekenhuis het parkeer beleid. Dan zal volgens Ver schoor moeten blijken of de re cente uitbreiding volstaat. Hans Blok (16) en Annemiek de Bruin (13) staan zondag in de landelijke finale voor jonge componisten. door Joeri Wisse KAPELLE - Twee Zeeuwen heb ben de landelijke finale voor jon ge componisten bereikt. Zondag wordt bekend of de composities van Hans Blok (16) en Anne miek de Bruin (13) in de prijzen vallen en op het Nieuwjaarscon cert worden uitgevoerd. De trotse finalisten spelen alle bei bij muziekvereniging Ons Genoegen in Kapelle, Hans op de trompet, Annemiek speelt klarinet. Pas toen ze de hun com positie in Eindhoven ten gehore mochten laten brengen omdat ze door de voorrondes waren ge komen, kwamen ze erachter dat ze allebei aan dezelfde wed strijd meededen. Toeval of niet, de muzikale talenten haalden al lebei de regionale finale en wis ten die ook te winnen. Namens Zuid-Nederland staan ze zondag in het Utrechtse mu ziekcentrum Vredenburg. Het Nederlands Blazex-s Ensemble voert die dag de composities uit van de vijftien finalisten. Thema Het thema voor de jonge compo nistenwedstrijd was 'paradijs'. Annemiek en Hans hebben daar allebei een heel andex-e invulling aan gegeven. Annemiek: „Ik geloof rxiet in het paradijs zoals andere mensen daarin geloven. Ik vind dat ie dereen zijn eigen pax-adijs moet creëren." Het stuk van de Goese begint droevig, vanuit iemand die zich in een ellendige positie bevindt. Vervolgens gaat die per soon dromen, waarbij mysterieu ze klanken passen. Het laatste deel is heel vx-olijk, het paradijs is dan gevonden. Hans heeft zich laten inspireren door zijn afkomst. „Ik ben gebo ren in Sri Lanka en vind dat een heel mooi land, dus dat is het pa radijs voor mij.". Zijn composi tie begint heel rustig, het eiland en haar bewoners ontwaken. Daarna klinkt de muziek vrolij ker. Dat staat symbool voor de inwoners van Sri Laixka die dan sen. De composities duren niet lan ger dan vijf minuten, maar het samenstellen van de muziek heeft maanden in beslag geno men. Hans: „Ik ben negen maan den geleden, in maart begonnen. Tijdens het lopen van mijn kran tenwijk kwam een melodie in mijn hoofd, waarop ik verder ben gaan werken." Het thema voor de wedstrijd was toen nog niet bekend. „Dat heb ik later bedacht, maar toen dat bekend werd, had ik ook nog maar een klein ge deelte af." Een compositie schxïj- ven vergt heel wat tijd, legt Hans uit. „Zondag heb ik nog een heel klein stukje veranderd,, maar daar was ik uren mee be zig." Ook als Annemiek niet wint, is volgens haar de moeite zeker niet voor niets geweest. „Tij- (Advertentie) Tfijjv Tuincentrum bloembinderij Nieuwe Rijksweg 49, 's-Heer Arendskerke Tel. 0113-270960 www.terlucht.nl Advertentie In 2007 werken en leren combineren? I Dat diploma heeft u sneller dan t Kijk op www.opleidingenberoep.r ONDER L T U U 5 ^Z.W N 3 1 3 B Ontwikkelen werkt www.opleidingi- beroep.nl (Advertentie) Advertentie Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. 'WjSk W Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 5 Eenzijdig ongeval in Vlaketunnel KRUININGEN - Irx de Vlaketunnel bij Kruiningen is in de nacht van dinsdag op woensdag tegen twee uur een 46-jarige automobilist uit de gemeente Schouwen-Duive- land tegen de wand gebotst. Hij kwam uit de richting van Bergen op Zoom en verloor bij het inrijden van de Vla ketunnel de controle over zijn auto. Zijn wagen botste eerst tegen de linker- en daarna tegen de rechtertunnel- wand. De schade aan de auto was groot. De bestuui'der bleef voor zover bekend ongedeerd. Cel in voor overval op pizzakoerier MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste- ren een negentienjarige inwoner van Roosendaal voor een overval op een pizzakoerier 21 maanden cel, waarvan drie maanden voorwaardelijk, opgelegd. In de uitspraak werd ook nog een afpersing en een verduistering meegeno men. Aan slachtoffers moet hij 390 euro betalen. De man overviel eind februari in Goes samen met een kompaan de pizzakoerier op zijn scooter. Daarbij werd fors geweld ge bruikt. De overval bracht hem samen met een andere piz zakoerier op het idee om drie dagen later een overval in scène te zetten. De bezox-ger had tegen zijn baas, eigenaar van een shoamxazaak, vex-teld te zijn beroofd van 240 eu ro. Dat geld werd door het duo achtei'gehouden. Vei'der was de man betrokken bij de afpersing van twee mobiel tjes bij twee mannen, waarmee nog een rekening te veref fenen viel. De uitspraak was conform de eis. Celstraf voor diefstal dure auto's MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 37-jarige inwoner van Utrecht veroox-deeld voor het plegen van twintig autodiefstallen in Zeeland en Bra bant tot dx-ie jaar cel. Aan een van de gedupeex-den moet hij 6700 euro schadevex-goeding betalen. De man stal sa men met een 33-jarige inwoner van Aalburg met name du re Mercedessen op vakantiepai'ken in plaatsen op Schou- wen-Duiveland. Ook in Drunen, Veghel en Uden sloegen de autodieven toe. Bij de diefstallen werd de Bulgaarse methode toegepast. Zo werd er ingebroken in vakantiewo ningen en de autosleutels gestolen, waarna het duo er ver volgens met de dux-e auto's ei-van door ging. De Aalburger is eerder door de rechtbank tot vier jaar gevangenissti'af veroordeeld. Inbraak op Bellamypark VLISSINGEN - Bij een inbraak in een horecabedrijf aan het Bellamypark in Vlissingen zijn duizenden euro's buit gemaakt. De inbraak vond plaats in de nacht van dinsdag op woensdag. Er werden gokkasten en een kluis openge broken. Er is ook een ruit vernield. foto Willem Mieras dens de regionale finale heb ik mogen samenwerken met het Blazers Ensemble. Dat was een heel bijzondere ervax'ing waar ik veel van geleerd heb." Zondag om 15.00 uur worden al le composities van de finalisten ten gehore gebracht in Vreden burg. De vier wiixnende composi ties worden op het Nieuwjaars concert uitgevoerd dat diezelfde avond op televisie wordt uitge zonden. door Rob Paardekam GOES - Een meerderheid van de Goese gemeenteraad wil dat het fietsverbod voor de Kreukelmarkt en de Korte Vorststraat wordt opgeheven. Omdat fietsers en voetgan gers elkaar in de weg zouden zitten, heeft het college be paalde straten in de binnen stad tot voetgangersgebied gebombardeerd. Dat betekent dat er niet meer gefietst mag worden. Vooral de verboden voor de Kx-eukelmarkt en de Korte Vorststraat zijn veel fracties een doorn in Ixet oog, omdat de bereikbaarheid van de binnenstad voor fietsers een stuk slechter wordt. Het onderwexp wordt aanstaande maandag al voor de derde keer besproken door de com missie grondgebied en dat is volgens D. van Ewijk (Groen- Links) een teken dat het veel partijen hoog zit. Zelf vindt ze het fietsverbod onzinnig. „Het is niet realistisch om fietsers uit het centrum te we ren. Als iedereen zijn verant- woox'delijkheid neemt, en een beetje voorzichtig doet, kun nen fietsers en voetgangers daar best samengaan." Ook PvdA en WD zijn tegen de fietsverboden. De ar gumentatie voor het verbod op de Kreukelmarkt kunnen ze nog enigszins volgen, om dat daar dx-uk wordt gewin keld. Van het verbod in de Korte Vorststraat - waar nauwe lijks mensen wandelen - snap-, pen ze echter helemaal niets. „Dat is fietsertje pesten", al dus WD'er S. Heijning. De fractie van SGP/Christen- Unie vind ook dat in de Korte Vorststraat gefietst moet kun nen worden, maar is het met het college eens als het om de Kreukelmarkt gaat. Het CDA steunt beide verboden. Meerderheid Dat een meerderheid zich uit spreek vóór fietsen in beide straten, wil nog niet zeggen dat het ook gebeurt. Het be sluit erover is namelijk een be voegdheid van het college, waarin ze de raad in principe niet hoeft te betrekken. Toch verwacht Van Ewijk (GL) dat naar de wensen van de raad wordt geluisterd. Wethouder M. Dieleman laat eenzelfde geluid horen. „We gaan het er nog eens over hebben en op basis van wat er over tafel komt, nemen we een besluit. Daarbij zullen we luisteren naar de meerderheid. Het is voor mij geen halszaak." Overigens volgt voor de Korte Vorststraat nog en hoorzit ting, omdat enkele aanwonen- den bezwaar hebben aangete kend tegen de aanwijzing als voetgangerszone zeeuwse almanak Roridom het neefje van acht uit Vlissingen gonst het van de huwelijksverhalen, bruids modeshows en liefdesliedjes. Op zich niet zo verwonder lijk, want zijn oom en tante gaan (eindelijk) trouwen. Ook zijn nichtje kletst hem de oren van het hoofd over wat zij aantrekt op de trouwdag van haar ouders. Om alvast in de stemming te komen, oefent het neefje op de toespraak die de trouwambtenaar zal hou den. „Neemt u hem, oom Mi- cha, tot uw prettige echtge noot?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes T'/jerej t i/?c Kijk in het decemberboekje, kom naar de showroom en ontdek uw <3 decemberbonus'.A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29