Voetbalgek kiest voor hockey doel °pNie,s Koole letten PZC Duif van Kees van Belzen Rzn was er opeens Geslaagde jeugddag Lewedorp Körver verlaat Fortuna Sittard Snel beslissing over Ronde Groene Hart 20 Tamara Verbraecken omgeschoold tot keepster van Rapide Kevin de Pagter gaat duiven agenda donderdag 14 december 2006 Ze was vele jaren een gepassio neerd voetbalster. Vorig seizoen nog probeerde ze in Hulst het vrouwenvoetbal van de grond te krijgen. Het werd een sof. Trai ners konden haar al die jaren overal in het elftal kwijt, als ze maar niet tussen die palen moest. Des te opmerkelijker is het dat Tamara Verbraecken, ge huwd met ex-HVV'24 voetballer Angelo Verbraecken, nu als lid van hockeyvereniging Rapide het doel van het eerste team ver dedigt. En dat doet ze opvallend goed. door Frank Boussen HULST - Ze moest in het begin toch wel wennen. Wat Tamara Verbraecken, opgegroeid in een voetbalcultuur, in de eerste we ken bij Rapide allemaal mee maakte, ze hield het vooraf niet voor mogelijk. Geen kantine, maar een club huis. Mannen- en vrouwen teams. Spelers die in hockeyte- nue naar het veld komen. In de rust niet naar het kleedlokaal voor thee, maar een kan water op het veld. Niet douchen na af loop. Zo kan ze nog wel even doorgaan. ..Toch heb ik het prima naar mijn zin. Ik ben door die meiden goed opgevangen. Vanaf de eer ste training was het meteen van 'zal ik even met je oefenen?' De eerste wedstrijd kreeg ik vijf bal len op doel. Die zaten alle vijf. Elke wedstrijd leer ik bij. En al die nieuwe termen, dat was wen nen. Het is als een lolletje begon nen, maar ik begin het steeds leuker te vinden." De 33-jarige Tamara Verbrae- cken-van Bunderen speelde haar eerste voetbalwedstrijden bij de jeugd in haar woonplaats Vogelwaarde. Daarna maakte ze de overstap naar het meisjes elftal van HVV'24. Trainer Jos Schipper wist haar vervolgens over te halen om bij Steen te komen spelen in het vrouwenelftal. Ze bleef er zeven seizoenen. „Het was een mooie tijd. We werden heel wat keren kampioen." De overstap naar eersteklasser Hoek volgde. Van die periode staan vooral de ver re uitwedstrijden haar nog goed bij. Na Hoek volgden negen jaar bij Hulsterloo. Daar stopte ze aan het eind van het afgelopen sei zoen, omdat ze samen met Pen ny de Wilde, Natasja Blommae- rt en Maja Eggermont bij HW'24 een vrouwenteam wilde opstarten. Half april, op de eer ste training, waren er 24 speel sters. Maar toen er eind mei nog eens werd geteld, bleven er maar dertien over die op zondag competitie wilden spelen. Afgeblazen „Toen hebben we de boel afge blazen. Bij de groep die zes we ken kwam trainen zaten enkele speelsters van Rapide. Toen be kend was dat het voetballen in Hulst niet doorging, polsten ze of ik niet bij Rapide wilde ko men. Ze konden wel een keeper gebruiken, want Anniek Franc ken wilde een stapje terug doen. Bij de promotiewedstrijd tegen Boekei ben ik eens gaan kijken. Ik snapte van de spelregels niet veel en moest iedere keer als de scheidsrechter floot, vragen wat er aan de hand was. Uiteinde lijk heb ik toch besloten om de stap te wagen." Om toch niet geheel onvoorbe reid aan het karwei te beginnen, werd in de zomermaanden hard aan de techniek geschaafd. Koen Schouten, de doelman van het eerste mannenteam, bracht Verbraecken het nodige bij. „Al leen dat pak aantrekken, was in het begin al een heel gedoe. Ik heb aan de meiden gevraagd om me op mijn fouten te wijzen. Als ik uit moest komen, moesten ze dat roepen." Kou lijden Ze is in een team terecht geko men dat het in de vierde klasse geweldig doet. Halverwege het seizoen staat Rapide op de eer ste plaats. Zondag werd met 4-0 van Goes gewonnen. „Meestal zijn we de betere ploeg. Ik krijg dan niet veel werk. Ik sta dan nogal al eens kou te lijden. Maar als de tegenstander in mijn buurt komt, moet ik er staan." Voetbal en hockey; het zijn twee verschillende werelden die in Hulst goed samengaan. Verbrae cken is bij Rapide dan ook niet de enige met een voetbalhart. Ze kan zo een stuk of vijf voet ballers opnoemen die met een speelster van Rapide samenwo nen of verkering hebben. De HVV'ers Kyran O'Shea en Davy Kerstens. De broers Laurens, Sander en Junior van Remortele van Steen. „Die zie je hier geregeld langs het veld. En op een hockeyfeest ontbreken ze zeker niet. Want als het op feesten aankomt, hoe ven ze op de hockey echt niet on der te doen voor de voetbal. De saamhorigheid bij een vereni ging als Rapide zie je bij een voetbalclub niet zo snel. Hier trekken de mannen en de vrou wen samen op. Bij een voetbal club is dat veel minder. Het vrouwenelftal is een eigen we reldje." Tamara Verbraecken, die in Ter- neuzen als badjuffrouw werkt, staat wekelijks heel wat uurtjes op het sportveld. Bij HVV'24 is ze trainster en coach van F5, het team waarin haar zoontje Gian ni speelt. „Op zaterdagochtend ben ik met die gastjes op stap. De zondag staat bij ons hele maal in het teken van de sport. Angelo voetbalt dan in het vier de van HVV'24. Als hij thuis speelt, gaan de kinderen met opa en oma kijken. Zelf ga ik op zondagochtend wel eens bij de vrouwen van Hulsterloo kijken. Daarna naar Rapide. Eerst naar het tweede team kijken en dan zelf spelen. Vervolgens naar HW'24 om naar het eerste te gaan kijken." Hoe lang ze doorgaat als keep ster, weet ze niet. „Ik vind het leuk om te doen. We gaan voor het kampioenschap. Volgend sei zoen wil ik die meiden best nog eens helpen. Ik wil nog eens een klasje hoger spelen." door Sjaak Sinke AAGTEKERKE - De zesde edi tie van de Aagtekerkerun zou za terdag wel eens een pittige gene ratiestrijd kunnen worden. Vori ge week hoorde Niels Koole (35) uit Zoutelande al via via dat Ke vin de Pagter (19) uit Westkapel- le zijn wedstrijd op hem gaat richten. Omdat Koole vorig jaar de wedstrijd over 13,5 kilometer won. Het is de vraag hoe Koole zijn moeizame zege van vorige week in de 20 kilometer lange Salva- torhoeveloop heeft verwerkt. Na zeven kilometer gaf niemand meer een cent voor zijn kansen. In de laatste vijf kilometer her stelde hij wonderbaarlijk en gaf hij Arjan Beije het nakijken. De Pagter zal zich in het begit van de wedstrijd moeten beper ken tot het volgen van Koole es zijn slag slaan in de laatste kilo. meters. Tim Pleijte uit Vlissin- gen kan eveneens een rol van be tekenis spelen in de strijd om de ereplaatsen. Met zijn overwin ning in de Elderschanscross is Aardenburg liet Pleijte zien iede re week weer wat sterker te wor den. Bij de vrouwen zijn de nummers één, twee en drie van 2005 af wezig. De strijd om de zege gaai nu waarschijnlijk tussen Annei van der Linde (Haamstede), Petra Verhulst (Westkapelle), Elien Jobse (Vlissingen) en Suzanne Geschiere (Middel burg). De Aagtekerkerun gaat om 13.55 van start. Hoe lang oud-voetbalster Tamara Verbraecken doorgaat als hockeykeepster, weet ze niet. „Ik vind het leuk om te doen. We gaan voor het kampioenschap. Volgend seizoen wil ik die meiden best nog eens helpen. Ik wil nog eens een klasje hoger spelen." foto Wim Kooyman van onze sportredactie SITTARD - Frans Körver stopt aan het einde van het seizoen als trainer en technisch direc teur van Fortuna Sittard. De 69-jarige Körver was sinds juli van dit jaar in dienst van Fortu na. „Ik heb er goed over nage dacht", aldus Körver in een reac tie. „Het is een weloverwogen beslissing die in de afgelopen da gen bij mij is gerijpt." Körver, die van 1980 tot 1984 ook al trainer was bij Fortuna, presteerde bij zijn terugkeer niet bijzonder goed. Na twintig wedstrijden staan de Limbur gers op de achttiende plaats in de eerste divisie met zestien pun ten. Het bestuur van Fortuna en Kör ver hebben de intentie uitgespro ken om komend seizoen wel in een andere rolverdeling met el kaar verder te gaan. Interim-di recteur Plans Erkens: „Fortuna wil ook volgend seizoen graag van de diensten van Frans ge bruik maken." Wie Körver ai trainer opvolgt is nog niet be kend. Erkens: „In die keuze zul len we niet over één nacht i) gaan. De nieuwe trainer wacir de zware taak om het werk da' Körver is begonnen een succes vol vervolg te geven." Körver startte zijn trainerscar rière in 1974 bij SK Tongeren Verder werkte hij bij FC Wage ningen, DS'79, Roda JC, MVY Helmond Sport, VW, De Graaf schap en de amateurs van Wil helmina'08. Körver leidde vee clubs van de eerste naar de ere divisie. ANP Curling BASEL - De Nederlandse vrai wencurlingploeg kan in Base degradatie uit de Europa A-groep niet meer voorkomen Het team van skip Shari Leib brandt verloor gisteren in he EK ook zijn achtste en voor laatste wedstrijd. Rivaal Zwit seriand bleek voor eigen p» bliek net iets sterker: 6-5. ANP Arnemuidenaar won met de 905 concours Orleans door Fred Rabout ARNEMUIDEN - De voorpost, Chris de Graaf uit Biervliet, had zich op zaterdag 24 juni 2006 nog niet laten horen. De MC-bakjes waarmee een aantal duivenliefhebbers uit Arnemui- den rechtstreeks met elkaar in verbinding staan spuwden nog geen vuur toen de '905', een jaar ling doffer met een donkerge- schift kostuum aan, zich meldde op het hok aan Deurloo 22 in de Arnemuidense nieuwbouwwijk Brakenburg. Daar woont sinds 1991 de nu 37-jarige Kees van Belzen Rzn Het achtervoegsel betekent Rob's zoon en is als je in Arne muiden de naam Van Belzen, Schroevers of De Ridder voert handig om te weten om wie het nu echt gaat. Die Kees van Bel zen Rzn pakte op die 24e juni op het midfondconcours voor oude duiven met Orleans als lossings plaats met de donkere geschifte jaarling zijn vierde provinciale zege uit zijn duivensportcar rière. Chris de Graaf is die voorpost. Als er in Biervliet duiven zijn, neemt De Graaf de 'verrelulder' en weet Van Belzen dat hij met een noordoosten windje binnen de dertien minuten een duif op de plank moet hebben wil het een vroege zijn. Met de MC-bak jes houden ze in Arnemuiden el kaar op de hoogte want de dui vensport bij PV De Voorwaarts is nog steeds erg populair. Niet alleen Kees van Belzen heeft voormeldposten in Zeeuws-Vlaanderen. Er zijn er meer in Arnemuiden die een uit stekende kennissenkring onder de Westerschelde hebben opge bouwd. De landing van de duif heeft van Belzen overigens niet lijfelijk aanschouwd. „Hij was er ineens. Ik had nog niets van Chris gehoord. De MC-bakjes waren opvallend stil en bi] buur man Cees Schroevers zag ik wel al een duif rondcirkelen." Schroevers had ook een vroege, maar bleek achteraf niet zijn grootste concurrent. Dat was de combinatie Wielemaker uit Oost-Souburg. Van Belzen: „ik moest tot 's avonds laat wach ten om definitief te horen dat mijn doffer provinciaal Orleans had gewonnen. Zo minimaal was het verschil met de Wiele- makertjes." Die Orleans was in 2006 één van zijn betere concoursen. Van de tien ingekorfde duiven stond hij bij zijn vereniging acht keer op de lijst. Ook in het Rayon pakte hij acht op tien. Naast Orleans waren ook Pommeroeul (6 mei), Creil (17 juni) en de natoer op Pommeroeul (12 augustus) nog concoursen waarop hij sterke uitslagen maakte. Hij pakte in zijn vereniging nog een zestal ti tels, werd derde Generaal onaan- geduid bij diezelfde vereniging, maar het ging allemaal toch wat minder dan in 2005, toen hij zijn beste seizoen tot nu toe afsloot met een generale titel in het Rayon 7. Eerste prijzen Daarnaast werden toen acht Rayonzeges bijgeschreven en pakte hij in zijn vereniging twaalf eerste prijzen. Als vierde viel hij net naast het goud, zil ver en brons toen in De Zaete in Yerseke dat jaar het generaal kampioenschap van Zeeland werd gehuldigd. „Dat vond ik knap mede omdat ik geen over nacht doe en daarop dus de nodi ge punten moet inleveren." Was 2005 voor hem een topsei- zoen, nog steeds straalt hij van oor tot oor als het jaar 2003 ter sprake komt. Hij weet de dag en datum nog uit zijn hoofd. „Het was op 12 juli 2003. Peronne jonge duiven werd gevlogen. Ik pakte hier de acht snelsten van Zeeland. Zulke dingen vergeet je nooit. Als ik later ooit in een verzorgingshuis terecht moest komen, dan zal ik dat nog weten en aan mijn medebewoners mee delen." Kees van Belzen, Rob's zoon (va der Rob is overigens ook nog steeds actief in de duivensport) werd vrijwel tussen de duiven geboren. „Ik heb hier bij Arnemuiden nog wel wat gevoetbald, ik dacht tot de D-junioren. Maar het was toch de duivensport die op de eerste plaats kwam. Daar kwam bij dat ik wel wat zag in de zus van Joop van Belzen, Mar- jo." Zij is ondertussen zijn vrouw en de moeder van hun drie kinde ren en de rechterhand van Kees in de duivensport. „Omdat ik in ploegendienst werk bij Schelde- bouw in Middelburg kan ik aan de benodigde regelmaat die de verzorging van de duiven nu één maal vereist niet voldoen. We doen het dus met zijn tweeën en daarom vind ik wel eens dat de eer teveel mijn kant uitkomt." Kees van Belzen begon met dui ven van zwager Joop van Belzen van de combinatie Marteijn/ Van Belzen. Later kwam het ras van Louis Goyvaerts (Berlaar), gebroeders van Laer (Pulle), wij len Floor Vervoort (Halle) met afstamming van de wereldbe roemde duivin Fineke en van Jo- han de Belser (Berlaar) op zijn hokken. „Met dat spul heb ik wat ge kruist met als huidig resultaat maar we zijn er nog niet. Trou wens, wanneer ben je er in de sport wel. Je zult steeds bij moe ten blijven. Steeds op zoek moe ten gaan naar methodes en mate riaal om je stal scherp te houden maar vooral beter te maken." Zuinig Ook de selectie speelt hierbij een rol. „Bij mij moeten de jon ge doffers wat laten zien. Ze gaan slechts één keer op een midfond (twee nachten mand) mee, want ik ben er zuinig op. Maar als ze zich niet manifeste ren wordt het contract niet ver lengd. Als coach moet je streng zijn. Een beetje meedogenloos. Afgelopen seizoen lag de moei lijkheidsgraad qua selectie trou wens wat lager omdat ik op de bij Zeeuwse duivenliefhebbers beruchte Sourdun een klap heb gehad. Kwamen bij vele liefheb bers later op de week nog veel - tv. V Kees van Belzen Rzn: „Als coach moet je streng zijn. Een beetje meedogenloos." door Fred Rabout LEWEDORP - In gemeenschapshuis De Zandlóóper in Lewedorp werd zaterdag de jaarlijkse jeugddag afgewerkt. Het was op nieuw een geslaagde dag. „Pure promotie voor de Zeeuwse duivensport", noemde af delingsvoorzitter Peter Provoost uit Hulst de dag. waarop hij vanaf opening tot prijs uitreiking present was. In de ochtenduren keurde Blois- winnaar Cor Hermes de ingebrachte duiven voor de tentoonstelling, later op de dag deed de jeugd de herkeuring. Opvallend was daarbij het geringe verschil van inzicht. Na de mid dag werd een dvd, gemaakt door een Chine se filmploeg, van nationaal Blois bekeken. Commentaar was van Cor Hermes. De orga nisatie van deze dag was in handen van de jeugdcommissie van de Afdeling Zee- land'96. Eindstanden Zeeuwse jeugdkampioenschappen 2006. Oude duiven. Vitesse: comb, van Belzen; Duif: comb. Leerdam/Joziasse. Midfond: E. van Acker&Zn; Duif: E. van Acker&Zn. Dagfond: P. Cobben&Dtr; Duif: P. Cobben &Dtr. Overnachtfond: comb. Flipse; Duif: Comb, van Popering. Jonge duiven: Vitesse: S. Mookhoek; Duif: comb, van Belzen. Midfond: F. Grootjans&Zn; Duif: F. Grootjans&Zn. Natoer: S. Mookhoek; Duif: S. Mookhoek. Generaal Hok: comb, van Belzen. Verenigingsklassementen. PV De Telegraaf Mid delburg. Tentoonstelling. Oude doffers: A. Walraven; Oude duivinnen: A. Beekman&Zn; Jonge doffers: A. Geschiere; Jonge duivinnen: D. van Iwaarden. PV De Reisduif Scherpenisse. Oude duiven: Vites se. OA. JJ. Bolier; A. JJ. Bolier; Duif: JJ. Bolier. Mid fond: OA: JJ. Bolier; A: DJ. Menheere; Duif: DJ. Men- heere. Dagfond: OA: JJ. Bolier, A: JJ. Bolier, Duif: JJ. Bolipr. Overnachtfond: OA: P. Potappel; A: P. Potap- pel; Duif: P. Potappel. Jonge duiven. OA: gebr. Suur- iand; A: JJ. Bolier; Duif: DJ. Menheere. Natoer: OA. JJ. Bolier, A: JJ. Bolier; Duif: JJ Bolier. Generaal Hok: OA: 1. JJ. Bolier, 2. J. Moerland, 3. P Potappel. A: 1. JJ. Bolier, 2. P. Potappel, 3. DJ. Menheere. Keizer: 1 JJ. Bolier, 2. J. Moerland, 3. P. Potappel. Generaal duif (oud): 1 en 2. JJ. Bolier, 3. DJ. Menheere. PV Nog Sneller Breskens: Oude duiven: Vitesse: OA: P. Gernaert&Zn; A: I. Notebaart. Midfond: OA. H. Mookhoek&Zn; A: S. v.d. Lijke sr. Dagfond: OA: H. Mookhoek&Zn; A: H. Mookhoek&Zn. Overnachtfond: OA: S. v.d. Lijke sr; A: S. v.d. Lijke sr. Jonge duiven: Vit esse: OA: S. v.d. Lijke sr; A: S. v.d. Lijke sr. Midfond: OA: H. Mookhoek&Zn; A: H. Mookhoek&Zn. Natoer: OA: S. Mookhoek jl; A: S. Mookhoek jl. Generaal duif oud: H. Mookhoek&Zn; Generaal duif jong: H. Mookhoek&Zn.Generaal Hok:1. H. Mookhoek&Zn, 2. S. v.d. Lïjke sr, 3.1. van Grol. duiven terug, ik ben er veel ver- speeld." Voor de niet ingewijden, het sei zoen 2006 werd gekenmerkt door uitstekende lossingen, al leen op de Zeeuwse derby van uit Sourdun kreeg men onver wacht met onweersbuien in Noord-Frankrijk en Zuid-Bel- gië te maken waardoor bij vele duiven de Tom-Tom uitviel. Kees van Belzen had toen echter zijn provinciale zege op Orleans al in de knip. door Robbert Minkhorst LEIDEN - De organisatie van de Ronde van het Groene Hart beslist uiterlijk begin januari of de wielerronde doorgaat. Van de benodigde één miljoen euro is nu zeventig tot tachtig pro cent binnen, maakte de organisa tie gisteren op een persconferen tie in Leiden bekend. De Ronde van het Groene Hart, bedoeld om de 'binnentuin van de Randstad' te promoten, debu teert op de internationale wieier- kalender. De UCI heeft de koers gewaardeerd met 1.1, wat hoogst ongebruikelijk is voor een nieuwe ronde. Het betekent dat de beste wielerploegen, die uit het Pro-Tourklassement, mo gen meedoen. De organisatie re kent erop dat in elk geval vijf Pro-Tourploegen in Leiden aan de start verschijnen. De Ronde van het Groene Hart wordt op zondag 25 maart veiTe- den. Dat is een dag na Milaan - San Remo. Daarmee zitten bei de wedstrijden niet in eikaars vaarwater, zei koersdirecteur Herman Brinkhoff gisteren. Hij mikt op een ander deelnemers veld. „We zitten aan het begin van het Vlaamse klassiekerseizoen, en we zijn een vlakke koers. Daarbij: hoeveel Nederlanders zullen Milaan-San Remo rijden? Ik denk nog geen tien." Brinkhoff, maar ook voorzitter foto Ruben Oreel Duivensport- vrijdag Duivensportgala 2006 in Lewedorp. Aanvang: 19.30 uur. Locatie: gemeen schapshuis De Zandlooper in Lewe dorp. zaterdag Viertallenshow PV De Posthoorn met bonnenverkoop. Aanvang: 15.00 uur Locatie: clubgebouw Iriskaan 206. Vlissingen. Jaarlijkse tentoonstelling PV Nog Sneller Breskens. Geopend van 19.30-24.00 uur. Clubgebouw Weijkman- laan 4, Breskens. zondag Jaarlijkse tentoonstelling PV Nog Sneller Breskens. Geopend 14.00 tot 19.00 uur. Bonnenverkoop 17.00 uur. Lo catie: Clubgebouw Weijkmanlaan 4, Breskens. Kampioenendag PV De Vrede Sas van Gent. Van 10.00 tot 11.00 uur in- manden duiven. Bonnenverkoop 15.00 uur. Locatie: Noordweststraat 11, Sas van Gent. Paul Nouwen van de Stichtinj Ronde van het Groene Hart, ws ren jaren betrokken bij de orga nisatie van de Ronde van Neder land, een etappekoers. Brink hoff: „We komen niet gistere binnen. We hebben een aanU proeven van bekwaamheid door staan." Nouwen voelt zich me de 'wonderbaarlijke beloninf van de UCI vereerd. „Al zijnni vertrouwde namen voor d UCI." De organisatie wil ee vaste stek verwerven op de klas siekerkalender. Het parkoer gaat dit jaar via Leiden nat Zoetermeer en Rotterdam, e vandaar naar Alphen aan de Rijn, Amsterdam, gemeentel) Ronde Venen, Utrecht en Nieu wegein tot aan i'inishplaat Woerden. De start zou aanvankelijk n Gouda zijn. Die gemeente bt sloot niet mee te werken na bt zwaren van kerken, omdat 4 wedstrijd op zondag wordt ver reden. In Leiden maakt de Chris tenUnie deel uit van het collegi van burgemeester en wethou ders, maar die stad heeft geer problemen met de koersdag. Leiden, Amsterdam, Rotterdan en Woerden hebben financiël steun en medewerking toege zegd. Met onder meer Utrech en een aantal private sponsor is de organisatie nog in onder handeüng. „Ik heb er alle ver trouwen in dat de wedstriji doorgaat", meldde Nouwen, ,4 leen kon ik vandaag nog nie zeggen dat het geld al binnei is." Zekerheid verwacht hij ui terlij! over een maand te hebben. GPl Grote donatie Abramovitsj MOSKOU - Miljardair Ronia: Abramovitsj stelt nog eens mie dertig miljoen euro beschikbaï voor de Russische nationale vod balploeg. Hij wil er op die nu nier toe bijdragen dat zijn laf terugkeert aan de wereldtop. Het geld van de 'Abramovtë National Soccer Academy' vooral bedoeld voor een volledi! nieuw trainingscomplex, dat- 2008 af moet zijn. Abramovtë is in een later stadium tevefl van plan een nieuw stadion bouwen. Hij betaalt ook al gedeelte van het salaris var bondscoach Guus Hiddink.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 20