kabinet schort uitzettingen op «grj* Filmen met mobieltje taboe op Walcherse scholen na incident Bravoure is een lastig woord Rollen omgedraaid eEtink.com lezen we zeeuws hinnen met kinderen mogen blijven op humanitaire gronden Raadsels rond dood meisje Valthermond Eftink Goes wenst u prettige feestdagen mobiel 06 - 11304777 ochtend jfenvelden, vooral vanmiddag ook j-on.Afnemende zuidwestenwind ijutll a 12 graden zeer zacht. I internet: www.pzc.nl I3e jaargang no. 295 inderdag 14 december 2006 snummer€1,30 Monteurs ageren tegen dieseldamp afwachting van een generaal pardon niet wilde uitvoeren. ANP/GPD pagina 3 honderden rechtszaken pagina 4 commentaar tefeuille door Verdonk is een ka binetscrisis bezworen. De VVD-ministers hoeven nu niet langer verantwoordelijkheid te dragen voor de portefeuille waarin gewerkt wordt aan een uitzetstop van uitgeprocedeerde asielzoekers. Het CDA is tevre den dat de relatie met de Kamer weer verbeterd kan worden. Die was onder grote druk komen te staan nadat het kabinet tot twee keer toe een aangenomen motie voor een tijdelijke uitzetstop in ling en het CDA-streven tege moet te komen aan de Kamer- wens tot een langere stop van uitzettingen, waren reden voor de WD-bewindslieden met een collectief vertrek te dreigen. Met het overdragen van de por- lonze redactie binnenland ontstane situatie. Vooral pre mier Jan Peter Balkenende drong volgens ingewijden aan op het vertrek van Verdonk. Vol gens hem moest een motie van afkeuring van het parlement een gevolg krijgen. Die opstel- [iVHAAG - Het demissio- lire kabinet zal geen uitge- ücedeerde asielzoekers sr uitzetten als humani- iie redenen zich daarte- b verzetten. Politie jaagt op Britse moordenaar oier Balkenende heeft dat aacht in de Tweede Kamer i^d. Het gaat met name om innen met kinderen. De uit kop duurt tot er een nieuw ;jiet is. Balkenende liet ver weten dat WD-minister itonk haar portefeuille gndelingenzaken over- ggt aan CDA-minister sn Ballin van Justitie. Ver- ikan dan wel aanblijven als sier en gaat zich meer bezig- fenmet jeugdzaken. Het ka st komt de Kamer tegemoet conflict over de uitzetting uitgeprocedeerde asielzoe- idie langer dan vijf jaar in Ierland zijn. Dinsdag kreeg donk een motie van afkeu- gaan haar broek omdat ze te- tde zin van een Kamermeer- iteid het uitzetten van uitge keerde asielzoekers weer de hervatten. De Kamer eiste ït een uitzetstop tot een gene- i! pardon voor de bewuste tijdens de kabinetsforma- isgeregeld. D-leider Mark Rutte dreigde der alle WD-ministers uit kabinet terug te trekken als nionk zou worden wegge rei idie reden vergaderde het ka li gisteren urenlang over de De politie in de Britse stad Ips wich heeft de zoektocht naar de vermoedelijke seriemoorde naar, die wordt verdacht van de moord op zeker vijf prostituees, verder uitgebreid. Korpsen uit alle delen van het Verenigd Ko ninkrijk helpen bij de jacht op de mis dadiger. Veel bruinvissen dood in netten De helft tot bijna driekwart van de gestrande bruinvissen is gestorven in de netten van vissers. De piek ligt in het voorjaar als de dieren zich naar de kustwateren begeven. Dat kan erop wijzen dat ze vooral geplaatste netten inzwemmen. Dat blijkt uit onderzoek van Wageningen Imares en het NIOZ. Feyenoord (foto) is ook in 2007 actief op Europees ni- veau. De Rotterdamse ploeg versloeg gisteravond I in De Kuip Wisla Krakow I met 3-1 en verlengde daar- mee het avontuur in de Ue- "J 'üjpj fa Cup. Ook Ajax bekert verder na de 0-3-zege in België bij Zul- "1 O teWaregem. I 1. 7 - 7 1 Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5 en 7; Radio Televisie: 9; Zeeland: 13, 15, 16 en 17; Sport: 19, 20 en 21; Economie: 23, 24 en 25 ilind rijbewijs maanden kwijt SISTERDAM - Het rijbewijs iBanny Blind is voor negen linden in beslag genomen. De jarige oud-voetballer kan {bezwaar indienen tegen de otregel van justitie. (Advertentie) I Openbaar Ministerie kon i niet zeggen of de uit si-Souburg afkomstige Blind Ivoor de rechter moet ver hoorden voor het ongeluk hij vorige week veroorzaak- a Amsterdam. Hij reed een jarige vrouw aan, die in haar 3 met pech langs de weg :d. De wouw werd met si- en rugklachten opgeno- rin het ziekenhuis. Het twee- ig kindje van de wouw, dat sin de auto zat, bleef onge- ïd. een blaastest bleek dat Dan- Blind drie keer de toegestane sveelheid alcohol op te heb- i ANP foto Lex de Meester Opperste concentratie bij enkele deelnemers aan het Walchers Dictee. door Wendy van den Hurk burg. Dicteren is leuk, vindt Hermans die normaliter voor MIDDELBURG - Nadat mees- zijn kleuterklas op de Vossen- ter Sjef Hermans de eerste zin burch staat. „Het is heel anders heeft opgedreund, gaan tiental- dan het voorlezen van een boek. len vingers de lucht in. „Ik ga Het is een spel; je legt er minder hem nog herhalen, jongens", van jezelf in. Bovendien moet je sust de leerkracht. De aula de woorden zo goed mogelijk uit- slaakt een zucht van verlich- spreken, zonder iets voor te zeg- ting. Pfoeh, dat Walchers dictee gen. Bravoure bijvoorbeeld. Je valt toch niet mee. bent geneigd die laatste e uit te spreken, maar dat moet je niet Tien zinnen krijgen ze voorge schoteld, leerlingen uit groep ze ven en acht van de twintig basis scholen die meededen aan het Walchers dictee. Maar met de moeilijkheid viel het wel mee, vindt Sjef Hermans, die het dic tee voorlas in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middel de Uilenburch in Middelburg werd eerste: zij maakte zeven fouten. Zij kreeg een houten Scrabble-spel mee naar huis. Een eervolle vermelding is er voor Frans Veijgen en Gert Dor- lijn van De Lonneboot in Nieuw- en Sint Joosland. Zij hadden allebei geen één woord verkeerd geschreven. Maar ja, zij zijn dan ook docenten aan de school. doen. Ik ben heel benieuwd." Hoe voorspellend kan de gave van een kleuterleerkracht zijn? „Vooral bravoure bleek lastig", zegt Cor Kuyvenhoven van 'de Archipelscholen achteraf. „Dat schreven de meesten met een oe. Geïnviteerd werd vaak geïnfec teerd en verrijdbaar werd dik wijls verrekbaar. Kennelijk heb ben de leerlingen het niet goéd verstaan. Het was volgens oris dan ook een pittige opgave." Toch behaalden Sarah van der Maas van de Herman Faukelius- school in Middelburg en Britt Wolterman van de Leeuwen- burch in Middelburg de derde plek. Zij hebben met negen fout een parkerpen gewonnen. Dat deed ook Rosanne Sturm van de Her man Faukeliusschool, met één foutje minder. Sarea Tahitu van Mis het niet: deze kerstvakantie MidwinterZOO in de Diergaarde. Ontmoet onze dierverzorgers en doe mee met de speciale familie activiteiten in warme winterstijl. Dagelijks vanaf 23 december t/m 7 januari van 09.00 tot 18.00 uur geopend! Kijk voor de exacte programmering op www.diergaardeblijdorp.nl (Advertentie) Diergaarde - B1IJD0RP (Advertentie) We willen graag de discussie aan met de ouders, zodat we ze kunnen wijzen op de gevaren van internet. Dat gaat veel ver der dan alleen school." De directie van Scheldemond was gisteren niet bereikbaar. Ook de directie van de Christelij ke Scholengemeenschap Walche ren was niet bereikbaar voor een reactie. Regels Op andere Zeeuwse scholen wordt het voorbeeld van Neha- lennia vooralsnog niet gevolgd. P. Favier, rector van het Buys Ballot College in Goes: „Wij heb ben op school duidelijke regels. Gezien onze ervaringen hebben we geen redenen om ons beleid hierin te wijzigen." Ook sectordirecteur J. Begijn van Stedelijke Scholengemeen schap De Rede in Terneuzen ziet een totaalverbod op mobie le telefoons op school niet zit ten. „Want dan zou je de leerlin gen bij binnenkomst moeten fouilleren. En daar is dus geen beginnen aan", verklaart hij. B. Martens heeft er als nieuwe directeur van locatie Pieter Zee man in Zierikzee binnen de Pon tes Scholengroep nog geen zicht op of er op deze school vergelijk bare problemen zijn met mobiel tjes. ming hebben van een medewer- j kan het apparaat in beslag wor ker van de school. Ze mogen ner- den genomen, gens op school mobieltjes, Nehalennia houdt in januari een mp3-spelers of camera's bij zich thema-ouderavond over het on- hebben, alleen in de aula. Als dei-werp. „Het probleem speelt leerlingen toch worden betrapt, op meer scholen in Nederland. VANAF 13 DECEMBER VERKRIJGBAAR van onze regioredactie MIDDELBURG - Leerlingen van de scholengemeenschappen Nehalennia in Middelburg en Scheldemond in Vlissingen mo gen geen filmpjes, foto's of ge luidsopnamen meer maken op school. VALTHERMOND - Het 12-jari- ge meisje Susan dat dinsdaga vond op de Valtherdijk in het Drentse Valthermond levenloos werd aangetroffen, is volgens de politie omgekomen door een mis drijf of een ongeval. Het kind, afkomstig uit het na bijgelegen Tweede Exloërmond, was naar verluidt gruwelijk ver minkt. Susan is dinsdagavond rond zes uur bij een manege in Musselkanaal vertrokken. Toen ze maar niet thuiskwam, belde haar hevig verontruste moeder de politie. GPD Volgens rector L. de Kraker van Nehalennia is daartoe besloten vanwege een incident dat vorige week heeft plaatsgevonden. Een filmpje van 'leerlingen die wat tegen elkaar aan het duwen wa ren' is op internet geplaatst. „Op die manier wordt de priva cy van mensen geschonden." Het verbod geldt ook op Schel demond. Daar gaat het vandaag in. Leerlingen mogen alleen nog op school filmen als dat nodig is voor een les of als ze toestem- -I ik neém nu een vast «innement en betaal ieder JHjaar automatisch 119,60 n ontvang gratis de DVD Cars. Noteert u mij voor een pre van 5 weken voor €14,95 Ik geet daarbij éénmalig loeslemm l beding van lekm ngn m i voorleners. O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand mei automatische incasso IC 71.501" per kwartaal met automatische incasso 61,501* per jaar met automatische incasso IC 236.00)'. met grens PZC-peraplu Advertentie Japans Restaurant Miyako 7^ Moeregrebstraat 8, Bergen op Zoom 7' "T 0164 - 265000 - www.mivako.nl 1' en 2" Kerstdag geopend gaarne tijdig reserveren. Nieuwjaarsdiner vanaf 457° p.p. Tevens vieren wij ook ons 4-jarig bestaan op 19 dec. a.s. met een 7 G kreeftmenu van 52,50 voor 39,50 betekening: ödeze bon in een ongefrankeerde Ernaar PZC, ^ordnummer 112,4800 VB Breda. PZC bv gaat zorgvuldig i Indecototonleestuer. AMSTERDAM - Daklozen en medewerkers van de stichting De Regenboog delen op de Dam in Amsterdam soep uit aan voorbij gangers. Ze wilden gisteren met deze ludieke actie de rollen een keer omdraaien. foto Cynthia Boll/ANP Kijk op mnv.pzc nl/abonneren. bel grabs 0300 0Z3IZ3I of stuur deze bon naar. PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713.4460 WB Boes het alfabet van Zeeland alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1