Fortis laat mooie kans liggen Janse jr. verrassende winnaar ZK PZC Mytilus en Kwiek zien reikhalzend uit naar winterstop HVV'24 blijft goed meedoen in titelstrijd Op Wisse staat geen maat Dominique Verlinde en Martij n Rijckaert vermaken publiek Zeeland Sport door winst naar plek twee Swift verliest voor de vierde keer, Tjoba ruim langs All Ready 18 Eenvoudige overwinning voor Delta/Ockenburgh maandag 11 december 2006 door Pieter van Klinken GOES - Fortis heeft zaterdag een mooie kans laten liggen om op de eerste plek in de over gangsklasse B te komen. Door dat koploper GKV verloor, kon de Souburgse korfbalploeg bij winst langszij komen. Maar het achttal van trainer Leonard Debbaut verloor. In de eerste klasse verloor Swift voor de vier de keer dit zaalseizoen, terwijl Tjoba All Ready een fikse neder laag (22-9) toebracht. OWO-Fortis 12-9: De Engelse scheidsrechter, die internatio naal ervaring moest op doen, trad volgens Fortis niet goed op tegen het fysieke spel van OWO. Daardoor raakten de Souburgers uit hun concentra tie en gaven ze een voorsprong weg. Bij rust leidde de ploeg nog met 5-7, maar al snel kwam OWO langszij. Tien minuten voor tijd maakte OWO de 9-10. Door de risico's die Fortis daar na nam. werd het verschil nog iets groter. Scores Fortis: Remco Crucq 5, Chaïm Koole 2, Hagar Hoogwerf en Ruth Holmes 1 All Ready-Tjoba 9-22: Tjoba was veel en veel te sterk voor All Ready. Vanaf het begin was de ploeg uit 's-Heer Hen drikskinderen fel, waardoor de Zierikzeese opponent snel moest afhaken. Met name San- der Harinck gooide alles door de korf. En mede door sterk ver dedigend werk van Dirk-Jan Westmaas en Gerben van Bo ven, die Dennis Voshart totaal uit de wedstrijd hield, liep het verschil met de thuisploeg flink op. Scores All Ready: Remy Quist 5, Desiree Vosharl 3, Dennis Voshart 2. Scores Tjoba: Sander Harinck 8, Kim van de Broeke, Petra Rijn en Gerben van Boven 3, Jouri van de Broeke en Dirk-Jan Westmaas 2, Johanneke Vleugel 1. Swift-Kinderdijk 12-15: Het vak met Roel Klootwijk, Rob Sanderse, Anita Hoekstra en Eefje van den Berg scoorde de afgelopen weken maar moeilijk. Trainer Ralph Gillissen besloot vorige week de koppen bij el kaar te steken en prompt scoor de het vak zaterdag wel. De Mid delburgers hadden alleen de pech dat juist het andere vak het tegen Kinderdijk liet afwe ten. Scores Swift: Roel Klootwijk 4, Rob Sanderse, Richard Geldof en Anita Hoekstra 2, Mabel van de Velde en Paul van den Berg 1 ACKC-TOP 14-14: Vooraf had TOP-trainer Edwin Coppoolse ervoor getekend, maar hij bleef na de remise toch met een kate- rig gevoel zitten. De Arnemuid- se tweedeklasser kwam na een pittige strijd uiteindelijk op een 14-13-voorsprong. Dat was voor al de verdienste van Petra de Ridder, die met vier doelpunten TOP in de race hield. De ploeg kreeg volop kansen de wedstrijd met 13-15 in het slot te gooien. In plaats daarvan scoorde ech ter ACKC. Scores TOP: Petra de Ridder 4, Jantine Meulmeester 3, Nelleke van Belzen en Leon Kloet 2, Peter van Belzen, Pieter Tramper en Frank Bouwsma 1. Togo-Seolto 15-11: Bij Togo gaat het inmiddels voor de wind. In tegenstelling tot op het veld maakt de ploeg in de zaal wel genoeg doelpunten om wed strijden te winnen. Seolto uit Vlissingen kwam in de tweede helft nog wel met 8-10 voor, maar Togo had een sterke eindsprint in huis. Scores Togo: Marcel Joziasse 4. An- nique Elenbaas 3, Marscha van Bel zen, Johan Wondergem en Suzan ne Boogert 2, Corné van Rooijen en Yvonne Joziasse 1. Scores Seolto: Rob Harlhoorn, Remy Schuuring, Anja Ovaa en Anniek Reijnierse 2, Johan Ovaa, I-Iarrij Kerkhof en Daisy Verkerk 1. Ondo-Stormvogels 11-10: Ondo boekte een verdiende zege, al liet het die nog bijna uit handen glippen. In de eerste helft nam de ploeg uit Sint Laurens een voorsprong doordat Stormvo gels te gehaast en slordig speel de. In de tweede helft liep de voorsprong nog even op. Daarna kwam Stormvogels al vechtend steeds beter in zijn spel, maar tot een gelijke stand kwam het niet meer. Scores Ondo: Marlijn Walraven 3, Arno Veerhoek en Annelie Wisse 2, Mirte de Pagter, Joris Hoogwerf, Maarten Loner en Evy Geervliet 1. Scores Stormvogels: Frank Peene en Linda de Wille 3, Arjen Schoe 2, Arno Sanderse en Francky Koole 1. In de vierde klasse verging het Blauw Wit na een slap begin goed tegen BKC. De Kloetingers wonnen met 15-10 van de Bressi- aanders. Atlas won van Zevenbergen met 11-8 en ook KVK was te sterk voor haar opponent. Luctor werd met 12-10 aan de kant gezet. Blau Wit, Atlas en KVK gaan sa men aan de leiding met acht punten uit vijf wedstrijden. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Behalve voor Zeelandia Middelburg, dat met 0-2 verloor bij Steen en steeds verder wegzakt, was het een goede dag voor de Zeeuwse ploe gen in de derde klasse A van het zondagvoetbal. HW'24 blijft meedoen in de titelstrijd dankzij een 3-1-zege op Meto. Goes won met 3-0 van Steen bergen en blijft hierdoor vierde op de ranglijst, op acht punten van de nieuwe koploper Roosen daal. Meto-HVV'24 1-3: Voorafgaand aan deze wedstrijd in Hoogerhei- de, waarin de spelers van beide teams rouwbanden droegen, werd er één minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis aan de achtjarige Jesse Dinge- mans. Een fel gestart Meto kreeg al na twee minuten een dot van een kans, maar de openingstreffer kwam pas halverwege de eerste helft, toen Pascal Broos de 1-0 binnenkopte. Op slag van rust dacht iedereen bij de thuisploeg aan buitenspel, maar Maarten Scheerders mocht doorgaan van scheidsrechter Loos en voor HW'24 de gelijkmaker aanteke nen: 1-1. Ook in de tweede helft hadden de Brabanders veelal het initiatief, maar HW'24 be sliste in het laatste kwartier de wedstrijd in zijn voordeel 1 twee treffers van Evert van Berg. Goes-Steenbergen 3-0: ti name in de eerste helft was de h thuisploeg veel sterker. Toe; e duurde het bijna een halfuur voordat Tarek Boufrahi de score wist opende: 1-0. Kort voor rust- werd de doorge- broken Boufrahi gevloerd, waar- 81 na Jordy den Toonder vanaf el' meter de stand op 2-0 bracht. In de tweede helft waren de ploe gen meer aan elkaar gewaagd Steenbergen probeerde wel ie 5' voetballen, maar wist weinig ge vaar te stichten. De net inge len Jimmy Pinas bepaalde kwartier voor tijd de eindstand '8 op 3-0. Steen-Zeelandia Middelburg 2-0: Voor cle Middelburgse ploeg worden de problemen al leen maar groter, terwijl Steen door de winst afstand nam vac de staartploegen. De thuisploeg maakte beide treffers voor rust Stijn Dobbelaer zorgde voor de 1-0, Dennis Buys voor de 2-ö Jeroen van Houte moest vanwe ge zijn tweede gele kaart voortij dig naar de kant. Met de 2-0-overwinning revan cheerde Steen zich voor de eer ste ontmoeting tussen de twee ploegen. Toen won Zeelandia Middelburg met 4-0. door Joop van den Oudenhoven GOES - Het driebandenteam van Delta/Ockenburgh had za terdag een makkie tegen La Pla za uit Hoensbroek. Het werd 8-0. Het teammoyenne van de bezoekers, 0.590, was van een bedenkelijk niveau voor de eer ste divisie. Kees Wittens van de thuisploeg was de enige die in de misère deelde, al wist hij nog wel te winnen. Maar 72 beurten is op cüt niveau veel te veel. Richard de Bruin, Ronny Daniëls en Martin Spoormans wonnen daarentegen heel gemakkelijk, opvallend genoeg allen mei 45-27. Koploper Snellen Recycling kreeg (na het verlies tegen Ockenburgh) de tweede neder laag te venverken tegen Spon- wear BV. Het gevolg is i Ockenburgh voor even de eerste plaats in poule 1 van de eerste divisie in handen heeft. Delta/Ockenburgh-La Plaza 8-fc MartinSpoormans-Marcns Dok mer 45-2 7, 43; Ronny Daniëls-Roj t Zielemans 45-27, 43; Kees Wil- tens-Heinz Jacobs 45-40, 72; Ri chard de Brum-Richard Staoi 45-27, 47. Weer winst voor tennissers MTO GOES - MTO zet zijn goede reeks in het PrivaZorg Circuit door. Na eerdere overwinningen op TopTennisZeeland 2 en MLT'C, was het team zaterdag nipt te sterk voor TopTennisZee land 1: 26-22. In de andere wed strijd liet MLTC LTC de Zoom compleet kansloos. Het werd 40-8. Bij de ontmoeting tussen MTO en TopTennisZeeland 1 maak ten de mannen het verschil. Coen de Water, Diederik Rave en Stijn Sprinkhuizen wonnen hun partij, terwijl Sjoerd in 't Huis de overwinning door een walk- over in zijn schoot gewor pen kreeg. Doordat Mike Goe- seije gelijkspeelde tegen Abe Kuijl (5-5), was MTO al verze kerd van een groot aantal pun ten. Dat TopTennisZeeland 1 nog dichtbij kwam, lag aan de dubbelpartijen en vrouwenwed strijden. Minder spannend was het bij de partij tussen MLTC en LTC de Zoom. MLTC won tien van de twaalf partijen. Alleen Ramon de Jong en Orestis Molopidis zet ten hun enkelpartijen niet om in een zege. Zij revancheerden zich in de dubbels. Op 6 januari worden de volgen de wedstrijden in het circuit ge speeld. Dan speelt koploper MTO tegen 't Halve Maantje en ontmoet MLTC TopTennisZee land 1. Maarten Janse jr. op weg naar zijn overwinning die hem de titel bij het Zeeuws kampioenschap marathonschaatsen opleverde. foto Ton Schluter doorTom van Gurp BREDA - Vijf keer achter elkaar was Patrick Goverse in de A-categorie onverslaanbaar op het Open Zeeuws kampioen schap marathonschaatsen. Aan die reeks kwam zaterdagavond op de kunstijsbaan in Breda een einde. Maarten Janse jr. pakte de zege in de hoogste categorie. Goverse had wel een verklaring voor het feit dat hij al vroeg in de wedstrijd moest afhaken. De Kapellenaar heeft ervoor geko zen om dit jaar alles op zijn stu die (elektrotechniek aan de Ho geschool in Vlissingen) te zet ten. „Volgend jaar richt ik me weer op het schaatsen", zei hij. En in zijn sport ontbreekt het hem niet aan ambitie. „Ik ga dan voor de nationale top. Zo wel op de marathon als op de 5 en 10 kilometer." Teleurstelling De teleurstelling was voor Goverse dus niet zo groot. Na de finish kwam hij blij op de win naar afgerend om hem te felicite ren. Later verklaarde Goverse: „Het is altijd jammer dat je je positie niet kan behouden. Maar ik ben blij dat Maarten het ge worden is. Ik train veel met hem. Hij is een goede vriend van mij." Al snel in de wedstrijd werd dui delijk dat Goverse niet mee kon komen. Toen de eerste schifting na tien van de vijftig ronden was doorgevoerd, was Goverse nog wel aanwezig. Maar toen een paar ronden later twee tege lijk gestartte veteranen aanzet ten, moest hij afhaken. Dat gold niet voor Niels Steenbakker. Hij sloot na een korte achtervolging aan bij Adriaan Provoost en Flip Salomé. Enkele ronden la ter kwamen ook Andries Minder- houd en Maarten Janse jr. nog bij het drietal. En daarmee was de beslissende kopgroep een feit. Het peloton had vrij snel een hal ve ronde achterstand en liet het toen helemaal lopen, met als ge volg dat de rijf koplopers het pe loton dubbelden. De enige die nog iets aan die ronde achter stand wilde doen was Erwin Me- su. Hij reed weg van het peloton doorTom van Gurp BREDA - Martje Wisse blijft het Zeeuwse marathonschaat sen voor vrouwen domineren. Zaterdag stond er in Breda op haar geen maat. De Goese pro longeerde haar titel. De overi ge vrouwen kwamen met mini maal één ronde achterstand over de streep. In de eerste bocht ging Wisse er al vandoor. Ze reageerde op een uitval van twee rijders van de B-categorie, die tegelijk ver trokken waren. Met .zijn drie ën dubbelden ze het gehele pe loton. Geen van de andere zes vrouwen kwam meer in de buurt van de negentienjarige studente ergotherapie. Zelfs een val van Wisse bracht de spanning niet terug. Ondanks het gebrek aan concurrentie was Wisse wel blij met het be halen van de Zeeuwse titel. „Maar het zou wel leuk zijn als er wat meer concurrentie was." Die concurrentie zal ze binnen kort gaan krijgen. De Goese sprintster heeft pas een uitno diging ontvangen om mee te doen aan het Nederlands kam pioenschap kortebaanschaat- sen. En zo makkelijk als het za terdagavond ging, zo moeilijk zal het daar worden. „Ik denk niet dat ik in de top-20 kom. Maar het is leuk dat ik een uit nodiging gekregen heb." en soleerde naar een zesde plaats. De rijf koplopers be stookten elkaar niet met demar rages en bleven bij elkaar tot vlak voor de finish. In de laatste rechte lijn bleek Janse jr. de snelste, voor Andries Minder- houd en Niels Steenbakker. Janse jr. had Goverse in de kop groep wel gemist. „Ik had hem er graag bij gehad. Het was een leuke uitdaging geweest om hem dan te verslaan", aldus de 25-jarige inwoner van Wol- phaartsdijk. Bijna was de titel gegaan naar één van de, tegelijk met de A-ca- tegorie gestarte, veteranen. In de sprint moesten Salomé en Provoost echter genoegen ne men met respectievelijk de vier de en vijfde plaats. In het geval van Salomé was dat echter wel genoeg voor de titel bij de Masters, de categorie voor de veteranen. En dat vond hij al lerminst een troostprijs. „Op mijn 53e ben ik eindelijk Zeeuws kampioen", glunderde hij. „Adriaan en ik hebben toch maar mooi de wedstrijd ge maakt." door Peter van Kouteren TERNEUZEN - De volleybal lers van Mytilus en Kwiek incas seerden zaterdag opnieuw een nederlaag. Beide ploegen zien reikhalzend uit naar de winter stop. VVS'92 boekte in de pro motieklasse weer een zege. De mannen van Morres/Hulst ver schaften zich door een 3-1-over- winning onderaan wat meer lucht. Van de Zeeuwse vrouwen- ploegen won alleen Morres/ Hulst. Touché-Mytilus 3-1 (25-23 25-23 25-19 21-25): De Goese formatie zakt na een goede com petitiestart steeds verder terug. Speler/coach Peter Verburg: „Het wordt nijpend, maar we gaan niet wanhopen. We hopen in de tweede competitiehelft blessurevrij te zijn en de nodige punten te kunnen pakken." Ook door het lager geklasseerde Touché liet Mytilus zich ven-as sen. In de eerste twee sets gin gen beide ploegen na het vijf tiende punt volledig gelijkop. Het was dan ook zuur dat de Goese formatie beide sets nipt verloor. Met drie setnederlagen op zak begon Mytilus goed aan het vierde bedrijf. Sterk spelend slaagde de ploeg erin om een voorsprong van vier punten vast te houden. Morres/Hulst-Spirit 3-1 (23-25 25-15 25-16 25-22): De span ning was vooraf voelbaar in de Hulster gelederen. Dat had in de eerste set tegen de hekken sluiter een verlammende wer king. De mannen van Morres/Hulst hadden winstkan sen, maar wisten een voor sprong niet te verzilveren. Van af de tweede set werd de tegen stander met veel meer service- druk in de tang genomen. De pass kwam bovendien beter en met een redelijke blokkering werd de Spirit-aanval aan ban den gelegd. Maarten van Goethem, die anderhalf jaar ge leden met volleybal stopte, maakte vanaf de derde set zijn opwachting en deed dat goed. Arben Schakel was op de mid denpositie trefzeker en Niek Marsé scoorde eveneens gemak kelijk. Dat resulteerde vooral in de tweede en derde set in goed spel en een verdiende zege. Kwiek-DVO 1-3 (21-25 17-25 25-13 16-25): Kwiek mist mo menteel wat spelers met erva ring. Zij zijn geblesseerd. De ta lentvolle jeugd kan de kar ech ter nog niet trekken. Onder aan voering van uitblinker Ivo Mun ter werd alleen de derde set ge wonnen. „Maar verder was het een wedstrijd om snel te verge ten", zei routinier Leen de Jon- VVS'92-Rowi 3-1 (21-25 25-22 25-20 25-19): WS'92 blijft ver rassen en nestelde zich door een nieuwe zege steviger in het spoor van de leiders. De Vlissin- gers moesten een matig begin overigens bekopen met een set- nederlaag. Daarna pakte VVS'92 de goede draad op. On der aanvoering van uitblinker Jan-Jaap van Nieuwenhuis werd vooral heel degelijk ge speeld. Rowi werd het initiatief ontnomen en kwam er drie sets achter elkaar niet meer aan te pas. Vrouwen Morres/Hulst-Sarto 2 4-0 (25-18 25-20 25-22 25-19): De vrouwen van Morres/Hulst rie pen het punten sprokkelen van Sarto 2 een halt toe. De nummer laatst van de regiodivisie bood wel degelijk behoorlijk partij, maar stuitte op een hecht collec tief. Morres/Hulst begon goed aan het duel en verzwakte nau welijks. Slechts in de derde set sloop heel even nonchalance in het team. De thuisploeg voerde na dat een ruime voorsprong was geslonken de servicedruk op, waarna met aanvallen via de zij kanten op zekerheid werd ge speeld. Linda Blommaert en Su zanne de Gucht waren op die po sities trefzeker. Morres/Hulst kwam dan ook geen moment in de problemen en boekte een ze ge, waar niets op af te dingen was. De Burgst-Savok 3-2 (25-13 27-20 25-22 20-25 16-14): On danks het verlies keerde Savok met een goed gevoel naar huis. Dat had alles te maken met het verloop van de wedstrijd, waar in de Sasse ploeg aanvankelijk alle hoeken van de zaal zag. Na de eerste set herstelde de Sasse formatie zich knap. Iedereen kreeg speelgelegenheid en voor al Nienke Sterenborg en Christa Haers hadden goede invalbeur ten. Met veel inzet spelend wer den rally's plots wel gewonnen. Daardoor rolde er nog een vijf setter uit, die nipt gewonnen werd door de thuisploeg. Kwiek-Coolflash/Ekspalvo 2 1-3 (23-25 16-25 21-25 25-20): Een teleurstellend resultaat voor de thuisploeg, die in de eer ste en tweede set een goed begin geen vervolg kon geven. Kwiek sloot na een tussenstand van 22-22 de eerste set met nipt ver lies af en stond in het tweede be drijf snel met 4-1 voor. Daarna stokte het ritme. Kwiek raakte geen bal goed en werd naar een kansloze nederlaag gespeeld. Hard werkend bleef de thuis ploeg daarna partij bieden, maar meer dan winst in de laat ste set zat er niet. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Axel bracht in de vierde klasse van het zondag voetbal de achterstand op koplo per Clinge terug tot vijf punten. De ploeg van trainer Eric Rijckaert versloeg Aardenburg met 0-1. Clinge zelf kwam niet in actie. Aardenburg-Axel 0-1: Het duel tussen Aardenburg en Axel kon niet echt boeien. Voor rust had Axel het beste van het spel, maar na de hervatting lag het initiatief vooral bij Aardenburg. In de slotminuut bezorgde Omer Malagic echter Axel de zege. RIA W.-Breskens 2-2: Ook tegen Breskens had RIA W. moeite om zijn stempel op de wedstrijd te drukken. „We zijn met 2-2 goed weggekomen", zei RIA-trainer Mare de Kunder. Halverwege de eerste helft bracht Alexander Oosterlee Breskens terecht op voorsprong, maar uit een betwis te strafschop kon Arno Verlindt de score op slag van rust weerio evenwicht brengen. Na een ster ke fase van de thuisclub was hel toch weer Breskens dat (vu Joey van de Velde) op voor sprong kwam, maar vijf minu ten voor tijd bracht Alexander Oosterlee met een eigen doel punt de eindstand op 2-2. IJzendijke-Koewacht 3-4: Inde strijd om lijfsbehoud deed Koe wacht goede zaken in de uitwed strijd tegen IJzendijke. Na een 2-2-ruststand wonnen de bezoe kers met 3-4, Martijn Rijckaeil had IJzendijke in de eerste held nog op 2-0 gebracht, maar daar na zorgde Dominique Verlinde met twee doelpunten (de 2-1 uil een strafschop) voor 2-2 zorgde. In de tweede helft liepen de be zoekers vervolgens weg naar 24 (door andermaal Dominique Verlinde en Rudy Govaert), voor aleer Martijn Rijckaert met zr: derde doelpunt van de wedstri:: alle spanning teruggebracht. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Op geruime af stand van koploper FC Bergen wisselen de ploegen elkaar op de tweede plaats in de vierde klas B van het zondagvoetbal bijna wekelijks af. Dit keer nes telde Zeeland Sport zich op die plek, na een 1-0-zege bij Grens wachters. Grenswachters-Zeeland Sport 0-1: Voor rust waren de ploegen redelijk aan elkaar gewaagd, maar vielen er weinig kansen te noteren. In de tweede helft was er veel meer sprake van een open wedstrijd. De wedstrijd leek uit te draaien op een doel puntloos gelijkspel, maar in de 89e minuut schoot Naser Gasi op fraaie wijze uit een vrije trap de bal binnen: 0-1. Hierbij bleef het, mede doordat Roel Schreurs in blessuretijd vanaf elf meter de bal niet voorbij doelman Vincent Bleijen kreeg. De Noormannen-Val Aan 4-0: De eerste goede kans van de wedstrijd was na vijf minuten', voor de bezoekers, die deze ech ter onbenut lieten. Hierna nam Noormannen het .initiatief in handen. Binnen het halfuur kwam de thuisploeg op 2-0 doo: treffers van Menno Jonge pier er Joost Grootjans. De laatste miste kort na rust nog oog rr- oog met de Brabantse doelman maar in de 53e minuut maak:e hij er alsnog 3-0 van. Halver wege de tweede helft bepaalde Thomas Wuite de eindstand o? 4-0. Walcheren-Domburg 1-0: In de twintigste minuut opende Sjoerd Reijnhout met een prach tig afstandsschot de score na mens de Vlissingers. Vijf minu ten later had Vincent de Rijk' de 2-0 op zijn schoen, maar doel man Jacco Leijdekkers bracht met een prima reflex redding Gaandeweg de tweede helft kwam Domburg steeds meer op zetten. Met name in de slotfas werd Walcheren behoorlijk ou der druk gezet, echter zon dat dit resultaat opleverde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 18