Prachtige dag voor zwemsters 'Hier zitten anabolen in' PZC Driebandenteam Delta gaat op puntenjacht Danny Blind betuigt spijt in verklaring Goud op EK voor Marleen Veldhuis, zilver voor Inge Dekker en estafetteteam Fin helpt Heerenveen aan late zege Van Gaal: Ajax-AZ topper zonder belang zaterdag 9 december 2006 2 van onze sportredactie DIEMEN - Danny Blind heeft gisteren nogmaals spijt betuigd over het ongeval dat hij woens dagavond onder invloed van al cohol veroorzaakte. „Dat ik met alcohol op achter het stuur zat is onvergeeflijk", zegt hij in een schriftelijke verklaring. Bij het verkeersongeval raakte een vrouw gewond. Een tweeja rig kind dat in de auto zat, bleef ongedeerd. „Op dit moment gaan mijn eerste gedachten uit naar de vrouw die in het zieken huis is opgenomen, het kind en hun naasten", aldus de oud-voet baller en -trainer van Ajax. „Ik wil hen mijn oprechte veront schuldigingen aanbieden voor hetgeen er is gebeurd. Vanzelf sprekend zal ik de betrokkenen mijn spijtbetuiging ook persoon lijk overbrengen." Het ongeval gebeurde omstreeks kwart voor twaalf op de Burgemeester Stra- rnanweg, nabij de Amsterdam Arena. Blind zag de stilstaande auto van de vrouw niet bijtijds. „Ik schaam mij diep en realiseer me terdege dat juist iemand in mijn positie zijn verantwoorde lijkheid had moeten nemen. Dat dit niet is gebeurd, maakt de si tuatie des te pijnlijker." Het Openbaar Ministerie in Am sterdam kon gisteren nog niet zeggen of Danny Blind zich voor de rechter moet verant woorden. Een woordvoerster liet weten dat justitie wacht op het proces-verbaal van de poli tie. ANP door Arjen Vos HELSINKI - In het donkere, druilerige Helsinki hebben de Nederlandse zwemsters na een matige openingsdag het licht aangedaan. Met goud voor Mar leen Veldhuis, zilver voor Inge Dekker en estafettezilver voor de vrouwenploeg op de 4x50 me ter vrije slag werd de vrijdag er eentje om in te lijsten. Niet dat de prestaties enorm ver rassend waren. Veldhuis is in vorm en was daardoor favoriet op de 100 meter vrij. De naar Jacco Verhaeren overgestapte Twentse maakte die rol waar. Dekker heeft eveneens profijt ge had bij de transfer naar Eindho ven en naderde op de 50 meter vlinderslag het nationale record van Inge de Bruyn. Dat de Zweedse Alshammar sneller bleek, mag geen surprise heten. De twee kopvrouwen Dekker en Veldhuis namen respectievelijk als start- en slotzwemster het voortouw in de estafette. Een wat minder tussenstuk voor kwam prolongatie van het goud, dat de afgelopen twee jaren wél naar Nederland ging, maar nu in Zweedse handen kwam. Voor dat tussenstuk tekenden debu tante Saskia de Jonge en Chan- tal Groot. Maximaal De Jonge viel zeker niks te ver wijten, vond Verhaeren, maai de geroutineerde Groot - die zes de werd o]) de 50 meter vlinder - had wat harder gekund. „We we ten dat we zonder Hinkelien Schreuder wat inleveren en daarom is zilver het maximale resultaat", zei de technisch di recteur. Volgens Dekker scheelt Nederlaag Genk GOES - Genk heeft gisteravond in de Belgische voetbalcompeti tie de eerste nederlaag van het seizoen geleden. De ploeg werd overklast door Charleroi: 4-1. Genk blijft aan kop van de eerste klasse, met zes punten voorsprong op Ander- lecht en een duel meer gespeeld. de absentie van Schreuder, die voor studie in Australië ver blijft, een seconde. Dat is het verschil tussen goud en zilver. Het individuele goud op het ko ningsnummer pakte Marleen Veldhuis in een nieuw Neder lands record (52,41 seconde), met een halve seconde voor sprong op de nummer twee, de Frangaise Popchanka. Dit jaar zwom niemand harder. De aan scherping van haar techniek door Verhaeren werpt dus vruch ten af. Toch zwom ze in het Ma- kelaminteen Uintikeskus in Hel sinki nog geen perfecte race. „Er zit rek in", concludeerde ze zelf, „want ik ging wat te onstui mig weg. Daardoor kreeg ik het in het tweede deel zwaai*. Geluk kig bleef het binnen de perken." Het grote doel is voorlopig het WK in Melbourne, eind maart- In een nieuw badpak dat in de Finse hoofdstad wordt getest, zwom Inge Dekker op de 50 me ter vlinderslag een geweldige tijd in de series (25,72) en een nog betere tijd in de finale (25,65). Haar optreden in de hal ve finale was wat minder sterk (26,27) maar het feit dat ze niet verviel in de oude gewoonte om in de finale langzamer te zijn dan eerder op de dag stemde haar optimistisch. „Ik denk niet dat ik op dit moment harder had gekund", zei ze. „Ik moet leren me aan het afge sproken plan te houden en dat gaat steeds beter." In de schaduw van de vrouwen presteren de Nederlandse zwem mers tot nu toe beduidend minder sterk. Nick Driebergen bracht het er nog het beste van af, in de halve finale van de 50 meter rugslag. Hij miste met zijn negende plaats (24,77 secon de) de finale op een haar. Drie bergen bleef net boven het Ne- Marleen Veldhuis in actie tijdens de finale 100 meter vrije slag. foto Robert Vos/ANP door Frits Bakker GOES - De driebanders van Delta/Frans Bevers uit Goes combineren dit weekeinde een dubbele bekerontmoeting met twee wedstrijden voor de com petitie. Voor de beker plaatste het team zich gisteravond in Doetinchem ten koste van Sportswear voor de halve fina le. Vandaag speelt de Goese ploeg eerst in Haarlem tegen Le Grand Interieurbouw en morgen thuis tegen De Wind hoek. Delta komt op alle drie de da gen uit in de sterkste opstel ling. Jean Paul de Bruijn keert terug in de ploeg na een week endje bandstoten en mag zich vanaf nu weer op driebanden concentreren. Roland Forthomme acht de marathon van vier wedstrij den in drie dagen bij uitstek geschikt om het vertrouwen op te vijzelen. „We moeten voor de competitie het maxi maal aantal punten halen", denkt de Belgische biljarter vooruit. „De twee tegenstan ders zijn de zwakste ploegen van de eredivisie, dus we mo gen geen misstap begaan." Voor Forthomme geldt dat zelf nog het meest. Het spelpeil en de winstpunten van de kop man blijven in Nederland ach ter bij wat hij in België pres teert. Het verschil is vooral dat Forthomme in Nederland als eerste man van Delta tegen topspelers als Blomdahl, Jas pers, Caudron en Merckx moet uitkomen. Dat geeft meer druk dan in de Belgische com petitie, waar hij in een team met Blomdahl en Jaspers als derde man op minder sterke te genstanders stuit. De verwachtingen waren ook hoger dan in andere jaren. „Ik was bij Delta altijd de joker van het team. Als ik punten haalde tegen de topspelers, was het een bonus, want op de koppositie was ik de under dog. Door mijn positie in de toptien van de wereld is dat veranderd. Dit jaar wordt van mij verwacht dat ik punten haal. En wellicht speelt dat mee in mijn hoofd. Ik voel me een klein beetje schuldig, dat ik nog zo weinig heb gewon nen." Delta heeft niettemin nog alle kans om zich bij de topdrie van de ranglijst te scharen. Forthomme: „We staan nog niet zo ver achter op de twee topteams en kunnen dit week einde goede zaken doen." De Goesenaren hadden gister avond geen enkele moeite met Sportswear. Het eerste treffen eindigde in 8-0, halverwege de tweede ontmoeting stond het tegen middernacht 4-0. Het teammoyenne in het eerste duel was hoog: 1,612. Roland Forthomme smaakte weer eens het genoegen van een ze ge. Hij versloeg de Duitser Frings met 2-1. De Bruijn, De Backer en Habraken wonnen allen met 3-0. Delta/Frans Bevers staat in de halve finale tegenover Ocken- burgh, in feite het tweede team van de Goese ploeg. De winnaar gaat naar de ein dronde, die wellicht in Goes gespeeld wordt. van onze sportredactie HEERENVEEN - SC Heeren veen won gisteravond met 1-0 van Roda JC. Maar het zag er lang naar uit dat de Friezen zich zelf met een doelpuntloos gelijk spel tekort zouden doen. De Finse invaller Niklas Tarva- jarvi bezorgde de ploeg van Gertjan Verbeek op de valreep toch nog drie punten. De thuisclub was in het eerste uur oppermachtig. Heerenveen had verreweg het meeste balbezit, maar kwam maar niet tot scoren. Alles ging naast of werd van de doellijn ge red. Roda-keeper Kujovic kreeg genoeg te doen om in de wed strijd te groeien. Opmerkelijk ge noeg kwam Afonso Alves, top schutter in de eredivisie, niet in scoringspositie. De Braziliaan stelde na ruim een half uur wel heel knap Danijel Pranjic in staat om de openingstreffer te maken. Maai de Kroatische linkspoot trof Kujovic op zijn weg. Jakob Poulsen schoof de bal vijf minu ten voor de rust wel langs Ro da's doelman, maar wederom werd de bal voor de lijn wegge werkt. Op slag van rust kreeg Roda een prachtkans. Adil Ramzi was vrij op weg naar het doel. De uitge komen doelman Brian Vanden- bussche haalde hem buiten het strafschopgebied onderuit en kwam er met een gele kaart ge nadig van af. Na een uur zakte het spel van Heerenveen helemaal in. De Friezen leken leeggespeeld en Roda werd steeds gevaarlijker. Michel Breuer voorkwam ter nauwernood dat de Limburgers zelfs op voorsprong kwam. Ni klas Tarvajarvi stond nog maar net in het veld toen hij vlak voor tijd de bal toch achter Kujovic kreeg. GPD Heerenveens topscorer Alves (rechts) in duel met Marcel de Jong van Roda JC. foto ANP derlands record (24,73) van Mit- ja Zastrow steken. De niet geheel fitte Zastrow struikelde eveneens in de halve finales, maar dan van de 100 me ter vrij. Hij werd tiende in 48.55. Voor Robert Lijesen, Bas van Velthoven en Stefan Oosting eindigde het koningsnummer al in de series. Ze zwommen geen van allen een persoonlijk re cord. GPD Nederlaag waterpolovrouwen LOS ALAMITOS - De Nederlandse waterpolovrouwti hebben in Amerika tijdens het toernooi om de Holidsi Cup met 15-14 verloren van Italië. In Los Alamitos speel' de de ploeg van bondscoach Robin van Galen eerder al it gen Europees kampioen Rusland (13-13) en gastland Veie. nigde Staten (3-8-nederlaag). Na drie speelronden staat Nederland zesde en laatste. Ai stralië en Canada zijn de andere deelnemers aan het toe nooi. ANP Primeur Renault in Amsterdam AMSTERDAM - De formule 1-renstal van Renault senteert de nieuwe auto met de naam R27 op 24 januani: The Factory in Amsterdam. Het Franse team wordt vani komend seizoen gesponsord door het Nederlandse bedrr ING. Overigens zal de nieuwe bolide al eerder in actie te ziei zijn. Acht dagen voor de bijeenkomst moet de R27 al test- ronden rijden op het circuit van Jerez in Spanje. De vori ge auto's van Renault, de R25 en R26, waren erg succes vol. De Spanjaard Fernando Alonso behaalde er zijn twee wereldtitels in en bovendien won Renault ook het team kampioenschap twee keer. ANP Hermens dient zelf klacht in MAGDEBURG - Atletenmanager Jos Hermens slaat te- rug in zijn geschil met de Duitse atletiekbond. De Neder- lander klaagt bij justitie in Magdeburg de voorzitter va de Duitse atletiekbond aan wegens smaad. Clemens Pro- kop diende enkele weken geleden een klacht tegen Hs- mens in voor vermeend overtreden van de geneesmidde lenwetten. Heimens vindt de verdachtmakingen onge grond en wil de rechter daarover een uitspraak late doen. De klacht van Prokop tegen Hermens maakt deel uit var een vooronderzoek van de Duitse atletiekbond tegen di voormalig atleten Nils Schumann en Grit Breuer. Hun men en die van Heimens kwamen naar voren in het pro ces tegen trainer Thomas Springstein, die werd veroor deeld voor het verstrekken van dope aan minderjarige at leten. ANP/SID/DPA Wellens verslaat Nys in Milaan MILAAN - Bart Wellens heeft in Milaan met overmaclil de achtste wereldbekerwedstrijd veldrijden van dit zoen gewonnen. Hij leidde van start tot finish. De 1 was sterker dan zijn landgenoot Sven Nys, die tot nu te ongenaakbaar was. Nys, die op gepaste afstand tweed- werd. won vijf van de voorgaande zeven wedstrijden ANP Gibraltar voorlopig lid Uefa NYON - Gibraltar is voorlopig lid van cle Uefa. Het uit voerend comité van de Europese voetbalbond laat in eet reactie weten „geen andere keus te hebben", naar aanlei ding van een eerdere uitspraak van het international- sporttribunaal CAS. In januari wordt tijdens een congres verder gepraat ovt toetreding van de Engelse kolonie. Vooral Spanje is da; een fel tegenstander van. ANP/RTR van onze sportredactie ALKMAAR - Louis van Gaal noemt de topper tegen Ajax mor gen een wedstrijd zonder be lang. „PSV wordt toch wel kam pioen", zegt de trainer van AZ. „Geen andere ploeg die daar iets aan kan doen. Wat overi gens niet wil zeggen dat ik me er bij neer heb gelegd. Dat nóóit." Het is een kwestie van realis tisch denken, vindt Van Gaal. „Die vijf punten voorsprong ge ven ze echt niet meer weg. Ook niet als we mochten winnen en PSV zou verliezen bij Gronin gen. Dan is het verschil nog twee punten. De kans dat wij in het verdere verloop punten ver spelen is groter dan dat PSV het doet." Dat er in de Arena prestige op het spel staat wil Van Gaal nog wel erkennen. Ajax beschouwt hij ondanks alles immers als zijn club. En hoewel hij naar Amsterdam gaat om te winnen is AZ geen favoriet in de Arena. „Ajax is nog steeds een top- ploeg. Met een sterke, brede se lectie en ook nog eens het thuis voordeel." Excuses Dat Ajax het zonder Kenneth Perez en Wesley Sneijder, bei den geschorst, moet doen is vol gens Van Gaal geen voordeel. „Het zijn goede voetballers maar ook met zwakke punten. En als we nu mochten winnen hoor ik na afloop de excuses al weer dat Ajax verzwakt was. Ook daarom had ik liever gezien dat ze wel hadden kunnen spe len." AZ hield zich deze week meer dan anders bezig met het spelen van spelletjes. Vooral bedoeld voor de samenwerking tussen doelman Ronald Waterreus, die in de Arena debuteert voor l\ ëii de verdedigers. Van Gaal „Woensdag, toen de andere spe lers vrij waren, heeft hij allee getraind. Toen ging het om do:! balletjes pakken. Dat was allee voor het gevoel. Waar het eck| om gaat is het herkennen van si tuaties in een wedstrijd. Water reus heeft de meeste ervaring van mijn hele selectie. Hij is de aangewezen coach van achter uit. Daarom speelden we ze vaak een partijtje." En ik moet zeggen dat hij ee: hele goede indruk heeft achter gelaten. Dat is geen garantiE Maai- het geeft de ploeg en oa als technische straf wel veel ver trouwen." GPD Van den Herik stapt snel op ROTTERDAM - Jorien van dei Herik stapt op korte termijn 0| als voorzitter van Feyenoord Dat heeft de preses gisteravoni laten weten. Hij noemt het naderende einó van een slepende belasting-zaa! als belangrijkste reden voor zij besluit. „In relatie tot de Fj od-zaak, in het zicht van de vei lige haven, is de tijd aangebw ken dat andere schippers d koers gaan bepalen", aldus Va den Herik. Van den Herik zegt in een schril telijke verklaring die hij ,.Hi boek gaat dicht" heeft genoemi dat hij zich in zijn beslissit niet heeft laten leiden doorf roep van de supporters. „Ik he mij niet laten leiden door de ri cente supporterswoelingen. Hl kan en mag niet zo zijn, dat c toekomst van een instituut a Feyenoord wordt bepaald d<x een kleine groep radicale amo! makers. ANP Carl Lewis (45) is winnaar van ne gen gouden olympische medailles. Gisteren was de Amerikaanse oud-at leet heel even in Nederland. Tijdens een kort interview reageerde hij op re cente aantijgingen van zijn eeuwige ri vaal, Ben Johnson. Carl, wat herinner je van de 100-meter- finale van de Spelen van 1988? Wat dacht je vlak voor de start van je Cana dese tegenstrever? „In eerste instantie maakte het me niet uit wie er om mij heen stonden. Ik moest alleen zorgen dat ik als eer ste aan de overkant was. Maar ik werd wel ietwat afgeleid door Bens spierbundels. Die zagen er allemaal wat onnatuurlijk groot uit." Wat bedoel je? „Hij was nog nooit op gebruik van verboden middelen betrapt, maar het leek wel alsof er overal op zijn lichaam stond 'hier zitten anabolen En achteraf bleek dat dus ook het geval te zijn. „Tja, gelukkig is-ie gepakt. De bedrie ger liep al snel tegen de lamp en een dag later mocht hij zijn gouden me daille al bij mij inleveren. Ik had er recht op, hij niet." Maar nu - achttien jaar na dato - zegt hij dat jij hem een loer gedraaid hebt. Een vriend van jou zou het middel sta- nozolol in zijn biertje hebben gegoten voor hij naar de dopingcontrole moest. En jij zou ervan hebben afgeweten. Is dat zo? „Nee, natuurlijk niet. Deze bewering toont aan wat een zielig figuur Ben is. Hij ziet zichzelf nog altijd als een win naar, maar moet nou toch eens accep teren dat hij een verliezer is. Vergeet niet dat hij in 1993, nadat zijn eerste schorsing had uitgezeten, opnieuw po sitief testte. Hij probeert nu over mijn rug zijn imago op te poetsen." Wat ga je eraan doen? „O, niets. Laat hem maar." Je hebt medelijden met hem? „Eigenlijk wel. En als ik dan toch wat voor hem kan betekenen, zou ik wel eens een keer zijn chauffeur willen zijn. Dan rijden we heel diep het bos der vergetelheid in en laat ik hem daar achter. Dan kan hij daar hope loos verdwalen en achter elke boom een vijand zoeken." Was dit de eerste keer dat hij jou van vals spel beschuldigde? „Ja." Wanneer had je überhaupt voor het laatst van hem gehoord? „Haha, dat was in 2000. Ik las toen in de krant een berichtje over hem. Zijn portemonnee zou zijn gerold in Rome. Hij had het wel gemerkt, maar kon de dieven niet te pakken krijgen. Die lie pen hem er dus gewoon uit! Ik wist wel dat hij, zonder doping in zijn lijf, niet écht kon hardlopen." Roeland van Vliet (Advertentie) het alfabet van Zeeland ymm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 78