Hulst claimt kosten bij Gasunie K Feest w kerkinactie.ni U komt toch ook? PZC Op de schotel of met zwart beeld De kerk viert Stop borstkanker Geef voor onderzoek 456 /missionair uierk Complimenten over afhandeling gasstoring Slachtoffer steekpartij eerder veroordeeld voor verduistering 'Ik draag het lint omdat het mij óók kan overkomen. gelouen-heipen-bouiuen zaterdag 9 december 2006 06] door Harold de Puysseleijr HULST - Ook de gemeente Hulst is van plan de gemaakte kosten in verband met de lang durige gasstoring in Oost- Zeeuws-Vlaanderen te verhalen op de Gasunie. Burgemeester J.F. Mulder zei dat tijdens de vergadering van de adviescommissie voor alge meen bestuurlijke zaken van de gemeente Hulst. De burgemeester nam tijdens die vergadering koeltjes de com plimenten over de afhandeling van de storing in ontvangst. Vol gens hem was veel geleerd van de omvangrijke stroomstoring die de streek vorig jaar trof. Bo vendien was de impact van die storing veel groter, aldus Mul der, hoewel gas een gevaarlijker goedje is dan elektriciteit. Woordvoerders van de PvdA, WD en CDA wezen op vergoe ding van de gemaakte kosten tij dens de operatie om de storing tot een goed einde te brengen. „Vorig jaar heeft het ook al een hoop geld gekost. Laten we dus maar een ferme claim neerleg gen", vond L. Reijns (WD). A. Totté vroeg daarnaast specia le aandacht van het gemeentebe stuur voor de ondernemers. De gemeente moet hun schade claims 'volmondig ondersteu nen', vond de CDA'er. Mulder wees erop dat hij achter de schermen een rol heeft ge speeld bij de toezegging van nutsbedrijf Delta om iedereen van dit bedrijf die overgewerkt heeft tijdens de gasstoring een dinerbon te geven die te beste den is in de Hulster horeca. „Want binnen één jaar zowel Oude ambachten GOES - Oud-Hollandse ambach ten en ambachtsproducten zijn 16 en 17 december te zien tij dens de jaarlijkse kerstmarkt van het Ambachtscentrum in Goes. Het Ambachtscentrum houdt de markt op beide dagen van 13.00 tot 16.30 uur aan de Kattendijksedijk 27 in Goes. een elektriciteitsstoring als een gasstoring is wel erg rigoureus." De burgemeester benadrukte verder, dat de Gasunie los van schadeclaims van gedupeerde horecaondernemers ook rekenin gen kan verwachten van de ge meente. „Want wij hebben hier ook niet om gevraagd. Er is een fout gemaakt tijdens onder houdswerkzaamheden door de Gasunie." Binnen drie maanden krijgt de gemeentepolitiek van Hulst een evaluatie onder ogen waarin het verloop van de gasstoring nog door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - De omscha keling is twee keer uitgesteld, maar van zondag op maandag gaat het toch echt gebeuren. Na vijfenvijftig jaar stoppen de ana loge uitzendingen van de Neder landse omroepen, alleen digitale tv-uitzendingen blijven over. Ondanks een stevige voorlich tingscampagne heeft nog niet ie dereen actie ondernomen, merkt satellietspecialist Nel van der Velden uit Kloetinge. „Gisteren belden er nog men sen", vertelt Nel. „Of we vóór maandag even snel een schotel wilden plaatsen. Ze dachten dat het niet zo'n vaart zou lopen." Vandaag gaan Nel en haar man Jack nog op pad om satelliet schotels te plaatsen, als het weer meezit. „Want als het kei hard regent, gaan we echt het dak niet op." De overgang van analoge naar digitale tv-uitzendingen zal voor het gros van de Zeeuwen geruisloos verlopen. Wie kabel televisie heeft, merkt niks. Wie tv-zenders nog met een antenne uit de lucht plukt, treft maan dag de televisie op zwart aan. Antennekijkers zitten vooral in het buitengebied, waar het on rendabel was om kabeltv aan te leggen. Cor Steijn woont in de polder bij Heinkenszand. Hij is er op tijd bij geweest. De Van der Vel- dens komen donderdag een satel lietschotel installeren. Heel veel extra televisiezenders kunnen dan Steijns woonkamer binnen komen. „Ach", zegt hij, „de antenne werkt ook. Nederland 1, 2 en 3 en de Vlaamse zenders zijn goed te ontvangen. Omroep Zeeland Jack van der Velde (rechts) installeert een satelietschotel bij Cor Steijn. ook, alleen teletekst niet altijd. •Vielen letters weg en kon je de rest zelf invullen." Jack en Nel van der Velden arri veren. Jack hoeft alleen de satel lietschotel te plaatsen. Steijn heeft voor de rest alles zelf ge daan. Alleen, takken van een boom hangen in de weg. „Zie je vaker", vertelt Nel. „Staat een schotel eerst goed. Bellen men sen later dat de ontvangst slech ter is geworden. Ja, een boom groeit." Steijn maakt korte metten met de takken. De ontvangst via de Astra-satellieten die Europa be dienen, is perfect. „Beter dan met de antenne", meldt Steijn vrijdag, een dag na de installa tie van de schotel. De omschake ling van analoge naar uitslui tend digitale tv-uitzendingen le vert de overheid een besparing op van elf miljoen euro per jaar. De Vlaamse publieke zenders blijven nog even analoog uitzen- foto Willem Mieras den. Nel: „Tot in het voorjaar, wordt gezegd. Ze gaan dan ook over en komen in een televisie pakket waarvoor iets moet wor den betaald." Want al kun je met een schotel honderden zen ders gratis binnenhalen, aan de ontvangst van gewilde stations zit een prijskaartje vast. een keer van a tot z op een rijtje komt te staan. Daarbij wordt ook duidelijk wat er goed is ge gaan en wat er beter kon. door Nadia Berkelder VEERE - Het slachtoffer van de steekpartij die afgelopen zon dag in Veere plaatsvond, ligt nog steeds in coma. De politie omschrijft zijn situatie als 'ern stig, maar stabiel'. Het slachtoffer, een 50-jarige man uit Veere, is een bekende van de politie. De man werd in 2003 door de rechtbank in Mid delburg veroordeeld tot vijftien maanden gevangenisstraf we gens verduistering van een grote som geld. Dat die straf later in hoger beroep is omgezet in een werkstraf, kan Aad van den Ende, één van de gedupeerden en oom van het slachtoffer, nog steeds niet begrijpen. „Als justi tie toen haar werk had gedaan, was dit misschien niet ge beurd." Het Openbaar Ministerie en de advocaat van de verdachte van de steekpartij willen niets kwijt over de achtergrond van deze zaak. Motief Over het motief van de verdach te wordt niet meer meegedeeld dan dat het om een 'zakelijk ge schil' zou gaan. Het is dan ook niet duidelijk of de verdachte, een 45-jarige man uit Hulst, ook benadeeld is door het slachtof fer. De familie Van den Ende is niet de enige die door de Veerenaar is gedupeerd. Een van de andere slachtoffers erkent dat de man hen jaren geleden financieel be nadeeld heeft, maar die zegt ver der niets meer met de zaak te maken te willen hebben. Een an der zegt dat de ruzie inmiddels is bijgelegd. „Het is een aimabe le man. Ik weet verder niet waar hij mee bezig is." De man werd zondagmiddag neergestoken aan de Kraaienest- weg in Veere, de weg tegenover jachthaven de Oostwatering. Het slachtoffer is met ernstige verwondingen naar het zieken huis gebracht. De dader heeft na de steekpartij zelf de politie gebeld. De politie vond vervol gens een groot mes in zijn kk ding. De man uit Hulst heeft it! middels bekend. De verdachte van de steekpartij wordt juridisch bijgestaan dooi P. Schroeijers van advocaten* kantoor Wouters en Maat uil Middelburg. Dat een andere advocaat vaal dat kantoor in een aantal zake de familie van de Veerenaa heeft bijgestaan, noemt zij gee bezwaar. „Die advocaat heet nooit juridische zaken van ka slachtoffer behartigd. Wel vaj zijn familie. Dus van 1 genverstrengeling is geen spn- ke." Kerstconcert Jongerenkoor in Aardenburg AARDENBURG - Jongerenkot» Aardenburg houdt zaterdag 21 december zijn jaarlijkse kerst concert in de rooms-katholieb kerk aan de Weststraat in Aai- denburg. Het concert heeft als thema 'Vre de begint bij jezelf'. Onder lei-1 ding van Freddy Moens brengea het koor en een aantal soliste moderne muziek met een duid? lijke boodschap. Het kerstconcert begint tel 19.30 uur. Christmas Party in Terneuzens Schelpenhoekje TERNEUZEN - In buurthuis: Schelpenhoekje in Terneuza wordt zaterdag 16 december es Christmas Party gehouden. De zaal is voor deze gelegenheii ingericht in kerstsfeer. Er is ea optreden van het duo De Maf- foos en ook het rad van fortui! draait. Kinderen onder de 16 jaarn» gen alleen binnen met begele- ding. De zaal gaat open o: 20.00 uur en de toegang is gi tis. Ruth Jacott, zangeres i op de 9 vrouwen krijgt borstkanker. Maar er is ook hoop. Dankzij weten schappelijk onderzoek kan deze ziekte steeds effectiever worden bestreden. r www.stopborstkanker.nl Gratis advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 74