Oppositie Sluis heeft veel vragen (K? PZC PZC De laatste bus wordt niet gemist PZC 13 Gemeentebelangen noemt nieuw bestuursakkoord oude wijn in nieuwe zakken Wensen bovenbouw vervuld Opbrengst schuurfeest gaat naar aidswezen Groot Dictee in Den Dullaert KERST HAPPENING k PP PPm/P zaterdag 9 december 2006 door Frank van Cooten SLUIS - Kersverse oppositiepar tijen CDA, WD en Gemeentebe langen zijn niet onder de indruk van het nieuwe bestuursak koord 'Sluis: Betrouwbaar be stuurd) in balans'. Te vrijblij vend en gewoon een voortzet ting van het huidige beleid, is de kwalificatie. Ondanks alle goede bedoelingen van het nieuwe college laat Ge meentebelangen geen spaan heel van het bestuursakkoord. „Het. biedt vrijwel geen nieuwe aanknopingspunten. Problemen worden vooruit geschoven. Het is oude wijn in nieuwe zakken." Onderhoud I Volgens W. Gijsel is het geen kunst de algemene reserve met jaarlijks tien procent te verho gen. „Als je rekening houdt met het feit dat de reserve zo goed als nul is, moet dit lukken." Ook fronst hij de wenkbrauwen over het onderhoud van accom modaties in de toekomst door de gebruikers zelf. „Zouden de ouderen het dak op moeten? Best spannend." Ook L. Flikweert (CDA) vindt het bestuursakkoord een voort zetting van het vorige beleid. „Moesten daar onze wethouders voor wijken?" Flikweert zit met veel vragen. (Advertentie) Zie onze wekelijkse vacature-index zie pagina 6 katern 1 het alfabet van Zeeland Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Het's-Landshuis Steenstraat 37 4561 AR hulst Tel: (0114)371379 Fax: (0114)371380 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Hoe zit het met de verbouwing van het gemeentehuis, is nog steeds sprake van vrijwilligheid in de grondverwerving voor het recreatie- en natuurproject Wa- terdunen bij Breskens en hoe zit het met de varkensstallen. „Als de stallen niet worden verkocht en afgebroken, zitten er binnen een jaar weer twintigduizend varkens in." Het was de bedoe ling van het vorige college de stallen te kopen van varkensba ron Van Sleuwen om ze direct door te verkopen aan golfclub De Brugse Vaert. De club wil graag een aantal Zeeuwse villa's bouwen voor beoefenaars van de golfsport. De stallen staan in de weg. Het nieuwe college is echter geen voorstander van nieuwe huizen in het buitengebied. „Maar het is dus woningen of varkens. Hoe nu verder", vraagt Flikweert zich af. Ook C. van de Vijver (WD) vraagt zich af hoe het nieuwe college omgaat met de verbou wing van het gemeentehuis. Een van de nieuwe elementen is een raadzaal in het gebouw. „Wat gaat er gebeuren als de voorge stelde aanpassing van de bouw plannen toch extra geld kos ten." Van de Vijver vindt het overi gens onbegrijpelijk dat de frac tie, voorheen bekend als Nieuw West, nu opeens akkoord gaat met het gemeentehuis en Water- dunen. Meer geld Formateur L. Wille had don- dderdagavond in de raadsverga dering op dat laatste een duide lijk antwoord. „In ons bestuurs akkoord staat over het gemeen tehuis en Waterdunen precies wat door een meerderheid van de raad is afgesproken. Nieuw West en PvdA zijn daar niet ge lukkig mee, maar wie zijn wij meerderheidsbesluiten te veran deren. De vrijwilligheid bij Wa terdunen blijft staan. En de raad heeft budgetrecht. Als het gemeentehuis meer geld zou gaan kosten, zijn we verplicht de raad vooraf te informeren." Wat de varkensstallen betreft, zoekt dit college naar andere creatieve oplossingen, verzeker de Wille. bij nader inzien In het verhaal over de nieuwe proeffa briek van het ROC Westerschelde is gis teren een fout geslopen. Vestigingsdi recteur P. Holicki van Dow Terneuzen legde uit dat het donatiebeleid van Dow voorziet in giften die aan sociale, econo mische én ecologische doelen in de re gio ten goede komen. Er stond echter: .We geven geen geld voor verbetering van natuur en milieu in de omgeving." Het geciteerde had moeten luiden: „We geven niet alleen geld voor verbetering van natuur en milieu maar ook voor..." Advertentie Chauffeur Stefan van de Bossche bij een van de laatste Connexxionbussen aan de remise in Draaibrug. door Ronald Verstraten DRAAIBRUG - De overgang van het openbaar vervoer van Connexxion naar Veolia, brengt een omvangrijke opera tie met zich mee. Er komen 27 witte in de plaats van de huidige geel/groene bussen. „We gaan ze halen in heel Ne derland. Alle chauffeurs die een vrije dag hebben, oud-medewerkers of vut ters zijn gewaagd mee te helpen, want ze moeten er zondagmorgen natuurlijk wel staan," vertelt Connexxion-chauf- feur Stefan van de Bossche. „Als alles doorgaat, dan zijn we straks de eerste provincie in Nederland, die compleet milieuwiendelijk rijdt,"zegt Van de Bossche. De nieuwe bussen die zondag komen zijn van hetzelfde merk, maar een heel ander type. „Die bussen zijn jong, maximaal vijf jaar oud. Daar gaan we een jaar of twee, drie mee doen. Maar dan gaan ze weg. En dan zouden we 27 nieuwe krijgen op bio gas!In het kantoor annex kantine in de Draaibrugse remise is een kaalslag gepleegd. De Schoondijkse buschauf feur neemt het berustend in ogen schouw, al merkt hij geërgerd op dat ze de kaart met verkeersomleidingen wat overijverig van het prikbord hebben ge haald. En die hebben ze eigenlijk nog wel nodig. Het hoort bij de verhuizing. Want net als de remise in Axel, wordt ook die Draaibrug opgeheven. Respectievelijk verhuizen ze naar Heikant en het indus trieterrein Stampershoek in Oostburg. Flink hek rond de nieuwe plek, maar de bussen staan voortaan wel buiten, want dat bespaart immers een gebouw. Met de nóg oudere remise op loopafstand, doemt de herinnering op aan de oude groene streekbussen van de ZVTM, waarin de chauffeurs nog een pet en gezag droegen. Of die blauwe van de SBM, die je in het westen ook nog had en die van Breskens naar Mal- degem en Brugge reden. Sceptisch Allemaal lang voor de tijd van Van den Bossche (42), die sinds 17 jaar voor res pectievelijk ZWN, de ZWN-Groep en Connexxion heeft gereden. En straks rijdt hij dus voor Veolia. „In het begin wisten we niet wat voor maatschappij dat was. We waren er eerst best een beetje sceptisch over. Dan ga je eens op internet zoeken en kom je er achter dat Veolia Transport een Frans bedrijf is, dat bestaat sinds 1911 en in 1992 inter nationaal is gegaan. Ze zitten in 25 lan den. In Noord-Europa doen ze compleet personenvervoer. In andere wereldde len doen ze alles op het gebied van transport, energie, vuilverwerking en watertechnologie. Dat werd dus de nieuwe baas. Goed voor 2,5 miljard reizigers per jaar en in Nederland ruim 3000 medewerkers. Bussen, taxi's en de twee boten over de Schelde, waar straks ook de naam Veo lia op komt te staan, net als op de bus sen in Zeeuws-Vlaanderen, zowel de grote als de tien kleine (achtpersoons) busjes. Voor de chauffeur ligt een nieuw, rood-wit gestreept shirt klaar, een grij ze stropdas en een felrode spencer. De jas moet nog komen, dus moet die van Connexxion nog maar even aan. De Ne derlandse tak van Veolia is gecentreerd in Breda, maar de vestigingsmanager zit in Heikant. Behalve planner Jaap Visser, die in die functie blijft, gaan al le, plusminus twintig chauffeurs mee over. De nieuwe busregeling wijkt slechts hier en daar enkele minuten af en er zijn ritten bijgekomen, waaronder een foto Peter Nicolai nieuwe ringlijn rond Oostburg. „Elke kern heeft straks een bus, soms een klei ne bus. Elk uur kun je weg. Als je ziet dat de eerste bus start om 5.20 uur en de laatste om 24.00 uur binnenkomt, kun je niet zeggen: we hebben geen ver voer. Er zullen wellicht aanloopproble men zijn, maar die zullen worden opge lost. De mensen zullen straks geen kla gen hebben." Nieuwigheidjes Voor zowel de chauffeur als de klant zijn er aangename nieuwigheidjes. De nieuwe bussen hebben gps (satelliet ge stuurd navigatiesysteem) en een auto matisch halte-omroep-systeem. Ze zijn toegankelijker door een verlaagde vloer en een speciale klep bij de achterdeur voor kinderwagens of rolstoelen. De oude bussen zullen nauwelijks wor den gemist. „Zaterdagavond om elf uur komt de laatste Connexion binnen, zon dagmorgen om vijf uur rijdt de eerste uit als Veolia." Maar de remise is een ander verhaal. „Het zal wel raar zijn. Andere stalling, andere kleding, andere bussen. Zeven tien jaar naar Draaibrug gereden, nu naar Oostburg. Straks lever ik mijn strippenkaarten en toegangskaartje in en dan trek ik de deur dicht. Maar het gaat wel zeer doen als ik hier nog eens langsrijd." door Harold de Puysseleijr CLINGE - De Sint Bernardus- school in Clinge is twee nieuwe speeltoestellen rijker. De ouder raad van de basisschool overhan digde gistermiddag een cheque van duizend euro waarmee de basketbalpaal en het voetbal doeltje voor het trapveldje van de school konden worden bekos tigd. De ouderraad van de Sint Ber- nardusschool bracht dat geld bij een met verschillende activitei ten, zoals de Vlaamse kermis. Uit een peiling onder de oudste leerlingen bleek dat er vooral be hoefte was aan de basketbal- paal en het goaltje. De Praktijkschool Hulst bleek bereid samen met een aantal leerlingen de productie van de speeltoestellen voor zijn reke ning te nemen. Het spelmateri aal werd onder leiding van Cees Vermeulen gemaakt. foto Peter Nicolai Lagere tarieven voor Delta-klant MIDDELBURG - Water moet moet goedkoper worden voor kleinverbruikers en trouwe klanten hebben recht op lagere tarieven voor producten van Delta. De Staten van Zeeland hebben gisteren een motie aangenomen met deze strekking. Ze willen dat waterleverancier Evides (voor de helft eigendom van Delta) zijn tarieven verlaagd. Delta zelf moet met een tariefstelsel komen, waardoor afnemers die veel diensten gebruiken en al lang op de klantenlijst staan, goedkoper uit zijn dan bij vergelijkbare bedrijven. De provincie kan dit afdwingen, omdat ze de helft van de aandelen van Delta bezit. Dat geldt ook voor een andere uitspraak van de Staten. Het energiebedrijf heeft 100 mil joen euro voor duurzame energie beschikbaar, als gevolg van het feit dat is besloten de kerncentrale Borssele tot 2034 open te houden. De Staten willen zo spoedig moge lijk weten waaraan Delta dit geld denkt te besteden. Dief met knipmes moet betalen MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter F van Hemert-Meeuwis veroordeelde gisteren een achttienjari ge inwoner van Vogelwaarde bij verstek voor een winkel diefstal en het bezit van een knipmes tot 260 euro boete. De man stak op 10 mei in een supermarkt in Terneuzen etenswaren in zijn rugzak en wilde daarna de winkel uit gaan. Dat lukte niet, omdat hij werd aangehouden. De verdachte viel bij klanten en personeel op, omdat hij ge strest rondliep. Tijdens het fouilleren werd ook een knip mes gevonden. „Dat is niet best. Een wapen meenemen om te gaan winkelen", merkte de politierechter op. Duur vuurwerk MIDDELBURG - De economische politierechter J. Beg- heyn heeft gisteren een 29-jarige inwoner van Koewacht voor het bezit van illegaal vuurwerk veroordeeld tot 500 euro boete. De Koewachtenaar werd vorig jaar op 14 de cember in Clinge aangehouden met Chinees vuurwerk, nitraatklappers en strijkers. De strafzaak was al eens eer der aangehouden. Boete voor rijden na acht biertjes MIDDELBURG - Een 34-jarige drankrijder uit Sas van Gent is gisteren in Middelburg veroordeeld tot 550 euro boete en zes maanden voorwaardelijke rijontzegging. Poli tierechter F. van Hemert-Meeuwis hield in de strafmaat rekening met recidive. De Sassenaar werd op 25 mei in Axel aangehouden met een alcoholgehalte van 510 micro gram in zijn bloed ruim twee keer zoveel als is toege staan. De verdachte vertelde acht flesjes bier te hebben gedronken en twee joints te hebben gerookt. Veilig in Kapelle en Reimerswaal BIEZELINGE - De Reimerswaalse wethouder J. de Kun- der heeft gisteren in Biezelinge de eerste van dertig zoge naamde veilige honken in Oost-Beveland officieel ge opend. Kapelle en Reimerswaal, samen verantwoordelijk voor verschillende fietsroutes van scholieren, hebben een keten van veilige honken opgezet. Vriijwilligers op de rou tes naar het voortgezet onderwijs in Goes en Krabbendij- ke, houden zich beschikbaar, gewapend met een verband- trommel, fietspomp, bandenplakdoos en telefoon. HULST - Cultureel centrum Den Dullaert doet mee aan het zeventiende Groot Dictee der Nederlandse taal. Iedereen die zin heeft, kan woensdag 20 de cember mee komen schrijven in de foyer van Den Dullaert. Het dictee is dit jaar geschreven door Martin Bril. In de foyer van Den Dullaert in Hulst wordt live meegeschreven met het Groot Dictee, dat daar op groot scherm te zien is. De organisatie heeft een aantal mensen dat professioneel met de Nederlandse taal bezig is bena derd voor deelname, zoals de re dacties van BN/De Stem en PZC, de bibliotheek Zeeuws- Vlaanderen en leraren Neder lands van het Reynaertcollege. Ook de gemeente Hulst is uitge nodigd. Aanmelden via email: reserve- ringen@dendullaert.nl. Bellen kan ook: 0114-314351. Deelne mers dienen om 20.00 uur aan wezig te zijn. Het aantal plaat sen is beperkt, dus mensen moe ten er snel bij zijn met aanmel den. KUITAART - De organisatie van het schuurfeest in Kuitaart heeft 400 euro overgemaakt aan de Stichting Burn Nyakwere Ne derland (SBNN). De stichting biedt vanuit Hulst ontwikke lingshulp aan een dorp in Ke nia. De Stichting Rond de Kleine Vo gel hield het schuurfeest dit jaar voor de vierde keer. Deze editie overtrof alle voorgaande. De or ganisatie schenkt ieder jaar geld dat over is aan een goed doel. Zo kregen eerder de Cliniclowns een bijdrage, evenals de peuter speelzaal en de attentiewerk groep in Lamswaarde. Besloten werd om met de op brengst van de editie 2006 kinde ren in Kenia de helpende hand te bieden. Magda d'Hondt en Han van den Bergen van de stichting Rond de Kleine Vogel overhandigden donderdaga vond de cheque aan de penning meester van SBNN. De stichting gaat het geld beste- Advertentie Den Dekker Muziek den aan de bouw van een extra ruimte voor de weesgroep Child ren need You (CNY). Vrijwilli gers zorgen voor de dagopvang van honderd aidswezen, maar de beschikbare ruimte is te klein om alle kinderen tegelij kertijd op te vangen. Advertentie Beide kerstdagen geopend 'Kerstmenu 4-gangen of 'a la carte' Telefoon: 0118-591900 E-mail: mfo<g>vidp.nl Web: www.vidp.nl Graag sturen wij n ons kerstmenu 2006 toe Advertentie Tuincentrum bloembinderij Nieuwe Rijksweg 49, 's-Heer Arendskerke Tel. 0113-270960 www.terlucht.nl (Advertentie) Elke week in de zaterdagkrant Daar moetje n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 71