PZC 10 Bedrijven eisen visie van gemeente ZONDAG GEOPEND Raadsprogramma Hulst vergeleken met verlanglijst Brugman Parade van paraplu's op kerstmarkt Hulst ADHD Hulstenaar gewond bij aanrijding Kikker or des dit jaar door verwarring op de tocht Terneuzen moet volgens ondernemers toeristen verwelkomen als in Las Vegas Het mooiste vuurwerk koop je bij Intratuin Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 zaterdag 9 december 2006 en je zorgpolis 2007: het is nu tijd om opnieuw je keuze te maken. Zorg dat je de goede keuze maakt. Kijk voor welke zorgverzekeraars de nieuwe medicijnen volledig vergoeden op: www.adhd.nu ZEEUWS VEILINGHUIS VANDAAG KIJKDAG KUNST ANTIEK van 10.00 - 16.00 uur. Volgende week meer kijkdagen. VEILING 13-14 dec. Herengracht 74 4331 PX Middelburg Tel. 0118-650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl door Jeanette Vergouwen HULST - De glimlach bleef en de kerst man riep regelmatig ho, ho, ho. Toch ver liep de kerstmarkt in Hulst niet volgens het geplande scenario. Het evenement had te kampen met een niet ophoudende regen. Enkele kramen stonden leeg en de glaas jes advocaat en glühwein konden de kilte niet verdrijven. Wel konden de bezoe kers, die toch van de sfeer van de kerst markt wilden proeven, zich verwarmen aan de knetterende vuurkorven en de ve le warme hapjes. Burgemeester J.F. Mulder opende de kerstmarkt met de woorden: „Hulst is een warme stad. Er hadden nu grote pak ken sneeuw naar beneden moeten ko men, maar het is hier zo geweldig van temperatuur dat het water is geworden voor het de grond raakt." De fanfare van rode kerstmannen zocht een schuilplaatsje onder de winkelluifel. De kinderkoren die in de spiegeltent, ba siliek en stadhuis optraden vertederden, maar de echte sfeer was zoek. Het was een parade van paraplu's in de binnen stad. Rondlopen langs de hebbedinge tjes, bloemstukken en allerlei snuiste rijen voor kerst was er dit jaar niet bij. In het Hof van Vlaanderen werden leuke en ontroerende kerstverhalen verteld en in het museum konden de bezoekers de verschillende exposities en streekschat- ten bewonderen. De echte kerstsfeer heerste vooral in de hal van het stadhuis. Een groep medewer kers van de gemeente Hulst hield onder het motto Ken uw Buren een kerst-inn voor de ouderen uit de directe omgeving van het Hulster stadskantoor. „Dit is echt fantastisch, een hele positieve atten tie van de gemeente. Ik geniet met volle teugen, dit mogen ze van mij vaker doen", was de enthousiaste reactie van een bejaarde dame. Het kinderkoor de Flooriaantjes zong een reeks kerstliede ren. De kerstmarkt duurt nog drie dagen in Hulst. De animatie is te vinden op de Grote Markt en in de binnenstad. Van daag vanaf 13.00 uur, morgen tussen 13.00 en 18.00 uur en maandag van 10.00 tot 16.00 uur. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeenteraad van Hulst moet snel het mes zetten in het onlangs gepresenteerde werkprogramma voor de bestuursperiode tot en met 2010. Gemeenteraadsleden van diver se fracties, het CDA voorop, hiel den daar een pleidooi voor tij dens de vergadering van de ad viescommissie algemeen be stuurlijke zaken. Het werkprogramma is feitelijk niet meer of minder dan de op somming van cle voornaamste punten uit de verkiezingscam pagnes van de deelnemers aan de gemeenteraadsverkiezingen, eerder dit jaar. Zaken die al snel aan de orde moeten komen, zijn onder meer de invoering van een gratis sport- en cultuurpas voor de jeugd en een brede evaluatie van het drugsbeleid. A. Totté (CDA) stelde voor om een werkgroep te formeren uit de gemeenteraadsfracties die de waslijst aan wensen indikt tot een werkbaar lijstje, waar de raad dit voorjaar in het kader van de samenstelling van een nieuwe begroting al rekening mee kan houden. R. van Domburg sloot zich daar namens de PvdA bij aan. „Want het werkprogramma lijkt nu wel op de Sinterklaasverlang lijst van een kind dat niet weet dat zijn ouders maar honderd euro te besteden hebben." Topdrie De raadsleden van Groot Honte- nisse, Progressief Hulst, en de VVD sloten zich hierbij aan. „Misschien kunnen we per frac tie een topdrie maken van onze wensen en die vervolgens bespre ken in deze commissie", gaf ook D. van Damme (PvdA) een voor zet om tot een werkbaar raads programma te komen. (Advertentie) trekking december Advertentie Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 ZAAMSLAG - Een 43-jarige fietser uit de gemeente Hulst is gistermiddag zwaargewond ge raakt bij een aanrijding met een auto. De man fietste rond vijf uur over de Zaamslagsedijk in Zaamslag en kwam in botsing met een personenauto. Over de bestuurder van die auto had de politie gisteren nog geen gege vens. De Hulstenaar is na de bot sing in kritieke toestand overge bracht naar een ziekenhuis in Gent. Advertentie KIJK VOOR EXTRA OPENINGEN OP www.intratuin.nl (Advertentie) van 11.00 tot 17.00 uur 'Uitsluitend keukenshowroom. Van 12.00 lot 18.00 uur. KEUKENS BADKAMERS ALLES KAN MET BRUGMAN zeeuwse almanak Groei Hulst*, Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 Roosendaal, Oostplein 13 Woonboulevard, Telefoon 0165-569852 Hij had een prachtig verhaal gehoord van een basisscholier uit IJzendijke, zei de lange gastdocent tegen de nog lange re verslaggever en veel min der groot uitgevallen foto graaf. „Ik vertelde dat het ge bruik van alcohol vati invloed kan zijn op de groei. Zegt dat ventje: Ah, dan snap ik waar om mijn opa zo klein is." De fotograaf keek daarna eens omhoog naar zijn twee ge sprekspartners. „Ah, dan weet ik nu ook waar het bij mij aan heeft gelegen." Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes Burgemeester Lonink verklaarde de regen tijdens de kerstmarkt met een compliment: „Hulst is een warme stad. Er hadden nu grote pakken sneeuw naar beneden moeten Advertentiekomen, maar het is hier zo geweldig van temperatuur dat het water is geworden voor het de grond raakt." foto Peter Nicolai Ontwikkelingsbedrijf kan beginnen MIDDELBURG - De motor voor vernieuwende economi sche activiteiten in Zeeland kan gaan draaien. De Staten van Zeeland hebben gisteren ingestemd met de oplich ting van het ontwikkelingsbedrijf NV Economische Im puls Zeeland. Behalve de provincie doen ook het bedrijfs leven, onderwijsinstellingen en de gemeenten eraan mee. Gedeputeerde M. Ie Roy (PvdA, economie) was erover ver heugd dat ze het ontwikkelingsbedrijf na een ruime voor bereidingstijd eindelijk kon presenteren. Bij de oplichting van de NV Economische Impuls Zeeland werden twee kanttekeningen geplaatst J. Koppejan-Elsen (CDA) drong erop aan dat het ontwikkelingsbedrijf toch vooral geen praatclub wordt en C. Bierens (VVD) vroeg zich af of de voorziene acht arbeidsplaatsen niet wat veel van het goede zijn. Hij zag het geld liever besteed aan projecten, waarvoor medewerkers kunnen worden in gehuurd. Le Roy nam hun reserves weg. Oud-directeur D. Luteijn van energiebedrijf Delta gaat het ontwikkelingsbedrijf als tijdelijk aanjager aan de slag zien te krijgen. Doel verliest zijn pastoor DOEL - Het kwijnende polderdorp Doel op de linker Scheldeoever heeft zijn pastoor verloren. Drie weken voordat de overgebleven Doelenaren het woonrecht verlie zen, overleed pastoor Christiaan Verstraete. Hij werd 76 jaar. Twee weken geleden nog leidde hij - ernstig ziek - de eu charistieviering. Zijn boodschap aan z'n parochianen toen; „Geef nooit op, hoe stevig de vijand je ook in zijn greep heeft." Verstraete was één van de leiders in de strijd voor behoud van het dorp, dat moet verdwijnen in verband met de aan leg van de containerhaven Het Deurganckdok, pal ten zui den van het dorp. De door de pastoor bevochten restaura tie van de kerk (het karwei werd enkele jaren geleden af gerond) gaf de Doelenaren nieuwe moed. De pastoor wordt woensdag begraven op de begraafplaats bij zijn kerk. LCF tegen ontpolderen zuidbos TERNEUZEN - Plet Terneuzense raadslid C. Freeke (LCF) 'is en blijft' tegen ontpoldering. Hij is dan ook te gen het idee van de commissie-Maljers om zout water in te laten in de Braakman-Zuid. Volgens Freeke is er een misverstand, omdat hij eerder opperde de Braakman weer zout te maken. „Maar dat gaat om een bestaande oude zeearm: de Braak man-Noord. Er zal nu toch land onder water worden ge zet. Dat was en is niet onze bedoeling. We willen alleen water voor water." Het vijftig jaar oude bos en de vele vogels in Braak man-Zuid moeten wijken voor dure dijken, stelt Freeke. „Ik weet niet wat erger is, de Eendragtpolder of Braak man-Zuid." (Advertentie) Advertentie door Raymond de Frel AARDENBURG - De onderne mersvereniging wacht op een seintje van de stadsraad. En de sladsvertegenwoordigers heb ben nog steeds niets gehoord van de winkeliers. Waarschijn lijk gevolg? Weer geen uitrei king van de kikkerordes in Aar denburg. De onderscheidingen worden al meer dan dertig jaar op de twaalfde van de twaalfde uitge reikt aan mensen die zich heb ben ingezet voor het welzijn in de Kikkerstad. Tot vorig jaar, toen de ordes vanwege een ge brek aan kandidaten in kast ble ven liggen. De ondernemersvere niging, verantwoordelijk voor de organisatie van de uitreiking, vond het niet langer een goed idee om zelf kandidaten aan te dragen. Zij riep daarom de be volking op om suggesties te doen, maar die bleven uit. „Het was de bedoeling om de uit reiking dit jaar in samenspraak met de stadsraad te doen, maar we hebben nog steeds geen uit sluitsel of ze meedoet. De twaalf de van de twaalfde komt nu wel heel erg dichtbij. Het is te laat om nog kandidaten aan te dra gen. De kikkerordes staan dus op een laag pitje", zegt H. Le- liaert van de ondernemersvereni ging Ondernemend Aardenburg. Voorzitter J. Pielaat van de stadsraad Aardenburg wacht juist op een teken van de onder nemers. „Wij wilden dit jaar nog eens zien hoe zij het aanpak ken, waarna wij het zouden overnemen. Wij denken bijvoor beeld aan onderscheidingen voor mensen die nog net niet in aanmerking komen voor een lint je. Het is volgens mij wel de be doeling dat de kikkerordes dit jaar worden uitgedeeld, maar wij hebben daar nog niet de re gie over." doorRené Hoonhorst TERNEUZEN - Vóór de eerste spades voor een evenementen hal, een mega-supermarkt en een grote elektronicazaak aan rijksweg N61 de grond in gaan, moet het dagelijks bestuur van Terneuzen een 'totaalvisie' heb ben op (gewenste) ontwikkelin gen in de plaatselijke detailhan del. Die eis hebben de Terneu zense ondernemersverenigingen bij de gemeente op tafel gelegd. Voorzitter W. Vrijland van de overkoepelende ondernemers vereniging Coördinatie en Mana gement (C en M) benadrukt dat de diverse verenigingen in de stad een trekker als de skihal graag zien komen. Met grote su permarkten en elektronicaza ken zijn verschillende onderne mers in die branches minder in genomen. „Maar we zijn als ver eniging niet tegen concurrentie. We maken ons wel zorgen over nieuwe activiteiten aan de rand van de stad en langs de N61. Vooral omdat de gevolgen voor het winkelaanbod op andere plaatsen in de stad niet is in te schatten. We missen een door dacht plan van de gemeente." Voorzitter K. van der Hoofd van winkelcentrum Zuidpolder meldt dat de middenstanders in Zuidpolder vrezen dat de super markten in hun centrum (Albert Heijn en C1000) het moeilijk kunnen krijgen door een concur rent die aan een uitvalsweg van de stad zit. De landelijke direc tie van Cl000 kan zich ook nog eens achter de oren krabben of de nieuwe supermarkt aan het Schuttershof, waarvan de bouw in januari moet beginnen, er wel moet komen. De vestiging van grootgrutters en elektronicaza ken aan de N61 zijn in flagrante tegenspraak met het Master- plan, het plan voor het Schut- tershofgebied en de Kenne- dylaan, dat een paar jaar terug met veel tamtam werd gepresen teerd, voegt Vrijland daaraan toe. Wethouder A. van Waes (econo mische zaken) kan zich de kri tiek indenken. Hij beloofde-sa men met collega F. van Hulle, die grote projecten in zijn porte feuille heeft - al om vlak na de jaarwisseling met de onderne mers om de tafel te gaan zitten. Een herziening van de strategie is dringend noodzakelijk, meldt de wethouder alvast. „Het Mas- terplan past-niet meer bij het ambitieniveau van Terneuzen. Een grote elektronicaketen als BCC komt niet naar de Kenne- dylaan. Het Hoopterrein blijkt bijvoorbeeld voor veel grote win kels of bedrijven geen goede lo catie omdat geen goede, veilige verkeersafwikkeling is te realise ren." Om te kunnen concurreren met steden als Goes en Middel burg moet Terneuzen wel zijn best doen bovenregionale trek kers naar Zeeuws-Vlaanderen te lokken. De komst van een ke tenvestiging zal voor individue le ondernemers wel eens tot klanten verlies leiden, maar als alle nieuwe vestigingen wegblij ven is het verlies op termijn veel groter, waarschuwt Van Waes. De ondernemers kunnen die le zing wel volgen. Ze zien ook in dat ketens als It's, Action en Mikro-Electro al dan niet ge dwongen wel eens naar een loca tie aan de stadsrand uitkijken. Vrijland, die namens alle Ter neuzense middenstandsorganisa ties zegt te spreken, vindt zulke bewegingen niet zo'n probleem. Er zijn volgens hem genoeg win kels te bedenken, die het kern- winkelapparaat in het centrum kunnen aanvullen. „Een exclu sieve parfumerie hebben we bij voorbeeld nog niet. Het gaat er niet om dat er geen belangstel ling is, maar de gemeente moet voorwaarden scheppen om men sen te trekken. Pak die veerha ven aan, verstevig de band met de Schelde, krik de Markt ver der op en geef Terneuzen stede lijke uitstraling. Pak het aan zo als Las Vegas. Ontvang de bezoe kers gastvrij, leg ze in de watten door ze functioneel te verma ken." De vuurwerkvoorverkoop is gestart! Kijk ook op www.intratuinvuurwerk.nl Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuin-vestiging: 0900-7707700 of kijk op www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 69