Animo voor ontwikkelingsbedrijf Jl PZC PZC Je komt overal en praat met iedereen Koikarpers blikvanger bij kerstmarkt ZOEK EN BOEK ,13 Ondernemerskring zou definitief 'nee' van sceptisch college betreuren Geen subsidie digitale krant Zonnemaire Kabouters tijdelijk naar loods achter begraafplaats KERSTHAPPENING zaterdag 9 december 2006 rinnr Piet Kleemans ZIERIKZEE - De Ondernemers- kring Schouwen-Duiveland (OSD) omarmt de plannen voor oprichting van de NV Economi sche Impuls, een zelfstandig Zeeuws Ontwikkelingsbedrijf. OSD hoopt dat de gemeente Schouwen-Duiveland - die nog niet overtuigd is - uiteindelijk toch kiest voor deelname aan de i NV. De ondernemerskring ziet de op richting van de NV Economi sche Impuls Zeeland als een kans om de Zeeuwse economie een fikse oppepper te geven, en in het verlengde daarvan ook de economie van Schouwen-Duive land. „Wij zouden het daarom ook ten zeerste betreuren als de gemeente nee zou zeggen tegen deelname aan deze NV." De OSD acht het van het groot ste belang dat Schouwen-Duive land economisch stevig op de kaart gezet wordt en daar ook gehouden wordt. „En wij zijn er niet van overtuigd dat dat de ge meente Schouwen-Duiveland dat in haar eentje voor elkaar kan krijgen", aldus Boogert. „De gemeente doet enorm haar best, maar de resultaten blijven toch maar zeer beperkt. Wij den ken dat een grotere organisatie als de nieuwe NV veel meer kan bereiken. We weten met z'n allen dat zoals het nu gaat, het niet echt goed gaat met de econo mische ontwikkeling." Dal de Stichting Economische Promotie en Acquisitie Zeeland (Sepaz), voorganger van de NV (Advertentie) Zie onze wekelijkse vacature-index Advertentie Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Economische Impuls, niet heeft gebracht wat er van verwacht werd, is voor OSD geen reden de nieuwe NV op voorhand te wantrouwen. Belangrijker nog acht OSD het dat alle Zeeuwse gemeente de krachten bundelen. „Deze kar samen trekken is een must voor de hele provincie, alle gemeenten." OSD ziet naast het aantrekken van nieuwe bedrijven het ver snellen van procedures als een schone taak voor de nieuwe NV. Het dagelijks gemeentebestuur van Schouwen-Duiveland is niet overtuigd van nu en nood zaak van de NV Economische Impuls. Naar het idee van het college van burgemeester en wet houders weegt de investering van de gemeente - totaal ruim 140.000 euro - niet op tegen de te verwachten resultaten. De po litieke fracties zijn positiever over de plannen van de provin cie. Mits aan een aantal voor waarden wordt voldaan. De SGP ziet wel brood in de nieu we NV, maar wil dan wel dat het ontwikkeüngsbedrijf afgere kend kan worden op resultaat. De WD blijft wat terughou dend, evenals het CDA, hoewel beide partijen wel mogelijkhe den zien in de nieuwe NV. Alert! en GroenLinks zijn voor deelname door de gemeente aan het ontwikkelingsbedrijf. De PvdA ziet wel voordelen, maar zegt bang te zijn dat het plan nen alsnog gaan smoren in pla nologische problemen. Van de raadsleden wordt ver wacht dat zij zich tijdens de ver gadering van donderdag 21 de cember uitspreken over het voor stel van het college om niet mee te doen aan de nieuwe NV. De OSD werkt aan een brief rich ting politieke en dagelijks ge meentebestuur waarin zijn er voor pleiten om wél bij te dra gen aan het nieuwe ontwikke lingsbedrijf. (Advertentie) Den Dekker Muziek door Melita Lantinq RENESSE - Van een gat in de straat tot straatverlichting en het onderhoud van het strand. Izaak Nortier uit Burgh- Haamstede heeft zich letterlijk met al les bemoeid wat in de openbare ruimte staat of ligt. Na ruim 39 jaar in gemeen telijke dienst neemt hij eind volgende week afscheid als opzichter bij de bui tendienst in de Westhoek. Hij gaat met de vut. Nortier heeft het toerisme in de West hoek helemaal zien opkomen. Niet al leen de groei van het aantal campings, maar ook het massatoerisme op het strand. „We gingen mooie trappen ma ken bij de duinen en we legden mooie duinovergangen aan. Ik weet nog dat destijds een medewerker van de gemeen te 's ochtends vroeg op de fiets naar de strandovergang ging. Daar stonden vier afvalbakken. Die haalde hij dan leeg en hij begroef het vuil aan de voet van de duinen. Zo ging dat in die tijd." Tegen woordig staan rond de vijfhonderd af valbakken op het strand die dagelijks door een bedrijf worden geleegd. Bij el kaar wordt rond de 220 ton afval afge voerd in een seizoen. Nortier is in 1967 in dienst gekomen bij de toenmalige gemeente Westerschou- wen. Hij is begonnen als timmerman en in 1989 werd hij opzichter. Een van de dagelijkse karweitjes van de opzichter is een rit over de 22 kilometer strand die de gemeente rijk is. „We hebben ook 22 duinovergangen en alles moet wor den nagekeken. Als er iets kapot is of er ligt veel rotzooi, dan moeten de jongens er op uit om het te maken of op te rui men." Hij is in al die jaren het nodige tegengekomen. „De bank bovenaan de trap bij Westenschouwen bijvoorbeeld. Die lag beneden. Of traptreden die ka pot zijn, prullenbakken die omver ge trapt zijn." Vandalismebestrijding staat hoog op de prioriteitenlijst van de gemeente. Elke dag wordt geïnventariseerd wat kapot is en dat wordt zo snel mogelijk ge maakt. „Laatst hadden we nog voor 3300 euro schade aan verkeersborden in Scharendijke. Hadden ze langs een weg alle borden omver- of kromgetrok ken." Toch is het vandalisme een stuk minder dan tien jaar geleden, vertelt Nortier. „En afgelopen seizoen was in Renesse een speciaal susteam en dat konden we goed merken. Er wordt heel kort opgeze ten. Als iemand tegen een vuilnisbak schopt, wordt hij gelijk aangesproken. Dat scheelt behoorlijk." Dat was in de wilde jaren tachtig en ne gentig wel anders, lacht Nortier. „Toen lagen ze gewoon rondom de kerk te sla pen en op het strand in de duinen. Als je er dan langsreed, zag je ze overal lig gen. Dat kan nu niet meer." Als je Nor foto Marijke Folkertsma tier vraagt naar bijzondere gebeurtenis sen de afgelopen jaren, moet hij even denken. Er is zo veel gebeurd. „Op een gegeven moment kregen we een tele foontje van de politie dat we moesten uitkijken naar blauwe vaten die aan spoelden. Daar zat hasj in. Laat ik nu zo'n vat vinden! Ik heb het wel even opengemaakt, want ik wilde wel eens zien hoe het spul er uitziet." Hij vertelt ook over de enorme hoeveelheden hout die eens aanspoelden op het eiland. „Toen hebben we veel opgehaald en la ter openbaar verkocht. En er is ook eens een keer een grote hoeveelheid hasj gevonden aan de voet van de ke ring. Dat is daar neergezet, maar niet opgehaald. Toen ben ik ook even gaan kijken." Nortier kijkt met veel plezier terug op zijn loopbaan bij de gemeente. „Het is een fantastische baan. Je komt overal en praat met iedereen. En het was na tuurlijk niet alleen maar toerisme en strand. We zijn er ook zeker voor alle bewoners. Die willen ook graag goed on derhouden plantsoenen." door Ali Pankow ZONNEMAIRE - De gemeente voelt er niks voor subsidie te ver lenen aan de digitale dorps krant van Zonnemaire. Het col lege van een B en W heeft een verzoek afgewezen. „Het financieel ondersteunen van dit soort promotie-activitei- ten is geen gemeentelijke taak. Bovendien moet voorkomen wor den dat er meer van soortgelijke verzoeken worden gedaan", luidt de motivatie van wethou der G. Houtekamer. Initiatiefneemster D. van den Broek van de digitale dorps krant Zonnemaire reageert laco niek op de afwijzing van haar subsidieverzoek. „Het was voor mij een kwestie van 'niet gescho ten is altijd mis'. Ik heb niet eens een specifiek bedrag ge vraagd. Ik heb het gewoon maar eens geprobeerd." Van den Broek heeft de digitale dorpskrant op eigen initiatief opgezet omdat zij het aardig vindt Zonnemaire en de omge ving als fraaie kern in een mooi plattelandsgebied te promoten. Zij wil via de website www.zon nemaire. eu alle belangstellen- Vuurwerkafstekers op de bon GOEDEREEDE - Een dertienjarige jongen uit Bruinisse en een leeftijdsgenoot uit Goedereede zijn door de politie donderdag op het Duinroosplein in Goedereede betrapt op het voortijdig afsteken van vuurwerk. Beide jongens kregen een zogeheten HALT-proces-ver baal. Diefstal in Burgh-Haamstede BURGH-HAAMSTEDE - Een winkel in Burgh-Haamste de is in de nacht van donderdag op vrijdag doelwit ge weest van inbrekers. Uit de winkel zijn genotmiddelen weggenomen met een onbekende waarde. Om binnen te komen is een deur opengebroken. Raadsleden met eigen weblog MIDDELBURG - Raadsleden in Middelburg hebben van af nu een eigen weblog. Dat is een soort dagboek op inter net. Tot voor kort had elke fractie in de raad zo'n dag boek op de website van de gemeente, maar de laatste tijd werden die nauwelijks meer gebruikt. Op dit moment heb ben zeven raadsleden een weblog. Bewoners van Middel burg kunnen reageren op die stukjes. Als een weblog langer dan twee weken niet wordt ge bruikt, wordt het van de website gehaald. De gemeente raad vindt het bijhouden van digitale dagboeken alleen nuttig als raadsleden en bewoners van de stad er gebruik van maken. LCF tegen ontpolderen zuidbos TERNEUZEN - Het Terneuzense raadslid Cees Freeke (LCF) 'is en blijft' tegen ontpoldering. Hij is dan ook te gen het idee van de commissie Maljers om zout water in te laten in de Braakman-Zuid. Volgens Freeke is er een misverstand omdat hij eerder opperde de Braakman weer zout te maken. „Maar dat gaat om een bestaande oude zeearm: de Braakman-Noord. Er zal nu toch land onder water worden gezet. Dat was en is niet onze bedoeling. We willen alleen water voor water." Fietser zwaargewond bij ongeval ZAAMSLAG - Een 43-jarige fietser uit de gemeente Hulst is gistermiddag zwaargewond geraakt bij een aan rijding met een auto. De man fietste rond vijf uur over de Zaamslagsedijk in Zaamslag en kwam in aanrijding met een personenauto. Over de bestuurder van die auto had de politie giste ren nog geen gegevens. De Hulstenaar is na de botsing in kritieke toestand overgebracht naar een ziekenhuis in Gent. Duur vuurwerk MIDDELBURG - De economische politierechter J. Beg- heyn heeft gisteren een 29-jarige inwoner van Koewacht voor het bezit van illegaal vuurwerk veroordeeld tot vijf honderd euro boete. De Koewachtenaar werd vorig jaar op 14 december in Clinge aangehouden met Chinees vuur werk, nitraatklappers en strijkers. De strafzaak was al eens eerder aangehouden. De gemeente Schouwen-Duive land voert deze als rechtsopvol ger van de gemeente Bruinisse uit. De scouting krijgt van de ge meente verder een tegemoetko ming van 25.000 euro in de kos ten voor nieuwbouw. den de mogelijkheid bieden in formatie te verkrijgen en uit te wisselen. „Ik snap de argumenten voor af wijzing wel, maar ik ga wel door en wil mijn activiteiten zelfs uitbreiden. Volgens het Zeeuws instituut Scoop blijven er bij de provincie wel eens wat subsidiepotjes ongebruikt. Daar ga ik naar op zoek." door Ali Pankow BROUWERSHAVEN - Op de kerstmarkt in Sint-Nicolaas- kerk in Brouwershaven was gis teren een prominent plekje inge ruimd voor vis. Niet alleen kon den bezoekers zich bij een vis kraam tegoed doen aan gerook te makreel en paling, vanuit een speciaal gecreëerd bassin bij de ingang werden ze al welkom ge heten door fraai gekleurde koi karpers. De eerste twee uurtjes vanaf de opening gistermiddag viel de be langstelling voor de Brouwse kerstmarkt nog wat tegen, maar daar kwam weldra verbetering in bij aanvang van het eerste mu zikale optreden. Het koor van de plattelandsvrouwen zong een gevarieerd kerstrepei-toire en 's avonds gaf Brassband Apollo een swingend optreden ten bes te. De Sint-Nicolaaskerk is traditie getrouw weer rijkelijk versierd met kerstbomen en stemmige verlichting. Hoog boven de kra men en de bezoekers schittert ook weer 'de ster in het oosten' als bewijs dat concierge Dries De kraampjes in de Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven bieden een gevarieerd aanbod kerstartikelen. foto Marijke Folkertsma van Beveren weer tot in hoge sfe ren van de kerk is geklommen om de versieringen aan te bren gen. „Daar komen heel wat uur tjes voor kijken, voordat de boel hier is aangekleed en er genoeg lichtpunten zijn", zegt hij met enige voldoening dat het alle maal weer goed gelukt is. Zijn echtgenote Koos van Beve ren is met de groep trouwe vrij willigers tijdens de kerstmarkt druk in de weer met de verkoop van drankjes en een groot assor timent geschenkartikelen. „Al les ten bate van de Stichting Sint-Nicolaaskerk. Ik heb voor 2800 euro aan spullen liggen, zelfgemaakt en ingekocht. De opbrengst van de verkoop daar van gaat in zijn totaal naar de stichting", zegt ze met volle overtuiging. Nel van Dongen, bestuurslid van de kerkstichting én coördi nator van de kerstmarkt, is best tevreden met de ruim dertig kraampjes en vooral met het ge varieerde aanbod en de sfeervol le ambiance. De Brouwse kerstmarkt in de Sint-Nicolaaskerk is ook van daag geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Rond half elf staat er een optreden van organist Aart Kot en zijn echtgenote, de so praan Helma Kot op het pro gramma. Verder worden er van daag op Schouwen-Duiveland kerstmarkten gehouden in de dorpshuizen in Zonnemaire en Noordgouwe en in gebouw 't Kerkert in Kerkwerve. door Piet Kleemans BRUINISSE - De Kabouter- groep van Scouting Bruinisse krijgt een tijdelijke werkruimte in een loods achter de oude be graafplaats. Bij de ijsbaan wordt binnen afzienbare tijd een nieuw scoutinghonk ge bouwd. In het kader van de privatise ring van buitensport-accommo daties wordt het gezamenlijk club- en kleedgebouw van ten nisvereniging Bru-Ten en de scouting overgedragen aan de tennisvereniging. Voor de scou ting houdt dat in dat ze op zoek moest naar een nieuwe ruimte en deze is in de vorm van een ge meentelijke loods aan de Molen weg gevonden. Tegelijkertijd treft de Bruinis- ser scouting voorbereidingen voor de bouw van een nieuw on derkomen aan de ijsbaan in Bruinisse. Als het nieuwe scou tinghonk eenmaal klaar is, kun nen de kabouters er hun intrek nemen en wordt de loods aan de Molenweg in gebruik genomen als berging voor de scouting. Over de op handen zijde bouw en verhuizing zijn nog onder het bewind van de bij de herinde ling in 1997 opgeheven gemeen te Bruinisse afspraken gemaakt. Advertentie Beide kerstdagen geopend 'Kerstmenu 4-gangen of 'a la carte Telefoon: 0118-591900 E-mail: info@vidn.nl Graag sturen wij u ons kerstmenu 2006 toe (Advertentie) Tuincentrum bloembinderij Nieuwe Rijksweg 49, 's-Heer Arendskerke Tel. 0113-270960 www.terlucht.nl (Advertentie) Via de allernieuwste reisgidsen uw (winter) zon vakantie. Kijk in het reizenkatem of vraag aan via de website van deze krant en laat uw vakantie al een beetje beginnen! Elke week in de zaterdagkrant I Reizen Daar moetje naar toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 65