PZC Veiliger route naar Veerse Meer !?,- Slachtoffer zat wegens verduistering Waterschap scheidt fietsers en auto 's op route Kwistenhurg-Aardebolleweg ADHD fuintratuin JE Het mooiste vuurwerk koop je bij Intratuin Ontwikkeling rond Veerse Gatdam verloopt traag Groei Met Plop dansen op nieuw kruispunt zaterdag 9 december 2006 editie Bevelanden-Tholen en je zorgpolis 2007: het is nu tijd om opnieuw je keuze te maken. Zorg dat je de goede keuze maakt. Kijk voor welke zorgverzekeraars tie nieuwe medicijnen volledig vergoeden op: www.adhd.nu Advertentie door Nadia Berkelder VEERE - Het slachtoffer van de steekpartij die afgelopen zon dag in Veere plaatsvond, ligt nog steeds in coma. De politie omschrijft zijn situatie als 'ern stig, maar stabiel'. Het slachtoffer, een 50-jarige man uit Veere, is een bekende van de politie'. De man werd in 2003 door de rechtbank in Mid delburg veroordeeld tot vijftien maanden gevangenisstraf we gens verduistering van een grote som geld. Dat die straf later in hoger be roep is omgezet in een werk straf, kan Aad van den Ende, één van de gedupeerden en oom van het slachtoffer, nog steeds niet begrijpen. „Als justitie toen haar werk had gedaan, was dit misschien niet gebeurd." Het Openbaar Ministerie en de advocaat van de verdachte van de steekpartij willen niets kwijt over de achtergrond van deze zaak. Over het motief van de verdach te wordt niet meer meegedeeld dan dat het om een 'zakelijk ge schil' zou gaan. Het is dan ook niet duidelijk of de verdachte, een 45-jarige man uit Hulst, ook benadeeld is door het slachtof fer. De familie Van den Ende is niet de enige die door de Veeren- aar is gedupeerd. Een van de an dere slachtoffers erkent dat de man hen jaren geleden finan cieel benadeeld heeft, maar die zegt verder niets meer met de zaak te maken te willen hebben. Een ander zegt dat de ruzie in middels is bijgelegd. „Het is een aimabele man. Ik weet verder niet waar hij mee bezig is." De man werd zondagmiddag neergestoken aan de Kraaienest- weg in Veere, de weg tegenover jachthaven de Oostwatering. Het slachtoffer is met ernstige verwondingen naar het zieken huis gebracht. De dader heeft na de steekpartij zelf de politie gebeld. Die vond vervolgens een groot mes in zijn kleding. De man uit Hulst heeft inmiddels bekend. De verdachte van de steekpartij wordt juridisch bijgestaan door P. Schroeijers van advocaten kantoor Wouters en Maat uit Middelburg. Dat een andere advocaat van dat kantoor in een aantal zaken de familie van de Veerenaar Advertentie (Advertentie) ZEEUWS VEILINGHUIS VANDAAG KIJKDAG KUNST ANTIEK van 10.00 - 16.00 uur. uilgende week meer kijkdagen. VEILING 13-14 dec. Herengracht 74 4331 PX Middelburg Tel. 0118-650 680 I www.zeemvsyeilinghuis.nl f. De vuurwerkvoorverkoop is gestart! Kijk ook op www.intratuinvuurwerk.nl Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuin-vestiging: 0900-7707700 of kijk op www.intratuin.nl Lagere tarieven voor Delta-klant MIDDELBURG - Water moet moet goedkoper worden voor kleinverbruikers en trouwe klanten hebben recht op lagere tarieven voor producten van Delta. De Staten van Zeeland hebben gisteren een motie aangenomen met deze strekking. Ze willen dat waterleverancier Evides (voor de helft eigendom van Delta) zijn tarieven verlaagd. Delta zelf moet met een tariefstelsel komen, waardoor afnemers die veel diensten gebruiken en al lang op de klantenlijst staan, goedkoper uit zijn dan bij vergelijkbare bedrijven. De provincie kan dit afdwingen, omdat ze de helft van de aandelen van Delta bezit. Dat geldt ook voor een andere uitspraak van de Staten. Het energiebedrijf heeft 100 miljoen euro voor duurzame energie beschikbaar, als gevolg van het feit dat is beslo ten de kerncentrale Borssele tot 2034 open te houden. De Staten willen zo spoedig mogelijk weten waaraan Delta dit geld denkt te besteden. Ontwikkelingsbedrijf kan beginnen MIDDELBURG - De motor voor vernieuwende economi sche activiteiten in Zeeland kan gaan draaien. De Staten van Zeeland hebben gisteren ingestemd met de oprich ting van het ontwikkelingsbedrijf NV Economische Im puls Zeeland. Behalve de provincie doen ook het bedrijfs leven, onderwijsinstellingen en de gemeenten eraan mee. Gedeputeerde M. Ie Roy (PvdA, economie) was erover ver heugd dat ze het ontwikkelingsbedrijf na een ruime voor bereidingstijd eindelijk kon presenteren. Bij de oprichting van de NV Economische Impuls Zeeland werden twee kanttekeningen geplaatst J.. Koppejan-El- sen (CDA) drong erop aan dat het ontwikkelingsbedrijf toch vooral geen praatclub wordt en C. Bierens (WD) vroeg zich af of de voorziene acht ai'beidsplaatsen niet wat veel van het goede is. Hij zag het geld liever besteed aan projecten, waarvoor medewerkers kunnen worden ingehuurd. Le Roy nam him reserves weg. Oud-directeur D. Luteijn van energie bedrijf Delta gaat het ontwikkelingsbedrijf als tijdelijk aanjager aan de slag zien te krijgen. Veilige honken in Oost-Beveland BIEZELINGE - De Reimerswaalse wethouder J. de Kun- der heeft gisteren in Biezelinge de eerste van dertig zoge naamde veilige honken in Oost-Beveland officieel ge opend. Kapelle en Reimerswaal, samen verantwoordelijk voor verschillende fietsroutes van scholieren, hebben een ke ten van veilige honken opgezet. Vrijwilligers op de routes naar het voortgezet onderwijs in Goes en Krabbendijke, houden zich beschikbaar, gewa pend met een verbandtrommel, fietspomp, bandenplak doos en telefoon. door Mieke van der Jaqt KAMPERLAND - De ontwikke ling van een restaurant en een vakantiedorp in het water, aan de Noord-Bevelandse kant van de Veerse Gatdam, verloopt traag. Hoewel initiatiefnemer M. Doe- leman, van restaurant Vrouwe in de Polder, de oorspronkelijke plannen heeft aangepast aan harde eisen van de overheid, moet het nog door tal van ambte lijke molens. Weliswaar heeft de provincie de plek bestempeld als 'hotspot'; de plannen komen maar moei lijk op temperatuur. Dat is vooral te wijten aan de lange reeks van betrokken over heden, die allemaal verschillen de belangen hebben in de ont wikkeling van het Veerse Meer. Baas Rijkswaterstaat is de baas over de Veerse Gatdam, het water schap Zeeuwse Eilanden be heert de oevers, de gemeente Noord-Beveland wil de recrea tiemogelijkheden verdubbelen, de gemeente Veere waakt over de ontwikkeling van het gebied aan de Veerse kant van de dam en de provincie stuurt de hele boel aan. De initiatiefnemer moet derhave geduld oefenen. Het oorspronkelijke plan om in een geluidswal op de dam ver- blijfsaccommodatie te maken met parkeerplaatsen eronder, is verlaten. Op een primaire zeewe ring wil Rijkswaterstaat geen be bouwing hebben. Drijvende hutten Ook drijvende hutten op het Veerse Meer lijken weinig kans te maken. Een alternatief is nu het opspuiten van een eiland vlakbij het restaurant, waarte gen geen bezwaren lijken te be staan. Doeleman wacht rustig af en schuift, zoveel als nodig is, aan bij overleggen tussen de verschil lende partijen. Het hele plan zal pas op z'n vroegst in april door de raden van de gemeenten Veere en Noord-Beveland wor den behandeld. Voor Noord-Be veland wacht dan in ieder geval nog een bestemmingsplanproce dure. heeft bijgestaan, noemt zij geen bezwaar. „Die advocaat heeft nooit juridische zaken van het slachtoffer behartigd. Wel van zijn familie. Dus van belangen verstrengeling is geen sprake." Wij geven u de helft cadeau! Hf-- Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. i®*" y/ Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. zeeuwse almanak Hij had een prachtig verhaal gehoord van een basisscholier uit IJzendijke, zei de lange gastdocent tegen de nog lange re verslaggever en veel min der groot uitgevallen foto graaf. „Ik vertelde dat het ge bruik van alcohol van invloed kan zijn op de groei. Zegt dat ventje: Ah, dan snap ik waar om mijn opa zo klein is.De fotograaf keek daarna eens omhoog naar zijn twee ge sprekspartners. „Ah, dan weet ik nu ook waar het bij mij aan heeft gelegen. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes door Frank Balkenende W0LPHAARTSDIJK - Nog an derhalf jaar en dan is het dorp Wolphaartsdijk grotendeels ver lost van recreatieverkeer. Water schap Zeeuwse Eilanden verbe- lert de verbinding tussen Delta weg (Goes-Zierikzee) en de re creatiegebieden aan het Veerse Meer. Tijdens de zomermaanden wringt het recreatieverkeer zich door de smalle straten van Wolphaartsdijk. Inwoners kla gen met enige regelmaat over de drukte. Een andere route naar het Veer- Meer voert vanaf de Delta weg (kruispunt Langeweg) via Kwistenburg over de Aardebol- leweg. Dat zijn smalle wegen, waarop landbouwvoertuigen, auto's en (race)fietsers rijden. Vooral voor fietsers is dit traject gevaarlijk, terwijl de wegen wel deel uitmaken van de toeris tische route 'Rondje Veerse Meer'. Campings Zonder ingrepen worden de ver- keersrisico's alleen maar groter, omdat de campings aan en bij het Veerse Meer mogen uitbrei den en er aan de Muidenweg een landschapcamping bijkomt. Het aantal verkeersbewegingen neemt daardoor op termijn toe. Waterschap, provincie en ge meente Goes praten al jaren over een oplossing. Nu is de ko gel door de kerk. Het water schap, regisseur van het twee miljoen euro vergende project, kiest voor een sobere verbete ring van het tracé Kwis- tenburg-Aardebolleweg. Uitgangspunt is dat auto's en Onderwijs wil duidelijkheid over Kenniswerf VL1SSINGEN - Een eensgezind en volmondig 'ja' tegen de Ken niswerf. Die behoefte hebben de onderwijsinstituten rond de Edisonweg in Vlissingen. wisselende signalen die de gemeente laat horen, zijn slecht voor het vertrouwen van belang stellenden in het project. De Ho geschool Zeeland, het ROC Zee land en het Regionaal Pedago gisch Centrum Zeeland (RPCZ) hebben behoefte aan duidelijk heid van de gemeente. „De ene wethouder wil graag verder, de andere twijfelt aan de haalbaar heid", schetst directeur B. de van het RPCZ de verwar ring. (Advertentie) (Advertentie) fietsers van elkaar worden ge scheiden. Dat is mogelijk door een nieuwe route voor fietsers te scheppen. Het waterschap maakt voor de helft gebruik van een bestaand stuk fietspad tus sen de parallelweg van de Delta weg en de Noorddijk. Dat pad loopt langs de dijk van het Veer se Meer. Vanaf de Noorddijk komt er een nieuw stuk fiets pad, dat aansluit op de Zand- kreekweg en uitkomt bij de jachthaven. Vloeiende aansluiting Voor autoverkeer blijft de route bijna hetzelfde. Op Kwis tenburg komt er oostelijk van de dijk een nieuwe weg, met een afkorting richting Aarde- bolleweg. Zo onstaat een vloeiende aansluiting. Voor de ze oplossing is gekozen omdat de rijbaan op het dijkje Kwis tenburg smal is en niet kan wor den verbreed. Daarom ver schijnt er straks een bredere weg onderaan de dijk. Het schap moet de grond voor de 'doorsteek' nog aankopen. Volgens gezworene B. van de Hoef van Zeeuwse Eilanden was het tot nu toe zinloos te onder handelen met de grondeigenaar. „De financiering is nu pas rond. Waterschap, provincie en ge meente betalen gezamenlijk de kosten. Daarna kun je grond gaan aankopen." De verbeterde route tussen Del taweg en Veerse Meer lost vol gens Van de Hoef de verkeers problemen op. Alleen op zomer se dagen zijn er pieken in de ver keersdrukte te verwachten. De drie partners hebben nog een andere variant onderzoch: alle wegen worden zes meter breed met een vrijliggend fiets pad langs het traject. Dat kost wel een half tot een heel miljoen euro extra. Bovendien zou de route dan te ruim bemeten worden voor het huidige verkeersaanbod. Per dag rijden er zeshonderd auto's over de Aardebolleweg, Tellin gen in het zomerseizoen ontbre ken. Afgezet tegen de verkeersin tensiteit vinden de drie overhe den de meeruitgave dan ook te gortig. door Joeri Wisse OUD-VOSSEMEER - Wethou der E. Goossen van de gemeente Tholen danste gisteren rond als een gans op het kruispunt van de Molenweg met de Traverse in Oud-Vossemeer. Het dansje dat bij het Kabouter Ploplied hoort, kent hij als geen ander. „Als opa van jonge klein kinderen heb ik zelfs dvd's van kabouter Plop thuis", zegt hij met enige trots. Kabouter Plop, die met zijn ge volg naar Oud-Vossemeer was afgereisd om te dansen, was wel benieuwd waarom de wethou der naar het dorp was gekomen. Goossen wist te vertellen dat door de verbouwing van de Mo lenweg en de Traverse de ver keersveiligheid er enorm op vooruit is gegaan. Op de wegen zijn onder meer fietsstroken en trottoirs aangelegd. „Jullie pap pa's en mamma's kunnen nu vei lig op deze rode stroken rijden. Nu moeten ook jullie opa's nog wat minder hard rijden en dan is dit helemaal een veilige weg", zei Goossen. De opa's en andere automobilis ten die over de Traverse rijden mogen vanaf vandaag maxi maal dertig kilometer per uur rijden. Of zij zich daar voortaan aan gaan houden, is nog maar de vraag. Het wegdek kon name lijk niet voorzien worden van verkeersdrempels, omdat die voor trillingen zouden zorgen voor omwonenden. En die zijn juist blij dat er nu een gladde as faltweg ligt in plaats van klin kers. Grote afwezige op het feestje in Oud-Vossemeer was gedepu teerde T. Poppelaars. Die had volgens zijn vervanger, ambte naar R. te Broeke, een belangrij ker feestje te vieren in Middel burg. foto Willem Mieras Nieuwe ontsluiting recreatiegebied Wolphaartsdijk Zierikzee (letsvoorziening fietsroute - - F" over bestaande I m j wegen 'p-1 Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 57