Als je getackeld bent moet je niet janken PZC Je heette Haroen en je was vijfjaar W13 it0 - Intelligente Nederpop Van Snoop Dogg pikje alles zaterdag 9 december 2006 4. Trijntje Oosterhuis Mpo - The Look Of Love (b. Bacharach Song- book) (1) Jan Smit - Op Weg Naar Geluk (2) Divo-Siempre (--) The Beatles - Love (4) (J2-U218 Singles (3) J.J. Cale Eric Clapton - The Road To Escondido (10) John Legend - Once Again (6) Ilse Delange - The Great Escape (ID Robbie Williams - Rudebox (12) George Michael - Twenty Five (9) Frans Bauer - Voor Altijd (14) Kus - Kus Gaat Los (17) De Club Van Sinterklaas - De Hits Van 2006 (13) Tom Waits - Orphans: Brawlers, Bawlers And Bastards (5) Lucie Silvas - The Same Side (15) Stevie Ann - Away From Here (8) Paul De Leeuw - Mooi! Weer Een Cd! (16) Laccorda - Laccorda (20) James Morrison - .Undiscovered (29) Justin Timberlake - Futuresex/lovesounds (18) Rammstein - Volkerball (7) Chipz - Past:present:future Part 2 (19) Nick Simon - Nick Simon (22) Helmut Lotti - The Crooners (-) Kinderen Voor Kinderen - De Coolste Dj (26) Andre Hazes - Hazes 100 (24) Frans Bauer - Bauer Top 100 (25) Blof - Umoja (30) Janine Jansen - Concertos Ro mance (23) Christina Aguilera - Back To Ba sics (31) K3 - Ya Ya Yippee (27) Katie Melua - Piece By Piece (38) Maria Mena - Apparently Unaffec ted (28) Meat Loaf - Bat Out Of Hell 3 (35) Andrea Bocelli - Amore (32) Gordon - Zoveel - Het Beste Van (33) Frank Boeijen - As (21) Jan Smit - Jansmit.com (-) Josh Groban - Awake (-) Paul Carrack - Greatest Hits - The Story So Far (--) 1. Jan Smit - Cupido (20) 2. Coole Piet - Paniek In De Confetti- fabriek (1) 3. Marco Borsato 8t Lucie Silvas - Everytime I Think Of You (3) 4. Beyonce - Irreplaceable (5) 5. Blof - Een Manier Om Thuis Te Komen/regen (6) 6. Scissor Sisters -1 Don't Feel Like Dancing (4) 7. Gebroeders Ko - Sinterklaas Boot (14) 8. Robbie Williams - Lovelight (8) 9. Christina Aguilera - Hurt (12) 10 The Pussycat Dolls -1 Don't Need A Man (7) 11. Shakira Ft Carlos Santana - Ille gal (9) 12. U2 And Greenday - The Saints Are Coming (2) 13 Madonna-Jump (11) 14. Justin Timberlake Ft T.i. - My Lo ve (13) 15. Erick E - The Beat Is Rockin' (10) 16 Jan Smit - Als De Morgen Is Geko men (15) 17 Razorlight - America (16) 18. James Morrison - You Give Me Something (17) 19. Kus - Dag En Nacht (18) 20. Supafly Inc. - Movin' Too Fast (23) 21. Red Hot Chili Peppers - Snow (hey Oh) (32) 22 Tiesto Ft Maxi Jazz - Dance4life (19) 23. Ilse Delange - The Lonely One (26) 24. Supermode - Tell Me Why (21 25. Basshunter - Dota (24) 26. John Legend - Save Room (25) 27. Cascada - Everytime We Touch (22) 28. Racoon - Brother (27) 29. Keane - Nothing In My Way (39) 30. Jeckyll Hyde - Frozen Flame (29) 31. Van Velzen - Baby Get Higher (31) 32. Maria Mena - Just Hold Me (28) 33. Take That - Patience (34) 34. James Morrison - Wonderful World (-) 35. Roy Gates - Midnight Sun (36) 36. Body Rox - Yeah Yeah (30) 37. Armin Van Buuren Vs Herman Brood - Saturday Night (35) 38. Akon Ft Eminem - Smack That (--) 39. The Hughes Corporation - What A Feeling (33) 40. All Saints - Rocksteady (38) Opgezwolle komt met albumfilm Hiphopgroep Opgezwolle presenteert 17 december in poppodium Hedon in Zwolle de eerste albumfilm. De film Eigen Wereld is gebaseerd op de tek sten van de gelijknamige cd. De hoofdrol is voor acteur Cees Geel. Volgens Opgezwolle is de album film een nieuw genre in de film en televisiewereld. Geel speelt de rol van bejaarden verzorger Gerrit die een groeien de obsessie heeft voor drie de mente patiënten. Dit drietal vormde in hun jongere jaren de band Opgezwolle waarvan de muziek van grote invloed op Gen its jeugd is geweest. Naast Geel spelen onder ande ren acteurs Christine van Stra len (Dunya Desi), Felix Bur leson (Baantjer) en Marjan Berk (Grijpstra De Gier) een rol. Eigenlijk is het land je-pik. Niets meer en niets minder. Gewoon vero veren van vijandelijk ter rein. Punt uit. Rugby, een combinatie van brute kracht en snelle benen? Ja en nee, want naast spiermas sa moet het ook vooral tus sen de oren kloppen. Inzicht en tactiek zijn de pijlers van het moderne rugbyspel. En als de hersenactiviteit ondersteund wordt door een paar snelle benen, dan is dat mooi meegenomen. Dat blijkt op het winderige veld van sportpark Schen- ge, waar de rugbytrainers van het Goese Tovaal de jeugdige spelertjes de eerste beginselen van het rugby proberen bij te brengen. De vlagerige wind blaast niet alleen de herfstblade ren maar ook het natte, ovale monster alle richtingen op. De jongste groep - de Turven - stort zich massaal op een Turfje, dat met de bal naar de try-line op weg is. IJdele hoop, want na een tackle op de benen spat de droom van een mooie score uit- een. „Via spelvormen probéren we de jongens wegwijs te maken in het rugbyspel", vertelt be stuurslid Alex Vlieland. „Dat gaat echt niet in een paar trai ningen. Trouwens, techniek, pas sing en tactiek zijn lastig om on der de knie te krijgen." Jimmy Verstraten is met z'n veertien jaar de turf status al ont groeid. „Ik ben nu twee jaar lid en het wordt eigenlijk steeds leu ker. Vooral de wedstrijden. Dan kun je je echt helemaal uitleven, zeker als voorwaarts. Waarom? Nou gewoon, lekker stevig beu ken en zorgen dat je driekwar ten de try-line kunnen halen. Ik herinner me nog de eerste trai ning. Koud dat het was. Er lag sneeuw en ijs op het veld. Ik gaf er niks om. Vind het heerlijk om buiten bezig te zijn. Zit een hele dag binnen op school en dan heb ik echt wel behoefte aan fris se lucht. Regen en wind? Kom maar op. Waait je hoofd lekker schoon." Voor Koen Goedemondt (11) geldt precies hetzelfde. „Ik zat eerst op judo, maar ben nu ook al twee jaar lid van Tovaal. Lek ker toch, achter die bal aanren nen en proberen je tegenstander te tackelen. Hard? Echt niet. Rugby is hartstikke sportief. Geen geleuter in het veld, geen smerige overtredingen of zo. Res pect voor je tegenstander, dat is één van de belangrijkste re gels." Vallen en weer opstaan. En vooral niet een potje staan te janken als je stevig bent ge tackeld. Hoort bij het spelletje. Uitdelen en incasseren. „Trou wens, dat tackelen leer je op een zogenaamde tacklebag", legt Koen uit. „Een dik stootkussen, waar je flink hard op in kunt lo pen zonder jezelf te beschadi gen." Een goeie rugbyspeler moet heel wat in huis hebben volgens Jim my. „Je moet slim zijn; beetje kracht is ook niet weg en een brede body helpt je sowieso. Als je dan ook nog een goeie schijn beweging hebt en een paar snel le benen onder je lijf, dan gaat het best wel lukken." Koen heeft vooral veel plezier van z'n judoverleden. „Bij judo leer 'je goed te vallen en daar heb je bij rugby plezier van." Echt veel wedstrijden voor de jeugd zijn er (nog) niet. Alex: „We gaan regelmatig naar toer nooien buiten Zeeland om daar partijen te spelen en wedstrijder varing op te doen. Gelukkig zit de groei er bij Tovaal behoorlijk in." De clubkleuren blauwrood worden .volgend jaar nog eens extra'opgepoetst. Alex: „In april 2007 bestaat Tovaal dertig jaar en dat gaan we uitgebreid vie ren. Eén van de dingen waar we mee bezig zijn, is het WK in Frankrijk volgend jaar. Het zou voor onze jeugdspelers - de Tij gers zoals wij ze noemen - gewel dig zijn om eens een wedstrijd op het allerhoogste niveau mee te maken. Een topper Frank rijk-Schotland is een droompar- tij, zeker in een afgeladen sta dion. In ieder geval gaan we ons best doen om er een geweldig rugbyfeest van te maken met ho pelijk ook veel wedstrijden voor onze jeugd." Tijgers Jimmy en Koen zien het helemaal zitten. „Kunnen we eens zien hoe een topspeler een penaltykick neemt. Een lastig klusje", weet Jimmy uit erva ring. „Die bal moet omhoog tus sen die palen door en dat blijft verx-ekt lastig, ook voor topspe- lers." Hans Segboer Koen Goedemondt (links) en Jimmy Verstraten: Tijgers van de Goese rugbyvereniging Tovaal. foto Willem Mieras Rond de release van 'Symphonica in Rosso' van Marco Borsato zijn alle marke- tingtrucs uit de kast getrokken: de eerste exemplaren werden verkocht tijdens een nachtelijke signeersessie in de Amsterdam se Bijenkorf, en binnenkort is er een tv-uitzending rond de shows in het Gelredome. Won derlijk genoeg lijkt Ferry van Leeuwen nauwelijks te profite ren van al die aandacht. De ach tergrondzanger van de Borsa- to-band heeft in eigen beheer een album gemaakt vol intelli gente Nederlandstalige popnum mers. Zeker de helft daarvan zou niet misstaan op een Borsa- to-plaat, al kiest Van Leeuwen voor minder theater en bom bast. Erg mooi is de nieuwe ver sie van 'Jij en ik', de herkenningsmelodie van het programma Memories. Voor de duidelijkheid: Ferry van Leeuwen is ook bekend als 'die kale' van de Memories band. Martin Groenewold Ferry van Leeuwen: Intens (www.ferryvanleeuwen.nl), speelduur 48.23 min. Op Tha Blue Carpet Treat ment wordt Snoop Dogg herenigd met Dr. Dre. Sinds de ze gerenommeerde producer de Califomische gang sterrapper in 1993 lanceerde met 'Doggystyle', is Snoop Dogg (Cal vin Broadus) uitge gloeid tot een stijl icoon. Hij heeft een on deugende vorm van charisma, en ook al hangt hij de boef uit, van Snoop Dogg pik je het dat hij ei genlijk gewoon een ordinaire, gewelddadige en seksistische pimp is. Zeker nu hij na de pri ma voorganger 'Rhtyhm Gang- sta: The Masterpiece' van twee jaar geleden weer uitstekend voor de dag komt met zijn gro tendeels door The Neptunes ge produceerde negende cd vol swingende G-funk. Met naast gastbijdragen van The Game, R. Kelly, B-Real en Pharrell ook een verrassing van good old Ste vie Wonder. Peter van der Heide Snoop Dogg: Tha Blue Carpet Treatment (Geffen/Universal), speelduur 77.59 min. Eén van de deelnemers aan het Amsterdamse kunstproject bij het door haar gemaakte monumentje op begraafplaats De Nieuwe Oos- ter. foto uit doei roos ik zal je missen Op begraafplaats en cremato rium De Nieuwe Ooster in Amsterdam liggen in vak 26 meer dan honderd steentjes be graven. Het zijn gewone grijze, bruine, zwart-met-witte kiezels. En toch bijzonder. Omdat op elk steentje met viltstift een woord geschreven staat. Geen stoel bleef vorige week vrijdag leeg in de aula van wat misschien wel de mooiste be graafplaats van Nederland is. Een honderdtal kinderen en vol wassenen vierde er een feestje. Op een begraafplaats? Ze vier den er de geboorte van een bij zonder boek: doei roos ik zal je missen met drieëndertig gedich ten en beelden van kinderen over afscheid. Alles begon een jaar of wat geleden met een kunstproject in stadsdeel Oost/ Watergraafsmeer. Dichter Jos van Hest en beeldend kunste naar Jan van Schaik spraken met kinderen uit de bovenbouw van vijf basisscholen aldaar over afscheid nemen. Afscheid van je knuffel (verkocht op de vrijmarkt); van je hond (kan niet altijd overal mee naar toe); van een vakantievriendje (dat je misschien nooit terug ziet); van je oma (die pijn heeft en dood gaat). Al denkend en pratend ontdek ten de kinderen hoeveel soorten afscheid er zijn: 'Gewoon af scheid, grappig afscheid, treurig afscheid. Afscheid waar je latei- om kunt lachen. Afscheid waar je helemaal niet van weet dat het afscheid is. Afscheid dat pijn doet en waar je om moet huilen.' Met de afscheidswoorden op het bord, schreef iedereen vervol gens een gedicht. En op een kie zelsteen met viltstift het belang rijkste woord daaruit. Later, tij dens een wandeling met z'n allen op de begraafplaats, lazen ze bij een graf hun gedicht hard op voor. Ze groeven er met blote handen op een groot grasveld een kuiltje voor hun steentje en maakten tenslotte met takjes, bloemen en ander vergankelijk materiaal een monumentje bo ven het dichtgegooide kuiltje. Die monumentjes zijn intussen allang vergaan, weggewaaid en verregend. En toch blijven ze voor altijd be waard, dankzij de foto's die er van gemaakt werden. Ze waren al te zien op een tentoonstelling en een aantal ei-van kim je nu be kijken in het boek over het pro ject: op de linkerbladzij de het bouwsel en rechts het gedicht dat erbij hoort met een foto van het kiezelsteentje. Zo staat naast het monumentje van Emre Asut en het kiezeltje met daarop het woord 'neefje' het gedicht: 'Je was zo lief/ Je was heel erg ziek/ Je was nog jong// Je heette Hai-oen/ en je was vijf jaar// Als je nu nog leefde/ was je zes jaar.' doei roos ik zal je missen is een uniek boek over een onderwerp waar men het over het algemeen liever niet over heeft, maar dat wel veel vragen oproept. Zoals die van Abdel bij een gi-af met op een zuiltje een ouderwetse te lefoon: 'Kun je hier met de he mel bellen?' Ontroerend is het te lezen hoe Marjam daarna met haar hand op het toestel onbe vangen haar overleden tante bel de: 'Hallo tante Drika, hier is Marjam, hoe gaat het nu met u? We missen je. Wat gebeurt er met je als je dood bent? Is de he mel heel mooi? We hebben wel veel verdriet. Dag tante, ik bel nog wel een keer.' Het verslag voor- en achterin het boek over de opzet van het project biedt leerkrachten meer dan genoeg steun om in de klas ICU op een ongedwongen manier met kinderen te praten en te werken over een afscheid dat voor menigeen een taboe is en toch als geen enkel ander zo bij het leven hoort. In De zussen krijgen bezoek van Sonja Bougaeva brengt de veer boot op een dag voor twee huise lijk gezellige, al wat oudere da mes - knuffelbare ronde schom mels zijn het - een brief mee van hun neef Hans. Zo groot als hun aanvankelijke blijdschap over zijn komst, zo groot - nee gi-oter nog - is al gauw het verlangen van de twee naar zijn vertrek. Maar hoe geef je je hart lucht als (goedbedoelde) bemoeienis met jóuw onbekommei-de ma nier van leven niet iets is waar je je gezegend mee voelt? Geluk kig houdt Hans - wat een tutho- la - de eer aan zichzelf en kun nen de zussen hem nog diezelfde week uitbundig uitzwaaien. Het humoristische verhaal over een situatie waar iedereen vroeg of laat weieens in verzeild raakt werd door Sonja Bougaeva ver beeld in met bravoure geschil- derde prenten, behaaglijk van kleur en vol kleine grappen. Hartveroverend. Jan Smeekens Carla van der Eist e.a.: doei roos ik zal je missen. De Verbeel ding; 96 pag.; 15,00. Sonja Bougaeva: De zussen krij gen bezoek. Milamant; vanaf 4 jaar; 12,50. illustratie Sonja Bougaeva uit De zussen krijgen bezoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41